Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 54
  1. #31
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.533
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην τα μπλέκουμε όλα μαζί. Αναφέρεσαι μάλλον στο FTTH, ενώ το άλλο μέλος αναφέρθηκε στο μέτρο 4.2 που ήταν όντως παρόμοιο αλλά όχι ίδιο (δεν ήταν ΣΔΙΤ, δεν υπήρχαν αυτές οι αυστηρές προυποθέσεις κάλυψης, ενώ ο ανάδοχος ήταν και πάροχος). Δεν υπάρχει άλλη προκήρυξη για το rural. Είναι η πρώτη. Αν βρεις άλλη δημοσίευση, θα το δεχτώ.

    Εκτίμηση μου είναι πως δεν θα μείνει στα συρτάρια, γιατί το έργο είναι βιώσιμο, έχει ενδιαφέρον από τους αναδόχους και θα υπάρξει ανταπόκριση.
    Όλα τα έργα Χατζηδάκη έτσι πάνε. Άπατα. Εκείνα δεν ήταν βιώσιμα;
    Δέχομαι την εκτίμησή σου και θα ελπίσω κι εγώ μαζί σου, για να γίνουμε δυο.
    Το μέλλον να μας δικαιώσει...
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  2. #32
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το έργο κινειται με τόσο αργους ρυθμούς, που όταν τελειωσει θα υπάρχουν εξωτικές τεχνολογίες δικτύων με νετρινα ξέρω γω! Για να δουμε...

  3. #33
    Εγγραφή
    25-06-2007
    Περιοχή
    Α.Πετραλωνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Φωτος
    ISP
    Wind
    Router
    TP-Link TD-W8970 V3
    SNR / Attn
    5(6)(dB) / 33(dB)
    Το χωριο της γυναικας μου δεν ειναι μεσα παρολο που δεν εχει προσβαση σε ιντερνετ αφου οι γραμμες τηλεφωνου ειναι μεσω γραμμης της ΔΕΗ!!!!!
    Θα μπορουσαν να βαλουν γραμμη ιντερνετ αλλα τον ΟΤΕ μαλλον δεν τον συμφερει στην παρουσα φαση.
    Σε τετοιες περιπτωσεις να υποθεσω οτι θα βαλουν γραμμη ετσι???
    CASE:CM Elite 370 PSU:Thermaltake W0104 650W M/B:ASRock 880G Extreme3 CPU:AMD Phenom II X3 720 AM3 Cpu Cooler:Gigabyte G-Power RAM:8 GB DDR3-1600MHz VGA:MSI ATI HD6770 1024MB Monitor:LG 1900J 19" TFT HDD:1χ120GB W.D V300 SSD, 2χ640GB W.D SATA2, 1χ120GB W.D Passport DVD/RW:1χ LG GH22NS50, 1χ NEC-Optiarc AD-7203S ROUTER:TP-Link TD-W8970 V3 Speakers:Logitech X-210 UPS:Belkin 600VA

  4. #34
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μακάρι να μην υπάρξουν μεγάλες καθυστερήσεις στην υλοποίηση αυτού του πολύ σημαντικού έργου !
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  5. #35
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος (λόγω της ρύθμιστικής πολιτικής της ΕΕΤΤ) να μεταπουλάει σε καθορισμένες τιμές στους άλλους παρόχους. Οι άλλοι πάροχοι δεν είναι υποχρεωμένοι. Αυτό συμβαίνει γιατί ο ΟΤΕ σε συγκεκριμένες αγορές θεωρείται κάτοχος θέσης Σημαντικής Ισχύος στην Αγορα (ΣΙΑ).
    Οπότε σε μια περιοχή που πχ μόνο ο ΟΤΕ και η Cyta δίνουν adsl τι ισχύει; Ο ΟΤΕ δίνει μόνο στην Cyta και όχι στους άλλους; Ή για κάποιο λόγο οι άλλοι πάροχοι δεν ενδιαφέρονται για την συγκεκριμένη περιοχή;

  6. #36
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από ότι είδα στις περιοχές που έχει στην Κέρκυρα, θα περίμενε κάποιος να τις είχε καλύψει ο ΟΤΕ.
    Περιοχές 2 χλμ από κάποιες υψηλής τουριστικής επισκεψιμότητας, η ακόμα και περιοχές που φιλοξενούν πολλές εκατοντάδες τουρίστες κάθε σαιζόν,δεν έχουν δίκτυο.
    Ετσι περιμένουν κάποιο πρόγραμμα ανάπτυξης για να έχουν ευρυζωνική πρόσβαση, περιοχές που έχουν γίνει έργα σοβαρότερα και ακριβότερα.
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει πόσο δυσκολο ειναι σε ενα Δήμο να περάσει ενα καλωδιο, ενα σωλήνα, να κάνει μιά υποδομή βρε αδελφέ για τους ανθρώπους του.
    Πλέον δεν νομίζω να προλάβω τίποτα αξιόλογο, σκέτη απογοήτευση είναι όλοι.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  7. #37
    Εγγραφή
    11-01-2004
    Περιοχή
    sector 900
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    τι να το κανει το wi-fi ο παπους και η γιαγια που περνουν μια συνταξη και δεν βγαινει ο μηνας με τα φαρμακα και την δεη? ή τι να το κανει αλλος που ειναι ανεργος πανω απο χρονο και πειναει αυτος και οι οικογενεια του στις πολεις της ελλαδας και ερχεται και χειμωνας και το πετρελαιο ειναι στα 1,25 το λιγοτερο, πως θα ζεσταθει? θα εχουμε και αλλα θυματα οπως περυσι απο αναθυμιασεις ? και θα λενε τιποτα γελοίοι οτι οτι ηταν μορφωμενοι και θα επρεπε να ξερανε?

    κοινωνια θελουμε που θα μπορουμε να ταΐσουμε την οικογενεια και να εχουμε ιατρικη περιλθαψη και παιδεια και να ζησουμε σαν ανθρωποι

  8. #38
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σωστά όλα αυτά, αλλά όσο αφορά στο συγκεκριμένο θέμα, εγώ θεωρώ ότι είναι μία πολύ σωστή κίνηση εκσυγχρονισμού.

  9. #39
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.668
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αρχισαμε τα εγκαινια ... τουλαχιστον το διαδυκτιο δεν ειναι κατι χειροπιαστο σαν τα νοσοκομεια, εκει μπορει να υποσχονται τους δορυφορους και τα αστρα .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #40
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    236
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ZTE 931Vll
    SNR / Attn
    28.7(dB) / (dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ο παππούς και η γιαγιά ίσως το έχουν περισσότερη ανάγκη γιατί χωρίς αυτό δε θα υπάρχει ηλεκτρονική συνταγογράφηση από τον αγροτικό γιατρό και είναι αναγκασμένοι να τρέχουν σε μεγαλύτερα κέντρα!!!

  11. #41
    Εγγραφή
    11-01-2004
    Περιοχή
    sector 900
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vspiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο παππούς και η γιαγιά ίσως το έχουν περισσότερη ανάγκη γιατί χωρίς αυτό δε θα υπάρχει ηλεκτρονική συνταγογράφηση από τον αγροτικό γιατρό και είναι αναγκασμένοι να τρέχουν σε μεγαλύτερα κέντρα!!!
    δεν μας λες ομως λεφτα εχουν για να παρουν τα φαρμακα? και οι διαφοροι παπουδες και γιαγιαδες του καθενος μας δεν φταινε αυτοι για τα κορακια που ηταν και ειναι ακομα στο χωρο της υγειας (με γνωση του κρατους) και κανουν παρτυ και την πληρωνουν οι πρωτοι και εμεις που οταν χρειαστουμε γιατρο (τον οικογενοιακο) πρεπει να στεκομαστε απο τις 7 το πρωι στις αρχες του μηνα για να μας δει γιατι υπαρχουν μονο 200 ραντεβου χωρις χρεωση και μετα πληρωνεις.
    Η οταν το παιδι μου χρειαζετε καρδιολογο να περνω τηλεφωνο στο αγια σοφια και να σου λεει παρε στις 28 φεβρουαριου του 2014 να σου κλείσω ραντεβου , δεν νομιζω να μου χρειαζεται τοσο πολυ το free wi-fi οταν ειμαι σε μια πλατεια στην αθηνα, αλλα πραγματα μου χρειαζονται

    αυτα να για να ξερουμε τι λεμε

  12. #42
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JOTE Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτα να για να ξερουμε τι λεμε
    Κράτος=multitasking. Τα προβλήματα του ενός τομέα δεν πρέπει να επηρεάζουν τους άλλους οπότε όταν επιδιώκουμε να λυθούν τα όποια προβλήματα καλό είναι να μην κατακρίνουμε τις θετικές κινήσεις που γίνονται αλλού.

    Επειδή βέβαια Ελλάδα είμαστε και κρίση έχουμε το πιθανότερο είναι το έργο να μην είναι τέλειο αλλά από τ' ολότελα...

  13. #43
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JOTE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οταν το παιδι μου χρειαζετε καρδιολογο να περνω τηλεφωνο στο αγια σοφια και να σου λεει παρε στις 28 φεβρουαριου του 2014 να σου κλείσω ραντεβου , δεν νομιζω να μου χρειαζεται τοσο πολυ το free wi-fi οταν ειμαι σε μια πλατεια στην αθηνα, αλλα πραγματα μου χρειαζονται
    Αν το παιδί σου έχει μεγάλη αναγκή από καρδιολόγο, πας σε έναν ιδιώτη και έναντι ενός τιμήματος 30-50€ (σε κανέναν δεν έλειψαν αυτά) σε δέχεται.
    Αλλά έχουμε μάθει στο τσάμπα... Όταν πας στον συνεργειά όμως μια χαρά πληρώνεις !

    Τεσπά, το έργο είναι κομβικής σημασίας, και η επαρχία το έχει περισσότερη ανάγκη απ΄ότι μπορείτε να φανταστείτε κάποιοι.

  14. #44
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά έχουμε μάθει στο τσάμπα...
    Όταν πληρώνεις τα ταμεία κάθε μήνα και εσύ και ο εργοδότης δικαιούσαι τις "τζάμπα" εξετάσεις.

  15. #45
    Εγγραφή
    14-07-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το παιδί σου έχει μεγάλη αναγκή από καρδιολόγο, πας σε έναν ιδιώτη και έναντι ενός τιμήματος 30-50€ (σε κανέναν δεν έλειψαν αυτά) σε δέχεται.
    Αλλά έχουμε μάθει στο τσάμπα... Όταν πας στον συνεργειά όμως μια χαρά πληρώνεις !
    ρε φιλε, δεν νομίζω να κατάλαβες πόσο προσβλητικό και υπεραπλουστευμένο είναι αυτό που έγραψες, ειδικά για όσους είναι γονείς..
    Αντε και έχεις 50€ να δώσεις για να πας σε γιατρό εκτός εθνικού συστήματος υγείας, ρωτάς μετά αν χρειαστούν εξετάσεις, φάρμακα κτλ τι χρειάζεται αφού ο γιατρός πρέπει να ανήκει στο συστημα υγείας για να μπορεί να συνταγογραφήσει?
    Και μιλάς για τσάμπα σε ανθρώπους που αποφάσισαν να κάνουν και να μεγαλώνουν παιδιά, που πληρώνουν κρατήσεις κάθε μήνα για υγεία για να ακούνε ραντεβού σε 2 και 3 μήνες και να χρησιμοποιούν δημόσια νοσοκομεία με εγκαταστάσεις ίδιες με αυτές που βλέπουμε στις παλιές ασπρόμαυρες ταινίες?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thenetpoet : 25-11-13 στις 14:57.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-13, 22:43
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-13, 08:14
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-13, 19:55
  4. Μηνύματα: 753
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-13, 01:03
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-13, 04:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας