Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 112
  1. #31
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Εντάξει δεν είναι 3χ είναι 2,5χ http://en.wikipedia.org/wiki/File:IP...ter_simple.svg

  2. #32
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tάση δείχνει η πτώση του ποσοστού.

    Όμως γνωρίζεις αν μέσα σε 2 χρόνια η apple έχει τριπλασιάσει το πελατολόγιο της για τα iPhone;
    Έτσι ακριβώς.

  3. #33
    Εγγραφή
    19-10-2012
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10500/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Thomson 585V8
    SNR / Attn
    15(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    παντως και εμενα το ios με εχει βολεψει πολυ. δυσκολο να ξεφυγω αν και προσπαθω. εχω 10 εφαρμογες που μου λυνουν τα χερια. αλλα και σαν τηλεφωνο ρε παιδι μου πολυ σταθερο. βδομαδες συνεχεια ανοιχτο χωρις κολληματα.

  4. #34
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει δεν είναι 3χ είναι 2,5χ http://en.wikipedia.org/wiki/File:IP...ter_simple.svg
    Damn 125 εκατομμύρια συσκευές για το fiscal του 2012..

    Τhe flock is endless!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από airbus Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως και εμενα το ios με εχει βολεψει πολυ. δυσκολο να ξεφυγω αν και προσπαθω. εχω 10 εφαρμογες που μου λυνουν τα χερια. αλλα και σαν τηλεφωνο ρε παιδι μου πολυ σταθερο. βδομαδες συνεχεια ανοιχτο χωρις κολληματα.
    Μα δεν είπε κανείς ότι η Apple δεν βγάζει καλές συσκευές. Του εναντίον δηλαδή.

    Άλλα είναι που ενοχλούν.

  5. #35
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Ποιοτικές συσκευές (από απόψεως κατασκευής) βγάζει.

    Όμορφες συσκευές (αν και αυτό είναι αντικειμενικό) βγάζει.

    Το θέμα είναι, αρκούν τα παραπάνω;

  6. #36
    Εγγραφή
    07-09-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    fritz box
    Έχω το iPhone4 για 2 χρόνια. Έχω ξοδέψει κάποια χρήματα για εφαρμογές. Δεν μου είναι εύκολο να αλλάξω κινητό. Θα περιμένω το 5s και εφόσον εκείνο είναι το μαμάτο κινητό που ψάχνω, το πήρα. Αν δεν είναι, θα περιμένω κι άλλο. Δεν θα πάρω Android. Όσοι φίλοι μου έχουν, είναι στην τσίτα, ενώ εγώ είμαι χαλαρός. Μπορεί να μην φταίει το τηλέφωνό τους, πάντως. Τα winphone, παιδιά συγνώμη, μου προσβάλουν το οπτικό μου νεύρο.

    off topic
    Έχω τον iMac 4 χρόνια. Αν εξαιρέσεις τον έρωτα που έπαθα μόλις είδα το φετινό μοντέλο, δεν έχω λόγο να αγοράσω άλλο υπολογιστή για 2 χρόνια ακόμα. Ο δικός μου με το core duo μπορεί να βγάζει λίγο πιο συχνά το "beach ball of death" από ότι θα έπρεπε, αλλά το video editing στις παρεήστικες παραγωγές μου, είναι μια χαρά. Είναι και λίγο οικονομικό το ζήτημα. Δεν έχουμε λεφτά για επίδειξη πια.

  7. #37
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 παρατηρήσεις:
    1) Δεν έχει σημασία το ποσοστό γιατί αν το 2010 το 93% αφορά χ πελάτες, το 88% αφορά 2χ πελάτες και το 75% 3χ τότε στην ουσία οι περισσότεροι που έχουν iphone θα ξαναπάρουν iphone (το 75% του 3χ > το 93% του χ).
    2) Είναι πολύ δύσκολο να φύγει κάποιος από το οικοσύστημα του ios αν έχει αγοράσει εφαρμογές αξίας 50 ή 100Ε γιατί οποιαδήποτε μετάβαση σημαίνει επαναγορά αυτών.
    Το (2) δεν το πιστεύω ως valid. Δεν ειναι παντού Ελλάδα και δεν ειναι για όλους 100 euro μεγάλο ποσό.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  8. #38
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΥΛΗ
    Μετά από πολλά χρόνια έκανα την μετάβαση σε Android λόγο τιμής,γιατί χάλασε το iphone 3gs που είχα αλλά και γιατί ήθελα να δω και την άλλη πλευρά.Πολύ απλά πλέον περιμένω να βρώ εκ νέου λεφτά για να μπορέσω να πάρω κανα φτηνό iphone.Αν δεν μπορέσω να τα μαζέψω θα προτιμήσω να πάρω ένα απλό κινητό για κλήσεις και μηνύματα,ίσως ένα win8 (αν είναι φτηνά)να πειραματιστώ και εκεί, αλλά με την καμία δεν πρόκειται να ξαναασχοληθώ με την ψυχοφθόρα διαδικασία που λέγεται android.Η απόλυτη ελευθερία που συνεπάγεται όντως το android (όχι ότι το ios δεν έχει πολλές δυνατότητες) δεν συγκρίνεται με τις ατελείωτες ώρες αναμονής για να κάνεις τα αυτονόητα.Ίσως να καλόμαθα βέβαια με το ios.

  9. #39
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από proktor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από πολλά χρόνια έκανα την μετάβαση σε Android λόγο τιμής,γιατί χάλασε το iphone 3gs που είχα αλλά και γιατί ήθελα να δω και την άλλη πλευρά.Πολύ απλά πλέον περιμένω να βρώ εκ νέου λεφτά για να μπορέσω να πάρω κανα φτηνό iphone.Αν δεν μπορέσω να τα μαζέψω θα προτιμήσω να πάρω ένα απλό κινητό για κλήσεις και μηνύματα,ίσως ένα win8 (αν είναι φτηνά)να πειραματιστώ και εκεί, αλλά με την καμία δεν πρόκειται να ξαναασχοληθώ με την ψυχοφθόρα διαδικασία που λέγεται android.Η απόλυτη ελευθερία που συνεπάγεται όντως το android (όχι ότι το ios δεν έχει πολλές δυνατότητες) δεν συγκρίνεται με τις ατελείωτες ώρες αναμονής για να κάνεις τα αυτονόητα.Ίσως να καλόμαθα βέβαια με το ios.
    θα ήθελες να μας πεις ποιο κινητό πείρες και τι σου φάνηκε ψυχοφθόρο;
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #40
    Εγγραφή
    29-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα -Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    Παγκόσμια ύφεση έχουμε παιδιά ( δεν είναι μόνο στην Ελλάδα) και από την άλλη κυκλοφορούν προιον που είναι ακριβότερο - δεν έχει τις καινοτομίες που ο κόσμος θα ήθελε ( και θα τον αναγκάσει να αλλάξει τη προηγούμενη συσκευή του )- ο ανταγωνισμός βγάζει αξιόλογες προτάσεις σε καλύτερες τιμες λογικό είναι να υπάρχει αυτή η πτώση .... Το θέμα έιναι έαν θα θελήσουν να το αλλάξουν ή ακόμα είναι νωρίς ...
    Ilias

  11. #41
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ήθελες να μας πεις ποιο κινητό πείρες και τι σου φάνηκε ψυχοφθόρο;
    Μάλλον δεν έβγαζε φωτογραφίες με μωβ εφέ
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  12. #42
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stevethegreat Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...βάλσαμο στη ψυχή μου αυτά τα νέα

    Πέρα απο την πλάκα δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι πέρνουν τόσο προσωπικά τα "phone-wars", εννοω εν τελει ενα τηλεφωνο είναι ρε παιδία, σίγα το πράγμα εάν έχεις αϊφώνιο, ανδροειδές, ή μικρομαλακό τηλεφωνο? Χ*στηκε η Φατμέ στο Γιενί τζαμί όπως έλεγε η γιαγιά μου...
    Χτες,καθάριζε τα ράφια της βιβλιοθήκης,και εκεί,είδα αραχτά,τρία τηλέφωνα που είχα πριν.Ενα SE T68i,ένα S700,και ένα W995,μέσα στις θήκες τους,άψογα.Θα μπορούσα άνετα,να είχα ακόμα και το πρώτο της παρέας,το Τ68,που ειναι αθάνατο,αλλα μας βάλανε στο λουκι της αναβάθμισης,και τα σκάσαμε για πιο ¨καλα¨.
    Το αν κάναμε τελικά καλα,δεν το γνωρίζω.
    Τώρα,έχω το S3,Kai πάλι,το σκουλήκι που υπάρχει,με σπρώχνει στο Note II.
    Δεν ξέρω αν αΝτεξω την πίεση,αλλα σίγουρα,το να διαβάζει κανεις φόρουμ σαν κι αυτό,όλο και συμβάλει στην ¨παθηση¨.
    Τα ίδια έπαθα και με το headfi.org,που διάβαζα χαλαρά για ακουστικά,και βρέθηκα να έχω Εν σωρό κλαπατσίμπαλα,που μου στοίχισαν Ενα σωρό λεφτα.
    Αλλα το φχαριστηθηκα!

  13. #43
    Εγγραφή
    09-09-2003
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    'Εχω παρακολουθήσει ουκ ολίγα flame wars με θέμα το iPhone, τόσο εδώ όσο και σε άλλα fora, ελληνικά και μη. Μπορώ να πω ότι κάθε φορά διασκεδάζω - ταυτόχρονα όμως λυπάμαι - με αυτό τον απίστευτο φανατισμό γηπεδικού χαρακτήρα, κάτι που τελικά ανάγεται σε ανωριμότητα (τουλάχιστον καταναλωτική, αλλά μάλλον γενική) όσων ανταλλάσουν διαξιφισμούς για το ποιά πλατφόρμα είναι η καλύτερη...

    Προσωπικά δεν αυτοπροσδιορίζομαι ούτε ως Apple fan boy ούτε ως εχθρός του Android, ούτε βέβαια τραβάω κανένα ζόρι επίδειξης. Θεωρώ τον εαυτό μου συνειδητοποιημένο καταναλωτή, έχοντας βέβαια που και που μερικές μικρές καταναλωτικές "εξάρσεις", και επιλέγω με βάση το δικό μου σετ κριτηρίων το οποίο σίγουρα διαφέρει από οποιοδήποτε άλλο σετ κριτηρίων οποιουδήποτε άλλου καταναλωτή. Έχω επιλέξει να πορεύομαι με την Apple για τους παρακάτω λόγους:

    - Είχα τη δυνατότητα, πριν 3 χρόνια, να αγοράσω iPhone 3GS σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή, 150 ευρώ, σφραγισμένο στο κουτί του (νόμιμο, όχι προϊόν κλοπής). Έδωσα λοιπόν την ευκαιρία στον ευατό μου να έρθει σε επαφή πρώτη φορά με τον κόσμο των smartphones. Το αποτέλεσμα με ικανοποίησε απόλυτα, το προϊόν το έκρινα άριστο για τις ανάγκες μου, προχώρησα με αυτό, end of story.

    - 1 χρόνο μετά, Χριστούγεννα του 2010, σε μια καταναλωτική έξαρση, αγόρασα το iPhone 4. Είχα την οικονομική δυνατότητα, δεν χρεώθηκα ούτε στερήθηκα κάτι άλλο, απλά θέλησα να αναβαθμιστώ. Η μέχρι τότε εμπειρία χρήσης που είχα με το iPhone ήταν εξαιρετική, οπότε δεν έκρινα σκόπιμο να διερευνήσω και την αντίπαλη πλατφόρμα. Σε κάθε περίπτωση, είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος από την αγορά αυτή.

    - Μέχρι και σήμερα, η εμπειρία χρήσης που εισπράττω από την Apple είναι πολύ υψηλή. Οι απαιτήσεις μου συνοψίζονται στο να κάνω αυτά που θέλω εύκολα, χωρίς σκάλισμα. Εν τω μεταξύ το integration που προσφέρει η εταιρεία αυτή μεταξύ των προϊόντων της είναι εξαιρετικό, με αποτέλεσμα να διευκολύνεται έτσι η ζωή μου σε μεγάλο βαθμό. iPhone, iPad και MacBook Pro συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους, έχω πραγματικά ξεχάσει "ματσακονιές" και λοιπά κόλπα (κάποτε τα επεδίωκα, τώρα γέρασα και βάρυνα...).

    Για όλους τους παραπάνω λόγους, έχω επιλέξει την Apple και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ξέρω πολύ καλά ότι οι εναλλακτικές είναι πολλές, ότι κάποιες εναλλακτικές είναι καλύτερες (αν και αυτό εμπίπτει πολλές φορές στο προσωπικό σετ κριτηρίων, άρα είναι αρκετά υποκειμενικό) αλλά σε καμμία περίπτωση δεν λοιδωρώ τα Android ή οτιδήποτε όχι-μήλο. Στο φινάλε, εφόσον παίρνω το αποτέλεσμα που εγώ θέλω, επιλέγω να μην μπω σε διαδικασία συγκρίσεων και αλλαγών.

    Σε ότι αφορά το αν θα αγοράσω το iPhone 5, αμφιταλαντεύομαι. Είναι πολύ καλή συσκευή, σαφώς ταχύτερη από το 4 και αισθητά ελαφρύτερη, μου δίνει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι (το τσέκαρα σε μαγαζιά εκτός Ελλάδας), αλλά δεν το θεωρώ τόσο επαναστατική αναβάθμιση ώστε να αιτιολογήσει την premium τιμή. Θα το δω σε συνδυασμό με επιδότηση και ίσως λίγο παζάρεμα με τον πάροχο, και με πώληση του προηγούμενου μοντέλου.

    Για να το συνοψίσω, μην τρελαίνεστε με τα platform wars, μην οπαδοποιείστε, δεν αξίζει. Επικεντρωθείτε στην ουσία η οποία είναι μία και μοναδική: να παίρνετε από το προϊόν αυτό που εσείς θέλετε και ορίζετε, όχι αυτό που ορίζουν οι μαρκετίστικες μπροσούρες. Λογαριασμό δίνετε μόνο στο μυαλό σας και στην τσέπη σας (και στην/στον σύζυγο ενίοτε).

    Φιλικά,
    Σωτήρης
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Μου ζήτησε η γυναίκα μου να την πάω κάπου που δεν έχει ξαναπάει. Την πήγα στην κουζίνα...

  14. #44
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΥΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ήθελες να μας πεις ποιο κινητό πείρες και τι σου φάνηκε ψυχοφθόρο;
    HTC wildfire,τεράστιοι χρόνοι απόκρισης ακόμα και για να επιλέξεις μια επαφή,με μνήμη που δέν γεμίζει,ακόμα και με kill apps και συχνά restarts.Οι επαφές στα favorites καλούν οκ, καληνύχτα όμως αν πρέπει να περιηγηθείς σε καρτέλες.Ο default browser ελεεινός.Τα apps σέρνονται.Το κινητό works as intended δυστυχώς. Έχω πιάσει στα χέρια μου και μερικά tablets της samsung,και εκεί αισθητή η διαφορά με ένα ipad στην απόκριση αλλά δεν τα δούλεψα αρκετά για να δώ αν υπάρχουν και άλλα προβλήματα.Το πιο τραγικό όμως σε όλες αυτές τις συσκευές είναι ότι θέλει μεγαλύτερη ακρίβεια για να επιλέξεις κάτι. Ίσως όμως τα πράγματα να μου φαίνονται τραγικά επειδή είχα tablet και κινητό apple όλα αυτά τα χρόνια.

  15. #45
    Εγγραφή
    19-10-2012
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10500/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Thomson 585V8
    SNR / Attn
    15(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγω ενα ψυχοφθορο που ειχα παρει ηταν το optimus 2x. η απολυτη φρικη. καθε μερα restart ηθελε.
    αν δε το εκανες σερνωτανεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 121
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-12, 00:59
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-09, 02:36
  3. Μηνύματα: 149
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-09, 03:44
  4. Google: Στα ουράνια η δημοτικότητα του Gmail
    Από brantoc στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-09, 13:14
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-08, 17:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας