Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 91
  1. #1
    Εγγραφή
    25-02-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    SFR France
    Ένα άτομο πληρώνει για μια υπηρεσία πολύ συγκεκριμένη. Στη θέση της δέχεται μια υπηρεσία τέσσερις φορές κατώτερη. Πώς θα τον αποκαλούσατε?

    Μερικοί θα χρησιμοποιούσαν τη λέξη «θύμα»
    Μερικοί θα χρησιμοποιούσαν τη λέξη «ανόητος»
    Στην Ελλάδα του 2007, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη φράση:
    «Χρήστης υπηρεσιών "Fast Internet" του ΟΤΕ»

    Οι συνδέσεις μας «αναβαθμίστηκαν». «Διπλασιάστηκαν». Κι αυτό, «εντελώς δωρεάν». Στα χαρτιά.

    Στην πράξη?
    Συνδέσεις ταχύτητας 1024Kbps «αναβαθμίστηκαν» στα 2048Kbps και αποδίδουν όσο μια γραμμή 384Kbps – ή και λιγότερο.
    Συνδέσεις ταχύτητας 512Kbps «αναβαθμίστηκαν» στα 1024Kbps. Τώρα αποδίδουν λιγότερα από 250-200Kpbs.
    Και σε πολλές συνδέσεις, οι συνθήκες αυτές διατηρούνται ανεξαρτήτως ωρών αιχμής και μη αιχμής. Ανεξαρτήτως του τρόπου των δοκιμών. Κι αν υπάρχουν αναλαμπές όπου μία προβληματική γραμμή 2048Kbps αιτιολογεί το όνομά της, είναι ακριβώς αυτό: Αναλαμπές. Η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.

    Το θέμα είναι πώς με τη «δωρεάν» αναβάθμιση, πληρώνουμε τα ίδια χρήματα με πριν, για να δεχτούμε μια υπηρεσία τέσσερις φορές χειρότερη.

    Δεχόμαστε πώς δεν συμβαίνει σε όλους τους χρήστες. Το γεγονός είναι πως ακόμα κι αν ήταν μόνο ένας ο χρήστης που να είχε αυτό το πρόβλημα, η αδιαφορία του ΟΤΕ αποτελεί εμπαιγμό. Αποτελεί κοροϊδία.

    Ο οργανισμός επιχειρεί να μας ρίξει στάχτη στα μάτια. Δίνει ανεπίσημα τυχαίες ημερομηνίες, του Νοέμβρη, του Δεκέμβρη, στις οποίες όλα τα προβλήματα ως δια μαγείας θα λυθούν. Οι ημερομηνίες ήλθαν. Παρήλθαν. Το έτος άλλαξε. Τα προβλήματα παραμένουν. Η αδιαφορία παραμένει. Και άνθρωποι σε όλοι την Ελλάδα έχουν συνδέσεις στο Internet, δήθεν «ευρυζωνικές»/“Fast Internet”, οι οποίες υποφέρουν.

    Ζητάμε απαντήσεις. Τηλεφωνούμε σε τεχνικούς, στον OTE και τους ISP. Περιμένουμε στην αναμονή 5 λεπτά, 10, 15, 30, 45, όσα χρειαστεί. Οι ISP μεταθέτουν τις ευθύνες στον ΟΤΕ. Ο ΟΤΕ τις ευθύνες στους ISP. Και κανείς δεν τολμάει να δώσει μια υπεύθυνη απάντηση. Κανείς δεν σκέφτεται καν να αποζημιώσει τους χρήστες, που χάνουν χρήματα. Χρήστες πολλοί εκ των οποίων επαγγελματίες. Που η δουλειά τους εξαρτάται από την γρήγορη και απρόσκοπτη σύνδεση στο internet.

    Γνωρίζουμε πώς τα συμβόλαια με το ΟΤΕ και τους ISP δεν εγγυώνται τη μέγιστη ταχύτητα. Όμως οι ταχύτητες που επιτυγχάνονται σε περιπτώσεις όπως οι δικές μας είναι εγγυημένα χαμηλές σε κάθε περίπτωση!

    Όταν ήμασταν 20 στη διαμαρτυρία του Νοεμβρίου, μας αγνοήσατε, εντελώς κι επιδεικτικά.
    Τώρα είμαστε 100. Αύριο θα είμαστε 1000. Αλήθεια, πόσοι πρέπει να είμαστε ώστε να σταματήσετε επιτέλους να μας αγνοείτε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kthulhu : 15-01-07 στις 12:38.
    Ποιός θα μου τό 'λεγε, πως θα γινόμουν τεχνολόγος ΚΑΙ λογοτέχνης :)
    PCsteps.gr - Η τεχνολογία με απλά βήματα! - Άγγελος Κυρίτσης - Το Πρόσωπο του Σκύλου

  2. #2
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα πρότεινα να βγάλεις τις εκφράσεις όπως "κλοπή", "απάτη". Εφόσον κατηγορείς μια εταιρεία για κάτι τέτοιο πρέπει εσύ και όποιος υπογράψει να είστε έτοιμοι να το αποδείξετε. Για να αποδείξεις κλοπή ή απάτη πρέπει:
    1. Να υπάρχει αδίκημα
    2. Να υπάρχει πρόθεση τέλεσης του αδικήματος.
    Σε αντίθετη περίπτωση η κατηγορούμενη εταιρεία μπορεί να βρει πάτημα να σε (σας!) κυνηγήσει.

    Προσωπική και ταπεινή άποψη πάντα
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #3
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Συμφωνώ με τον yiapap , οι λέξεις αυτές πρέπει να αντικατασταθούν με άλλες ηπιότερες αλλά και καυστικές ταυτόχρονα ... (ένα λεξικό ίσως να βοηθούσε ) , το ίδιο νόημα ίσως να μπορούσε να βγαίνει και περιφραστικά .

  4. #4
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem F@st 2404
    Θα συμφωνησω με τις ανωθεν παρατηρησεις περι του κειμενου και θα προσθεσω οτι μαλλον θα πρεπει να αφαιρεσεις οποιαδηποτε αναφορα σε αριθμους γιατι δεν ειναι το πιο δυνατο μας σημειο.
    Το ποσοι ειμαστε φαινεται απο τις υπογραφες μας.
    Δεν εχει νοημα να τους δωσουμε την ευκαιρια να αναφερθουν στον αριθμο μας σαν να ειμαστε εμεις ολοι και ολοι που εχουμε προβλημα.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem F@st 2404
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρότεινα να βγάλεις τις εκφράσεις όπως "κλοπή", "απάτη". Εφόσον κατηγορείς μια εταιρεία για κάτι τέτοιο πρέπει εσύ και όποιος υπογράψει να είστε έτοιμοι να το αποδείξετε. Για να αποδείξεις κλοπή ή απάτη πρέπει:
    1. Να υπάρχει αδίκημα
    2. Να υπάρχει πρόθεση τέλεσης του αδικήματος.
    Σε αντίθετη περίπτωση η κατηγορούμενη εταιρεία μπορεί να βρει πάτημα να σε (σας!) κυνηγήσει.

    Προσωπική και ταπεινή άποψη πάντα
    Εχεις δικιο,δεν θελουμε το νομικο τμημα του Οτε να μας κυνηγαει!
    Θα μπορουσε να χρησιμοποιησει τις λεξεις κοροιδια ή εμπαιγμο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chaos : 15-01-07 στις 12:26.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις δικιο,δεν θελουμε το νομικο τμημα του Οτε να μας κυνηγαει!
    Θα μπορουσε να χρησιμοποιησει τις λεξεις κοροιδια ή εμπαιγμο.
    Σωστός.
    Επίσης:
    "ρίχνουν το μπαλλάκι" -> "μεταθέτουν τις ευθύνες"
    "δεν τολμάει να αποζημιώσει" -> "δεν σκέφτεται καν να αποζημιώσει"
    «Χρήστης υπηρεσιών Ευρυζωνικού Internet του ΟΤΕ» ->«Χρήστης υπηρεσιών "Fast Internet" του ΟΤΕ» Καλό είναι να τους χτυπάμε αυτή τη φοβερή - καινοτόμα φράση που δεν υπάρχει φυσικά πουθενά, σε καμμιά βιβλιογραφία.
    "Ίσως ούτε καν στην πλειοψηφία" -> Να αφαιρεθεί! Δεν έχεις στοιχεία έτσι κι αλλιώς οπότε, γιατί το βάζεις;
    "Όταν ήμασταν 20 στη διαμαρτυρία του Νοεμβρίου, μας αγνοήσατε, εντελώς κι επιδεικτικά.
    Τώρα που είμαστε 100, μέχρι πότε θα τολμάτε να μας αγνοείτε? " -> "Όταν ήμασταν 20 στη διαμαρτυρία του Νοεμβρίου, μας αγνοήσατε. Τώρα είμαστε 100. Άυριο θα είμαστε 1000. Αλήθεια, πόσοι πρέπει να είμαστε ώστε να σταματήσετε επιτέλους να μας αγνοείτε;"
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    SFR France
    Thanks για τις προτάσεις, έγινε edit, περιμένω περαιτέρω feedback.
    Ποιός θα μου τό 'λεγε, πως θα γινόμουν τεχνολόγος ΚΑΙ λογοτέχνης :)
    PCsteps.gr - Η τεχνολογία με απλά βήματα! - Άγγελος Κυρίτσης - Το Πρόσωπο του Σκύλου

  8. #8
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem F@st 2404
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός.
    Επίσης:
    "ρίχνουν το μπαλλάκι" -> "μεταθέτουν τις ευθύνες"
    "δεν τολμάει να αποζημιώσει" -> "δεν σκέφτεται καν να αποζημιώσει"
    «Χρήστης υπηρεσιών Ευρυζωνικού Internet του ΟΤΕ» ->«Χρήστης υπηρεσιών "Fast Internet" του ΟΤΕ» Καλό είναι να τους χτυπάμε αυτή τη φοβερή - καινοτόμα φράση που δεν υπάρχει φυσικά πουθενά, σε καμμιά βιβλιογραφία.
    "Ίσως ούτε καν στην πλειοψηφία" -> Να αφαιρεθεί! Δεν έχεις στοιχεία έτσι κι αλλιώς οπότε, γιατί το βάζεις;

    "Όταν ήμασταν 20 στη διαμαρτυρία του Νοεμβρίου, μας αγνοήσατε, εντελώς κι επιδεικτικά.
    Τώρα που είμαστε 100, μέχρι πότε θα τολμάτε να μας αγνοείτε? " -> "Όταν ήμασταν 20 στη διαμαρτυρία του Νοεμβρίου, μας αγνοήσατε. Τώρα είμαστε 100. Άυριο θα είμαστε 1000. Αλήθεια, πόσοι πρέπει να είμαστε ώστε να σταματήσετε επιτέλους να μας αγνοείτε;"
    Ωραια ολα πλην του μαρκαρισμενου.
    Δεν λεω η διατυπωση ειναι καλυτερη απο αυτη του κειμενου αλλα γιατι να αναφερθουμε σε αυτο?Για να τους δωσουμε ευκαιρια να εστιασουν στον αριθμο μας και οχι στο προβλημα.

    Βλεπω καμια ανακοινωση του ΟΤΕ με το εξης υφος.
    "Ο οτε εργαζεται προς την κατευθυνση της πανελλαδικης εξαπλωσης του ευρυζωνικου ιντερνετ και αντιμετωπιζει τα τυχον προβληματα των μεμονωμενων χρηστων που προκυπτουν απο αυτην την ταχεια εξαπλωση με αμεση ανταποκριση και αποτελεσματικο τροπο.Ο οτε απολαμβανει της προτιμησης ανω των 400.000 συνδρομητων παρεχοντας σε αυτους υψηλη ποιοτητα υπηρεσιων ευρυζωνικου ιντερνετ.Ειναι φυσικο να υπαρξουν καποια μεμονωμενα και περιστασιακα προβληματα σε εναν μικρο αριθμο τα οποια ομως αντιμετωπιζονται αμεσα απο τις αρμοδιες τεχνικες υπηρεσιες."

    Τι θα τους πουμε μετα?Ειμαστε πολλοι?100 απο 400.000?
    Υπαρχουν και αλλοι?Τοτε γιατι δεν υπογραψαν θα μας πουν?

  9. #9
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια ολα πλην του μαρκαρισμενου.
    Δεν λεω η διατυπωση ειναι καλυτερη απο αυτη του κειμενου αλλα γιατι να αναφερθουμε σε αυτο?Για να τους δωσουμε ευκαιρια να εστιασουν στον αριθμο μας και οχι στο προβλημα.

    Βλεπω καμια ανακοινωση του ΟΤΕ με το εξης υφος.
    "Ο οτε εργαζεται προς την κατευθυνση της πανελλαδικης εξαπλωσης του ευρυζωνικου ιντερνετ και αντιμετωπιζει τα τυχον προβληματα των μεμονωμενων χρηστων που προκυπτουν απο αυτην την ταχεια εξαπλωση με αμεση ανταποκριση και αποτελεσματικο τροπο.Ο οτε απολαμβανει της προτιμησης ανω των 400.000 συνδρομητων παρεχοντας σε αυτους υψηλη ποιοτητα υπηρεσιων ευρυζωνικου ιντερνετ.Ειναι φυσικο να υπαρξουν καποια μεμονωμενα και περιστασιακα προβληματα σε εναν μικρο αριθμο τα οποια ομως αντιμετωπιζονται αμεσα απο τις αρμοδιες τεχνικες υπηρεσιες."

    Τι θα τους πουμε μετα?Ειμαστε πολλοι?100 απο 400.000?
    Υπαρχουν και αλλοι?Τοτε γιατι δεν υπογραψαν θα μας πουν?
    Την παραπάνω απάντηση θα τη λάβεις ΑΝ αξιωθεί ο ΟΤΕ να απαντήσει, έτσι κι αλλιώς. Είτε γράψεις για το πλήθος είτε δε γράψεις! Άλλωστε είναι γνωστό ότι δε συμμετέχουν σε τέτοιες ενέργειες όλοι αυτοί που έχουν πρόβλημα, μόνο ένα πολύ μικρό ποσοστό ατόμων.
    Δεν επιμένω πάντως... Δική σας είναι η διαμαρτυρία, εγώ να βοηθήσω προσπαθώ
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  10. #10
    Εγγραφή
    25-02-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    SFR France
    Εγώ πιστεύω ότι όποιος ξέρει έστω και λίγο τη νοοτροπία του νεοέλληνα, ξέρει ότι όταν οι υπογραφές είναι 100, αυτοί που έχουν πρόβλημα είναι από 1.000 έως και 10.000.

    Άσε που οι έλληνες γενικά δεν είμαστε υπέρ των επώνυμων διαμαρτυριών (μόνο να ανάβουμε τα φώτα σαν ξέρουμε, δήθεν για να μην πέσουν οι βόμβες. Άντε μην αρχίσω τώρα με την ηλιθιότητα πολλών εκ της φυλής μας). Το να υπογράφουν 100 Έλληνες με πλήρη στοιχεία είναι κάτι που είμαι βέβαιος ότι δεν το έχουν ξαναδει στα τηλεπικοινωνιακά χρονικά.

    Από εκεί και πέρα, η διαμαρτυρία δεν είναι δική μου, είναι δική μας. Αν πιστεύετε ότι όντως δεν πρέπει να βάλουμε αριθμούς, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να το αλλάξω. Αλλά ας είναι μια απόφαση που να την υποστηρίζουν 5-10 από τους συμμετέχοντες, μην γίνει η διαμαρτυρία φτερό στον άνεμο για την διαφορετική γνώμη του καθενός από εμάς (συμπεριλαμβανομένης και της δικιάς μου).
    Ποιός θα μου τό 'λεγε, πως θα γινόμουν τεχνολόγος ΚΑΙ λογοτέχνης :)
    PCsteps.gr - Η τεχνολογία με απλά βήματα! - Άγγελος Κυρίτσης - Το Πρόσωπο του Σκύλου

  11. #11
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem F@st 2404
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την παραπάνω απάντηση θα τη λάβεις ΑΝ αξιωθεί ο ΟΤΕ να απαντήσει, έτσι κι αλλιώς. Είτε γράψεις για το πλήθος είτε δε γράψεις! Άλλωστε είναι γνωστό ότι δε συμμετέχουν σε τέτοιες ενέργειες όλοι αυτοί που έχουν πρόβλημα, μόνο ένα πολύ μικρό ποσοστό ατόμων.

    Δεν επιμένω πάντως... Δική σας είναι η διαμαρτυρία, εγώ να βοηθήσω προσπαθώ
    Χεχε,μαλλον εχεις δικιο ,θα τη λαβουμε ουτως ή αλλως.

    Μα yiapap για αυτο σε πιεζω!
    Βλεπω οτι θελεις να βοηθησεις και προσπαθω να καταλαβω εαν εχεις καποιο επιχειρημα υπερ της χρησης αυτης της εκφρασης.
    Δεν ξερω εαν το υφος του κειμενου μου ενεχει καποια λανθανουσα επιθετικοτητα αλλα δεν ηταν εκουσια σε διαβεβαιωνω.

  12. #12
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Περιοχή
    Φάληρο, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Thomson Speedtouch 585
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θα τους πουμε μετα?Ειμαστε πολλοι?100 απο 400.000?
    Υπαρχουν και αλλοι?Τοτε γιατι δεν υπογραψαν θα μας πουν?
    Έρχεσαι ακριβώς στα λόγια μου.
    http://www.adslgr.com/forum/showpost...&postcount=685

    Έχω υπογράψει.. Και από ότι θυμάμαι ημουν απο τους πρώτους στη 2η διαμαρτυρία (στην 1η ήμουν ...offline)

    Παρ' όλα αυτα, αν δεν αναφέρουμε αριθμό, ποιός ο λόγος της συγκέντρωσης υπογραφών;

    Τώρα στο δια ταύτα: Αν πούμε οτι η δουλειά μας εξαρτάται από τη γρήγορη και απρόσκοπτη πρόσβαση στο Internet, θα μας πουνε να βάλουμε μισθωμένη. Το λέω γιατί το χρησιμοποίησα σαν επιχείρημα στον ΟΤΕ της γειτονιάς μου.
    Επίσης..Τί αιτήματα έχουμε, γιατί απο το κείμενο φαίνεται ότι ζητάμε μόνο απαντήσεις...

    Χαιρετίσματα

  13. #13
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem F@st 2404
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kthulhu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω ότι όποιος ξέρει έστω και λίγο τη νοοτροπία του νεοέλληνα, ξέρει ότι όταν οι υπογραφές είναι 100, αυτοί που έχουν πρόβλημα είναι από 1.000 έως και 10.000.

    Άσε που οι έλληνες γενικά δεν είμαστε υπέρ των επώνυμων διαμαρτυριών (μόνο να ανάβουμε τα φώτα σαν ξέρουμε, δήθεν για να μην πέσουν οι βόμβες. Άντε μην αρχίσω τώρα με την ηλιθιότητα πολλών εκ της φυλής μας). Το να υπογράφουν 100 Έλληνες με πλήρη στοιχεία είναι κάτι που είμαι βέβαιος ότι δεν το έχουν ξαναδει στα τηλεπικοινωνιακά χρονικά.

    Από εκεί και πέρα, η διαμαρτυρία δεν είναι δική μου, είναι δική μας. Αν πιστεύετε ότι όντως δεν πρέπει να βάλουμε αριθμούς, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να το αλλάξω. Αλλά ας είναι μια απόφαση που να την υποστηρίζουν 5-10 από τους συμμετέχοντες, μην γίνει η διαμαρτυρία φτερό στον άνεμο για την διαφορετική γνώμη του καθενός από εμάς (συμπεριλαμβανομένης και της δικιάς μου).
    Κοιταξε εγω επιμενω οχι γιατι ειναι ενα εξαιρετικα κρισιμο ζητημα αλλα επειδη γνωριζω την κουτοπονηρη νοοτροπια των αντιπαραθεσεων με κακοβουλους ανθρωπους.
    Σου εγγυωμαι οτι θα εστιασουν οχι στο ορθο και στο δικαιο αλλα αντιθετως στη μεγαλυτερη αδυναμια μας παρολο που εχουν αδικο.

  14. #14
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem F@st 2404
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mevan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έρχεσαι ακριβώς στα λόγια μου.
    http://www.adslgr.com/forum/showpost...&postcount=685

    Έχω υπογράψει.. Και από ότι θυμάμαι ημουν απο τους πρώτους στη 2η διαμαρτυρία (στην 1η ήμουν ...offline)

    Παρ' όλα αυτα, αν δεν αναφέρουμε αριθμό, ποιός ο λόγος της συγκέντρωσης υπογραφών;

    Τώρα στο δια ταύτα: Αν πούμε οτι η δουλειά μας εξαρτάται από τη γρήγορη και απρόσκοπτη πρόσβαση στο Internet, θα μας πουνε να βάλουμε μισθωμένη. Το λέω γιατί το χρησιμοποίησα σαν επιχείρημα στον ΟΤΕ της γειτονιάς μου.
    Επίσης..Τί αιτήματα έχουμε, γιατί απο το κείμενο φαίνεται ότι ζητάμε μόνο απαντήσεις...

    Χαιρετίσματα
    Συμφωνουμε λοιπον οτι θα πρεπει να μην επιμεινουμε ιδιαιτερα στον αριθμο των συμμετεχοντων.Ισως να εστιασουμε στο γεγονος οτι δεν ειναι ανωνυμες...

    Ως προς το σκελος των μη μισθωμενων γραμμων θα πρεπει νομιζω να πουμε το εξης...δεν ξερω αν συμφωνειτε.

    Δεν ζητουμε εγγυημενες υπηρεσιες αλλα επιπεδο υπηρεσιων παρομοιο(ή συγκρισιμο) με αυτο στην Ευρωπαικη Ενωση.
    οχι απαραιτητα με αυτη τη πρωιμη διατυπωση αλλα ως αξονα αναφορας.

    Οσο για το τι αιτηματα εχουμε.
    Ισως ενα χρονοδιαγραμμα αναβαθμισης του ΑΤΜ δικτυου του Οτε ή καποιες ημερομηνιες επιλυσης των προβληματων ανα περιοχη οπου παρουσιαζονται προβληματα σε μεγαλη κλιμακα(?)
    Εννοω επισημως και μετα δεσμευσεως.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chaos : 15-01-07 στις 13:56.

  15. #15
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ζητουμε εγγυημενες υπηρεσιες αλλα επιπεδο υπηρεσιων παρομοιο(ή συγκρισιμο) με αυτο στην Ευρωπαικη Ενωση.
    οχι απαραιτητα με αυτη τη πρωιμη διατυπωση αλλα ως αξονα αναφορας.

    Οσο για το τι αιτηματα εχουμε.
    Ισως ενα χρονοδιαγραμμα αναβαθμισης του ΑΤΜ δικτυου του Οτε ή καποιες ημερομηνιες επιλυσης των προβληματων ανα περιοχη οπου παρουσιαζονται προβληματα σε μεγαλη κλιμακα(?)
    Εννοω επισημως και μετα δεσμευσεως.
    Πολύ σωστά και τα δύο!
    Καλή η διαμρτυρία Kthulu, αλλά πρέπει κάτι να ζητάς!

    btw... ε, όχι και δεν έχουν ξαναδεί τέτοια διαμαρτυρία Kthulu! 2198 υπογραφές ήταν αυτές
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 15-01-07 στις 14:31.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνθεση Η/Υ Πειτε τη γνωμη σας.
    Από Pitakos20 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-08, 14:34
  2. Πείτε τη γνώμη σας.
    Από tasvar στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-08, 20:30
  3. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας
    Από geletos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 22:59
  4. Πειτε μου τη γνωμη σας παρακαλω...
    Από vazelo στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-06, 16:40
  5. Κείμενο Επιστολής Διαμαρτυρίας για πάγια οτε
    Από PopManiac στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 632
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-05, 21:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας