Σελ. 3 από 47 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 691
  1. #31
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Net_Exploder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης κατα καποιον τροπο φαινεται πως κατι εμποδιζει την ταχυτητα να ανεβει παραπανω απο 75 kb.
    Αν το μόντεμ συγχρονίζει στα 768 τότε (επειδή η μέγιστη ταχύτητα που μπορείς να πιάσεις είναι γύρω στο 87% της ταχύτητας συγχρονισμού του μόντεμ) , το μέγιστο που μπορείς να πιάσεις είναι 87% *768=668.16Kbps ή περίπου 83KB/s. Αυτοί που είναι 768 και πιάνουν κοντά στα 100KB/s συγχρονίζουν στα 1024 και έχουν ταχύτητα ISP στα 768.

    Ειμαστε για τα μπαζα εδω στην Ελλαδα. Τιποτα δεν κανουμε σωστα, ολα μισα κι ανεσοτα.
    Τι σημαίνει ανέσοτα ? Πάντως δεν νομίζω ότι είμαστε για τα μπάζα, αλλά ότι έχουμε πολύ υψηλές απαιτήσεις (εννοείται πάντα από τους άλλους), ενώ σαν άνθρωποι και σαν κοινωνία δεν είμαστε τέτοιοι που να μπορούμε να ανταποκριθούμε στις υψηλές απαιτήσεις, είμαστε κάπου στον μέσο όρο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Unreal : 05-05-07 στις 21:01.

  2. #32
    Εγγραφή
    10-09-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι μου
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedtouch 585 v6 + v7
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 15.0(dB)
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τις ταχύτητες του rapidshare. Αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος...
    Πριν λίγες μέρες κατέβαζα από rapidshare (free user) με ταχύτητες γύρω στα 100-105 KB/S, άριστη ταχύτητα για την σύνδεσή μου (1024/256 Conn-x). Τις ώρες αιχμής η ταχύτητα δεν έπεφτε κάτω από 80-85 KB/S. Εδώ και λίγες μέρες όμως, η ταχύτητα download από rapidshare δεν λέει να ανεβεί πάνω από 25-30 KB/S. Την ίδια στιγμή μπορώ να καταβάζω από ftp otenet και ntua με ταχύτητα σχεδόν 100 KB/S , πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι πρόβλημα DSLAM ή ζεύξης ή γραμμής, αλλά το πρόβλημα είναι μόνο στο rapidshare. Να σημειώσω ότι αυτή τη στιγμή η ταχύτητα από το RS είναι μόλις 22KB/S και αν ξεκινήσω να κατεβάζω από τα παραπάνω ftp η ταχύτητα είναι σχεδόν 100 KB/S! Έχει αλλάξει κάτι στο RS για τους free users;
    Και κάτι άλλο, κάποια στιγμή πριν λίγο αποσυνδέθηκα και ξανασυνδέθηκα για να αλλάξω IP για να συνεχίσω το κατέβασμα από RS και το ένα αρχείο μεγέθους 100KB κατέβηκε με ταχύτητα περίπου 80-90 KB/S!!! Μετά ξανά αποσύνδεση, σύνδεση για αλλαγή IP και η ίδια κατάσταση σε όλα τα αρχεία που κατεβάζω όλο το απόγευμα, 22, 23 άντε στην καλύτερη περίπτωση 30 KB/S. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

  3. #33
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Εγω εχθες(Παρασκευη) δεν ειχα συνδεση ολη μερα.Πηρα τα απαραιτητα τηλεφωνα και καταληξαμε πως το password δεν αναγνωριζοτανε απο την οτενετ.Ετσι αναγκαστηκα να στειλω φαξ-αιτηση για καινουργιο.Κατι θα εγινε εχθες παντως γιατι διαφορα προβληματα ειχαν αρκετοι...

  4. #34
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babisko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τις ταχύτητες του rapidshare. Αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος...
    Πριν λίγες μέρες κατέβαζα από rapidshare (free user) με ταχύτητες γύρω στα 100-105 KB/S, άριστη ταχύτητα για την σύνδεσή μου (1024/256 Conn-x). Τις ώρες αιχμής η ταχύτητα δεν έπεφτε κάτω από 80-85 KB/S. Εδώ και λίγες μέρες όμως, η ταχύτητα download από rapidshare δεν λέει να ανεβεί πάνω από 25-30 KB/S. Την ίδια στιγμή μπορώ να καταβάζω από ftp otenet και ntua με ταχύτητα σχεδόν 100 KB/S , πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι πρόβλημα DSLAM ή ζεύξης ή γραμμής, αλλά το πρόβλημα είναι μόνο στο rapidshare. Να σημειώσω ότι αυτή τη στιγμή η ταχύτητα από το RS είναι μόλις 22KB/S και αν ξεκινήσω να κατεβάζω από τα παραπάνω ftp η ταχύτητα είναι σχεδόν 100 KB/S! Έχει αλλάξει κάτι στο RS για τους free users;
    Και κάτι άλλο, κάποια στιγμή πριν λίγο αποσυνδέθηκα και ξανασυνδέθηκα για να αλλάξω IP για να συνεχίσω το κατέβασμα από RS και το ένα αρχείο μεγέθους 100KB κατέβηκε με ταχύτητα περίπου 80-90 KB/S!!! Μετά ξανά αποσύνδεση, σύνδεση για αλλαγή IP και η ίδια κατάσταση σε όλα τα αρχεία που κατεβάζω όλο το απόγευμα, 22, 23 άντε στην καλύτερη περίπτωση 30 KB/S. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;
    Εγω ειμαι συν/της στο rapidshare.Βρισκω λογικο λοιπον να δινεται καποια προτεραιοτητα σε αυτους που εχουν premium accounts

  5. #35
    Εγγραφή
    10-09-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι μου
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedtouch 585 v6 + v7
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 15.0(dB)
    @stelpas
    Συμφωνώ με τα λεγόμενά σου και είναι απόλυτα λογικό αυτό που λες περί προτεραιότητας των premium users, αλλά το πρόβλημα είναι μόνο την τελευταία εβδομάδα. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα, η ταχύτητα dl από RS ήταν άψογη. Κατέβαζα ώρες αιχμής με τις ίδιες ταχύτητες που κατέβαζα και από τα ftp που ανέφερα προηγουμένως.

  6. #36
    Εγγραφή
    03-02-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    κάμποσα...
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedtouch
    Έχω και εγώ πρόβλημα...
    Το παρατήρηση αρχικά στο rapidshare (είμαι premium) αλλά τελικά δεν είναι μόνο εκει.

    TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
    click START to begin
    05/05/2007 22:20:21
    Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
    running 10s outbound test (client to server) . . . . . 160.58Kb/s
    running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 419.42kb/s
    Your PC is connected to a Cable/DSL modem
    Information: Other network traffic is congesting the link

    Αυτό γίνεται τις τελευταίες 2-3 μέρες σε μένα. Αυτή την στιγμή κατεβάζω με <30Κ από το rapid.

    Αυτό όμως που μου κάνει πιο μεγάλη εντύπωση είναι ότι ενώ έχω ανοιχτό το rapget και τραβά τα 28Kb του, εγώ συνεχίζω να σερφάρω με σχετική ευκολία... Θα περίμενα να έχει τερματίσει η γραμμή και να σέρνομαι στο σερφάρισμα (όπως γινόταν παλιά που κατέβαζα με 78).

    Το μυαλό μου πάει σε cap ανα session... Κουφό θα μου πείτε, ναι, αλλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω αυτή την συγκεκριμένη συμπεριφορά αλλιώς...

  7. #37
    Εγγραφή
    10-09-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι μου
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedtouch 585 v6 + v7
    SNR / Attn
    24.5(dB) / 15.0(dB)
    Παιδιά, άλλο ένα κουφό με το rapidshare. Ενώ προηγουμένως που έγραφα ότι δεν έχω καλή ταχύτητα και όλοι οι servers του rapidshare ήταν χωρίς κίνηση (πράσινες ενδείξεις), αυτήν την στιγμή όλοι οι servers είναι κόκκινοι ή κίτρινοι (Many users detected - Very many users detected), εγώ κατεβάζω με σταθερά με 100-102 KB/S ένα αρχείο 100ΜΒ και κοντεύει να τελειώσει!!!
    Τι να πω δεν ξέρω.

  8. #38
    Εγγραφή
    03-02-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    κάμποσα...
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedtouch
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DTheo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μυαλό μου πάει σε cap ανα session...

    Πείτε μου τώρα εσείς πως δικαιολογείται το παρακάτω:

    1) Κατεβάζω 1 αρχείο από rapidshare - κατεβαίνει με 24Κ)
    2) Κατεβάζω 2 αρχεία από rapidshare - κατεβαίνει το καθένα με 24Κ)
    3) Βάζω να κατεβαίνει και ένα freebsd από ntua, τα αρχεία από το RS συνεχίζουν με ~24Κ και το freebsd με άλλα τόσα.
    4) Κλείνω το rapget και το freebsd εξακολουθεί να κατεβαίνει με 25Κ.

    Λες???

  9. #39
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Unreal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς καμμία παρεξήγηση, ποστ σαν το δικό σου μου δημιουργούν μια ελαφριά χιουμοριστική διάθεση. Δηλαδή πιάνεις 132KB/s και δεν είσαι ευχαριστημένος? Εγώ με 2Μbit γραμμή ναι μεν παλαιότερα έπιανα από ntua 180-200Kb/s, αλλά ήταν τις πρωινές ώρες, τώρα δε, δε πιάνω πάνω απο 120Kb/s ανεξαρτήτως ώρας. Τι συμβαίνει? Πιτάρει το DSLAM ολοένα και περισσότερο. Είναι αναπόφευκτο.

    Καλό είναι βέβαια να παίρνουν κάποιοι και να τσιγκλάνε τον ΟΤΕ γιατί εδώ στην ελλάδα αν δεν φωνάξεις δεν βρίσκεις τα δίκια σου. Στην προκειμένη περίπτωση βέβαια μιλάμε για πιο γρήγορες τηλεπικοινωνίες, αλλά νομίζω αν κάποιος κατά μέσο όρο πιάνει το μισό από την μέγιστη ταχύτητα που μπορεί να πιάσει πρέπει να μην είναι δυσαρεστημένος. Όπως είπα βέβαια, δεν πρέπει να λέμε καλά είμαι στο μισό ας μην ενοχλήσω τον καημένο τον ΟΤΕούλη, καλά είναι να τον ενοχλούμε αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που δε πιάνουν ούτε το 1/3 της μέγιστης ταχύτητας τους, αυτοί είναι που ίσως δικαιούνται να ενοχλούν περισσότερο τον "καλό μας ΟΤΕούλη" .

    Υ.Γ Χμ, τελικά δοκίμασα να ξανακαταβέσα απο ntua τώρα που είναι και Σάββατο απόγευμα να δω τι πιάνω και έπιασα κοντά στα 200ΚB/s . Χμ, απλώς θα έτυχε σήμερα λόγω και τελικού κυπέλλου να έχει μειωμένη κίνηση το δίκτυο.
    Που την είδες την χιουμοριστική διάθεση; Δεν ξέρεις όλη την ιστορία. Μέχρι την Προηγούμενη Παρασκευή πήγαιναν όλα τέλεια.Κατέβαζα από rapidshare και τορρεντ με πολύ καλές ταχύτητες. Και πορόλο που είχα κάποιο trojan. Καθάρισα to pc μου από τα βλαβερά και τότε είδα την πτώση στις ταχύτητες μου που νόμιζα ότι ήταν συνέπεια του trojan. Μετά άρχισα να παίρνω την otenet τηλέφωνο.Κανουμε κάποιες ρυθμίσεις. Όταν είδα ότι συνεχιζόταν πήρα τηλέφωνο τον οτε εκείνη την στιγμή κατέβαζα από ntua με 45kb/s μου λένε ότι όντως είναι χάλια η ταχύτητες και το δηλώνω ως βλάβη.Με παίρνουν την επόμενη μέρα τηλέφωνο μου λένε τα δικά τους και σ'ερώτηση εάν κάνουν αναβάθμιση μου απάντησαν "όχι στην δικιά σας περιοχή" .Μετά από αυτό η ταχύτητες εξακολουθούσαν να παίζουν .Σε διάστημα μισής ώρας είχα ταχύτητα από 200 - 15 kb/s από το ftp ntua και otenet. Παίρνω ξανά otenet ρωτάω για αναβάθμιση και μου απαντάνε αρνητικά. Είχα φτάσει στο σημείο να θέλω να κάνω format μέχρι που είδα ότι και άλλη έχουν πρόβλημα. Όσο αναφορά τα 132 που ανάφεραόταν βλέπεις 180-195 λογικό είναι να κάνεις παράπονα.Και μην μπαίνουμε στην λογική το οτε πρέπει να πέσεις στο 1/3 της ταχύτητας για να αρχίσουν να το ψάχνουν. Γιατί και εγώ θα απαντήσω όταν έρθει ο λογαριασμός θα πληρώσω το 1/3.Όσο αναφορά το rapidshare χθες κατέβαζα μεν με 190-195 αλλά όταν έβαλα torrent η ταχύτητα έπεσε στα 49-50 kb/s.

  10. #40
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ολα ... καλα και οντως ετσι λεει ο ΟΤΕ, για να δηλωσεις βλαβη
    πρεπει να ειναι οι ταχυτητες "στο πατωμα", καθοτι μη εγγυημενες...

    Τελικα chrismasgr ειδικα εσενα, μηπως τη ζημια σου την εκανε το trojan
    δηλαδη πειραχτηκε καποιο αρχειο/ρυθμιση πολυτιμο; Σιγουρα καθαριστηκε σωστα το ολον συστημα;

    Αυτο το "χαλι" ειναι σε ο,τι κατεβαζετε και ολες τις ωρες ή μονο συγκεκριμενες ωρες ή στο rapidshare;
    Και βεβαια για σους δεν ξερουν/θυμουνται μια ειναι η αξιοπιστη μεθοδος μετρησης!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 06-05-07 στις 10:53.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  11. #41
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα ... καλα και οντως ετσι λεει ο ΟΤΕ, για να δηλωσεις βλαβη
    πρεπει να ειναι οι ταχυτητες "στο πατωμα", καθοτι μη εγγυημενες...

    Τελικα chrismasgr ειδικα εσενα, μηπως τη ζημια σου την εκανε το trojan
    δηλαδη πειραχτηκε καποιο αρχειο/ρυθμιση πολυτιμο; Σιγουρα καθαριστηκε σωστα το ολον συστημα;

    Αυτο το "χαλι" ειναι σε ο,τι κατεβαζετε και ολες τις ωρες ή μονο συγκεκριμενες ωρες ή στο rapidshare;
    Και βεβαια για σους δεν ξερουν/θυμουνται μια ειναι η αξιοπιστη μεθοδος μετρησης!
    Από την αρχή του προβλήματος μου έκανε τρελά σκαμπανεβάσματα (μετα trojan). Τώρα νομίζω ότι η κατάσταση ομαλοποιείται. Την σύνδεση μου την δοκίμασα και με το laptop έκανα και κάποιες μετρήσεις. Να φανταστείτε ότι έχω και άλλη μία σύνδεση με την forthnet 768/192 ότι κατέβαζα ποιό γρήγορα με την forthnet παρά με την otenet.Σε κάθε περίπτωση περιμένω την tellas που από Δευτέρα θα ενεργοποιηθεί και θα συγκρίνω να δω εάν έχω προβλήμματα.Εάν έχω format αλλιώς θα υποθέσω ότι φταίει η σύνδεση.

  12. #42
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Οταν βλεπω πως το download σερνεται(σπανια ευτυχώς) αποσυνδεω το ρουτερ κανα 10λεπτο και μετα ξαναμπαινω και ολα ειναι οκ.Αυτο που παρατηρω τωρα τελευταια στο rapidshare ειναι πως για να κατεβασεις αρχεια σε μεταφερει στο oxedion.Εκει πρεπει παλι να πληρωσεις αλλο μηνιατικο.Για να πω την αληθεια δεν το βρισκω και τοσο αρνητικο καθως αυτα που κατεβαζεις κοστιζουν πολυ περισσότερο.Ειναι ομως λιγο περιεργο...

  13. #43
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν κάτι έχει αλλάξει στο DSLAM της περιοχής μου ή σήμερα είναι αργία και δεν το ξέρω. Να κατεβάσω με 200άρες Δευτέρα μέρα μεσημέρι, έιχα να το δω απο...δεν θυμάμαι να το είχα ξαναδεί από τότε που έγινα 2 Mbps.

    Η έχει γίνει αναβάθμιση στο κέντρο της περιοχής μου (απο όσο ξέρω είναι αυτό του ΟΤΕ στην Ηλία Ηλιού) ή έχουν φύγει αρκετά άτομα από το DSLAM OTE και έχουν πάει σε ViVo-Forthnet που παίζουν στην περιοχή μου με Full LLU. Εγώ δεν μπορώ να πάω γιατί θέλω το ISDN.

  14. #44
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που την είδες την χιουμοριστική διάθεση; Δεν ξέρεις όλη την ιστορία. Μέχρι την Προηγούμενη Παρασκευή πήγαιναν όλα τέλεια.Κατέβαζα από rapidshare και τορρεντ με πολύ καλές ταχύτητες. Και πορόλο που είχα κάποιο trojan. Καθάρισα to pc μου από τα βλαβερά και τότε είδα την πτώση στις ταχύτητες μου που νόμιζα ότι ήταν συνέπεια του trojan. Μετά άρχισα να παίρνω την otenet τηλέφωνο.Κανουμε κάποιες ρυθμίσεις. Όταν είδα ότι συνεχιζόταν πήρα τηλέφωνο τον οτε εκείνη την στιγμή κατέβαζα από ntua με 45kb/s μου λένε ότι όντως είναι χάλια η ταχύτητες και το δηλώνω ως βλάβη.Με παίρνουν την επόμενη μέρα τηλέφωνο μου λένε τα δικά τους και σ'ερώτηση εάν κάνουν αναβάθμιση μου απάντησαν "όχι στην δικιά σας περιοχή" .Μετά από αυτό η ταχύτητες εξακολουθούσαν να παίζουν .Σε διάστημα μισής ώρας είχα ταχύτητα από 200 - 15 kb/s από το ftp ntua και otenet. Παίρνω ξανά otenet ρωτάω για αναβάθμιση και μου απαντάνε αρνητικά. Είχα φτάσει στο σημείο να θέλω να κάνω format μέχρι που είδα ότι και άλλη έχουν πρόβλημα. Όσο αναφορά τα 132 που ανάφεραόταν βλέπεις 180-195 λογικό είναι να κάνεις παράπονα.Και μην μπαίνουμε στην λογική το οτε πρέπει να πέσεις στο 1/3 της ταχύτητας για να αρχίσουν να το ψάχνουν. Γιατί και εγώ θα απαντήσω όταν έρθει ο λογαριασμός θα πληρώσω το 1/3.Όσο αναφορά το rapidshare χθες κατέβαζα μεν με 190-195 αλλά όταν έβαλα torrent η ταχύτητα έπεσε στα 49-50 kb/s.
    Εντάξει εντάξει εσύ μπορεί να είσαι στεναχωρημένος που οι ταχύτητες δεν είναι αυτές που πρέπει και αυτό είναι κατανοητό. Αλλά στο ADSL τίποτα δεν είναι εγγυημένο (ή για να είμαι πιο ακριβής εγγυημένο είναι -αν θυμάμαι καλά- το 5% στις 2Mbit(δηλαδή μόνο 100Kbps), το 2% στις 1Mbit και το 1% στις 768) και έτσι είναι οι όροι της σύμβασης. Αλλά κάπου είναι και ζήτημα φιλότιμου (σε αυτό θέλουμε να λέμε ότι είμαστε οι πρώτοι στην Ευρώπη) δεν μπορείς να παραπονιέσαι εντόνως όταν έχεις έστω και την μισή ταχύτητα ενώ άλλοι δεν έχουν ούτε το 1/3.

  15. #45
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Άμα έχουν το 1/3 της ταχύτητας του ας κάνουν παράπονα ή να φύγουν από το ISP/οτε. Εγώ περιμένω την tellas για παράδειγμα.Ποιό πολύ μου έσπασαν τα νεύρα που τους έπαιρνα τηλέφωνο και μου απαντούσαν αρνητικά στο αν κάνουν αναβάθμιση παρά η χαμυλές ταχύτητες που είχα. Γιατί αν μου το έλεγαν θα ησύχαζα και εγώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chrismasgr : 07-05-07 στις 15:22.

Σελ. 3 από 47 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-09, 12:32
  2. ξαφνικη πτωση ταχυτητας συγχρονισμου
    Από nicko nicko στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-08, 20:05
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-08, 12:39
  4. ξαφνικη μειωση ταχυτητας
    Από alfa 156 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-07, 18:12
  5. HOL 512 Ξαφνική μείωση ταχύτητας
    Από papajohn777 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-06, 19:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας