Σελ. 29 από 56 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 838
  1. #421
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.111
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τηλεόραση; Τι είναι αυτό; Έχω να δω τηλεόραση πάνω από 10ετία. Μόνο streaming.
    Πάντως έχει μια ευκολία στο σάπισμα απαράμιλη. Εγώ δεν μπορώ εύκολο να διαλέξω κάποια από τα παλιά να δω αλλά όταν είχα τηλεόραση, ήταν πολύ ευκολο να κολλήσω σε ότι είχε. Παρά ήταν ευκολο.
    Για σάπισμα ειναι ότι καλύτερο.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #422
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δεν είμαι της ταινίας και ούτε νομίζω ότι έχω ξαναγράψει σε τέτοιο νήμα αλλά περνάω γρίπη και είπα να μην ξετιναξω τις σειρές

    Είδα αυτές τις μέρες το Vertigo (1958), Gone girl (2014) και το Togo (2019). Πολύ καλές όλες.

    Η πρώτη λίγο περίεργη, δε μοιάζει για ταινία του 50'. Ούτε για ένα δευτερόλεπτο δε μπορώ να πιστέψω ότι γυρίστηκε στην δεκαετία του 50' Τα τελευταία 30-45 λεπτά πίστευα να κάνει drop αλλά είναι πολύ καλά. Αυτή είναι για κάποιους/μερικούς/πολλούς η καλύτερη ταινία όλων των εποχών;

    Το Gone girl επίσης καλο , δε θέλω να σποιλαρω αλλα μου φάνηκε αρκετά μεγάλη. Το κοίταξα γύρω στο 50 και είχε πολύ πολύ παραπάνω από το μισό θα πήγαινε στο 2+ωρο.Το σταμάτησα ελάχιστα λεπτά αργότερα ,πήγα την σκύλα βόλτα και ξαναγύρισα

    Το Togo είναι για μια ιστορία με συμπρωταγωνιστή ένα σκύλο στην Αλάσκα από πραγματική ιστορία. Χάνουν τα CGI αλλά το στορι πολύ καλό

  3. #423
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.111
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Δεν το ήξερα το Togo. Είδα trailer και στην watchlist. Τα CGI φαίνονται χάλια πράγματι. Νομίζω θα μου αρέσει το περισσότερο όταν το μικρό σκυλί θα κάνει βλακείες.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  4. #424
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δες το και πες μου. Καλή είναι, τα CGI τα προσπερνάς. Διάβασα και την ιστορία και συνεχίζω και διαβάζω. Συνεχίζει και μετά την ταινία με σχόλια και πληροφορίες.

  5. #425
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.166
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mario27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα αυτές τις μέρες το Vertigo (1958), Gone girl (2014) και το Togo (2019). Πολύ καλές όλες.
    Το Vertigo φίλε, IMHO θεωρώ ότι είναι μία από τις καλύτερες ταινίες του Hitchcock.
    Χώρια που πρωταγωνιστούσε και η πανέμορφη Kim Novak.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  6. #426
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι είναι ταινιάρα!

  7. #427
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.702
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Vertigo

  8. #428
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Vertigo φίλε, IMHO θεωρώ ότι είναι μία από τις καλύτερες ταινίες του Hitchcock.
    Χώρια που πρωταγωνιστούσε και η πανέμορφη Kim Novak.
    Δεν το είπα ειρωνικά ή υποτιμητικά, ήταν πάρα πολύ καλή,απλώς προσπαθώ να καταλάβω τι συνέβη αφότου την είδα και έψαξα την ταινία και την Νόβακ. Γιατί είδα ότι βγήκε αρκετές φορές η καλύτερη ταινία όλων των εποχων.Διάβασα ότι δεν ειχε πολύ πέραση εκείνη την εποχή και αναδείχθηκε την δεκαετία του 70'. Επίσης,αυτός ήθελε την Γκρέις Κέλι και η Νόβακ δεν ήταν ούτε δεύτερη επιλογή. Του έλεγε για μια σκηνή και αυτός έλεγε ότι είναι απλώς μια ταινία ενώ Harry Cohn που ήταν τότε chief της Columbia την έλεγε χοντρή Πολωνέζα

    Προσπαθώ να τα βάλω κάτω και αναρωτιέμαι τι φάση;

  9. #429
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    The Field 6,5/10

    Αν και την ένιωσα λίγο άτσαλη που και που δεν αναιρεί το οτι ήταν ωραία,μου άρεσε.

  10. #430
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.380
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Μόλις είδα το Einstein and the Bomb, δείτε το παιδιά αξίζει
    https://www.imdb.com/title/tt28756876/
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #431
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    The Cutting Edge 6,5/10

    Μια χαρά έτσι για να σβήσει η βραδιά πιο ανάλαφρα και ευχάριστα.

  12. #432
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.471
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Rocky Balboa (6o)

    Πώς μου ξέφυγε αυτή η καταπληκτική ταινία; Δεν συζητώ για το 1 έως 4 αυτά από καιρό εις καιρό τα είχα δει από 2-3 φορές δώθε κείθε. Το 5ο θυμάμαι να το έχω δει πρεμιέρα στο Αθήναιον και θεέ μου τι μπούρδα ήτανε.

    Αλλά, το 6ο; Πώς γκένεν και το καλύτερο Ρόκυ δεν το είδα ποτέ; Το πιο ανθρώπινο, εμπνευστικό, απλό της σειράς και το καλύτερο κλείσιμο του κύκλου μιας και μας "γυρίζει" στο 1ο με κάποιον τρόπο.

    Όντως, ΙΜΟ το καλύτερο Ρόκυ ασυζητητί και έρχομαι προφανώς με μεγάλη καθυστέρηση

    - - - Updated - - -

    Και έχει και έναν από τους καλύτερους, σύντομους, απλούς αλλά με έντονο μήνυμα και απήχηση επικοινωνιακά μονολόγους που έχω δει ποτέ σε ταινία
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #433
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.702
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Glass Onion

    Μια ταινία ασανσέρ. Η πρώτη ώρα φόλα ολικής, οριακά δεν το σταμάτησα, η επόμενη ώρα εξαιρετική όπως ξεδιπλώνεται το κουβάρι του μυστηρίου, και το τέλος μία από τις μεγαλύτερες βλακείες του σινεμά. Πως τα κατάφεραν έτσι; Απαράδεκτο, και αν κάποιος θέλει να το δει επειδή "διαδραματίζεται στην Ελλάδα", καμία σχέση, εκτός από μία αδιάφορη και γελοία σκηνή σε ένα λιμάνι.

  14. #434
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.471
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Glass Onion

    Μια ταινία ασανσέρ. Η πρώτη ώρα φόλα ολικής, οριακά δεν το σταμάτησα, η επόμενη ώρα εξαιρετική όπως ξεδιπλώνεται το κουβάρι του μυστηρίου, και το τέλος μία από τις μεγαλύτερες βλακείες του σινεμά. Πως τα κατάφεραν έτσι; Απαράδεκτο, και αν κάποιος θέλει να το δει επειδή "διαδραματίζεται στην Ελλάδα", καμία σχέση, εκτός από μία αδιάφορη και γελοία σκηνή σε ένα λιμάνι.
    Λυπάμαι που έχασες 2 ώρες από τη ζωή σου σε αυτήν την αηδία - είχα ποστάρει καιρό πριν για να σώσω τον χρόνο συμφορουμιτών (I took one for the team κοινώς ) αλλά μάλλον δεν το είδες
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #435
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.702
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι που έχασες 2 ώρες από τη ζωή σου σε αυτήν την αηδία - είχα ποστάρει καιρό πριν για να σώσω τον χρόνο συμφορουμιτών (I took one for the team κοινώς ) αλλά μάλλον δεν το είδες
    Θυμόμουνα την αρνητική κριτική (όχι το από ποιον προήλθε) αλλά σκέφτηκα ότι αφού το πρώτο ήταν τόσο καλό, πόσο σκατά να τα έκαναν στο δεύτερο; Ε λοιπόν με εντυπωσίασαν με την ικανότητά τους!

Σελ. 29 από 56 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας