Σελ. 1072 από 1252 ΠρώτηΠρώτη ... 10521062106710701071107210731074107710821092 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.066-16.080 από 18776

Θέμα: Inalan

  1. #16066
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote FTTH
    Router
    Speedport Smart
    Μόνο αυτό…

    Γιατί από routing μέσω Congo….

    Ότι κερδίζεις από το FTTH σε σχέση με VDSL, το χάνεις από το routing

  2. #16067
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να πληρώνεις ποινή.. ?
    Κάτσε να λήξει και κάνε πως φεύγεις να δεις τι θα γίνει..

    ή δεν μπορείς να το βάλεις σε κάποιο άλλο όνομα ?

    Εγώ π.χ θα μπορούσα να κάτσω και 1-2 μήνες χωρίς συμβόλαιο σε άλλο πάροχο,
    με σύνδεση Internet μέσω κινητής, και μετά αποφασίζω τι να κάνω.
    Καλημερα Iris07,
    βασικα 2 μηνες μου εμειναν για να ληξει το 18μηνο συμβολαιο,δε σκοπευω να φυγω και να πληρωσω οποιαδηποτε ποινη.Απλα απο περιεργια ρωτησα μπας και οταν διακοπτεις το συμβολαιο κ αφου πληρωσεις την οποια ποινη,αν μετα ξαναπας ατην ιδια εταιρεια σε θεωρησουν νεο πελατη.Αλλα δεν...
    Οχι δε μπορω να το βαλω σε αλλο ονομα.
    Ευελπιστω μηπως και απο Φθινοπωρο κανουν καμια νεα προσφορα για το 1000αρι αφαιροντας την προυποθεση να εισαι νεος πελατης,
    Ιδωμεν.

  3. #16068
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brainmasterx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευελπιστω μηπως και απο Φθινοπωρο κανουν καμια νεα προσφορα για το 1000αρι αφαιροντας την προυποθεση να εισαι νεος πελατης,
    Ιδωμεν.
    Μας εχουν γραμμενους, δεν προκειται. Το πολυ να αλλαξει κανενα βασικο πακετο αναλογως του ανταγωνισμου και τοτε να μπορουμε να αλλαξουμε σε αυτο. Καλη προσφορα για υπαρχοντες μην περιμενεις σε καμια περιπτωση, το εχουν αποδειξει εδω και παρα πολυ καιρο.
    Εγω θα παω σε FTTH αλλου παροχου καποια στιγμη που θα με βολεψει (2 συνδεσεις και εχουν και οι δυο διαθεσιμοτητα FTTH δικτυο Cosmote) και προφανως ετσι και γινουν τα μερεμετια δεν το κουναω μετα απο εκει.
    Καποιος που δεν εχει διαθεσιμοτητα απο αλλον παροχο μπορει να κανει αυτο που αναφερθηκε, να διακοψει για πανω απο 1 μηνα (που ειναι η προσωρινη διακοπη που μπορεις να κανεις, οταν εισαι χωρις δεσμευση) ωστε να κλεισει οριστικα ως πελατης inalan και μετα ειτε να περιμενει τηλεφωνο ειτε να καλεσει ο ιδιος. Στο μεταξυ συνδεση με mobile data. Θα χρεωθει ξανα τελη ενεργοποιησης βεβαια, εκτος εαν προκειται για προσφορα με δωρεαν τελη ενεργοποιησης.
    Το καλοκαιρι θα βολευε ισως για να κανει καποιος κατι τετοιο. Περαν της απουσιας για διακοπες παιζουν και οι φθηνες προσφορες για απεριοριστα data σε καρτοκινητα.

  4. #16069
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.156
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, γιατι σε αλλους παροχους τα ιδια δεν γινονται? οι προσφορες ειναι για νεους πελατες, και σε cosmote και σε nova οταν ειχα αυτο γινοταν παντα!

    Χτες μιλουσα με ενα φιλαρακι στη Νεα Κυψελη και ειπε εβαλε 1000αρα με 24 ευρω με την προσφορα...

  5. #16070
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μόλις κερδίσω στην φορολοταρία κανένα 1000άρικο θα βάλω και Inalan..
    έτσι για να την τεστάρω..

    Πάντως απ' ότι κοίταγα δίνουν και δωράκια συνδέσεις στις εκδηλώσεις που κάνουν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 27-07-23 στις 11:18.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  6. #16071
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, γιατι σε αλλους παροχους τα ιδια δεν γινονται? οι προσφορες ειναι για νεους πελατες, και σε cosmote και σε nova οταν ειχα αυτο γινοταν παντα!
    Ναι αλλά αν είχε πακέτο πιο φθηνό σου έδινε εκείνο και σε δέσμευε για άλλα 2 χρόνια. Το νέο πακέτο που έχει η inalan είναι με τα 700 λεπτά στα 33€.

  7. #16072
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Επιστρέφω Αθήνα μετά από 3 εβδομάδες και τι βλέπω στη γειτονιά μου; Φρεάτιο Inalan!

    Λυπάμαι, αλλά αργήσατε πολύ να έρθετε Γηροκομείο Αθηνών. Είχα εκδηλώσει ενδιαφέρον πριν από 6-7 χρόνια, δεν θυμάμαι πλέον.

    Την Τρίτη έρχεται το συνεργείο της Vodafone, να μου περάσει τη δική της οριζόντια στο διαμέρισμά μου.

    Μακάρι όμως να ενδιαφερθούν γειτονικά κτίρια.

  8. #16073
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιστρέφω Αθήνα μετά από 3 εβδομάδες και τι βλέπω στη γειτονιά μου; Φρεάτιο Inalan!

    Λυπάμαι, αλλά αργήσατε πολύ να έρθετε Γηροκομείο Αθηνών. Είχα εκδηλώσει ενδιαφέρον πριν από 6-7 χρόνια, δεν θυμάμαι πλέον.

    Την Τρίτη έρχεται το συνεργείο της Vodafone, να μου περάσει τη δική της οριζόντια στο διαμέρισμά μου.

    Μακάρι όμως να ενδιαφερθούν γειτονικά κτίρια.


    αυτο ειναι το κακο οτι δεν ενημερωνουν που θα σκαψουν τον επομενο μηνα και δεν μπορουμε να ξερουμε
    και εγω ειδα προχτες οτι εχουν ερθει πολυ κοντα μου και λογικα σε λιγο θα μπορω να συνδεθω πιστευω ενα μηνα ή λιγο παραπανω λογω του καλοκαιριου

    θα επρεπε να ανανεωνουν σωστα τον χαρτη ωστε να ξερουμε τι γινεται και να κανουμε τον προγραμματισμο μας

    - - - Updated - - -

    για τις προσφορες σε νεους συνδρομητες εχω την εντυπωση οτι δεν μπορουν λογω νομοθεσιας να δωσουν την προσφορα σε υφισταμενους πελατες
    πειτε μου αν κανω λαθος
    ευχαριστω

  9. #16074
    Εγγραφή
    14-04-2023
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι η ινα απο το κουτι που βγαινει εως το σπιτι ειναι εκτεθειμενη χωρις καλυψη ,στην ουσια οποιοσδηποτε κακοβουλος μπορει να την κοψει ή να κατασταφει απο φυσικα αιτια ειναι πολυ λεπτο το καλωδιο

    μου ειπαν οτι δεν τους εχει τυχει και αναλαμβανουν πληρως την αποκατασταση αν γινει

    επισης δεν μπορει να γινει ενωση τοπικα αν καταστραφει χρειαζεται αλλαγη ολο το καλωδιο γιατι ειδαλλως η ταχυτητα μειωνεται

  10. #16075
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πέστους να την περάσουν σε σπιράλ σωλήνα έστω, ως ένα ύψος.
    Δεν ξέρω εάν έχει έξτρα χρέωση.

    https://www.google.com/maps/@38.0043...8192?entry=ttu

    https://www.google.com/maps/@38.0039...8192?entry=ttu

    Για πολύ μερακλήδες κάπου είχα δει να βάζουν και σιδεροσωλήνα..
    Αλλά σίγουρα θα θέλει από πριν συνεννόηση..

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 30-07-23 στις 14:21.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  11. #16076
    Εγγραφή
    14-04-2023
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    στους παλαιοτερους συνδρομητες της γειτονιας ηταν σε σπιραλ

    σε εμενα ερχετε απο τον κατανεμητη απο διπλανη πολυκατοικια και οι ενοικοι ηταν ολο ερωτησεις που να εβαζε και σωληνα,πιθανα ισως να εκαναν προβλημα και εγω μετα το σκεφτηκα βλεποντας την εργασια

    ειναι περιπου 20 μετρα εκτεθειμενο στο υψος του σηκωμενου χεριου

    το λεω για τους επομενους που θα συνδεθουν να εχουν το νου τους

  12. #16077
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.964
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trifnastr72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επισης δεν μπορει να γινει ενωση τοπικα αν καταστραφει χρειαζεται αλλαγη ολο το καλωδιο γιατι ειδαλλως η ταχυτητα μειωνεται
    That's bullshit, απλώς είναι πολύ ευαίσθητο στο σημείο της ένωσης και αποφεύγουν να το κάνουν, ή μάλλον να το προστατέψουν όπως πρέπει.

  13. #16078
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    That's bullshit, απλώς είναι πολύ ευαίσθητο στο σημείο της ένωσης και αποφεύγουν να το κάνουν, ή μάλλον να το προστατέψουν όπως πρέπει.
    Αυτό ακριβώς ισχύει trifnastr72, όπως σου το λέει ο x_undefined και όσο γι' αυτό:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέστους να την περάσουν σε σπιράλ σωλήνα έστω, ως ένα ύψος.
    Δεν ξέρω εάν έχει έξτρα χρέωση.
    Το έχουμε ξαναγράψει (και δε το βάζω σε έντονα και κεφαλαία γράμματα γιατί φωνάζω στον συμφορουμίτη μου τον Iris07, αλλά για να γίνει κατανοητό από όλους, νέους και μη), οτιδήποτε άλλο από: ΚΑΛΩΔΙΟ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ/ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΕ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΟΥΝ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ ΤΟΥΣ, συνεπάγεται χρέωση.

    Με άλλα λόγια, ακόμη και αν θα φύγει απ' το κουτί και περάσει από δέκα φωταγωγούς, δέκα υπονόμους και δέκα πηγάδια, αρκεί να μην ανακατευτεί η INALAN με σπυράλ, καναλάκια κ.λπ. παρά μόνο στήριξη με μερικές ρόκες και μια τρύπα για να μπει μέσα στον συνδεόμενο νέο πελάτη και ν' αφήσουν μπόσικο καλώδιο χύμα, να το πάει όπου θέλει.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trifnastr72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το λεω για τους επομενους που θα συνδεθουν να εχουν το νου τους
    Ποιο νου τους? Ελάχιστα να διαβάσει κάποιος απ' αυτό το νήμα, θα καταλάβει ότι ως προς την εγκατάσταση τουλάχιστον (μη πω και για μερικά άλλα) επικρατεί, πλήρη αναρχία και αδιαφορία.
    Ευτυχώς που ως προς τη λειτουργία ή αποκατάσταση της σύνδεσης, τα προβλήματα είναι ελάχιστα ή ανάξια λόγου.

  14. #16079
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnnykap1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Είμαι νέος στο φόρουμ και δεν ξέρω άν εχει γραφτεί και άλλη φορά αυτό που θέλω να ρωτήσω. Χθές προσπαθούσα να επικοινωνήσω μαζί τους για να με βοηθήσουν να συμπληρώσω το συμβόλαιο που μου έστειλαν ηλεκτρονικά, και δεν μπορούσα να επικοινωνήσω από τις 6 το απόγευμα μέχρι τις 9:30 το βράδυ που κάποια κοπέλα το σήκωσε. Αυτός και ήταν ο λόγος που ακύρωσα προσωρινά την μετάβαση μου στην inalan. Πάντα έτσι είναι η εξυπηρέτηση τους ή έτυχα στην περίπτωση;
    Καλησπέρα σας, θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε εκτός από τηλεφωνικά, και στα Social media messengers. Επίσης, έχουμε δημιουργήσει ένα κανάλι στο Telegram https://t.me/inalan_me_chat

  15. #16080
    Εγγραφή
    26-07-2023
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Σου φέρνει η vodafon οπτική ίνα στο διαμερισμά σου; Με τι ταχύτητες αν επιτρέπεται και σε τι τιμές; Περιοχή;

Σελ. 1072 από 1252 ΠρώτηΠρώτη ... 10521062106710701071107210731074107710821092 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας