Σελ. 18 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 329
  1. #256
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Μηνύματα
    342
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Mikrotik RB4011
    Μπορείς. Θα ζητήσεις απλώς να έχει ακροδέκτες apc-sc . Για να ξεχωρίζει συνήθως έχουν πράσινο βύσμα. Το μήκος το αποφασίζεις εσύ.

  2. #257
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σήμερα μετά από αναμονή δυο μηνών επιτέλους ήρθε το συνεργείο της Vodafone να εγκαταστήσει την κάθετη από την αναμονή μέχρι τους ορόφους του κτιρίου . Θεωρώ ότι έγινε καλή δουλειά με τους αλουμινένιους σωλήνες εξωτερικά .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_4808.jpg  

    IMG_4807.jpg  

    IMG_4806.jpg  

    IMG_4805.jpg  


  3. #258
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    19.103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από michalisp66 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό άμα τσακίσει μπορώ να πάω να αγοράσω άλλο;
    Ναι, πουλάνε..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μετά από αναμονή δυο μηνών επιτέλους ήρθε το συνεργείο της Vodafone να εγκαταστήσει την κάθετη από την αναμονή μέχρι τους ορόφους του κτιρίου . Θεωρώ ότι έγινε καλή δουλειά με τους αλουμινένιους σωλήνες εξωτερικά .
    Όντως, για τα δεδομένα αυτής της εγκατάστασης έγινε καλή δουλειά!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  4. #259
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Από τις 07/03 είμαι με ρεζέρβα επικοινωνίας,χτες μου δώσανε τηλέφωνο μη ευρυζωνικό,η σύνδεση δεν έχει συγχρονίσει,το pon αναβοσβηνει,το phone δεν ανάβει καθόλου,δεν με καλούν να με ενημερώσουν τι φταίει και πότε θα αποκατασταθεί,θα δώσω 1-2, εργάσιμες ακόμη,αν δεν έρθουν οι υπηρεσίες της οπτικής ίνας,θα προχωρήσω αρχικά σε υπαναχώρηση.Ξινη η αναβάθμιση μου βγαίνει,αλλά πώς να το ξέρεις από πριν ότι θα στραβωσει?

  5. #260
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    8.196
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Νομιζω οτι ειναι προφανες οτι ειναι δακτυλος της Nova.

    Ποιο σοβαρα τωρα, ενα ειναι το θεμα σου, δεν εχει δηλωθει τo serial του ont σου. Ολα τα αλλα ειναι σαλτσα.

  6. #261
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω οτι ειναι προφανες οτι ειναι δακτυλος της Nova.

    Ποιο σοβαρα τωρα, ενα ειναι το θεμα σου, δεν εχει δηλωθει τo serial του ont σου. Ολα τα αλλα ειναι σαλτσα.
    Και γιατί να μην το δηλώσουν,τι περιμένουν?

  7. #262
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    8.196
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αυτο μονο αυτοι ξερουν. Διαδικαστικό ειναι το θεμα.

  8. #263
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο μονο αυτοι ξερουν. Διαδικαστικό ειναι το θεμα.
    Αν ήταν διαδικαστικό το θέμα της δήλωσης του σειριακού του ΟΝΤ,θα καθυστερούσαν 10 ημερολογιακές ημέρες να το δηλώσουν? Τι είναι αυτά,τεσπα,για να δω από αύριο.

  9. #264
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Μια τρύπα στο νερό,με κάλεσαν για να μου πουν οτι είναι ακόμη υπό έλεγχο και δεν μπορούν να προσδιορίσουν πότε θα έχει επιλυθεί.Το συμβόλαιο έχει υπογραφεί σε υποκατάστημα,οπότε δεν ξέρω αν δέχονται αίτηση υπαναχώρης η επιστροφή στο προηγούμενο πρόγραμμα μου.

    Ποιες είναι οι επιλογές μου πλέον,αν φύγω θα έχω πέναλτυ+ ότι θα πρέπει να πληρώσω το νέο συμβόλαιο πχ με cosmote πιο ακριβά.

  10. #265
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    8.196
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ειναι ξεκαθαρο οτι εχεις πεσει σε καποια γραφειοκρατικη τρυπα. Το ont ειναι της voda, θα πρεπει το serial να δηλωθει απο την cosmote, αν καποιος καπου πληκτρολογησε κατι λαθος, πρεπει να συννενοηθουν οι παροχοι μεταξυ τους. Σχετικα φρεσκιες διαδικασιες.

    Εφοσον δεν εχει λειτουργησει η υπηρεσια, θεωρητικα μπορουν να σε αφησουν να φυγεις δηλωνοντας ανεφικτοτητα. Το αν θα το κανουν ομως αυτο σε ftth δεν το ξερω. Μπορει να μην τους αφηνει ΚΑΝ το συστημα τους.
    Μπορεις ομως να το συζητησεις. Ειναι απαραδεκτο τοσο καιρο για ftth που απλα αναβοσβυνει, αρα θελει ΜΟΝΟ configuration

  11. #266
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Μηνύματα
    342
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Mikrotik RB4011
    Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι μια αναφορά στην ΕΕΤΤ πως ενώ έγινε η εγκατάσταση και απενεργοποιηση της παλιάς υποδομής δεν έχεις εδώ και τόσες ημέρες πρόσβαση στο διαδίκτυο με υπαίτιο τον παροχο.

  12. #267
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Μου ανέφεραν σήμερα από 13840 ότι είναι πρόβλημα στο βρογχο και πρόβλημα ενεργοποίησης,ότι θα με καλέσουν ως τις 22/03,ότι γίνεται επανέλεγχος.Δεν έχει περαστεί ακόμη η αναβάθμιση μου είπαν σε υποκατάστημα,ενώ όταν κάλεσαν και αυτοί τα ίδια τους είπαν,αοριστίες γενικώς.Οτι είναι συστημικό πρόβλημα,εχει αναλαβει ο ΟΤΕ,καθως δηλωθηκε βλαβη,το οποιο τοσο καιρο δεν μου το ελεγε κανενας απο το 13840.

    Για να γίνει αναφορά στην ΕΕΤ πρέπει να προηγηθεί καταγγελία/αναφορα στον πάροχο πρώτα μεσω αιτηματος επιλυσης διαφορων,να πάρεις αριθμό αιτήματος και έπειτα με αυτό τον αριθμό να κάνεις την αναφορά στην ΕΕΤ,εφόσον δεν απαντήσει ο πάροχος και δεν δεσμευτει για επιλυση με ημερομηνια.

    Αν πιστολιασω το συμβόλαιο,είναι πέναλτυ+νέο συμβόλαιο σε άλλο πάροχο,100€ χασουρα με το καλημέρα.

    Edit: [ Εν τέλει,σήμερα το απόγευμα είδα το PON να σταθεροποιείται και να ενεργοποιείται η οπτική ίνα,από τις 07/3 δεν είχα υπηρεσίες,η εξυπηρέτηση ανεπαρκής,δεν σου λένε ποιο είναι το πρόβλημα,δεν σου λένε λεπτομερώς ότι έχει δηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ,δεν σου λένε πότε προβλέπεται να γίνει αποκατάσταση,αοριστίες και γενικολογιες. ]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DOU : 20-03-24 στις 18:34.

  13. #268
    Εγγραφή
    03-10-2022
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους . Την Παρασκευή 15/3 ήρθε το συνεργείο της Vodafone που καλύπτει την περιοχή μου και έπειτα από αναμονή δυο μηνών εγκατέστησε την κάθετη καλωδίωση στην πολυκατοικία . Μου είπαν μέσα σε αυτή την εβδομάδα να περιμένω το συνεργείο για την οριζόντια . Από χτες το βράδυ όμως και εκει που στην πορεία της αίτησης έγραφε ότι είμαστε στο τελικό στάδιο και να αναμένω τηλεφώνημα για την οριζόντια σύνδεση , ξαφνικά μου πετάει το παρακάτω μήνυμα της φωτογραφίας . Κάλεσα στη Vodafone και δε μου εξηγούν τι ακριβώς συμβαίνει , αλλά μιλούν γενικώς για συστημικό πρόβλημα και αστοχία υλικού. Γνωρίζει μήπως κανεις τι πιθανόν μπορεί να συμβαίνει ;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_5999.jpg  


  14. #269
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mixalis1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάλεσα στη Vodafone και δε μου εξηγούν τι ακριβώς συμβαίνει , αλλά μιλούν γενικώς για συστημικό πρόβλημα και αστοχία υλικού. Γνωρίζει μήπως κανεις τι πιθανόν μπορεί να συμβαίνει ;
    Aκριβως αυτη την αντιμετωπιση θα εχεις,δεν θα σου λενε λεπτομερως το προβλημα,ουτε αν υπαρχει βλαβη,απλως οτι ειναι συστημικο και πως διενεργειται ελεγχος,μεχρι τοτε θα τους καλεις και θα σου λενε οτι εχει αναλαβει την υποθεση ενας προσωπικος συμβουλος,με τον οποιο ομως ποτε δεν θα μπορει να επικοινωνησεις μαζι του για αμεση ενημερωση.Στο 13840 θα σου λενε οτι εχει σταλει ενημερωση στον υπευθυνο για να σε καλεσει οταν υπαρχει καποια εξελιξη αλλα δεν θα σε καλει κανενας.Η εμπειρια μου αυτη ειναι,δεν σε ενημερωνει κανεις ποιο ειναι το προβλημα,απο που προερχεται και περιμενεις απλως σαν τον χαζο.

  15. #270
    Εγγραφή
    14-11-2016
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Starlink ????
    Red face
    Καλημέρα σε όλους.

    Έχω σύνδεση FTTH στο σπίτι-πολυκατοικία εδώ και 3 χρόνια τώρα, η εγκατάσταση όμως είναι της COSMOTE σε συνεργασία με την τότε WIND-NOVA σήμερα πλέον, και εγώ έχω συμβόλαιο-σύνδεση VODAFONE, άρα...!

    Μετά από την όλη αυτή 3ετή αναμονή μπήκε τελικά και η VODAFONE στη γραμμή ????????.

    Όπως είναι λογικό σκέφτομαι πλέον να κάνω αναβάθμιση στην σύνδεση μου.

    Πριν λίγες μέρες με κάλεσαν από τη Vodafone να με ενημερώσουν για τη συνεργασία και να μου δώσουν μια σχετική προσφορά.

    100Mbps και απεριόριστη ομιλία σε όλα τα δίκτυα κινητής σταθερής τηλεφωνίας για 24€ το μήνα τον πρώτο χρόνο και 25,5€ τον δεύτερο λόγω πληθωρισμού, όπως κάνουν όλοι στα συμβόλαια τώρα τελευταία.

    Ωραία λέω στην κοπέλα στο τηλέφωνο και μου ζητά αμέσως τον ΑΦΜ μου για να ενεργοποιήσει το συμβόλαιο.

    Της λέω να περιμένει, γιατί έχω και άλλα συμβόλαια κινητής και σταθερής στην εταιρεία και τα έχω ρυθμίσει να τελειώνουν και να τα ανανεώνω όλα μαζί, τη ίδια χρονική στιγμή και... (αυτό δεν της το είπα) να μπορώ να κάνω το "παιχνίδι" με της μεταφορές φορητότητας σε άλλες εταιρείες, να ενεργοποιώ και να απενεργοποιώ συμβόλαια και να δέχομαι αντιπροσφορές, ούτως ώστε, κάθε διετία ή να παίρνω περισσότερες παροχές ή να παραμένω στα ίδια ή και χαμηλότερα πάγια!

    Η κοπέλα στην άλλη άκρη της γραμμής, τρελάθηκε μόλις πήρε θετική απάντηση για την προσφορά και το μόνο που είχε πλέον στο μυαλό της ήταν το να της προφέρω καθαρά τον ΑΦΜ μου!

    Προσπάθησα να της εξηγήσω ότι θέλω αυτή την προσφορά, αλλά, δεν με βολεύει η χρονική περίοδος και θα ήταν πολύ καλύτερα για εμένα αυτή η προσφορά να ενεργοποιηθεί τον Δεκέμβριο μαζί με τα άλλα συμβόλαια μου που λήγουν τότε για να μπορώ να τα ανανεώνω όλα μαζί και να έχω τον έλεγχο.

    Τότε κατάλαβα ότι το μόνο που είχε πλέον ως απότερο σκοπό, ήταν το να με ακούσει να λέω καθαρά τον ΑΦΜ μου για την ηχογράφηση και τίποτε άλλο.

    Μετά από τα πρώτα 15' λεπτά πολιτισμένης συζήτησης..., τα επόμενα 10' άκουγα μόνο τρελλές εκκλήσεις να βγάλω από το στόμα μου αυτό τον αναθεματισμένο αριθμό του ΑΦΜ, ώστε να ηχογραφηθεί στην κλήση και να μπορέσει να συμπληρώσει προφανώς τις εγγραφές της ώστε να πάρει το όποιο Bonus της...????

    Εκεί ήταν που άρχισα να τρελαίνομαι, ενώ στην αρχή είχα μια πολύ ήρεμη επαγγελματική συζήτηση, από τη μία στιγμή στην άλλη, ότι και αν έλεγα εγώ το μόνο που άκουγα από την άλλη πλευρά ήταν... ΑΦΜ ΑΦΜ ΑΦΜ ΑΦΜ ΑΦΜ ΑΦΜ ΑΦΜ ΑΦΜ... και πάει λέγοντας ????!

    Στο τέλος αφού δεν υπήρχε ούτε η παραμικρή ανταπόκριση στα λεγόμενα μου, αναγκάστηκα να αγριέψω και να της κάνω πολύ πολύ πολύ έντονα παρατήρηση για τον τρόπο που αντιμετωπίζει έναν πελάτη και συνδρομητή της εταιρείας που εργάζεται και να της το κλείσω λέγοντας της να μην με ενοχλήσει ξανά!

    Το αποτέλεσμα ήταν, μετά από 1' με 2' λεπτά περίπου, να με ξαναπάρει προσπαθώντας εμφανώς να παραμείνει ήρεμη για να μου προτείνει από την αρχή την όλη προσφορά.

    Ειλικρινά λυπάμαι όλους όσους εργάζονται σε αυτό το είδος vocal promotion του marketing, φαντάσου πόσες κλήσεις κάνουν ημερησίως μέσα στο οχτάωρο, πόσες αρνήσεις λαμβάνουν και πόσο παλεύουν να κλείσουν συμβόλαια ούτως ώστε να μπορέσουν να πληρωθούν κάτι παραπάνω από το βασικό!

    Κρίμα γαμώτο, έχασα την προσφορά και ήταν καλή.
    Αλλά ξέρω, ότι αν μου κάτσει σωστά, ίσως πάρω την ίδια ή και καλύτερη όταν έρθει η στιγμή, so... ????

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κάνει κανένας σύνδεση FTTH σε περιοχή που έχει σκάψει ο ΟΤΕ ή Wind και να είναι στην Vodafone;;
    Εμένα δεν βγάζει διαθεσιμότητα, δεν θέλουν τα λεφτά μας;

    Μήπως πρέπει να κάνουμε καποια πιο ειδική αίτηση;

    Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα κι εγώ, ολοκληρωμένη όλη η εγκατάσταση FTTH μέχρι έξω από την πόρτα μου αλλά των Cosmote και Wind κι εγώ συμβόλαιο Vodafone.
    Η γειτόνισσα δίπλα μου είχε 100άρα σύνδεση κι εγώ πάλευα με το ADSL της Vodafone.
    Στις επικοινωνίες που είχα μαζί τους είχαν συνέχεια το ίδιο παραμύθι, λέγοντας ότι δήθεν θα στήσουν δικό τους δίκτυο και μαλακίες, τελικά τους πήρε τρία χρόνια να συνδεθούν κι αυτοί!
    Διαθεσιμότητα θα σου βγάλει μόνο όταν μπει κι η Vodafone στο ήδη υπάρχον δίκτυο, αλλιώς...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Niknaknok : 23-03-24 στις 10:21.

Σελ. 18 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας