Σελ. 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 219
  1. #16
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΤΥΧΗΣΑΜΕ !!!!!
    Πετυχα τον εργολαβο και μου ειπε οτι δεν ειναι για FTTH τα εργα αλλα για μισθωμενη γραμμη για μεγαλο πελατη(λογικα το ξενοδοχειο).
    Εγω αυριο θα στειλω ερωτημα μεσω ΕΕΤΤ γιατι οι δικαιολογιες της VODAFONE εχουν τελειωσει.
    Δεν μπορουν να πουν οτι δεν τους δινει αδεια ο Δημος να σκαψουν για FTTH οταν τους δινει για μισθωμενη.
    Δηλαδη εαν σε ολη αυτην την διαδρομη που περναει η οπτικη αφηναν αναμονες σε 15 σπιτια θα τους ηταν κόπος?
    Απο οτι καταλαβα θελουν να πουλησουν μισθωμενες σε μικρα ξενοδοχεια και συγκροτηματα κατοικιων και airbnb !!!
    Λυπάμαι πολυ....μην χαλιέσαι είμαστε πολλοί. Εμένα Αιγάλεω με καλύπτει η nova-wind και εδώ και 2 μήνες έχουν σταματήσει τα έργα ενώ έβαλαν μόνο 2 καμπίνες και κάλυψαν κάποια σπίτια. Τώρα δεν ξέρω ποτέ θα ξανά αρχίσουν ποτέ θα τις ενεργοποιήσουν. Το χειρότερο που είδα ηταν ότι άλλοι είχαν FTTH και άλλοι πιο διπλά όχι. Γενικά έχουμε μέλλον πάρα πολυ σαν χωρά για το ftth. Λίγοι έχουν ftth και τα κουπόνια που βγήκαν και θα βγουν εξυπηρετούν μόνο αυτούς. Δεν βλέπω τις εταιρίες να βιάζονται για το ftth. Τους βλέπω πολυ χαλαρούς γενικά. Το μόνο που εχω να πω είναι οτι στην περιοχή μου, σκάφτηκε όλη η περιοχή για Φυσικό αέριο μεσα σε 2 εβδομάδες και για τις οπτικές ίνες που είναι ενα καλωδιακι κάνουν χρονιά. Σε αυτή την χωρά το ιντερνέτ δεν τους είναι κάτι σοβαρό, έχουν άλλες προτεραιότητες αφού έχουμε και τον χαλκό καλά είμαστε.

  2. #17
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Το θεμα ειναι οτι εδω παιζονται αλλα συμφεροντα.
    Σου λεει η Vodafone γιατι να βαλω οπτικη και να κανουν την δουλεια τους με 40-50-60€ τον μηνα?
    Αστους να ταλαιπωρουνται και αμα θελουν να πληρωσουν μισθωμενη γραμμη.
    Αλλος ενα τροπος να φυγουν οι μονιμοι κατοικοι και να πουληθουν τα σπιτια σε εταιριες που κανουν ολοκληρες πολυκατοικιες hostel και aribnb...
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  3. #18
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα ειναι οτι εδω παιζονται αλλα συμφεροντα.
    Σου λεει η Vodafone γιατι να βαλω οπτικη και να κανουν την δουλεια τους με 40-50-60€ τον μηνα?
    Αστους να ταλαιπωρουνται και αμα θελουν να πληρωσουν μισθωμενη γραμμη.
    Αλλος ενα τροπος να φυγουν οι μονιμοι κατοικοι και να πουληθουν τα σπιτια σε εταιριες που κανουν ολοκληρες πολυκατοικιες hostel και aribnb...
    Και προφανώς την μισθωμένη γραμμή μπορει να την υποστηρίξουν οικονομικά μόνο οι εταιρίες και όχι ένας απλός καταναλωτής.
    Τα παίρνουν πολυ χοντρά απο τις μισθωμένες γραμμές και προφανώς χρεώνουν χρυσά τον σάπιο χαλκό για αυτο και τόσο καιρό η Ελλάδα έχει το πιο αργό και ακριβό ιντερνέτ στην Ευρώπη.
    Αυτες οι εταιρίες κοιτάνε πως να στα πάρουν πάρα στο πως να σου προσφέρουν τις υπηρεσίες που θα έπρεπε να έχεις και έχεις δικαίωμα να τις έχεις. Δεν αγαπάνε αυτο που κάνουν.
    Εαν δεν είμασταν στην ΕΕ, δεν θα βλέπαμε την οπτική ουτε με κιάλια.

  4. #19
    Εγγραφή
    17-11-2015
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΤΥΧΗΣΑΜΕ !!!!!
    Πετυχα τον εργολαβο και μου ειπε οτι δεν ειναι για FTTH τα εργα αλλα για μισθωμενη γραμμη για μεγαλο πελατη(λογικα το ξενοδοχειο).
    Εγω αυριο θα στειλω ερωτημα μεσω ΕΕΤΤ γιατι οι δικαιολογιες της VODAFONE εχουν τελειωσει.
    Δεν μπορουν να πουν οτι δεν τους δινει αδεια ο Δημος να σκαψουν για FTTH οταν τους δινει για μισθωμενη.
    Δηλαδη εαν σε ολη αυτην την διαδρομη που περναει η οπτικη αφηναν αναμονες σε 15 σπιτια θα τους ηταν κόπος?
    Απο οτι καταλαβα θελουν να πουλησουν μισθωμενες σε μικρα ξενοδοχεια και συγκροτηματα κατοικιων και airbnb !!!
    Έχει νόημα να στείλουν και άλλοι ερώτημα; Να υπάρχει μια μαζικότητα τουλάχιστον.

  5. #20
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poscas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει νόημα να στείλουν και άλλοι ερώτημα; Να υπάρχει μια μαζικότητα τουλάχιστον.
    Εγω παντως εκανα.
    Μαλιστα τους ανεφερα οτι στι 5/5/2022 ειχαν πει σε δελτιο τυπου οτι γινονται εργα στο Κουκακι..
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  6. #21
    Εγγραφή
    17-11-2015
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως εκανα.
    Μαλιστα τους ανεφερα οτι στι 5/5/2022 ειχαν πει σε δελτιο τυπου οτι γινονται εργα στο Κουκακι..
    Ίσως κάπως γίνεται να μαζευτούν υπογραφές γιατί θεωρώ ότι είμαστε πολλοί που έχουμε θέμα με αυτό, να δοθεί μεγαλύτερη βαρύτητα.

    - - - Updated - - -

    Ξεκίνησα μια συλλογή υπογραφών, ώστε να έχει μια περισσότερη βαρύτητα η καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

    https://secure.avaaz.org/community_p...m=cqhaikb%2Bel

  7. #22
    Εγγραφή
    01-01-2023
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    κριμα και χαρηκα που ειδα εργολαβο ακριβως διπλα απο το δρομο μ ολο βλακιες το καλοκαιρι περυσι καποιος τραβηξε καζανακι στον οτε κ απο 50αρα χαλκου μεταβιας 24αρα με ζημια που λενε δεν μπορουν να επιδιορθωσουν

  8. #23
    Εγγραφή
    17-11-2015
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kegare Εμφάνιση μηνυμάτων
    κριμα και χαρηκα που ειδα εργολαβο ακριβως διπλα απο το δρομο μ ολο βλακιες το καλοκαιρι περυσι καποιος τραβηξε καζανακι στον οτε κ απο 50αρα χαλκου μεταβιας 24αρα με ζημια που λενε δεν μπορουν να επιδιορθωσουν
    Αυτό τι να πεις; Είχα VDSL από το 2011 περίπου και τώρα ξαφνικά το 2023 έκοψαν την διαθεσιμότητα.

  9. #24
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kegare Εμφάνιση μηνυμάτων
    κριμα και χαρηκα που ειδα εργολαβο ακριβως διπλα απο το δρομο μ ολο βλακιες το καλοκαιρι περυσι καποιος τραβηξε καζανακι στον οτε κ απο 50αρα χαλκου μεταβιας 24αρα με ζημια που λενε δεν μπορουν να επιδιορθωσουν
    Εγω γελαω γιατι στο σημειο που εσκαψαν για την μισθωμενη τωρα σκαβουν για φυσικο αεριο που παει σε μεγαλυτερο βαθος απο την οπτικη...
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  10. #25
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω γελαω γιατι στο σημειο που εσκαψαν για την μισθωμενη τωρα σκαβουν για φυσικο αεριο που παει σε μεγαλυτερο βαθος απο την οπτικη...
    Τα ιδια και εδω Αιγαλεω....έσκαψαν για φυσικο αεριο και μεσα σε 2 εβδομαδες ολα οκ
    Ενω για οπτικες ινες που ειναι ενα καλωδιο ας πουμε κανουν χρονια....καταντια των εταιριων ειναι.
    Πλεον αυτα για τον δημο οτι δεν δινουν αδειες δεν τα χάφτω.

  11. #26
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KgEO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ιδια και εδω Αιγαλεω....έσκαψαν για φυσικο αεριο και μεσα σε 2 εβδομαδες ολα οκ
    Ενω για οπτικες ινες που ειναι ενα καλωδιο ας πουμε κανουν χρονια....καταντια των εταιριων ειναι.
    Πλεον αυτα για τον δημο οτι δεν δινουν αδειες δεν τα χάφτω.
    Αμα θελουν ολα γινονται..
    Εδω μεταφεραν και την λαικη αγορα για τα εργα φυσικου αεριου...
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  12. #27
    Εγγραφή
    17-11-2015
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα θελουν ολα γινονται..
    Εδω μεταφεραν και την λαικη αγορα για τα εργα φυσικου αεριου...
    Έκαναν έργα εν τω μεταξύ φυσικού αερίου ταυτόχρονα και ΠΑΝΤΟΎ. Οι άλλοι με τις οπτικές έναν δρόμο τη φορά 100 μέτρα. Εγώ παιδιά αλήθεια δεν μπορώ να την παλέψω άλλο. Ειδικά το απόγευμα το ίντερνετ είναι πάρα πολύ αργό, δεν μπορώ να δεχτώ ότι το 2023 για κάποιο λόγο έχω πιο αργό από ότι το 2011 στην ίδια περιοχή.

  13. #28
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από poscas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκαναν έργα εν τω μεταξύ φυσικού αερίου ταυτόχρονα και ΠΑΝΤΟΎ. Οι άλλοι με τις οπτικές έναν δρόμο τη φορά 100 μέτρα. Εγώ παιδιά αλήθεια δεν μπορώ να την παλέψω άλλο. Ειδικά το απόγευμα το ίντερνετ είναι πάρα πολύ αργό, δεν μπορώ να δεχτώ ότι το 2023 για κάποιο λόγο έχω πιο αργό από ότι το 2011 στην ίδια περιοχή.
    Γιατι ο χαλκός με τον καιρό χαλάει....και επιπλέον στην περιοχή σου λογικά θα μένουν περισσότεροι απο οτι το 2011 και θα γονατίζουν όλα.....
    Απλά αυτο που συμβαίνει είναι οτι στην Ελλάδα δεν τους ενδιαφέρει το ιντερνέτ. Κάνεις δεν ενδιαφέρεται να έχει γρήγορη σύνδεση.....Είμαστε πολλοί λίγοι που θέλουμε καλό ίντερνετ.
    Η πλειοψηφία έχει αλλα γούστα δυστυχώς να το πω και έτσι και γενικά σε σχέση με την Ευρώπη είμαστε στα περισσότερα πισω και τελευταίοι.

  14. #29
    Εγγραφή
    01-01-2023
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Ολοκληρη η ζαχαριτσα εχει γινει γενικα μπ*ρδελο απο τα σκαψιματα και ακομα με αδσλ που θεμα χρονου ειναι να διαβρωσει και αυτο

  15. #30
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kegare Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοκληρη η ζαχαριτσα εχει γινει γενικα μπ*ρδελο απο τα σκαψιματα και ακομα με αδσλ που θεμα χρονου ειναι να διαβρωσει και αυτο
    Πετυχα τον εργολαβο του εργου για το φυσικο αεριο οταν εβαλαν κορδελες κατω απο το σπιτι μου και τον εκραξα.
    Του ειπα οτι αρχισατε να σκαβετε απο 17/2 και δεν εχει βαλει ασφαλτο εκει που τελειώσατε τι θα γινει ?
    Ολη η περιοχη ειναι μες τα χωματα και εσεις συνεχίζεται να σκάβεται..
    Αφηστε που δεν υπαρχει στο διαυγεια αποφαση για απομακρυνση των οχηματων απο τον δρομο.
    Για αυτο και στο χαρτι που βαζουν δεν λενε για τροχαια-γερανους κτλ αλλα για την προστασια των οχηματων..
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

Σελ. 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας