Σελ. 426 από 657 ΠρώτηΠρώτη ... 406416421424425426427428431436446 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.376-6.390 από 9850
  1. #6376
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.729
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Για την ιστορία, η LOT μου επέστρεψε επιτέλους τα λεφτά για το εισιτήριο πτήσης που ακυρώθηκε, 2 μήνες μετά την πτήση, 3 μήνες μετά την ανακοίνωση ακύρωσης. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.

    Τώρα σε νέο δράμα με τη LOT, ακυρώθηκε άλλη πτήση που έχω για τέλος του μήνα. Προσφέρουν διάφορες επιλογές, μεταξύ των οποίων και έκπτωση σε μελλοντική πτήση αν απλά κάνω αλλαγή εισιτηρίου, και έχω χρόνο να διαλέξω τι θέλω ένα χρόνο από την ημερομηνία αγοράς.

  2. #6377
    Εγγραφή
    31-07-2018
    Περιοχή
    England
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Virgin media
    Δηλαδη για να καταλαβω, αν κλεισω εισιτηριο με μια αεροπορικη για τελη του μηνα μπορει και να ακυρωθει η πτηση και ας εχει γινει η κρατηση/πληρωμη κανονικα;
    Αν ειναι ετσι, τοτε ειναι τραγικο απο μερος τους να δεσμευουν τα λεφτα καποιου.

    Και κατι αλλο, εχω travel insurance και δυο φορες που ακυρωθηκε πτηση πηρα 500 λιρες αποζημιωση απο την ασφαλιστικη. Λογικα θα με καλυπτει και για ακυρωση λογω covid-19, πρεπει να τους ρωτησω.

  3. #6378
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.729
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη για να καταλαβω, αν κλεισω εισιτηριο με μια αεροπορικη για τελη του μηνα μπορει και να ακυρωθει η πτηση και ας εχει γινει η κρατηση/πληρωμη κανονικα;
    Αν ειναι ετσι, τοτε ειναι τραγικο απο μερος τους να δεσμευουν τα λεφτα καποιου.

    Και κατι αλλο, εχω travel insurance και δυο φορες που ακυρωθηκε πτηση πηρα 500 λιρες αποζημιωση απο την ασφαλιστικη. Λογικα θα με καλυπτει και για ακυρωση λογω covid-19, πρεπει να τους ρωτησω.
    Το ότι πλήρωσες μία πτήση δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να ακυρωθεί, είτε με COVID-19 είτε χωρίς.

  4. #6379
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.445
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Καλά η Ρεβολουτ κοιμάται λίγο.

    Έχω 3 πτήσεις με θέματα λόγω ακυρωμένων πτήσεων λόγω ιού. Στην μία η πτήση έγινε, αλλά δεν μπήκα εγώ γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω με τον ιό.
    Και το αποτέλεσμα:
    - Από τις 2 ακυρωμένες πτήσεις που η ίδια η αεροπορική ακύρωσε, μου έδωσε η Ρεβολουτ μόνο τα λεφτά της μιάς πτήσης και έκλεισε χωρίς να μου δώσει χρήματα το άλλο κομμάτι.
    - Από την πτήση που δεν μπήκα εγώ, δεν μου έδωσε τα χρήματα της πτήσης, αλλά τα χρήματα της βαλίτσας!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #6380
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.729
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Το ότι δεν μπήκες εσύ σε πτήση είναι δικό σου πρόβλημα, άρα καλά κάνουν και δεν σου δίνουν λεφτά.

  6. #6381
    Εγγραφή
    31-07-2018
    Περιοχή
    England
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Virgin media
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι πλήρωσες μία πτήση δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να ακυρωθεί, είτε με COVID-19 είτε χωρίς.
    Ναι αλλα τωρα εχει παραγινει με τις ακυρωσεις. Κατα μεσο ορο το χρονο πεταω 5 φορες, και εδω και 10 χρονια εχω 2 ακυρωσεις, οπου αποζημιωθηκα απο την ασφαλιστικη μου και τις 2 φορες.
    Εχω ηδη στειλει εμαιλ στην ασφαλιστικη μου να ενημερωσει αν δικαιουμαι αποζημιωση για οποια ακυρωση αυτη τη περιοδο.

  7. #6382
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα τωρα εχει παραγινει με τις ακυρωσεις. Κατα μεσο ορο το χρονο πεταω 5 φορες, και εδω και 10 χρονια εχω 2 ακυρωσεις, οπου αποζημιωθηκα απο την ασφαλιστικη μου και τις 2 φορες.
    Εχω ηδη στειλει εμαιλ στην ασφαλιστικη μου να ενημερωσει αν δικαιουμαι αποζημιωση για οποια ακυρωση αυτη τη περιοδο.
    Αν η ακύρωση γίνεται από την εταιρεία προφανώς και δικαιούσαι πλήρη αποζημίωση - το έχει πει ξεκάθαρα και η Κομισιόν
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #6383
    Εγγραφή
    31-07-2018
    Περιοχή
    England
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Virgin media
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η ακύρωση γίνεται από την εταιρεία προφανώς και δικαιούσαι πλήρη αποζημίωση - το έχει πει ξεκάθαρα και η Κομισιόν
    Οκ, ευχαριστω!

  9. #6384
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.729
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η ακύρωση γίνεται από την εταιρεία προφανώς και δικαιούσαι πλήρη αποζημίωση - το έχει πει ξεκάθαρα και η Κομισιόν
    Αυτό ακριβώς. Προφανώς και γίνονται παραπάνω ακυρώσεις αυτή την περίοδο, τι περίμενες με την τρέχουσα κατάσταση; Απλά οι εταιρείες ρισκάρουν ποντάροντας στο ότι οι πτήσεις θα γίνουν, και όταν (αν) έρθει η ώρα να τις ακυρώσουν αναλαμβάνουν το κόστος του ρίσκου.

  10. #6385
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.445
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι δεν μπήκες εσύ σε πτήση είναι δικό σου πρόβλημα, άρα καλά κάνουν και δεν σου δίνουν λεφτά.
    Αν μόνο αυτό πήρες από όλο το μήνυμα, περαστικά.
    Το ότι έδωσαν πίσω χρήματα της βαλίτσας αυτής της πτήσης δεν σου κάνει ως κουλό;

    Δηλαδή μόνο να την πεις βρήκες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #6386
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.729
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μόνο αυτό πήρες από όλο το μήνυμα, περαστικά.
    Το ότι έδωσαν πίσω χρήματα της βαλίτσας αυτής της πτήσης δεν σου κάνει ως κουλό;

    Δηλαδή μόνο να την πεις βρήκες.
    Μια φορά να σου μιλήσει κάποιος και να μην παρεξηγηθείς, παράπονο το έχω!

  12. #6387
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ένα μικρό update αναφορικά με την κράτησή μου που έχει ακυρωθεί και επαναπρογραμματιστεί κοντά 7 φορές τώρα...

    Επικοινώνησα σήμερα με Aegean που μου άρχισαν τα "τσαλιμάκια" του στυλ ότι ευχαρίστως να μου δώσουν voucher με το πλήρες ποσό (μιλάμε για κοντά €450!!!) αλλά επιστροφή χρημάτων θα δώσουν μόνο στη βάση του εισιτηρίου (δλδ αφού είναι φτηνό economy ψίχουλα).

    Τους επέστρεψα την πρόταση ως απαράδεκτη και στη βάση δικαιωμάτων μου από την κείμενη ευρ νομοθεσία και πρόσφατες αποφάσεις της Επιτροπής δικαιούμαι επιστροφή του πλήρους ποσού. Αναμένω απάντηση

    - - - Updated - - -

    Ομολογώ πως εντυπωσιάστηκα: Δεν έχει περάσει 1 ώρα και η Aegean επανήλθε αποδεχόμενη την πλήρη επιστροφή ποσού. Το δικό μου συμπέρασμα προς όλους: Κανένα ψάρωμα, κανένας καυγάς, ευγενική επικοινωνία στη βάση δικαιωμάτων ως καταναλωτές.

    - - - Updated - - -

    Να δώσω επίσης τα εύσημα όπου πρέπει να δίνονται - αν και στην αρχή είχαμε διάφορα "ναι μεν αλλά" από την εταιρεία, όταν εξέθεσα την υπόθεση η ανταπόκριση άμεση
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #6388
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.134
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πια εύσημα, αφού είναι προφανές ότι προσπαθούν να γλιτώσουν ότι μπορούν κρυμμένοι πίσω από αυτό το πράμα με το βαουτσερ. Το ότι μετά από απειλές ανασκουμπωνονται δεν είναι και για συγχαρητήρια
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #6389
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πια εύσημα, αφού είναι προφανές ότι προσπαθούν να γλιτώσουν ότι μπορούν κρυμμένοι πίσω από αυτό το πράμα με το βαουτσερ. Το ότι μετά από απειλές ανασκουμπωνονται δεν είναι και για συγχαρητήρια
    Καμία απειλή και καμία διαφορά από άλλες εταιρείες. Γι'αυτό και είπα ότι δεν δεχόμαστε απευθείας προτάσεις από εταιρείες που δεν συνάδουν με υφιστάμενες οδηγίες και νομοθεσία

    Τα εύσημα πάνε στη γρήγορη απάντηση. Στην τελική δεν περιμένω από έναν υπάλληλο σε call center να βρεθεί εκτός αυστηρού script που έχει μπροστά του / της
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #6390
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    9.000
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Βέβαια από την άλλη η γρήγορη απάντηση μπορεί να σημαίνει πως το ξέρουν πολύ καλά και όποιον πιάσουν...

Σελ. 426 από 657 ΠρώτηΠρώτη ... 406416421424425426427428431436446 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας