Σελ. 339 από 350 ΠρώτηΠρώτη ... 319329334337338339340341344349 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.071-5.085 από 5246
  1. #5071
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ποτέ.
    Με ένα παιδί από Γερμανό που μιλούσα είπε ότι αν επανέλθουν θα είναι διαφορετικές (πχ όριο). Ισχύει δεν ισχύει, άγνωστο.
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  2. #5072
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.685
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουν επανελθει. Με δωρεαν απεριοριστες κλησεις, στα 25 ευρω η μια.
    Μέχρι εξαντλήσεως του αποθέματος!

  3. #5073
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.996
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/100
    ISP
    Cosmote 5G
    Router
    Teltonika RUTX50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν οικισμοι και πολεις που η κοσμοτε πιανει μονο στις πλατειες με καλες ταχυτητες και στα στενω πεφτει κλαμα. Το οτι εβαλε σε ενα οικισμο εχουν βαλει και οι αλλες σε αλλο. Στην επαρχια οι αλλες εχουν πιο πυκνο δικτυο και σε σημεια που δινουν εστω 20 η κοσμοτε δεν κανεις ουτε κλησεις μεσα στα χωρια.
    Εμείς δόξα το θεό σωθήκαμε

  4. #5074
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.446
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πολύ το νήμα, αλλά θέλω να αναφέρω το εξής:

    Σε Huawei 4G+ router με extra sim και vpn-internet, οι ταχύτητες παίζουν γύρω στα 100-120Mbps αλλά μετά από λίγες ώρες πέφτει στο max 60. Την ίδια στιγμή με κινητό δίπλα στο router και την κύρια SIM του προγράμματος βλέπω 200+. Κάνω επανεκκίνηση το router, παίζει πάλι στα 100, περνάνε λίγες ώρες, κολλάει στα 60.

    Βάζουν τελικά όριο βάσει χρήσης; Στην εξυπηρέτηση επιμένουν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε όριο

  5. #5075
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.059
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πολύ το νήμα, αλλά θέλω να αναφέρω το εξής:

    Σε Huawei 4G+ router με extra sim και vpn-internet, οι ταχύτητες παίζουν γύρω στα 100-120Mbps αλλά μετά από λίγες ώρες πέφτει στο max 60. Την ίδια στιγμή με κινητό δίπλα στο router και την κύρια SIM του προγράμματος βλέπω 200+. Κάνω επανεκκίνηση το router, παίζει πάλι στα 100, περνάνε λίγες ώρες, κολλάει στα 60.

    Βάζουν τελικά όριο βάσει χρήσης; Στην εξυπηρέτηση επιμένουν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε όριο
    Όχι δεν υπάρχει όριο. Μήπως ζεσταίνεται τίποτα? Με το wifi του το δουλεύεις?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #5076
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.107
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δίκτυο της Cosmote είναι μακράν το καλύτερο στην επαρχία.
    Φαίνεται πολύ εύκολα αν μπει κανείς στο site της ΕΕΤΤ και δει πόσες κεραίες έχει η Cosmote και πόσες οι άλλες δύο.
    Όποιος έχει μένος, μόνο δεν το βλέπει.
    Στο εξοχικό μου στον οικισμό Δασκαλειό Κερατέας έχει βάλει έξτρα κεραία μέσα στον οικισμό ενώ οι άλλες καλύπτουν από μακριά.
    Ό, τι πληρώνεις...
    Αυτό έχει συμβεί και στο σπίτι μου Αθήνα...
    Έχει βάλει η κοτε κοντά κεραία 2-3 τετράγωνα απέναντι από το σπίτι...
    Ενώ οι άλλοι παρόλο που έχουν και αυτοί σχετικά κοντά κεραίες, επιλέγουν να καλύπτουν από μακρινές.... Η καμιά φορά αν πιάσει από κοντά σέρνονται... Μόνο η κοτε δίνει ρέστα....
    Στο εξοχικό πάλι Σαρωνίδα η κατάσταση είναι ολίγον μπερδεμένη...
    Σε 5g δίνει καλή ταχύτητα η κοτε αλλά χαμηλό upload... Σε 4g/4g+ η κατάσταση είναι πιο χάλια.... Μόνο η βοντα μου δίνει πιο καλή ταχύτητα στη 2100.... Η βοντα εδώ έχει μόνο 4g+... 5g έχει Ανάβυσσο κλπ..
    Η Νόβα πιάνει από Λαγονήσι και δίνει καλες ταχύτητες σε 5g αλλά σε 4g/4g+ που έχει η Σαρωνίδα είναι πιο μέτρια λίγο πιο πάνω από βοντα...
    Γενικά είναι πολύ μπέρδεμα η κατάσταση...
    Σπίτι Αθήνα με το 6500 πιάνω 95/45 ταχύτητα ικανοποιητική για backup router... To 4g+ 200+ μέσα στο σπίτι, το ίδιο και το 5g... Αν βγω έξω μπαλκόνι έχω δει και 600/100 στο κινητό...
    Με το 6400 στο εξοχικό βαράω το κεφάλι μου με τη κοτε.... Κυρίως παίζει 10-15 σε up/down με κέφια άντε να πάει κάνα 30/30...
    Η κατάσταση σε 4g+ λίγο καλύτερη ανάλογα την ώρα και τα κέφια....
    Για το 5g περιέγραψα.... Καλό down, πολύ μέτριο up...
    Φοβάμαι να επενδύσω σε ακριβό εξοπλισμό μη μου μείνει στο ράφι μετά....
    Αν θέλω κάτι έχω το wifi για τις συσκευές του σπιτιού και για πιο γρήγορο το κινητό...
    Από την άλλη δεν μπορώ να το έχω συνέχεια με δεδομένα λόγω ξεζουμισματος της μπαταρίας....
    Αυτά....
    Σημ. Έχω ftth κοτε από κάτω στο δρόμο εδώ στο εξοχικό αλλά ουδείς στη πολυκατοικία έχει βάλει.... Και λόγω τιμών ΟΤΕ συν η μέτρια χρήση του εξοχικού δεν με έχει συγκινήσει να βάλω...
    Να αναφέρω επίσης ότι ο λόγος που δεν έχω πετάξει τη κοτε από το 6400 με τις χαλιά ταχύτητες του 4g και να βάλω την βοντα, είναι η public ip.....
    Σπίτι Αθήνα έχω κρατήσει την οπτική λόγω δικτύου - τιμών Νόβα....
    Εξοχικό είχα adsl wind με 21€ που έπιανε 20 κ μετά vdsl50 ote καθαρή 50αρα αλλά με τα 29€ που έδινα αγανάκτησα και πήρε πόδι... Μετά ήρθε το gigamax με 1,5 φορά επάνω πάγιο που με ψιλό βολεύει καλύτερα και το ψιλό το λέω λόγω των ταχυτήτων στο εξοχικό.... Πάντως ο πάροχος χαμένος από πάγιο δεν βγήκε.......
    Ούτε κ εγώ όμως που το έχω πάντα μαζί μου..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 06-05-24 στις 19:55.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #5077
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.446
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν υπάρχει όριο. Μήπως ζεσταίνεται τίποτα? Με το wifi του το δουλεύεις?
    Μόνο σαν modem το έχω, όλα τ άλλα πέφτουν σε Mikrotik & UniFi. Ζεστό δεν είναι, πάντως με το που κάνεις reboot κατευθείαν στρώνει η ταχύτητα για λίγη ώρα

  8. #5078
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    8.202
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αν εβαζαν οριο το restart δεν θα ειχε καμμια επιπτωση. Γενικοτερα το 4g ειναι απλα για να δουλευει. τι 60 τι 100. Οτιδηποτε σχετικο πε performance εχει περασει σε 5g, και αυτο ειναι υπο διαμορφωση αναμενοντας το sa. Μαλλον κατι ζεσταινεται

  9. #5079
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.107
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ένα παιδί από Γερμανό που μιλούσα είπε ότι αν επανέλθουν θα είναι διαφορετικές (πχ όριο). Ισχύει δεν ισχύει, άγνωστο.
    Εμένα πάλι μου είπε, το ανέφερα και πριν, ότι αν κάνεις χαμηλό πακέτο και ανέβεις το περνάει το σύστημα....
    Να μην ισχύει; Δεν ξέρω... Έτσι μου είπε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς δόξα το θεό σωθήκαμε
    Από ποιας άποψης;
    Κεραία;
    Αν ναι, τρέμει το φιλοκαρδι μας όπως είπαμε μη πάθει κάτι η κεραία...
    Μια μέρα είχαν κάνει κάτι λόγω συντήρησης και όταν έπιανες τη κεραία σε πέταγε σε πιο μακρινή και είχα φάει φρίκη!!!
    Το είχα γράψει και εδώ...
    Ευτυχώς κράτησε μόνο 2-3 ημέρες....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #5080
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.059
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο σαν modem το έχω, όλα τ άλλα πέφτουν σε Mikrotik & UniFi. Ζεστό δεν είναι, πάντως με το που κάνεις reboot κατευθείαν στρώνει η ταχύτητα για λίγη ώρα
    Εμένα πάντως το 5001 στη δουλειά χωρίς τίποτα και μόνο σαν μόντεμ ζεσταίνεται. Από τότε που του έβαλα από τη μεριά της οθόνης μια ψήκτρα με ανεμιστήρα που μου περίσσευε από ryzen, δεν κάνει κιχ. Απλά την ακούμπησα χωρίς τίποτα άλλο.

  11. #5081
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.107
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πολύ το νήμα, αλλά θέλω να αναφέρω το εξής:

    Σε Huawei 4G+ router με extra sim και vpn-internet, οι ταχύτητες παίζουν γύρω στα 100-120Mbps αλλά μετά από λίγες ώρες πέφτει στο max 60. Την ίδια στιγμή με κινητό δίπλα στο router και την κύρια SIM του προγράμματος βλέπω 200+. Κάνω επανεκκίνηση το router, παίζει πάλι στα 100, περνάνε λίγες ώρες, κολλάει στα 60.

    Βάζουν τελικά όριο βάσει χρήσης; Στην εξυπηρέτηση επιμένουν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε όριο
    Μάλλον έχει να κάνει με το ca που κάνει το ρούτερ....
    Αυτό που περιγράφεις το βλέπω σε 4g+ κινητά....
    Δεν έχει να κάνει με τις έξτρα....
    Έτσι είναι το ca.... Δεν το κρατάει πάντα...
    Ώρες ώρες πέφτει σε σκέτο 4g...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο σαν modem το έχω, όλα τ άλλα πέφτουν σε Mikrotik & UniFi. Ζεστό δεν είναι, πάντως με το που κάνεις reboot κατευθείαν στρώνει η ταχύτητα για λίγη ώρα
    Το ίδιο κάνω εγώ με εναλλαγές στο κινητό μεταξύ 4g/4g+/5g.... Φτιάχνει για λίγο το 4g+ μετά χαλάει, φτιάχνει ξανά και έτσι συνεχίζει...

    Ξέχασα να αναφέρω ότι τη συμπεριφορά αυτή τη βλέπω κυρίως στο εξοχικό...
    Σπίτι Αθήνα με τη κοντινή κεραία παίζει πιο καλά το 4g+ σχεδόν συνέχεια...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εβαζαν οριο το restart δεν θα ειχε καμμια επιπτωση. Γενικοτερα το 4g ειναι απλα για να δουλευει. τι 60 τι 100. Οτιδηποτε σχετικο πε performance εχει περασει σε 5g, και αυτο ειναι υπο διαμορφωση αναμενοντας το sa. Μαλλον κατι ζεσταινεται
    Μάλλον όπως το λες....
    Το 4g έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα...
    Αν και βλέπω μερικές φορές μεγαλύτερο down μέσα στο σπίτι Αθήνα με τη κοντινή κεραία σε 4g+ και σε 5g πιο ψηλό up...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως το 5001 στη δουλειά χωρίς τίποτα και μόνο σαν μόντεμ ζεσταίνεται. Από τότε που του έβαλα από τη μεριά της οθόνης μια ψήκτρα με ανεμιστήρα που μου περίσσευε από ryzen, δεν κάνει κιχ. Απλά την ακούμπησα χωρίς τίποτα άλλο.
    Πάνω στο case του; Τι είναι πλαστικό το case;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #5082
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.059
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον έχει να κάνει με το ca που κάνει το ρούτερ....
    Αυτό που περιγράφεις το βλέπω σε 4g+ κινητά....
    Δεν έχει να κάνει με τις έξτρα....
    Έτσι είναι το ca.... Δεν το κρατάει πάντα...
    Ώρες ώρες πέφτει σε σκέτο 4g...

    - - - Updated - - -



    Το ίδιο κάνω εγώ με εναλλαγές στο κινητό μεταξύ 4g/4g+/5g.... Φτιάχνει για λίγο το 4g+ μετά χαλάει, φτιάχνει ξανά και έτσι συνεχίζει...

    Ξέχασα να αναφέρω ότι τη συμπεριφορά αυτή τη βλέπω κυρίως στο εξοχικό...
    Σπίτι Αθήνα με τη κοντινή κεραία παίζει πιο καλά το 4g+ σχεδόν συνέχεια...

    - - - Updated - - -



    Μάλλον όπως το λες....
    Το 4g έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα...
    Αν και βλέπω μερικές φορές μεγαλύτερο down μέσα στο σπίτι Αθήνα με τη κοντινή κεραία σε 4g+ και σε 5g πιο ψηλό up...

    - - - Updated - - -



    Πάνω στο case του; Τι είναι πλαστικό το case;
    Στην οθόνη πάνω, όχι στην πίσω μπαντα που είναι η μπαταρία, εννοείται επίσης πως το καπάκι της μπαταρίας το έχω βγαλμένο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #5083
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πολύ το νήμα, αλλά θέλω να αναφέρω το εξής:

    Σε Huawei 4G+ router με extra sim και vpn-internet, οι ταχύτητες παίζουν γύρω στα 100-120Mbps αλλά μετά από λίγες ώρες πέφτει στο max 60. Την ίδια στιγμή με κινητό δίπλα στο router και την κύρια SIM του προγράμματος βλέπω 200+. Κάνω επανεκκίνηση το router, παίζει πάλι στα 100, περνάνε λίγες ώρες, κολλάει στα 60.

    Βάζουν τελικά όριο βάσει χρήσης; Στην εξυπηρέτηση επιμένουν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε όριο
    Δες τι έγραψα στη σελίδα 336.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό έχει συμβεί και στο σπίτι μου Αθήνα...
    Έχει βάλει η κοτε κοντά κεραία 2-3 τετράγωνα απέναντι από το σπίτι...
    Ενώ οι άλλοι παρόλο που έχουν και αυτοί σχετικά κοντά κεραίες, επιλέγουν να καλύπτουν από μακρινές.... Η καμιά φορά αν πιάσει από κοντά σέρνονται... Μόνο η κοτε δίνει ρέστα....
    Στο εξοχικό πάλι Σαρωνίδα η κατάσταση είναι ολίγον μπερδεμένη...
    Σε 5g δίνει καλή ταχύτητα η κοτε αλλά χαμηλό upload... Σε 4g/4g+ η κατάσταση είναι πιο χάλια.... Μόνο η βοντα μου δίνει πιο καλή ταχύτητα στη 2100.... Η βοντα εδώ έχει μόνο 4g+... 5g έχει Ανάβυσσο κλπ..
    Η Νόβα πιάνει από Λαγονήσι και δίνει καλες ταχύτητες σε 5g αλλά σε 4g/4g+ που έχει η Σαρωνίδα είναι πιο μέτρια λίγο πιο πάνω από βοντα...
    Γενικά είναι πολύ μπέρδεμα η κατάσταση...
    Σπίτι Αθήνα με το 6500 πιάνω 95/45 ταχύτητα ικανοποιητική για backup router... To 4g+ 200+ μέσα στο σπίτι, το ίδιο και το 5g... Αν βγω έξω μπαλκόνι έχω δει και 600/100 στο κινητό...
    Με το 6400 στο εξοχικό βαράω το κεφάλι μου με τη κοτε.... Κυρίως παίζει 10-15 σε up/down με κέφια άντε να πάει κάνα 30/30...
    Η κατάσταση σε 4g+ λίγο καλύτερη ανάλογα την ώρα και τα κέφια....
    Για το 5g περιέγραψα.... Καλό down, πολύ μέτριο up...
    Φοβάμαι να επενδύσω σε ακριβό εξοπλισμό μη μου μείνει στο ράφι μετά....
    Αν θέλω κάτι έχω το wifi για τις συσκευές του σπιτιού και για πιο γρήγορο το κινητό...
    Από την άλλη δεν μπορώ να το έχω συνέχεια με δεδομένα λόγω ξεζουμισματος της μπαταρίας....
    Αυτά....
    Σημ. Έχω ftth κοτε από κάτω στο δρόμο εδώ στο εξοχικό αλλά ουδείς στη πολυκατοικία έχει βάλει.... Και λόγω τιμών ΟΤΕ συν η μέτρια χρήση του εξοχικού δεν με έχει συγκινήσει να βάλω...
    Να αναφέρω επίσης ότι ο λόγος που δεν έχω πετάξει τη κοτε από το 6400 με τις χαλιά ταχύτητες του 4g και να βάλω την βοντα, είναι η public ip.....
    Σπίτι Αθήνα έχω κρατήσει την οπτική λόγω δικτύου - τιμών Νόβα....
    Εξοχικό είχα adsl wind με 21€ που έπιανε 20 κ μετά vdsl50 ote καθαρή 50αρα αλλά με τα 29€ που έδινα αγανάκτησα και πήρε πόδι... Μετά ήρθε το gigamax με 1,5 φορά επάνω πάγιο που με ψιλό βολεύει καλύτερα και το ψιλό το λέω λόγω των ταχυτήτων στο εξοχικό.... Πάντως ο πάροχος χαμένος από πάγιο δεν βγήκε.......
    Δείχνουν ενδιαφέρον για την περιοχή παρόλο που είναι αραιοκατοικημένη και το χειμώνα με λίγο κόσμο.
    Γι'αυτό και επιλέγω τη συγκεκριμένη εταιρεία.
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  14. #5084
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.107
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην οθόνη πάνω, όχι στην πίσω μπαντα που είναι η μπαταρία, εννοείται επίσης πως το καπάκι της μπαταρίας το έχω βγαλμένο.
    Τα mifi υποφέρουν πολύ όταν τα έχεις συνεχώς πάνω στο φορτιστή...
    Είχα ένα ζτε έτσι μερικούς μήνες και φούσκωσε η lipo του.... Μετά πήρα το 6500...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #5085
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    8.202
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Τιποτε απολυτως δεν παθαινει το συγκεκριμενο. Ελεγχει τη φορτιση και την κοβει Τα φτηνιαρικα του 50ρικου εχουν θεματα, αυτο οχι. Σε ταση μονιμα 2 χρονια τωρα δεν εχει κανει κιχ.

Σελ. 339 από 350 ΠρώτηΠρώτη ... 319329334337338339340341344349 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας