Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.682
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Συμφωνώ απόλυτα, αλλά αν είσαι μόνιμα στην άλλη πλευρά ίσως κάτι άλλο πάει στραβά... Τέλος πάντων, δεν μου αρέσει να σχολιάζω μέλη, απλά πραγματικά απορώ.

  2. #17
    Εγγραφή
    27-11-2007
    Περιοχή
    Lima Golf Kilo Lima
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13730/935
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 19(dB)
    Ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ σήμερα, πείτε πως η "ανακοίνωση" μου κίνησε την περιέργεια να το δω πως είναι σαν υπηρεσία.

    Έχω δοκιμάσει να ανεβάσω 3 πακέτα φωτογραφιών σε διαφορετικές στιγμές, με 2 στις 3 αποτυχίες. Δεν έχω καταλάβει το γιατί αλλά μου έβγαλε 2 φορές σφάλμα στη μέση της διαδικασίας. Και το κακό είναι πως αν δοκιμάσεις να ανεβάσεις 50 φωτογραφίες π.χ. και κολλήσει κάπου στη μέση φαίνεται σαν να μην ανέβηκε καμία. Δλδ χάσιμο χρόνου

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 1Τ ολοι ξερουνε οτι ειναι 100% εικονικο γιατι ουτε το 1% των χρηστων δεν θα το χρησιμοποιησει ποτε.
    Ειναι σαν τα unlimited πακετα hosting...

    Σε καμμια των περιπτωσεων δεν υπαρχει η υποδομη απο τη yahoo αν το 1Τ το χρησιμοποιησει το 10% των χρηστων ειναι σιγουρο οτι δεν εχει αυτο το χωρο.
    Απλα κανουνε τους τσαμπα μαγκες με απλη στατιστικη..
    Αν δοκιμάσεις να ανεβάσεις 1ΤΒ και δεν σου το επιτρέψει, έρχεσαι μας λες και με τη σειρά μας θα σε βοηθήσουμε στη διάδοση. Για την ώρα, βλέπω μόνο γκρίνια χωρίς λόγο.

    Όχι δεν είμαι μέτοχος της Yahoo, ούτε με ενδιαφέρουν οι υπηρεσίες της.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    14-04-2008
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κίνηση εντυπωσιασμου και μόνο... Θα προτιμούσα να δώ ουσιαστικές αλλαγές στην υπηρεσία γιατί τα τελευταία χρόνια μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση πως οι καιροί την έχουν ξεπεράσει και οι χρήστες της την εγκαταλείπουν με ελαφρά πηδηματάκια. Χρειάζεται ουσιαστική ανανέωση άμεσα γιατί είναι θέμα χρόνου να περάσει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Για να μην παρεξηγηθώ να ενημερώσω ότι κάποτε χρησιμοποιούσα το flicker σε σχεδόν καθημερινή βάση, πλέον η άποψή μου είναι ότι ο ανταγωνισμός το έχει αφήσει πολύ πίσω.

  5. #20
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δοκιμάσεις να ανεβάσεις 1ΤΒ και δεν σου το επιτρέψει, έρχεσαι μας λες και με τη σειρά μας θα σε βοηθήσουμε στη διάδοση. Για την ώρα, βλέπω μόνο γκρίνια χωρίς λόγο.

    Όχι δεν είμαι μέτοχος της Yahoo, ούτε με ενδιαφέρουν οι υπηρεσίες της.
    δε χρειαζετε το εχω δοκιμασει ποιο πριν σε καμποσους hosting επι πληρωμη κιολας που λεγανε unlimited.
    Διαφημιστικο τρικ καθαρο ειναι και το ξερουνε ολοι οσοι εχουνε ασχοληθει με hosting.
    Τιποτα δεν ειναι unlimited μονο η ευκολοπιστια ειναι unlimited..
    (εχει εδω μια επεξεγηση απλη )


    Ειναι το ιδιο σκεπτικο που λειτουργουνε οι τραπεζες οι τηλεπικοινωνιες κτλπ απλα αυτο εχει 1 βασικο
    προβλημα δουλευει καλα μονο μεχρι να υπαρξει μαζικη ζητηση στη μαζικη ζητηση καταρεει.
    Πχ αμα παει το 20% των καταθετων την ιδια μερα να παρει τις καταθεσεις απο την τραπεζα η τραπεζα χρεωκοπει γιατι δεν εχει τα λεφτα
    αμα παρει το 20% των συνδρομητων κινητης την ιδια ωρα καταρεει το δικτυο (σε περιπτωση σεισμου)
    αμα ζητησουνε οι μισοι χρηστες το μισο bandwidth της συνδεσης τους παλι τον πουλο κτλπ..

    Γι αυτο λεω οτι ειναι εικονικο το 1Τ εχει αποδειχτει στο παρελθον σε ολες τις εταιριες που δινανε επι πληρωμη hosting unlimited η τρελα πακετα του στυλ 1Τ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpetou : 22-05-13 στις 07:55.

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    mpetou χαζός (πιστεύω ότι) δεν είσαι οπότε σταμάτα να τον παριστάνεις.

    Τα ίδια λέγαμε και στην είδηση για τον χώρο της Google αλλά δεν είδα ν' απαντάς εκεί.

    Το παράδειγμα με τους hosters είναι εντελώς άκυρο και αν το θεωρείς αντίστοιχο με Yahoo/Google πρέπει να είσαι ανίδεος.

    Η Yahoo ναι μεν δεν έχει τα μέσα να υποστηρίξει επιτόπου την ζήτηση από το 10% των μελών της για 1ΤΒ αλλά έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται.

    Ξέρει ότι τα μέλη της δεν είναι βλαμμένοι που θα γεμίσουν το 1ΤΒ με σκουπίδια οπότε έχει τα περιθώρια να το προσφέρει.

    Αν θες μπορούμε να καθίσουμε να κάνουμε ποιο σοβαρή ανάλυση, να συζητήσουμε για τον λόγο που το έκανε, να το συγκρίνουμε με τις εταιρίες κινητής και ιντερνετ, κτλ.

    Αν σ' ενδιαφέρει κάτι τέτοιο εδώ είμαι. Αν όχι σταμάτα με τις εκτός τόπου και χρόνου τοποθετήσεις.

  7. #22
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.314
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα μια χαρά μου ήρθε, έψαχνα πού να ανεβάσω φωτογραφίες.

    Εχτές πάντως, κατάφερα και εξάντλησα τον απεριόριστο χώρο του outlook.com

    Spoiler:
    From: member_services@live.com
    Subject: Το μέγεθος του λογαριασμού σας Hotmail αυξάνεται πολύ γρήγορα

    ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ
    Αγαπητέ πελάτη,
    Το μέγεθος του λογαριασμού σας Windows Live Hotmail® έχει αυξηθεί εξαιρετικά γρήγορα.
    Εάν εξακολουθήσει να αυξάνεται με τον ίδιο ρυθμό, δεν θα μπορείτε να λαμβάνετε μηνύματα στο μέλλον. Παρακάτω σας δίνουμε κάποιες προτάσεις που θα σας βοηθήσουν στη διαχείριση του λογαριασμού σας.
    1. Δημιουργήστε μια αρχειοθήκη - Δημιουργήστε ένα φάκελο στο σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας, όπου μπορείτε να αποθηκεύετε συνημμένα μεγάλου μεγέθους. Έπειτα, απλώς διαγράψτε τα από τα Εισερχόμενά σας. Τα αρχεία σας θα διατηρηθούν και, επιπλέον, ο φάκελος Εισερχομένων θα είναι πολύ πιο μικρός.
    2. Χρησιμοποιήστε φίλτρα- Γνωρίζατε ότι μπορείτε να ρυθμίσετε το λογαριασμό σας στο Hotmail έτσι, ώστε να διαγράφει αυτόματα την ανεπιθύμητη αλληλογραφία; Από το μενού "Επιλογές", κάντε κλικ στην επιλογή "Φίλτρα και αποστολή αναφοράς". Στην ενότητα “Διαγραφή ανεπιθύμητης αλληλογραφίας”, επιλέξτε "Αμέσως", για να διαγράψετε την ανεπιθύμητη αλληλογραφία άμεσα. Μόλις τελειώσετε, κάντε κλικ στο κουμπί "Αποθήκευση" και, είστε έτοιμοι.
    3. Διαγράψτε ένα σύνολο μηνυμάτων με μια κίνηση- Μεταβείτε στους φακέλους "Ανεπιθύμητη αλληλογραφία" και "Διαγραμμένα", και αδειάστε τους κάνοντας κλικ στο βέλος “ʼδειασμα” στη γραμμή ενεργειών.
    Εάν έχετε περισσότερες ερωτήσεις, διαβάστε το θέμα της βοήθειας σχετικά με το χώρο αποθήκευσης στο Hotmail.
    Με εκτίμηση,
    Η ομάδα του Windows Live Hotmail
    Μην απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, διότι πρόκειται για ψευδώνυμο λογαριασμού που δεν παρακολουθείται.
    Η Microsoft σέβεται τα προσωπικά σας δεδομένα. Για να μάθετε περισσότερα, διαβάστε την ηλεκτρονική Δήλωση προστασίας προσωπικών δεδομένων.
    Microsoft Corporation, One Microsoft Way, Redmond, WA 98052-6399, USA © 2008 Microsoft Corporation.

    hnesne

  8. #23
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε χρειαζετε το εχω δοκιμασει ποιο πριν σε καμποσους hosting επι πληρωμη κιολας που λεγανε unlimited.
    Διαφημιστικο τρικ καθαρο ειναι και το ξερουνε ολοι οσοι εχουνε ασχοληθει με hosting.
    Τιποτα δεν ειναι unlimited μονο η ευκολοπιστια ειναι unlimited..
    (εχει εδω μια επεξεγηση απλη )


    Ειναι το ιδιο σκεπτικο που λειτουργουνε οι τραπεζες οι τηλεπικοινωνιες κτλπ απλα αυτο εχει 1 βασικο
    προβλημα δουλευει καλα μονο μεχρι να υπαρξει μαζικη ζητηση στη μαζικη ζητηση καταρεει.
    Πχ αμα παει το 20% των καταθετων την ιδια μερα να παρει τις καταθεσεις απο την τραπεζα η τραπεζα χρεωκοπει γιατι δεν εχει τα λεφτα
    αμα παρει το 20% των συνδρομητων κινητης την ιδια ωρα καταρεει το δικτυο (σε περιπτωση σεισμου)
    αμα ζητησουνε οι μισοι χρηστες το μισο bandwidth της συνδεσης τους παλι τον πουλο κτλπ..

    Γι αυτο λεω οτι ειναι εικονικο το 1Τ εχει αποδειχτει στο παρελθον σε ολες τις εταιριες που δινανε επι πληρωμη hosting unlimited η τρελα πακετα του στυλ 1Τ
    Η σύγκριση τράπεζας και hosting υπηρεσίας δεν μου λέει κάτι.

    Αν καταφέρεις και ανεβάσεις τόσα και σου βάλει όριο, έλα να μας ξαναπείς. Εγώ σαν πιθανός χρήστης της υπηρεσίας το μόνο που θέλω να ξέρω είναι ότι αν θελήσω μπορεί να έχω το 1 ΤΒ. Αν μέχρι τότε έχω ανεβάσει μόνο το 1GB, τι να κάνω, να διαμαρτύρομαι επειδή έχουν κάνει έρευνα για τις ανάγκες του χρήστη και τους παίρνει να δίνουν τόσο, που πιθανότατα θα χρησιμοποιήσει ένα μικρό ποσοστό?

    Για την ώρα νομίζω ότι απλά γκρινιάζεις για να γκρινιάζεις.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #24
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/768
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SpeedTouch 585i v6
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 42(dB)
    DON'T feed the trolls

  10. #25
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μια χαρά μου ήρθε, έψαχνα πού να ανεβάσω φωτογραφίες.

    Εχτές πάντως, κατάφερα και εξάντλησα τον απεριόριστο χώρο του outlook.com

    Spoiler:
    From: member_services@live.com
    Subject: Το μέγεθος του λογαριασμού σας Hotmail αυξάνεται πολύ γρήγορα

    ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ
    Αγαπητέ πελάτη,
    Το μέγεθος του λογαριασμού σας Windows Live Hotmail® έχει αυξηθεί εξαιρετικά γρήγορα.
    Εάν εξακολουθήσει να αυξάνεται με τον ίδιο ρυθμό, δεν θα μπορείτε να λαμβάνετε μηνύματα στο μέλλον. Παρακάτω σας δίνουμε κάποιες προτάσεις που θα σας βοηθήσουν στη διαχείριση του λογαριασμού σας.
    1. Δημιουργήστε μια αρχειοθήκη - Δημιουργήστε ένα φάκελο στο σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας, όπου μπορείτε να αποθηκεύετε συνημμένα μεγάλου μεγέθους. Έπειτα, απλώς διαγράψτε τα από τα Εισερχόμενά σας. Τα αρχεία σας θα διατηρηθούν και, επιπλέον, ο φάκελος Εισερχομένων θα είναι πολύ πιο μικρός.
    2. Χρησιμοποιήστε φίλτρα- Γνωρίζατε ότι μπορείτε να ρυθμίσετε το λογαριασμό σας στο Hotmail έτσι, ώστε να διαγράφει αυτόματα την ανεπιθύμητη αλληλογραφία; Από το μενού "Επιλογές", κάντε κλικ στην επιλογή "Φίλτρα και αποστολή αναφοράς". Στην ενότητα “Διαγραφή ανεπιθύμητης αλληλογραφίας”, επιλέξτε "Αμέσως", για να διαγράψετε την ανεπιθύμητη αλληλογραφία άμεσα. Μόλις τελειώσετε, κάντε κλικ στο κουμπί "Αποθήκευση" και, είστε έτοιμοι.
    3. Διαγράψτε ένα σύνολο μηνυμάτων με μια κίνηση- Μεταβείτε στους φακέλους "Ανεπιθύμητη αλληλογραφία" και "Διαγραμμένα", και αδειάστε τους κάνοντας κλικ στο βέλος “ʼδειασμα” στη γραμμή ενεργειών.
    Εάν έχετε περισσότερες ερωτήσεις, διαβάστε το θέμα της βοήθειας σχετικά με το χώρο αποθήκευσης στο Hotmail.
    Με εκτίμηση,
    Η ομάδα του Windows Live Hotmail
    Μην απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, διότι πρόκειται για ψευδώνυμο λογαριασμού που δεν παρακολουθείται.
    Η Microsoft σέβεται τα προσωπικά σας δεδομένα. Για να μάθετε περισσότερα, διαβάστε την ηλεκτρονική Δήλωση προστασίας προσωπικών δεδομένων.
    Microsoft Corporation, One Microsoft Way, Redmond, WA 98052-6399, USA © 2008 Microsoft Corporation.

    ετσι το κανουνε ολοι σε υπηρεσιες που πληρωνεις αμεσα ποσο δε σε αυτες που δεν πληρωνεις αμεσα.

    Στο αποπανω η ms δεν επιπλητει το χωρο που εχει πιασει αλλα το ρυθμο που τον επιασε δηλαδη την ταχυτητα που εκανε μεταφορα δεδομενων
    και κανουνε συσταση να μειωσει την ταχυτητα οσοι καταλαβανε εχει καλως οι αλλοι καλο 1Τ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpetou : 23-05-13 στις 02:56.

  11. #26
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Πολυ ωραια, βρηκα που θα ανεβαζω τις φωτο μου. Problem Solved.

    Ξερει κανεις αν δεχεται φακελους;

  12. #27
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.543
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    το πρόβλημα ειναι πως θα τις ανεβάζεις, δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή της προκοπής που να κάνει συγχρονισμό των φακέλων σου με το χώρο που σου παρέχει το flickr.

    - - - Updated - - -

    δεν μπορείς να ανεβάσεις φακελους
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  13. #28
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ουτε μπορω να εχω τις φωτο σε φακελους στο flickr?;;;;
    Οπως πχ στο dropbox ή το box.com?

    - - - Updated - - -

    Aκυρο, απο οτι ειδα οχι. Παιζεις μονο με tags.

  14. #29
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.543
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    εκει φτιαχνεις σετ οχι φακελους.
    το μεγαλο προβλημα ειναι οτι δεν παρέχουν εφαρμογή συγχρονισμού οπως το dropox, skydrive, drive etc
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  15. #30
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Και εκει οι εφαρμογες δεν με εχουν βολεψει, μιας και κανουν sync ενα και μονο φακελο, εγω θελω να τους δινω ολους τους φακελους μου με τις φωτο αλλα οχι τα sub-directories (videos)

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η Yahoo ενσωματώνει το Dropbox στο Yahoo Mail
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-13, 11:39
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-13, 03:31
  3. Μηνύματα: 82
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-12, 16:09
  4. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-12, 03:34
  5. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-12, 22:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας