Σελ. 2577 από 3410 ΠρώτηΠρώτη ... 25572567257225752576257725782579258225872597 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 38.641-38.655 από 51145
  1. #38641
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    9.000
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά είναί



    Άντε πες εκεί, δεν θέλω, δεν το κάνω, είμαι αρνητής κλπ
    Τι θα πάθεις ακριβώς;

    China’s top health authority said the nation’s Covid-19 inoculation programme followed the principle of free will amid reports that non-vaccinated people in different parts of the country were facing new restrictions imposed by local governments.

    The National Health Commission said on Friday that vaccination against the novel coronavirus should be voluntary, according to a report by state media outlet CCTV.

    This comes days after dozens of counties and cities across China announced that access to public venues would be restricted for adults who have not been vaccinated.

    The new rules mean registration and proof of vaccination will be required to enter places like supermarkets, shopping centres, hospitals, theatres and nursing homes. Local authorities in Jiangxi, Shaanxi, Zhejiang, Shandong and Fujian provinces are among those that have announced restrictions this month, according to state media reports.

    Some reports even described non-vaccinated public officials possibly having their wages suspended, and street vendors being prevented from setting up stalls.

    The commission told CCTV on Friday that local governments should not push for vaccination in an “overly simplistic” manner and adopt blanket mandatory measures.

    “The National Health Commission will continually pay attention to the use of compulsory means when conducting inoculations of the Covid-19 vaccine
    ,” it said.

    On April 11, China’s State Council said that simplistic and one-size-fits-all approaches to vaccination had appeared in various places, and that this practice must be corrected.

    While the NHC said the across-the-board restrictions must be rectified, it also said that “anyone who is of the right age and without medical issues should be vaccinated”.
    https://www.scmp.com/news/china/scie...are-voluntary?

    Μάλλον στην Ελλάδα είμαστε χειρότερα..

  2. #38642
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.585
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα νέα εργαστηριακά επιβεβαιωμένα κρούσματα της νόσου που καταγράφηκαν τις τελευταίες 24 ώρες είναι 3.493 , εκ των οποίων
    9 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας
    Οι νέοι θάνατοι ασθενών με COVID-19 είναι 24
    Ο αριθμός των ασθενών που νοσηλεύονται διασωληνωμένοι είναι 235

    https://eody.gov.gr/wp-content/uploa...t-20210813.pdf

  3. #38643
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.774
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Νατα μας

    NewsIT: Κορονοϊός – Γκίκας Μαγιορκίνης: Γίνεται συζήτηση για υποχρεωτικό εμβολιασμό των μαθητών όπως κάνουν όλα τα υπόλοιπα εμβόλια.
    https://www.newsit.gr/ellada/koronoi...volia/3344155/

    Εξαιτίας της ηλιθιότητας να μην εμβολιάζονται οι ενήλικες θα την πληρώσουν τα παιδάκια τώρα?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #38644
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.608
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νατα μας

    NewsIT: Κορονοϊός – Γκίκας Μαγιορκίνης: Γίνεται συζήτηση για υποχρεωτικό εμβολιασμό των μαθητών όπως κάνουν όλα τα υπόλοιπα εμβόλια.
    https://www.newsit.gr/ellada/koronoi...volia/3344155/

    Εξαιτίας της ηλιθιότητας να μην εμβολιάζονται οι ενήλικες θα την πληρώσουν τα παιδάκια τώρα?
    Ποια ακριβώς πληρώνουν κάνοντας ένα εμβόλιο που τους προστατεύει από έναν ιό που μπορεί να τους αφήσει επιπτώσεις για χρόνια, και μάλιστα ακόμα και στον εγκέφαλο;

  5. #38645
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.760
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια ακριβώς πληρώνουν κάνοντας ένα εμβόλιο που τους προστατεύει από έναν ιό που μπορεί να τους αφήσει επιπτώσεις για χρόνια, και μάλιστα ακόμα και στον εγκέφαλο;
    Να περιορίσεις την Γερμανική προπαγάνδα και τηλεόραση, κάνει καλό, "και μάλιστα ακόμα και στον εγκέφαλο. "
    Να αφήσεις τα παιδιά ήσυχα, κάνε ότι θέλεις στον εαυτό σου.

    Παιδιά έχεις ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #38646
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.774
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια ακριβώς πληρώνουν κάνοντας ένα εμβόλιο που τους προστατεύει από έναν ιό που μπορεί να τους αφήσει επιπτώσεις για χρόνια, και μάλιστα ακόμα και στον εγκέφαλο;
    Ε? Ποιον εγκέφαλο, τι είναι αυτο τώρα? Τι σκέφτηκαν οι θεοπουλες για να μην εμβολιαστούν?

    Τεσπα να μην κανουν τίποτα, ειδικά να μην τολμήσουν να ακουμπήσουν τα παιδιά. Οι άλλοι ας κάνουν οτι θέλουν φτάνει να μην βγάλει κανείς μιλιά αν αρχίσουν και φεύγουν σαν τα κοτόπουλα. Ούτε ο Κούλης ούτε κανείς δεν θα φταίει μετά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #38647
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.288
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχοντας κανει και τα 2 μπορω να πω οτι η εκστρατεια εμβολιασμου με ΑΖ - Ελα παρε παρε το γρηγορο το καλο και ειδικα σε νεαρες γυναικες ηταν εγκληματικη μλκια . Αλλα τα επομενα mrna δεν εκαναν το παραμικρο ουτε καν ενοχλητικο πρηξιμο τι να πω . Μενει να δουμε γιατι απο χειμωνα θα γινει της κοκ πιπ με τα ανοιγματα που καναμε και θα αναγκαστουν να εμβολιασουν σχολεια

  8. #38648
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.484
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να περιορίσεις την Γερμανική προπαγάνδα και τηλεόραση, κάνει καλό, "και μάλιστα ακόμα και στον εγκέφαλο. "
    Να αφήσεις τα παιδιά ήσυχα, κάνε ότι θέλεις στον εαυτό σου.

    Παιδιά έχεις ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε? Ποιον εγκέφαλο, τι είναι αυτο τώρα? Τι σκέφτηκαν οι θεοπουλες για να μην εμβολιαστούν?

    Τεσπα να μην κανουν τίποτα, ειδικά να μην τολμήσουν να ακουμπήσουν τα παιδιά. Οι άλλοι ας κάνουν οτι θέλουν φτάνει να μην βγάλει κανείς μιλιά αν αρχίσουν και φεύγουν σαν τα κοτόπουλα. Ούτε ο Κούλης ούτε κανείς δεν θα φταίει μετά.
    COVID-19 (coronavirus): Long-term effects

    COVID-19 symptoms can sometimes persist for months. The virus can damage the lungs, heart and brain, which increases the risk of long-term health problems.
    Εκτός αν δεν εμπιστεύεστε κανένα φορέα, οπότε όλα είναι αυτομάτως "fake news".

    Κανείς δεν θέλει το κακό των παιδιών τους ή των άλλων, το αντίθετο θα έλεγα.

    Για τον λόγο που εμβολιάζονται οι ενήλικες, για τον ίδιο ακριβώς λόγο εμβολιάζουμε και τα παιδιά, εφόσον κρίνεται απαραίτητο.

    Το αντεπιχείρημα του "παιδιά έχεις" δεν στέκει. Δηλαδή πρέπει να βιώνεις μία κατάσταση για να έχεις λόγο και άποψη;

    Εγώ παιδιά δεν έχω (ακόμα), αλλά έχω μεγαλώσει παιδί (της αδερφής μου) για ένα σεβαστό διάστημα. Δικαιούμαι να έχω άποψη;

    Ή μήπως τα παιδιά ορισμένοι τα θεωρείτε κτήμα σας και έχετε τον πρώτο και τελευταίο λόγο για το τι πρέπει να κάνουν και τί όχι;

    (ξέρω, δεν απευθύνεστε σε εμένα, αλλά στον Lewton, αλλά ήθελα να απαντήσω, γιατί είναι κάτι που το βλέπω συχνά-πυκνά σαν επιχείρημα).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gentoo : 14-08-21 στις 10:49.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #38649
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i

    Μοναδικη πρωτοτυπια καταφερνουμε να τσακωνομαστε, ενω κατα βασιν συμφωνουμε, η απολυτη παρανοια!
    Διαβαστε λιγο πιο προσεκτικα βρεεε...

    Αναστάσης Κολοβός: «Πότε σας άφησα λοιμωξιολόγους, πότε σας βρήκα πύραρχους, χαμπάρι δεν πήρα»
    ΕΥΤΥΧΩΣ τωρα γιναμε και παιδιατροι...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #38650
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.288
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αφου θα το φατε τι κανετε τους δυσκολους - αυτο λες ;

    https://www.cretalive.gr/polites/sto...i-toy-lockdown εδω βλεπετε ενα μικρο δειγμα απο το "ολα καλα ολα ανθηρα " που λενε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 14-08-21 στις 11:02.

  11. #38651
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.638
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    Odido
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να περιορίσεις την Γερμανική προπαγάνδα και τηλεόραση, κάνει καλό, "και μάλιστα ακόμα και στον εγκέφαλο. "
    Να αφήσεις τα παιδιά ήσυχα, κάνε ότι θέλεις στον εαυτό σου.

    Παιδιά έχεις ?
    Το πρόβλημα είναι πως παιδιά έχουν αρκετοί που δεν θα έπρεπε να έχουν. Σας έπιασε τώρα ο πόνος για τα αθώα παιδάκια, λες και τα πάνε για σφαγή. Δεν έχετε καταλάβει ακόμα πόσο σημαντικό είναι να περιορίσουμε τη μετάδοση του ιού όσο περισσότερο γίνεται, ώστε να έχει μικρότερη πιθανότητα να μεταλλαχθεί σε κάτι χειρότερο. Μπορεί τα εμβόλια να μην προστατεύουν 100% από τη μετάδοση, αλλά είναι ό,τι καλύτερο έχουμε αυτή τη στιγμή.
    Και αφήστε τη δικαιολογία "αναπτύχθηκαν πολύ γρήγορα, δε γνωρίζουμε τις παρενέργειες". Η τεχνική πίσω από τα εμβόλια είναι βασισμένη σε έρευνα ετών, δεν έγινε ξαφνικά θαύμα και δοκιμάζουν ό,τι βγήκε από το εργαστήριο.
    Τα γράφω και τα ξαναγράφω, αλλά μερικοί μάλλον μόνο με μαστίγιο καταλαβαίνουν.

  12. #38652
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.760
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    COVID-19 (coronavirus): Long-term effects



    Εκτός αν δεν εμπιστεύεστε κανένα φορέα, οπότε όλα είναι αυτομάτως "fake news".


    Το αντεπιχείρημα του "παιδιά έχεις" δεν στέκει. Δηλαδή πρέπει να βιώνεις μία κατάσταση για να έχεις λόγο και άποψη;

    Εγώ παιδιά δεν έχω (ακόμα), αλλά έχω μεγαλώσει παιδί (της αδερφής μου) για ένα σεβαστό διάστημα. Δικαιούμαι να έχω άποψη;

    )

    Δεν εμπιστεύομαι κανένα. από το δημοτικό που ο δάσκαλος έλεγε "καλημέρα" κοιτούσα να δω αν ήταν καλημέρα, έμαθα να κρίνω ακόμα και πράγματα που δεν ξέρω πχ ιατρικά, ρωτώντας και άλλους γιατρούς που μέλλον ήξεραν και μετά αποφάσιζα (έκρινα) ποιανού γιατρού την συμβουλή να ακολουθήσω, ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάω.

    Για το παιδί της αδερφής σου, έπαιρνες εσύ τις αποφάσεις ή η αδερφή σου ? Από το σε ποιό σχολείο θα πάει μέχρι με ποιές παρέες να κόψει (πρεζόνια, μπουκαδόρους και διάφορους άλλους κλέφτες)

    Αλλο το να αποφασίζεις για σένα και άλλο να αποφασίζεις για το παιδί σου που δεν μπορεί να αποφασίζει γαι τον εαυτό του σε πολύ μικρές ηλικίες.

    Υπάρχουν βέβαια και γονείς που στ'@@ τους όλη η οικογένεια.
    Υπάρχουν βέβαια και απ' τους άλλους.

    Το όλο θέμα είναι αν αντιλαμβάνεσαι το βάρος της απόφασής σου για άλλους.
    Και δεν είναι θέμα κτήσης (είτε για παιδί είτε για γυναίκα) είναι θέμα να προετοιμάσεις ένα πλάσμα να βγεί στον κόσμο και να σε εγκαταλήψει και να πορευτεί.
    Προφανώς η προετοιμασία γίνεται σύμφωνα με τα δικά σου πιστεύω για την ζωή.

    ΥΓ
    Να σου θυμίσω.
    "Η ζωή μου συμπεριφέρθηκε πολύ καλά μέχρι τα 51 μου.
    Μετά πέθανε η μανούλα μου."

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 14-08-21 στις 11:37.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #38653
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.484
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εμπιστεύομαι κανένα. από το δημοτικό που ο δάσκαλος έλεγε "καλημέρα" κοιτούσα να δω αν ήταν καλημέρα, έμαθα να κρίνω ακόμα και πράγματα που δεν ξέρω πχ ιατρικά, ρωτώντας και άλλους γιατρούς που μέλλον ήξεραν και μετά αποφάσιζα (έκρινα) ποιανού γιατρού την συμβουλή να ακολουθήσω, ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάω.
    Σαφώς και η προσωπική κρίση είναι σημαντική, αλλά πες μου λίγο.
    Όσοι έχω δει να είναι επιφυλακτικοί με τα εμβόλια λόγω της προσωπικής τους κρίσης και μη εμπιστοσύνης σε φορείς, κλπ, συνήθως εμπιστεύονται τυφλά τις διδαχές της εκκλησίας και την ύπαρξη θεού, κάτι που δεν έχει αποδειχθεί έως τώρα. 2 μέτρα, 2 σταθμά;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το παιδί της αδερφής σου, έπαιρνες εσύ τις αποφάσεις ή η αδερφή σου ? Από το σε ποιό σχολείο θα πάει μέχρι με ποιές παρέες να κόψει (πρεζόνια, μπουκαδόρους και διάφορους άλλους κλέφτες)

    Αλλο το να αποφασίζεις για σένα και άλλο να αποφασίζεις για το παιδί σου που δεν μπορεί να αποφασίζει γαι τον εαυτό του σε πολύ μικρές ηλικίες.

    Υπάρχουν βέβαια και γονείς που στ'@@ τους όλη η οικογένεια.
    Υπάρχουν βέβαια και απ' τους άλλους.

    Το όλο θέμα είναι αν αντιλαμβάνεσαι το βάρος της απόφασής σου για άλλους.
    Και δεν είναι θέμα κτήσης (είτε για παιδί είτε για γυναίκα) είναι θέμα να προετοιμάσεις ένα πλάσμα να βγεί στον κόσμο και να σε εγκαταλήψει και να πορευτεί.
    Προφανώς η προετοιμασία γίνεται σύμφωνα με τα δικά σου πιστεύω για την ζωή.
    Εμένα η απάντηση σου, επιβεβαιώνει τη γνώμη μου περί κτητικότητας.
    Sorry, αλλά όταν κάνεις micromanage το παιδί σου και δεν του αφήνεις περιθώρια να έχει κι αυτό λόγο στις επιλογές σου/του επειδή είναι ανήλικος, λές και ξαφνικά απ'τα 17 στα 18 αλλάζει κάτι ριζικά και αποκτά όλη την απαραίτητη σοφία που του έλειπε μέχρι εκείνη τη στιγμή για να αποφασίζει για τον εαυτό του, τότε δεν το προστατεύεις, αλλά το ωθείς ακόμα περισσότερο σε ξέσπασμα καταπίεσης, το οποίο πολλές φορές επιφέρει τα αντίθετα αποτελέσματα απ'αυτά που περίμενες. Γνώμη μου πάντα.

    Αυτά. Κατά τ'άλλα, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε, για να μη το κάνουμε vs το πράγμα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  14. #38654
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.760
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφώς και η προσωπική κρίση είναι σημαντική, αλλά πες μου λίγο.
    Όσοι έχω δει να είναι επιφυλακτικοί με τα εμβόλια λόγω της προσωπικής τους κρίσης και μη εμπιστοσύνης σε φορείς, κλπ, συνήθως εμπιστεύονται τυφλά τις διδαχές της εκκλησίας και την ύπαρξη θεού, κάτι που δεν έχει αποδειχθεί έως τώρα. 2 μέτρα, 2 σταθμά;



    Εμένα η απάντηση σου, επιβεβαιώνει τη γνώμη μου περί κτητικότητας.
    Sorry, αλλά όταν κάνεις micromanage το παιδί σου και δεν του αφήνεις περιθώρια να έχει κι αυτό λόγο στις επιλογές σου/του επειδή είναι ανήλικος, λές και ξαφνικά απ'τα 17 στα 18 αλλάζει κάτι ριζικά και αποκτά όλη την απαραίτητη σοφία που του έλειπε μέχρι εκείνη τη στιγμή για να αποφασίζει για τον εαυτό του, τότε δεν το προστατεύεις, αλλά το ωθείς ακόμα περισσότερο σε ξέσπασμα καταπίεσης, το οποίο πολλές φορές επιφέρει τα αντίθετα αποτελέσματα απ'αυτά που περίμενες. Γνώμη μου πάντα.

    Αυτά. Κατά τ'άλλα, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε, για να μη το κάνουμε vs το πράγμα.
    Προφανώς αν αμφιβάλλεις δεν εμπιστεύεσαι την εκκλησία, ένα μέτρο και ένα σταθμό

    Για το micromanage και μεγαλομάνατζ, θα το λουστείς, εσύ αποφασίζεις μέχρι το και ποιά γλώσσα θα μιλήσει και θα έχει μητρική το παιδί σου.
    Δεν υπάρχει το ξαφνικά πχ 16-17. Προσαρμόζεσαι σαν γονιός σταδιακά, το ξέσπασμα καταπίεσης στο χέρι σου είναι, εσύ είσαι ο γονιός, την επανάστασή του θα την περάσει, καταπίεση μπορεί να μην υπάρχει, σαν γονιός χρειάζεται χρόνος και από δίπλα
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #38655
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.608
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε? Ποιον εγκέφαλο, τι είναι αυτο τώρα? Τι σκέφτηκαν οι θεοπουλες για να μην εμβολιαστούν?

    Τεσπα να μην κανουν τίποτα, ειδικά να μην τολμήσουν να ακουμπήσουν τα παιδιά. Οι άλλοι ας κάνουν οτι θέλουν φτάνει να μην βγάλει κανείς μιλιά αν αρχίσουν και φεύγουν σαν τα κοτόπουλα. Ούτε ο Κούλης ούτε κανείς δεν θα φταίει μετά.
    Για τα παιδιά λέω
    Ο κορονοϊός εκτός των άλλων χτυπάει και στον εγκέφαλο.
    Το να εμβολιαστούν εναντίον του κορονοϊού δεν είναι τιμωρία, είναι ευκαιρία.

    - - - Updated - - -

    Ο άλλος επειδή μπορεί να κοιτάξει έξω από το παράθυρο για να δει αν είναι καλή η μέρα, αποφάσισε ότι μπορεί να κρίνει και αν το εμβόλιο κάνει καλό ή όχι.
    Τι συζητάμε λοιπόν.

Σελ. 2577 από 3410 ΠρώτηΠρώτη ... 25572567257225752576257725782579258225872597 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας