Σελ. 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 187
  1. #136
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.979
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αυτά που έχουν ακόμα PIN είναι από μια εξαγορά που είχε κάνει η Skroutz, μελλοντικά θα αλλάξουν σε μόνο μέσω app.
    Επίσης η θυρίδα ανοιγει τηλεφωνικά αν δεν βαριέστε να τους καλείτε κάθε φορά

  2. #137
    Εγγραφή
    04-08-2023
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    H Skroutz μπαίνει δυναμικά και στην αγορά τροφίμων με ένα πολύ ισχυρό παίκτη στο χώρο των σούπερ μάρκετ - συγκεκριμένα συμμαχεί με το My Market στο q-commerce, καθώς στο Skroutz.gr βρίσκεται ήδη «κρεμασμένο» το καλάθι των σούπερ μάρκετ My Market. Όπως λέει η σχετική ανακοίνωση "το «καλάθι» περιλαμβάνει 7.670 κωδικούς προϊόντων. Η υπηρεσία εξυπηρετεί το κέντρο της Αθήνας, η ελάχιστη παραγγελία είναι 25 ευρώ, η αξία της διανομής είναι στα 2 ευρώ και οι παραδόσεις είναι δωρεάν για παραγγελίας πάνω από 59 ευρώ".
    Ίδωμεν...

  3. #138
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.748
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από natzopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Skroutz μπαίνει δυναμικά και στην αγορά τροφίμων με ένα πολύ ισχυρό παίκτη στο χώρο των σούπερ μάρκετ - συγκεκριμένα συμμαχεί με το My Market στο q-commerce, καθώς στο Skroutz.gr βρίσκεται ήδη «κρεμασμένο» το καλάθι των σούπερ μάρκετ My Market. Όπως λέει η σχετική ανακοίνωση "το «καλάθι» περιλαμβάνει 7.670 κωδικούς προϊόντων. Η υπηρεσία εξυπηρετεί το κέντρο της Αθήνας, η ελάχιστη παραγγελία είναι 25 ευρώ, η αξία της διανομής είναι στα 2 ευρώ και οι παραδόσεις είναι δωρεάν για παραγγελίας πάνω από 59 ευρώ".
    Ίδωμεν...
    Τί κερδίζει ο πελάτης να παραγγείλει μέσω σκρουτζ και όχι απευθείας μέσω Μυμαρκετ, όταν οι όροι είναι πανομοιότυποι? Έκαναν μια ίδια υπηρεσία (με το 1/100 της κάλυψης) χωρίς κανένα κίνητρο. Θυμίζει skroutz food.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 04-08-23 στις 19:12.

  4. #139
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.323
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Η διαφορά είναι η στάμπα της skroutz, να γνωρίζει δυναμικά όλες τις αγορές μας, ακόμα και τι κωλόχαρτο χρησιμοποιούμε. Κάποιοι μπορεί να τη βρίσκουν.

    On topic, και με αφορμή τη δωρεάν συνδρομή που πήρα όταν το αφεντικό είχε τρελαθεί, έκανα 2 παραγγελίες. Στην πρώτη όλα καλά. Στη δεύτερη τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου. Παραγγελία με όλα τα προϊόντα θεωρητικά διαθέσιμα από το ίδιο κατάστημα ήρθε σε σχεδόν διβδόμαδο (παραγγελία 20/7, παράδοση 2/8). Ναι, μου έδωσαν την ευκαιρία να ακυρώσω, αν δεν είχα διαλέξει άμπαλο κατάστημα με πωλήσεις αποκλειστικά μέσω sktoutz θα τους έπαιρνα τηλέφωνο να ξεσκαλώσουν την παραγγελία, ούτε ποιο προϊόν δεν ήταν διαθέσιμο ήξερα ούτε είχα άλλη επιλογή πλην της ακύρωσης. Και από την άλλη, μπαίνουν οι αρνητικές και οι καταστηματάρχες απαντούν πως δεν έχουν δυνατότητα μέσω της πλατφόρμας να επικοινωνήσουν να ενημερώσουν τον πελάτη. Φαύλος κύκλος, απορώ που υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πληρώσει για αυτή την υπηρεσία.
    hnesne

  5. #140
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.212
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχω 257 αποστολές. Το χρησιμοποιώ και για επαγγελματικές αγορές με τιμολόγιο.
    Είναι πολύ καλό εργαλείο και μέχρι τώρα μόνο σε RMA δίσκου που ήταν DOA αλλά άργησα να τον δοκιμάσω μου καθυστέρησαν 2 μήνες την επιστροφή χρημάτων.

    Ακόμα και αλλαγή SSD που τον έκανα RMA μου έδωσαν όλα τα λεφτά πίσω για να πάρω άλλον. Γενικά έχουν τύπου amazon εξυπηρέτηση.
    Τα περισσότερα δέματα μου έρχονται με ACS σε 2 εργάσιμες (Κρήτη) ή με Easy mail που κάνει παραπάνω αλλά δε με ενοχλεί.

    Το ότι με 3 κλικ έχω αγοράσει αυτό που θέλω σε συνήθως την χαμηλότερη τιμή είναι τεράστια βοήθεια.

  6. #141
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από natzopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Skroutz μπαίνει δυναμικά και στην αγορά τροφίμων με ένα πολύ ισχυρό παίκτη στο χώρο των σούπερ μάρκετ - συγκεκριμένα συμμαχεί με το My Market στο q-commerce, καθώς στο Skroutz.gr βρίσκεται ήδη «κρεμασμένο» το καλάθι των σούπερ μάρκετ My Market. Όπως λέει η σχετική ανακοίνωση "το «καλάθι» περιλαμβάνει 7.670 κωδικούς προϊόντων. Η υπηρεσία εξυπηρετεί το κέντρο της Αθήνας, η ελάχιστη παραγγελία είναι 25 ευρώ, η αξία της διανομής είναι στα 2 ευρώ και οι παραδόσεις είναι δωρεάν για παραγγελίας πάνω από 59 ευρώ".
    Ίδωμεν...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PasxalisNtiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστές κινήσεις από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, πρέπει να υποστηρίζουν τις πυρόπληκτους και πολύ καλά κάνουν. Και όχι μόνο οι εταιρείες κινητής, αλλά και οι άλλες εταιρείες πρέπει να συνεισφέρουν (μου άρεσε πχ το γεγονός ότι οι εργαζόμενοι των My market και των METRO Cash & Carry του Βόλου μοίρασαν νερά και άλλα προϊόντα στο Σέσκλο που αντιμετωπίζει προβλήματα ηλεκτροδότησης και υδροδότησης λόγω των πυρκαγιών).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismparlingkas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστή και αναμενόμενη η αντίδραση των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας, εντυπωσιακή δε σε κάθε περίπτωση η υποστήριξη των MyMarket και των METRO Cash Carry στους πυρόπληκτους σε όλες σχεδόν τις μεγάλες φωτιές των τελευταίων ημερών - τέτοιες πρωτοβουλίες θα θέλαμε να βλέπαμε πιο συχνά από τις ελληνικές εταιρείες
    Πολύ mymarket τελευταία.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #142
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ mymarket τελευταία.
    Η βοήθεια που δίνουν σε διάφορες καταστροφές, είναι κάτι που το κάνει η metro εδώ και χρόνια, δεν είναι καινούργιο.

    Κρίμα βέβαια που σαν εργοδότης είναι κατάπτυστος. Όλα για το θεαθήναι γίνονται.

    Ήμουν εργαζόμενός τους 3 χρόνια και είδα τις "ομορφιές" τους εκ των έσω.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  8. #143
    Εγγραφή
    06-08-2023
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το έψαξα λίγο και βγάζει 7.671 προϊόντα και 3.117 προσφορές του MyMarket για το κέντρο της Αθήνας, εντυπωσιακά νούμερα για τη νέα υπηρεσία των Skroutz και MyMarket

  9. #144
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.546
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Το χρησιμοποίησα πρώτη φορά αλλά η μεταφορική τους ήταν μια απογοήτευση.
    Έβαλα τη διεύθυνση της εργασίας, ήρθε μήνυμα ότι φτάνει σε τέσσερα λεπτά και μετά από πέντε λεπτά νέο μήνυμα ότι δεν ήταν δυνατή η παράδοση.
    Αν έφτασε έξω από την πόρτα δεν ξέρω αλλά σίγουρα δεν έγινε προσπάθεια επικοινωνίας.
    Έβαλα να παραδοθεί σε ένα σκρουτζ point και ακόμη βγάζει μήνυμα αναμονής για να βρεθεί ελεύθερη θύριδα.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  10. #145
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παίζει οι θυρίδες να έχουν μπουκωσει, γενικότερα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #146
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.705
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Αυτή τη βλακεία την έχουν κάνει και σε εμένα. 2 φορές "περασε και δε με βρήκε". Μια και μια είδα ότι έρχεται και μια και μιά είδα το ίδιο μήνυμα με τον Θάνο. Μετά και εγώ τους ζήτησα να παραδοθεί αν είναι σε θυρίδα, και το τούβλο που με εξυπηρετούσε μου έλεγε πως "Βλέποντας το σύστημα, φαίνεται πως έχετε ογκώδες παραγγελία και δε μπορεί να παραδοθεί σε point", όπου ήταν εντωμεταξύ 2 βιβλία..

  12. #147
    Εγγραφή
    07-08-2023
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Επιχείρησα να το δοκιμάσω, αλλά έβγαλε μήνυμα το skroutz ότι εξυπηρετεί προς το παρόν αγορές από το Mymarket για το κέντρο της Αθήνας. Θα περιμένω να έρθει στην περιοχή μου για να το τεστάρω

  13. #148
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.323
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Για να μην γκρινιάζω μόνο για το skroutz plus... Έκανα παραγγελία χτες 2 πράγματα από διαφορετικά καταστήματα, παρέλαβα και τα δύο σήμερα το πρωί από θυρίδα. Έχει σημασία να μη σου κάτσει η μπίλια της αυτόματης επιλογής καταστήματος σε αμπαλους.
    hnesne

  14. #149
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.280
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην γκρινιάζω μόνο για το skroutz plus... Έκανα παραγγελία χτες 2 πράγματα από διαφορετικά καταστήματα, παρέλαβα και τα δύο σήμερα το πρωί από θυρίδα. Έχει σημασία να μη σου κάτσει η μπίλια της αυτόματης επιλογής καταστήματος σε αμπαλους.
    Και γιατί να το αφήσεις στην αυτόματη επιλογή και να μην επιλέξεις εσύ κατάστημα από όσα συνεργάζονται με skroutz basket; Εγώ αυτό κάνω εάν το προ-επιλεγμένο δε μου κάθεται καλά.
    Mono No Aware

  15. #150
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.323
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Πρώτη φορά ήταν που χρησιμοποίησα την αυτόματη επιλογή και πρώτη φορά που όλα πήγαν καλά Δεν ήταν και πολλοί οι διαθέσιμοι, ούτε και ήξερα κανέναν τους. Στις προηγούμενες παραγγελίες δεν είχα καν επιλογές, διάλεξα με βάση τις έτσι κι αλλιώς μη αντικειμενικές αξιολογήσεις του skroutz (το γιατί το έχουμε συζητήσει τόσες φορές).

    Κατά τα άλλα, έχει προσφορά μόνο για σήμερα, 5 ευρώ κουπόνι αποκλειστικά για παραγγελίες άνω των €20 μέσω της εφαρμογής για κινητά, το κουπόνι το βγάζει αυτόματα στο checkout και πρέπει να το εφαρμόσεις.
    hnesne

Σελ. 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας