Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikos_Mpl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως με ΤΙΜ κ με το Κ750ι μπαινω στο ιντερνετ μεσω opera mini κ βλεπω τα email μου αλλα και πολλες ιστοσελιδες με χρεωση 0,35 τη φορα, οχι το μηνα κλπ. Δε ξερω αν υπαρχει καποιο προγραμμα αλλα στην ΤΙΜ μπορειε να κατσεις οση ωρα θες κ να σερφαρεις οπου θες με 0,35 καθε φορα. Το κακο ειναι οτι αν θες να μπαινοβγαινεις στο νετ δεν συμφερει. Αν το θες για 1-2 φορες το μηνα οσο κ να κατσεις μεσα αξιζει με 0,35 ανα εισοδο..
    Απεριόριστη πρόσβαση με 3,49€ το μήνα τί σου λέει;

  2. #17
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απεριόριστη πρόσβαση με 3,49€ το μήνα τί σου λέει;

    που την είδες την απεριόριστη?
    από http://www.timplus.gr/cms/jspsite/TI...cing/FAQ/index


    10. Για χρήση του Internet ισχύουν οι ίδιες χρεώσεις;
    Για τη χρήση του Internet (π.χ. για να βλέπω το e-mail μου από το laptop χρησιμοποιώντας data card) δεν ισχύουν οι ίδιες χρεώσεις με το WAP, αλλά οι υφιστάμενες χρεώσεις (ογκοχρέωση), χωρίς μεταβολή.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  3. #18
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    που την είδες την απεριόριστη?
    από http://www.timplus.gr/cms/jspsite/TI...cing/FAQ/index


    10. Για χρήση του Internet ισχύουν οι ίδιες χρεώσεις;
    Για τη χρήση του Internet (π.χ. για να βλέπω το e-mail μου από το laptop χρησιμοποιώντας data card) δεν ισχύουν οι ίδιες χρεώσεις με το WAP, αλλά οι υφιστάμενες χρεώσεις (ογκοχρέωση), χωρίς μεταβολή.
    Διάβασε πάλι τον τίτλο: μιλάμε για το mobile ίντερνετ, όχι για το ίντερνετ από τον φορητό υπολογιστή σου.

    Spoiler:
    ΥΓ. Ωστόσο μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το κινητό σου ως modem στο laptop σου.
    ΥΓ2. Το ΤIM Plus κόβει τα αρχεία από ένα μέγεθος και πάνω, οπότε για σερφάρισμα από το laptop δε θα είναι και ότι καλύτερο. Ξέρω άτομα που το κάνουν όμως.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lewton : 15-03-07 στις 15:01.

  4. #19
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασε πάλι τον τίτλο: μιλάμε για το mobile ίντερνετ, όχι για το ίντερνετ από τον φορητό υπολογιστή σου.

    Spoiler:
    ΥΓ. Ωστόσο μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το κινητό σου ως modem στο laptop σου.
    ΥΓ2. Το ΤIM Plus κόβει τα αρχεία από ένα μέγεθος και πάνω, οπότε για σερφάρισμα από το laptop δε θα είναι και ότι καλύτερο. Ξέρω άτομα που το κάνουν όμως.

    Μα το timplus που ειπώθηκε παραπάνω
    τι είναι? moblie internet δεν είναι? εκτός και αν δν καταλαβαίνω κάτι αλλά στην κύρια σελίδα τους λένε
    Τώρα έχεις στο χέρι σου το απλό, έξυπνο, γρήγορο και πλούσιο νέο μενού υπηρεσιών ΤΙΜ Plus από την ΤΙΜ! Το TIM Plus σου προσφέρει μεγάλη ποικιλία περιεχομένου με επιλογές για όλους και ευκολία που δεν έχεις ξανασυναντήσει ποτέ στο κινητό σου.
    ε στην ιδια τους στην σελίδα στο FAQ λένε αυτό που παρέθεσα παραπάνω για χρέωση του internet. εκτός και αν το smartphone που έχω δεν θεωρείτε κινητό αλλά laptop.

    το λέω γιατί ειπώθηκε οτι έχουμε στην Ελλάδα mobile internet και με τον υπαινιγμό ότι είναι και σε καλή τιμή.

    Η παγίδα είναι ότι, σου λένε full unlimited αλλά μονό σε WAP και μονό στο δίκτυο της ΤΙΜ. δηλαδη αν κάνεις χρήση για να δεις email αν κάνεις χρήση για να δεις google earth για παράδειγμα πληρώνεις ογκοχρέωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xhaos : 15-03-07 στις 16:27.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #20
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.373
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Προσωπικά έχω σερφάρει αρκετά από το TIM plus χωρίς να χρεωθώ. Για να καταλάβεις μεγέθη κατέβασα πλήρη άρθρα της wikipedia, μπήκα στη photo gallery μου κτλ, οπότε μιλάμε για αρκετά megabyte.
    Ωστόσο εξακολουθώ να φοβάμαι, εξαιτίας του πράγματι ελλιπούς τους FAQ, πως κάποια μέρα κάτι θα συμβεί, θα κατέβει κάτι που δεν πρέπει και θα χρεωθώ τα κέρατά μου.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  6. #21
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    αν για παράδειγμα μου έλεγαν οτι
    εμείς έχουμε σύνδεση που μοιράζουμε στους χρηστές μας full για να έχουν οσο όγκο δεδομένων θέλουν αλλά με τους εξής περιορισμούς
    α) από 0 -10ΜΒ το μηνά έχεις full bandwidth
    β) από 10-50 εχεις 70% του full
    k.t.l ναι τότε θα ειχε νόημα αφού σε εξαναγκάζει σε fair use και δεν είσαι στον αέρα ότι παίζει αν το πάρει απόφαση ή αν αποφασίσει ότι εσύ ανταλλάσσεις δεδομένα από HY ή από ότι άλλο να σε σκίσει.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  7. #22
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Ανάληψη, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    THOMSON
    mobile internet και κουραφέξαλα... ας στρώσουμε πρώτα το κανονικό internet και βλέπουμε.
    DFI LanParty nF3 250Gb - Sempron 3100+ Palermo 200x6 1.1Volt - Geil 512 UltraX400 2-3-2-5 - A9250 - Seagate 7200.10 320Gb - Samsung SyncMaster 204B - CoolerMaster iGreen 430 fan detached - Caseless Configuration with 100% Passive Cooling

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-09, 11:57
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-06, 11:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-06, 04:03
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-05, 02:04
  5. Όσον αφορά το λογαριασμό..
    Από SubAngel στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-04, 17:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας