Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-33 από 33
  1. #31
    Εγγραφή
    17-06-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.610
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    906/312
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 61.5(dB)
    και μεταφέρεις τα λάθη του google maps στο osm

    την ωμή απευθείας αντιγραφή δεν την επιθυμούν στο osm, ενώ δεν επιτρέπεται και από την (κάθε) google...

    σε γενικές γραμμές περιπτώσεις όπου γίνεται αντιγραφή δεδομένων (και στο εξωτερικό τουλάχιστον έτσι έχει μαζευτεί τεράστιος όγκος δεδομένων) είναι από δημόσιους φορείς (δήμοι κλπ) ή οργανισμούς (συγκοινωνιακοί φορείς ας πούμε) όπου έδωσαν την σχετική άδεια, ή ακόμη καλύτερα τα προσέθεσαν μόνοι τους.

    Στην Ελλάδα δυστυχώς δεν ξέρω να έχει γίνει κάτι τέτοιο έως τώρα (αν και θυμάμαι να έχει πάρει το μάτι μου κάποιες σχετικές επαφές (με τον ΟΑΣΑ και το geodata.gov.gr) αλλά νομίζω πως δεν είχαν τότε τουλάχιστον καταλήξει κάπου.

    Για κάποιους δήμους στους οποίους η λεπτομέρεια είναι εκπληκτική φαντάζομαι πως κάτι κάποιος μέσω δήμου κάτι κατάφερε, αλλά είναι μεμονωμένες περιπτώσεις.

    Από εκεί και πέρα για όποιον έχει διάθεση και χρόνο για σκότωμα και κυκλοφορεί, βάζει το osmand, κάνει ηχητικές σημειώσεις και τις περνάει κάποια στιγμή με την ησυχία του

  2. #32
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hedgehog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ελλάδα δυστυχώς δεν ξέρω να έχει γίνει κάτι τέτοιο έως τώρα (αν και θυμάμαι να έχει πάρει το μάτι μου κάποιες σχετικές επαφές (με τον ΟΑΣΑ και το geodata.gov.gr) αλλά νομίζω πως δεν είχαν τότε τουλάχιστον καταλήξει κάπου.
    στην ηλιούπολη πάντως εχει τα δρομολόγια των λεωφορείων και επίσης στο χωριό μου που κοίταξα έχει διαφορες πληροφορίες απο οργανισμούς π.χ sea marks απο US NGA

  3. #33
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ξέρω τι λέτε εσείς και τι λέει η Google τώρα, αλλά εγώ εδώ και 2-3 χρόνια ίσως και περισσότερο, ψάχνοντας μια φορά στους χάρτες της (και επειδή είχα τσεκάρει ότι ήταν λάθος κάποια γράμματα στο όνομα του δρόμου μου), βρήκα επιλογή στα ελληνικά να προτείνω αλλαγή και μάλιστα μου ζήτησε και αιτιολογία γιατί προτείνεις την αλλαγή, το έκανα και όταν το ξανακοίταξα (δεν θυμάμαι όμως μετά από πόσο καιρό) είδα πως φαινόντουσαν και συνεχίζοντα ακόμη να φαίνονται και οι δύο ονομασίες εναλλάξ, πότε η μία και πότε η άλλη κατά μήκος του δρόμου. Τώρα που το ξανακοίταξα φαίνεται μόνο η διορθωμένη ονομασία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος terko : 23-02-14 στις 15:43.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-13, 14:25
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-13, 16:02

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας