Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 56
  1. #31
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λες ισχύει εν μέρει, όταν δεν γίνεται συγχρονισμός μεταξύ συσκευών.
    Δείτε τους όρους προσωπικών δεδομένων:
    If you are not logged into SwiftKey Cloud, language insights will not be transferred from your device. If you are logged into SwiftKey Cloud, these files will be automatically transferred over encrypted channels to our servers in order to enable our cloud-based services.
    All data transferred by us between your device and our services is encrypted, including any personal data we may collect and store on your behalf.
    Δεν πιστεύω οτι στέλνει όλα τα keystrokes. Για μένα είναι σαφές αυτό:

    Official downloads of SwiftKey are completely safe, cannot be tampered with, and do not and never will log the keystrokes you type. This is set out in our very robust privacy policy that explains your legal rights as customers of ours, exactly what we do and do not do with your data, how it is kept safe and how we never collect passwords or credit card numbers (despite an alarmist warning from Google when you enable any third party keyboard app from within Android).
    Επίσης , στους όρους αναφέρονται τα εξής (παράγραφος 7):

    You may encounter an alert when installing our Products on your device, warning that third-party keyboards may collect or log sensitive data such as passwords, credit card numbers or street addresses.

    SwiftKey Products are designed not to receive, store or transmit any such sensitive data.

    For more information or help, please see our Android or iOS support pages.
    Το οποίο ισχύει (για το alert).

    Where a field has been flagged by a website or app as denoting a password field or payment information, SwiftKey does not log, store or learn from this information.
    Αυτό για αυτούς που είπαν για keylogging. Νομίζω η συζήτηση τελειώνει εδω, είναι σαφές , κωδικού κλπ δεν αποθηκεύονται.

    Τέλος, για την περίπτωση που κάποιος κάνει χρήση της cloud υπηρεσίας συγχρονισμού η οποία προφανώς απαιτεί και κάποιο λογαριασμό και είναι θέμα επιλογής και οχι προαπαιτούμενο, διαβάζουμε:

    For users that opt in to SwiftKey Cloud, we will collect your email address, basic demographic information and information concerning the words and phrases that you use ('Language Modeling Data') to enable services such as personalization, prediction synchronization and backup. We may use data provided by you to develop and improve our Products.
    Συμπερασματικά, προς το παρόν, πρόκειται για μια αξιολογότατη εφαρμογή που δεν έχει καμία σχέση με keylogging ή παρόμοιο τέτοιο σκοπό ή περιεχόμενο και η οποία αποτελεί πολύ καλή πρόταση εξαγοράς.

  2. #32
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφώς, αφού αυτό υπάρχει αυτή τη στιγμή και τίποτα άλλο.

    Μάλιστα, δοκιμάζοντας την για λίγο μπορώ να καταλάβω γιατί τη χρησιμοποιούν τόσα μιλιούνια χρήστες και γιατί την εξαγοράζει η microsoft.
    Κι εγώ το καταλαβαίνω αφού τη χρησιμοποιούσα εδώ και 2 χρόνια περίπου. Παρόλα αυτά μου αρέσει πιο πολύ το Fleksy.

  3. #33
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.739
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    γιατι???γιατι????
    VAMOS ARIS

  4. #34
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δηλαδή πρέπει να είμαι ερωτευμένος με την Google; επειδή έχω θέμα με τη Μ$; και ποιος είπε ότι δεν έχω και με τη Google; Όλες αυτές οι μπούρδες που πετάτε μερικοί περί android ή άλλου λειτουργικού είναι επειδή συγκρίνεται τη δική σας χρήση της συσκευής με όλων των υπολοίπων. Μάθε λοιπόν ότι το δικό μου κινητό συνδέεται στο ίντερνετ 1 φορά την εβδομάδα και αν. Είναι Nokia XL, που είναι modarismeno android 4.1 και δεν έχει ούτε play store ούτε google services. Το default πληκτρολόγιο είναι το Nokia Keyboard το οποίο είναι ψηλό-μπούρδα γι αυτό δεν το χρησιμοποιώ. Τι ακριβώς μου κλέβει η Google και με πιο τρόπο;



    Το Skype έχει καταστραφεί εδώ και χρόνια. Απλά άνοιξε task manager και δες τι καταναλώνει για να είναι ανοιχτό. Η mobile έκδοση δε είναι τόσο κακή που δεν την χρησιμοποιεί κανείς ενώ θα μπορούσε να μην είχε ανταγωνιστή αν η Μ$ είχε ενδιαφερθεί έστω και στο ελάχιστο όταν την έβγαλε. Εγώ προσωπικά έχω την έκδοση 4.3 για Linux(γιατί δεν υπάρχει update από τότε που το αγόρασε η Μ$) και λειτουργεί πολύ καλύτερα από την bloated, bugged έκδοση των Windows. Όταν οι περισσότεροι χρήστες έχουν φύγει από το Skype και χρησιμοποιούν το Facebook σαν messenger(το οποίο είναι χειρότερο από το Skype) αυτό λέει πολλά.
    Αν το κινητό σου μπαίνει μια φορά την εβδομάδα στον Νετ τότε γιατί επέλεξες smartphone;
    Αν πάλι έχεις android χωρίς τα google play Κλπ μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, αυτό δεν είναι android είναι κάποιο άλλο πράγμα

    Πριν πεις τίποτα έχω windows 3.0 τα όποια δεν έχουν internet όποτε δεν φοβάμαι τίποτα!!!

  5. #35
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    ώρα να ψάξουμε για άλλο πληκτρολόγιο

  6. #36
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το κινητό σου μπαίνει μια φορά την εβδομάδα στον Νετ τότε γιατί επέλεξες smartphone;
    Αν πάλι έχεις android χωρίς τα google play Κλπ μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, αυτό δεν είναι android είναι κάποιο άλλο πράγμα

    Πριν πεις τίποτα έχω windows 3.0 τα όποια δεν έχουν internet όποτε δεν φοβάμαι τίποτα!!!
    1ον) Οι εφαρμογές δεν λειτουργούν μόνο online. Υπάρχουν ωραιότατες εφαρμογές και παιχνίδια που παίζουν μια χαρά offline.
    2ον) Το android είναι λειτουργικό (και μάλιστα Linux) το οποίο δεν χρειάζεται Play Store/Google Services για να λειτουργήσει. Τα Nokia X/XL/X+ είχαν το Nokia Store και τώρα πια έχουν το Opera Store. Επίσης υπάρχει το ωραιότατο F-Droid για εφαρμογές.
    3ον) Τρέχω Manjaro KDE 15.12 στον PC για την ώρα.

  7. #37
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το κινητό σου μπαίνει μια φορά την εβδομάδα στον Νετ τότε γιατί επέλεξες smartphone;
    Αν πάλι έχεις android χωρίς τα google play Κλπ μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, αυτό δεν είναι android είναι κάποιο άλλο πράγμα

    Πριν πεις τίποτα έχω windows 3.0 τα όποια δεν έχουν internet όποτε δεν φοβάμαι τίποτα!!!
    Ποιος σου πε οτι δεν εχουν ιντερνετ ;;;;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ον) Οι εφαρμογές δεν λειτουργούν μόνο online. Υπάρχουν ωραιότατες εφαρμογές και παιχνίδια που παίζουν μια χαρά offline.
    2ον) Το android είναι λειτουργικό (και μάλιστα Linux) το οποίο δεν χρειάζεται Play Store/Google Services για να λειτουργήσει. Τα Nokia X/XL/X+ είχαν το Nokia Store και τώρα πια έχουν το Opera Store. Επίσης υπάρχει το ωραιότατο F-Droid για εφαρμογές.
    3ον) Τρέχω Manjaro KDE 15.12 στον PC για την ώρα.
    Εισαι το 0.01%, τι μας νοιαζει τι τρεχεις ρε φιλε. Πηγαινε τρεξε και dos 3.3. Αφου τα καταφερες να ζεις με αυτα τα συστηματα μπραβο σου. Εμεις οι υπολοιποι δεν το παλευουμε.

  8. #38
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι το 0.01%, τι μας νοιαζει τι τρεχεις ρε φιλε. Πηγαινε τρεξε και dos 3.3. Αφου τα καταφερες να ζεις με αυτα τα συστηματα μπραβο σου. Εμεις οι υπολοιποι δεν το παλευουμε.
    Εσύ που είσαι το 99.99%(για κάποιο ανεξήγητο λόγο) κάτσε και χρησιμοποίησε το Swiftkey επειδή δεν σε νοιάζει τι κάνει η Μ$ αφού έχεις android κινητό και η Google παρακολουθεί τη ζωή σου(που απ'΄ότι φαίνεται δεν σε νοιάζει καθόλου).

  9. #39
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ που είσαι το 99.99%(για κάποιο ανεξήγητο λόγο) κάτσε και χρησιμοποίησε το Swiftkey επειδή δεν σε νοιάζει τι κάνει η Μ$ αφού έχεις android κινητό και η Google παρακολουθεί τη ζωή σου(που απ'΄ότι φαίνεται δεν σε νοιάζει καθόλου).
    Εγω βγαζω λεφτα απο αυτους φιλε οποτε ακριβως αυτο θελω, να μαζευουν δεδομενα του κοσμου.

  10. #40
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω βγαζω λεφτα απο αυτους φιλε οποτε ακριβως αυτο θελω, να μαζευουν δεδομενα του κοσμου.
    Μπραβο σου.

  11. #41
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος σου πε οτι δεν εχουν ιντερνετ ;;;;



    Εισαι το 0.01%, τι μας νοιαζει τι τρεχεις ρε φιλε. Πηγαινε τρεξε και dos 3.3. Αφου τα καταφερες να ζεις με αυτα τα συστηματα μπραβο σου. Εμεις οι υπολοιποι δεν το παλευουμε.
    Εγώ στο λέω που τα δούλεψα, όχι το trumpet winsock δεν είναι δικό τους

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ον) Οι εφαρμογές δεν λειτουργούν μόνο online. Υπάρχουν ωραιότατες εφαρμογές και παιχνίδια που παίζουν μια χαρά offline.
    2ον) Το android είναι λειτουργικό (και μάλιστα Linux) το οποίο δεν χρειάζεται Play Store/Google Services για να λειτουργήσει. Τα Nokia X/XL/X+ είχαν το Nokia Store και τώρα πια έχουν το Opera Store. Επίσης υπάρχει το ωραιότατο F-Droid για εφαρμογές.
    3ον) Τρέχω Manjaro KDE 15.12 στον PC για την ώρα.
    Ααα Linuxas hackeρας είσαι και εσύ, οκ

  12. #42
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για πες, έχεις Facebook, Twitter, Gmail κλπ ?

    No prob αυτοί δεν συλλέγουν κανένα δεδομένο σου
    Ναι εντάξει, τουλάχιστον δεν με βλέπεις να φωνάζω "no probs παιδιά, όλα τέλεια ".
    Όπως και να 'χει, άλλο να διαβάζουν τα emails σου και άλλο να διαβάζουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ.

    Για ό,τι θέλω να κρατήσω πραγματικά δικό μου, χρησιμοποιώ αντίστοιχα δικό μου mail server.

  13. #43
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    SwiftKey τετέλεσται... Να ζήσουμε να το θυμόμαστε...

    Το καλύτερο και πιο ακριβές keyboard, το αγόρασε η πιο άθλια εταιρία... Τώρα θα μάθει τα πάντα για εμάς...

  14. #44
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.373
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Η διαφορά της Google είναι πως δεν κρύβει ότι συγκεντρώνει data και τα χρησιμοποιεί για να βελτιώσει τις υπηρεσίες της. Αντίθετα προσπαθεί να το κάνει όσο πιο φανερό γίνεται, για αυτό μπορείς να μπεις στο dashboard και να κατεβάσεις όλα τα δεδομένα που έχει η Google για εσένα, από τις αναζητήσεις στον browser έως τα ηχητικά αρχεία από τις αναζητήσεις που έκανες από το μικρόφωνο ή το ιστορικό των τοποθεσιών σου τα τελευταία χρόνια. Είναι απίστευτα σοκαριστική η επίσκεψη στο dashboard και είναι προς τιμήν της η ύπαρξή του.

    Αντιθέτως η Microsoft κάνει ένα πόλεμο λάσπης στην Google για αυτό το θέμα, ενώ η ίδια είναι χειρότερη, χωρίς ενημέρωση του τι μαζεύει πραγματικά (πχ Skype), με μεγάλη ανευθυνότητα (πχ ακόμη και στο private mode του browser της αποθηκεύει το ιστορικό) και χωρίς τρόπο να δεις και να εξάγεις τα δεδομένα σου.

    Επί του θέματος το swiftkey είναι όντως πολύ καλό σε αυτό που κάνει. Το swipe-to-text του όμως δεν είναι ικανοποιητικό και για αυτό χρησιμοποιώ το swype.
    Μπράβο στους ιδρυτές της εταιρείας για την επιτυχία τους και ελπίζω η microsoft να μην το καταστρέψει όπως έκανε με το skype.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  15. #45
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι λυπηρό αλλά μάλλον όλα τα keyboards κάνουν key logging.
    Γι αυτό υπάρχουν κάτι άλλες εφαρμογές που λέγονται firewall

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-16, 17:38
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-16, 03:06
  3. Δωρεάν πλέον το SwiftKey Keyboard στο Google play
    Από Atilas στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-15, 23:49
  4. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  5. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-15, 21:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας