Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    13-07-2022
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σας,

    Μετακομίζω στην Καλλιθέα και ψάχνω να βάλω 100αρα ταχύτητα. Αλλά η διεύθυνση μου υποστηρίζει εως 24 με ενημέρωσαν. Το θέμα είναι ότι το σπίτι είναι πάνω στην Αθηνάς και το ακριβώς απέναντι σπίτι υποστηρίζει 100αρι. Ποιες είναι οι λύσεις μου; Αναγκαστικά πάω σε 4g router;

  2. #2
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.366
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrisrolley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,

    Μετακομίζω στην Καλλιθέα και ψάχνω να βάλω 100αρα ταχύτητα. Αλλά η διεύθυνση μου υποστηρίζει εως 24 με ενημέρωσαν. Το θέμα είναι ότι το σπίτι είναι πάνω στην Αθηνάς και το ακριβώς απέναντι σπίτι υποστηρίζει 100αρι. Ποιες είναι οι λύσεις μου; Αναγκαστικά πάω σε 4g router;
    Η Αθηνάς ειναι το οριο αναμεσα στα δυο Α/Κ.
    Στην μια πλευρα (προς κεντρο) ειναι Α/Κ Καλλιθέας με παρα πολλες καμπινες FTTC απο την WIND.
    H αλλη πλευρα (προς παραλία) ειναι Α/Κ Ιπποδρομος που τωρα βαζει FTTH η COSMOTE.
    Μεχρι να βαλει τις Οπτικες εισαι μεχρι 24mbps οποτε κοιτας την λυση του 4g Modem αμα θελεις μεγαλη ταχυτητα .
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  3. #3
    Εγγραφή
    13-07-2022
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Αθηνάς ειναι το οριο αναμεσα στα δυο Α/Κ.
    Στην μια πλευρα (προς κεντρο) ειναι Α/Κ Καλλιθέας με παρα πολλες καμπινες FTTC απο την WIND.
    H αλλη πλευρα (προς παραλία) ειναι Α/Κ Ιπποδρομος που τωρα βαζει FTTH η COSMOTE.
    Μεχρι να βαλει τις Οπτικες εισαι μεχρι 24mbps οποτε κοιτας την λυση του 4g Modem αμα θελεις μεγαλη ταχυτητα .
    Είμαι απο την μεριά του κέντρου και μίλησα με την wind και μου δίνει εως 24 με μέση ταχύτητα 7... Αν είναι δυνατόν. Δεν υπάρχει δυνατότητα για να πιάσω απο το Α/Κ Ιπποδρομος; Επειδη στην γειτονια πιάνουν 100αρι απο το συγκεκριμενο Α/Κ.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.366
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrisrolley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι απο την μεριά του κέντρου και μίλησα με την wind και μου δίνει εως 24 με μέση ταχύτητα 7... Αν είναι δυνατόν. Δεν υπάρχει δυνατότητα για να πιάσω απο το Α/Κ Ιπποδρομος; Επειδη στην γειτονια πιάνουν 100αρι απο το συγκεκριμενο Α/Κ.
    Κοιταζα τωρα τον χαρτη.
    Εχει βαλει καφαο FTTC η Cosmote απο την πλευρα του Ιπποδρομου.(Μονα νουμερα)
    Η Wind εχει βαλει στην πισω πλευρα της Οδ.Ηλεκτρας και σε καποια καθετα στην Αθηνας.
    Κανε μια αναζητηση και στη NOVA ...
    Γιατι τελευταια εχει γινει να μην δινει η WIND και να δινει η Nova σε μερικες διευθυνσεις.
    Συμφωνα με αυτο το εργαλειο https://services.forthnet.gr/dslwiz/...ess/ngiAddress δινει στα ζυγα νουμερα VDSL
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  5. #5
    Εγγραφή
    15-07-2022
    Περιοχή
    ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Smart 3 (Arcadyan)
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό συμβαίνει επειδή στην καμπίνα είναι πιασμένες οι θέσεις για την 100αρα οπότε δεν υπάρχει κάπου που να μπορείς να συνδεθείς.

  6. #6
    Εγγραφή
    13-07-2022
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι εχω μιλήσει και με nova και μου ειπανε εως 24 και αυτοι . Με βλεπω να τους λεω να με ενημερώσουν αν έρθει ποτέ VDSL και να ειμαι με 4g Router μεχρι τοτε

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας