Σελ. 441 από 657 ΠρώτηΠρώτη ... 421431436439440441442443446451461 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.601-6.615 από 9850
  1. #6601
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, γιαυτό και συμπλήρωσα το post μου.
    Το θέμα ΙΜΟ δεν είναι μόνο τα ποσά που δίνουμε και το μέρισμα που (υποθετικά, επειδή σιγά μην ) θα παίρναμε.

    Το θέμα είναι και μια πλήρης και διαφανέστατη κοστοστρεφής ανάλυση του τι κάνει κάθε εταιρεία με το ποσό που λαμβάνει, τι κοστοστρεφή μέτρα παίρνει (δλδ πόσους απολύει καθώς πλέον είναι δεδομένο ότι όπου ακούμε "περιορισμό κόστους" εννοούνται απολύσεις) και τι κόστος έχουν αυτά κοινωνικό, πώς αυτά τα ποσά προσμετρούνται στην ενίσχυση ως κοινωνικό κόστος (τα επιδόματα ανεργίας, προγράμματα κατάρτισης κοκ) και συνολικά ως αποτίμηση πώς πλέον η εταιρεία θα αποζημιώσει την κοινωνία.

    Αν είναι να υπάρχει ενίσχυση κοινωνική τότε θα πρέπει να γίνεται με πλήρη διαφάνεια. Επειδή, δελτίο τύπου της Aegean το 2022 που θα λέει "λάβαμε 120 εκ, αλλά με κέρδη 500 εκ πληρώσαμε φόρο 200 εκ και άρα να μας ευχαριστείτε" (τυχαίοι οι αριθμοί) είναι το μέγιστο ψέμα που θα αναπαράγει μετά το κάθε νεοφιλελέ παπαγαλάκι στο Capital, Protagon κλπ και θα ανακοινώνει ψευδός ως κέρδος ο κάθε υπουργός
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #6602
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.196
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αν βάλουμε το εμπορικό κατάστημα της γειτονιάς, ή μια μικρή αλυσίδα με λίγα καταστήματα κόντρα σε μια Aegean, τότε το σημαντικόμετρο ( ) θα γύρει υπερ της δεύτερης. Το cascading effect που θα έχει το κλείσιμο μιας μικρής αλυσίδας θα είναι σίγουρα λιγότερο έντονο απο το κλείσιμο μιας αεροπορικής. Ως εκ τούτου, εγώ δεν έχω θέμα διάσωσης μιας αεροπορικής, ακόμη ακόμη και μιας τράπεζας.
    Όμως.
    Να τους διασώσουν, αλλά να τους ξεσκίσουν και στην νομιμότητα. Θέλεις μπόνους στις στελεχάρες; Θέλεις να δίνεις θαλασσοδάνεια ανευ επιπτώσεων; Θέλεις να τα κάνεις εθελουσίες; Σε κάνω liquidate και σε κλείνω χθες.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  3. #6603
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.134
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έχουμε "πόλεμο" και "πολιορκία" και δεν στηρίζουμε σχολεία και μέσα μαζικής μεταφοράς, γιατί τότε δεν θα έχουμε για τις συντάξεις. Αυτά ήταν τα διλλήματα όταν (σύμφωνα με τους ίδιους) πρόκειται για ζήτημα ζωής-θανάτου.

    Για αεροπορικές όμως έχουμε. Ρε ουστ, ξεφτίλες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #6604
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Περιοχή
    Prague, CZ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    375
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Του φωτός
    ISP
    Forthnet
    Router
    Μαύρο
    Ερώτηση μιας και έχουμε αρκετούς ξενιτεμένους στο forum μας, με την υπερ-ιδεάρα της 10ήμερης καραντίνας ΚΑΙ των τεστ ΚΑΙ της ταλαιπωρίας της μετάβασης ΚΑΙ των υπάρχοντων περιορισμών μετακίνησης στην Ελλάδα, το να κατέβω γιορτές Ελλάδα φαντάζει όλο και πιο δύσκολο (είμαι κάτοικος εξωτερικού/Τσεχίας). Το πρόβλημα είναι πως το διαβατήριο λήγει στις 23/12 και η ταυτότητα είναι σε κακό χάλι, είναι η περίεργη που έβγαινε γύρω στο 2005 με διπλή αναγραφή ονόματος (ελληνικά/λατινικά) αλλά χειρόγραφη και έχει παρέλθει 15ετία από την έκδοσή της.

    Έχω διαβάσει στη σελίδα της πρεσβείας της Ελλάδας στην Ιταλία πως επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις ληγμένο ελληνικό διαβατήριο εάν είσαι έλληνας υπήκοος, που ταξιδεύει από χώρα/ες της ΕΕ προς την Ελλάδα, ωστόσο πχ ξέρω πως η Ryanair δεν αφήνει check-in με ληγμένο διαβατήριο. Έχει κανείς γνώση/εμπειρία επί του θέματος ή να συνεχίσω να καλώ στην πρεσβεία με την ελπίδα ότι στην ν+1 φορά που θα καλέσω θα το σηκώσουν;

  5. #6605
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SyMpToM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση μιας και έχουμε αρκετούς ξενιτεμένους στο forum μας, με την υπερ-ιδεάρα της 10ήμερης καραντίνας ΚΑΙ των τεστ ΚΑΙ της ταλαιπωρίας της μετάβασης ΚΑΙ των υπάρχοντων περιορισμών μετακίνησης στην Ελλάδα, το να κατέβω γιορτές Ελλάδα φαντάζει όλο και πιο δύσκολο (είμαι κάτοικος εξωτερικού/Τσεχίας). Το πρόβλημα είναι πως το διαβατήριο λήγει στις 23/12 και η ταυτότητα είναι σε κακό χάλι, είναι η περίεργη που έβγαινε γύρω στο 2005 με διπλή αναγραφή ονόματος (ελληνικά/λατινικά) αλλά χειρόγραφη και έχει παρέλθει 15ετία από την έκδοσή της.

    Έχω διαβάσει στη σελίδα της πρεσβείας της Ελλάδας στην Ιταλία πως επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις ληγμένο ελληνικό διαβατήριο εάν είσαι έλληνας υπήκοος, που ταξιδεύει από χώρα/ες της ΕΕ προς την Ελλάδα, ωστόσο πχ ξέρω πως η Ryanair δεν αφήνει check-in με ληγμένο διαβατήριο. Έχει κανείς γνώση/εμπειρία επί του θέματος ή να συνεχίσω να καλώ στην πρεσβεία με την ελπίδα ότι στην ν+1 φορά που θα καλέσω θα το σηκώσουν;
    Μπορείς να ταξιδέψεις με ταυτότητα και ας είναι χειρόγραφη και δε συμμαζεύεται. Λογικά κάπου το 2022 που θα βγουν οι νέες, θα την αλλάξεις και θα είναι κομπλέ
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  6. #6606
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Περιοχή
    Prague, CZ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    375
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Του φωτός
    ISP
    Forthnet
    Router
    Μαύρο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να ταξιδέψεις με ταυτότητα και ας είναι χειρόγραφη και δε συμμαζεύεται. Λογικά κάπου το 2022 που θα βγουν οι νέες, θα την αλλάξεις και θα είναι κομπλέ
    Θενκς, το θέμα είναι πως γνωστός σχεδόν την έχασε την πτήση με το να προσπαθεί να εξηγήσει ότι είναι έγκυρο έγγραφο (για τους γνωστούς λόγους πως δεν γράφει ημερομηνία λήξης) όπου και όταν ξεκαθαρίστηκε ότι έχει 15ετή ισχύ είδαν πως είναι ακόμη σε ισχύ και όλα καλά. Άσε που η ζελατίνα έχει διαλυθεί σχεδον και ούτε εγώ δε θα πιστευα πως είναι έγκυρο έγγραφο (και γι αυτό και έβαλα το διαβατήριο γιατί εχω παραλίγο μεινει στα οδικά σύνορα Ουγγαριας-Ρουμανίας προσπαθώντας να εξηγήσω στους συνοριοφύλακες ότι δεν ειναι πλαστη ). Προσπαθώ να αποφύγω κανεναν υπερ του δέοντος τυπολάτρη υπάλληλο ο οποίος θα κολλήσει στην 15ετία.

  7. #6607
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SyMpToM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θενκς, το θέμα είναι πως γνωστός σχεδόν την έχασε την πτήση με το να προσπαθεί να εξηγήσει ότι είναι έγκυρο έγγραφο (για τους γνωστούς λόγους πως δεν γράφει ημερομηνία λήξης) όπου και όταν ξεκαθαρίστηκε ότι έχει 15ετή ισχύ είδαν πως είναι ακόμη σε ισχύ και όλα καλά. Άσε που η ζελατίνα έχει διαλυθεί σχεδον και ούτε εγώ δε θα πιστευα πως είναι έγκυρο έγγραφο (και γι αυτό και έβαλα το διαβατήριο γιατί εχω παραλίγο μεινει στα οδικά σύνορα Ουγγαριας-Ρουμανίας προσπαθώντας να εξηγήσω στους συνοριοφύλακες ότι δεν ειναι πλαστη ). Προσπαθώ να αποφύγω κανεναν υπερ του δέοντος τυπολάτρη υπάλληλο ο οποίος θα κολλήσει στην 15ετία.
    Εφόσον δεν αναγράφει επίσημα ημερομηνία λήξης, δεν σε ενδιαφέρει, δεν θεωρείται ληγμένη. Αυτό με την 15ετία είναι "σύσταση' και δεν εφαρμόζεται. Έχω δει παππούδια να πετάνε (παλιότερα) ακόμα και με ταυτότητα που έγραφε Βασίλειον της Ελλάδος πάνω.

    Οι νέου τύπου σίγουρα θα έχουν λήξη οπότε δεν θα παίζουν τέτοια αστεία, παρόλα αυτά ταξίδεψε κανονικά όταν είναι και αν κρίνεις ότι μπορεί να σε καθυστερήσουν στον έλεγχο, οκ, πήγαινε και 20 λεπτά νωρίτερα στην τελική.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  8. #6608
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απλά να κοιτάξεις να έχεις αρκετό χρόνο καθώς μπορεί να σε καθυστερήσουν λίγο παραπάνω μέχρι να το δεχτούν

  9. #6609
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.474
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SyMpToM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση μιας και έχουμε αρκετούς ξενιτεμένους στο forum μας, με την υπερ-ιδεάρα της 10ήμερης καραντίνας ΚΑΙ των τεστ ΚΑΙ της ταλαιπωρίας της μετάβασης ΚΑΙ των υπάρχοντων περιορισμών μετακίνησης στην Ελλάδα, το να κατέβω γιορτές Ελλάδα φαντάζει όλο και πιο δύσκολο (είμαι κάτοικος εξωτερικού/Τσεχίας). Το πρόβλημα είναι πως το διαβατήριο λήγει στις 23/12 και η ταυτότητα είναι σε κακό χάλι, είναι η περίεργη που έβγαινε γύρω στο 2005 με διπλή αναγραφή ονόματος (ελληνικά/λατινικά) αλλά χειρόγραφη και έχει παρέλθει 15ετία από την έκδοσή της.

    Έχω διαβάσει στη σελίδα της πρεσβείας της Ελλάδας στην Ιταλία πως επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις ληγμένο ελληνικό διαβατήριο εάν είσαι έλληνας υπήκοος, που ταξιδεύει από χώρα/ες της ΕΕ προς την Ελλάδα, ωστόσο πχ ξέρω πως η Ryanair δεν αφήνει check-in με ληγμένο διαβατήριο. Έχει κανείς γνώση/εμπειρία επί του θέματος ή να συνεχίσω να καλώ στην πρεσβεία με την ελπίδα ότι στην ν+1 φορά που θα καλέσω θα το σηκώσουν;
    Εντός Σένγκεν το διαβατήριο ισχύει για περίπου ένα 6μηνο αφού έχει λήξει - αν και δεν διαφημίζεται και τόσο.

    Επίσης από Τσεχία να σου βάλουν χέρι σε πτήση προς Ελλάδα δεν παίζει. Δεν νομίζω να χρειαστείς καν ταυτότητα αλλά έχε την μαζί.

    Αλλά, το θεωρώ απίθανο να σου πουν τίποτα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #6610
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.445
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SyMpToM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση μιας και έχουμε αρκετούς ξενιτεμένους στο forum μας, με την υπερ-ιδεάρα της 10ήμερης καραντίνας ΚΑΙ των τεστ ΚΑΙ της ταλαιπωρίας της μετάβασης ΚΑΙ των υπάρχοντων περιορισμών μετακίνησης στην Ελλάδα, το να κατέβω γιορτές Ελλάδα φαντάζει όλο και πιο δύσκολο (είμαι κάτοικος εξωτερικού/Τσεχίας). Το πρόβλημα είναι πως το διαβατήριο λήγει στις 23/12 και η ταυτότητα είναι σε κακό χάλι, είναι η περίεργη που έβγαινε γύρω στο 2005 με διπλή αναγραφή ονόματος (ελληνικά/λατινικά) αλλά χειρόγραφη και έχει παρέλθει 15ετία από την έκδοσή της.

    Έχω διαβάσει στη σελίδα της πρεσβείας της Ελλάδας στην Ιταλία πως επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις ληγμένο ελληνικό διαβατήριο εάν είσαι έλληνας υπήκοος, που ταξιδεύει από χώρα/ες της ΕΕ προς την Ελλάδα, ωστόσο πχ ξέρω πως η Ryanair δεν αφήνει check-in με ληγμένο διαβατήριο. Έχει κανείς γνώση/εμπειρία επί του θέματος ή να συνεχίσω να καλώ στην πρεσβεία με την ελπίδα ότι στην ν+1 φορά που θα καλέσω θα το σηκώσουν;
    To έγραψα νωρίτερα για το θέμα της 10ήμερης καραντίνας στο θέμα της επιστροφής στην Ελλάδα.
    Δεν φαντάζει δύσκολο, απλά δεν έχει νόημα πια. Δεν είναι μόνο τα 130ευρώ για κάποιους (για 2 τεστ πηγαινέλα), είναι πλέον και αυτή η ηλίθια απαγόρευση.
    Προσωπικά δεν θα πάω και παίζει να είναι τα πρώτα Χριστούγεννα στα 6 χρόνια που λείπω έξω που δεν θα πάω Ελλάδα. Επίσης δεν έχω κανέναν γνωστό από εξωτερικό που θα πάει Ελλάδα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #6611
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Περιοχή
    Prague, CZ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    375
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Του φωτός
    ISP
    Forthnet
    Router
    Μαύρο
    Ευχαριστώ όλους, η αλήθεια είναι πως κάνω αυτή τη διαδρομή τα τελευταια 7-8 χρόνια 3-4 φορές το χρόνο (και απο τις γειτονικές χώρες, Αυστρία/Σλοβακία) και δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά είπα να ρωτήσω και για τις εμπειρίες σας.

    @RASTAVIPER πάνω κάτω συμφωνούμε - το μεγαλύτερο μου άγχος ήταν το να κατέβω ωστε να "προλάβω" να ανανεώσω το διαβατήριο αλλά νομίζω πως δε θα έχω πρόβλημα στο να το κάνω αυτό και αν θελήσω αργότερα αφού όπως λένε οι συμφορουμίτες λογικά δε θα παίξει θέμα.

  12. #6612
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.445
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SyMpToM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ όλους, η αλήθεια είναι πως κάνω αυτή τη διαδρομή τα τελευταια 7-8 χρόνια 3-4 φορές το χρόνο (και απο τις γειτονικές χώρες, Αυστρία/Σλοβακία) και δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά είπα να ρωτήσω και για τις εμπειρίες σας.

    @RASTAVIPER πάνω κάτω συμφωνούμε - το μεγαλύτερο μου άγχος ήταν το να κατέβω ωστε να "προλάβω" να ανανεώσω το διαβατήριο αλλά νομίζω πως δε θα έχω πρόβλημα στο να το κάνω αυτό και αν θελήσω αργότερα αφού όπως λένε οι συμφορουμίτες λογικά δε θα παίξει θέμα.
    Σε καμία Ευρωπαική χώρα δεν θα έπρεπε να είναι δύσκολο να ανανεώσεις διαβατήριο ή άλλα επίσημα έγγραφα μέσω την Πρεσβείας.
    Δεν χρειάζεται να κανονίσεις ολόκληρό ταξίδι μόνο για αυτό.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #6613
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    εσείς της ΕΕ έχετε τουλάχιστον την δυνατότητα να κατεβείτε ελλάδα...εμείς της Ρωσίας τον π@ύλο, μπορούμε να φύγουμε αλλά δεν μπορούμε να επιστρέψουμε στη χώρα...

  14. #6614
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Περιοχή
    Prague, CZ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    375
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Του φωτός
    ISP
    Forthnet
    Router
    Μαύρο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καμία Ευρωπαική χώρα δεν θα έπρεπε να είναι δύσκολο να ανανεώσεις διαβατήριο ή άλλα επίσημα έγγραφα μέσω την Πρεσβείας.
    Δεν χρειάζεται να κανονίσεις ολόκληρό ταξίδι μόνο για αυτό.

    Key word here "θα έπρεπε". Δε θα αναφερθώ σε λεπτομέρειες, αλλά για εμάς εδώ, είναι πολύ καλύτερα να συνδυάσεις ένα ταξίδι στην Ελλάδα ώστε να δείς τους δικούς σου και να κανεις τη δουλειά σου σε 4-5 μέρες, παρά το να "μπλέξεις" με πρεσβεία, πόσο μάλλον during covid. Φυσικά ναι, αν δεν γίνεται να γίνει ταξίδι, πρεσβεία και άγιος ο Θεός..

  15. #6615
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.729
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσείς της ΕΕ έχετε τουλάχιστον την δυνατότητα να κατεβείτε ελλάδα...εμείς της Ρωσίας τον π@ύλο, μπορούμε να φύγουμε αλλά δεν μπορούμε να επιστρέψουμε στη χώρα...
    Δεν έχεις άδεια παραμονής που σου επιτρέπει να γυρίσεις; Οι ΗΠΑ έχουν κλειστά σύνορα, αλλά αν είσαι μόνιμος κάτοικος (πχ πράσινη κάρτα) ταξιδεύεις όσο θες.

Σελ. 441 από 657 ΠρώτηΠρώτη ... 421431436439440441442443446451461 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας