Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξαναμιλησα με τελλας (για 20η φορα), και τωρα επιμενουν οτι φταινε τα καλωδια της γειτονιας μου, και οτι δεν μπορουν να κανουν κατι! Επι 2 μηνες μου παρουσιαζουν αλλα προβληματα και τωρα που δεν εχουν τι να πουν, τα εριξαν εκει! Λοιπον για να μην σπαμαρω τον καθενα ξεχωριστα, μενει κανεις Ν.Φαληρο κοντα στο 1ο δημοτικο? Θελω απλα να μου πει τα στατιστικα της γραμμης του, για να τους αποδειξω οτι ειναι ανικανοι!
    Ερωτηση 2: Μπορω να διακοψω το συμβολαιο χωρις να πληρωσω λογω τεχνικων προβληματων?

  2. #2
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Thespies(Viotic)
    Μηνύματα
    1.120
    Downloads
    100
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21.706 /1.020
    ISP
    πOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΣΠΙΕΣ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 20.5(dB)
    1ον Πως ξερουν οτι φτενε τα καλωδια της γειτονιας σου????
    Ηρθε κάνας τεχνικός τους και τα μέτρησε???
    2ον Ζητά τους ενα χαρτί που να λέει οτι φταίει αυτό + αυτό και οτι δεν μπορούν να το λυσουν... αν γίνει αυτο τότε μπορείς να τους πεις ciao!!

    ΥΓ: Αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει να πει οτι φταίνε τα καλώδια της γειτονιάς... αν φταίνε (που δεν φταίνε αλλα λεμέ) τοτε πρέπει να πάει η κύρια τελλας στον οτε και να απαιτήσει να φτιαχτουν τα καλώδια που τις εχει παραδώσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasiliou : 01-02-08 στις 15:09.


    Repetitio est mater studiorum...
    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

  3. #3
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Περιοχή
    Αthens
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys X1000
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξερω τι σκ...α εχουν κανει ειλικρινα.. Εμενα μου λενε την 1η φορα τσεκαρε router, καλωδια κτλπ.. Βαζω αλλο ρουτερ, αλλαζω τα παντα, παλι χαλια η γραμμη.. Μου λενε την 2η φορα, τσεκαρε αν φταιει η καλωδιωση.. Πηγα κατω με το ρουτερ και το PSP μου, παλια χαλια η γραμμη! Τωρα τους παιρνω κ τους το λεω, και μ λεει ενας "τεχνικος" οτι φταιει λογικα ο χαλκος που φευγει απο την γραμμη της τελλας μεχρι και το κουτι της πολυκατοικιας.. Λεει δεν μπορει να γινει κατι.. Ξερω πολυ καλα οτι μου λενε βλακειες, απλα δεν μπορουν να το δικαιολογησουν αλλιως! Ισχυριζονται οτι αυτοι μου δινουν 12 και οτι η γραμμη μου δεν τα πιανει! Η γραμμη μου ηταν τελεια στα 10mbit, και τωρα ουτε καν με δικια μου ευθυνη δεν δεχονται να την ξαναπανε 10!! Με εχουν κλειδωσει στα 4 δεν εξηγειται αλλιως! ειμαι σε adsl2+ και καθε φορα πιανω 4 νταν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vOOz : 01-02-08 στις 21:46.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Thespies(Viotic)
    Μηνύματα
    1.120
    Downloads
    100
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21.706 /1.020
    ISP
    πOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΣΠΙΕΣ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 20.5(dB)
    Πιάνεις 4 γιατι εκει σε εχουν κλείδωση... πάντως αν δεν εχεις τπτ να κανείς παρτους και πες τους με δική σου ευθύνη οχι απλά πεστους αλλα απέτησε το να σε πανε έστω στα 8 να δεις πως συμπεριφέρεται στα 8 αν πέφτει κτλ... αν ειναι ξανα κατέβα στον κατανεμητή και δες και εκει τα στατιστικά και αν δεν φως τοτε βλέπουμε!


    Βασικά κανενας άλλος στην πολυκατοικια ξέρεις που να εχει adsl απο αλλον παροχο η και την Τρελλας... αν ναι για ρωτά σε αυτούς ολα καλα απο στατιστικά ... γιατι αν ειναι ετσι τότε θα πρέπει ολη η πολυκατοικία να ειναι χαλιά!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasiliou : 01-02-08 στις 22:29.


    Repetitio est mater studiorum...
    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

  5. #5
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vOOz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω τι σκ...α εχουν κανει ειλικρινα.. Εμενα μου λενε την 1η φορα τσεκαρε router, καλωδια κτλπ.. Βαζω αλλο ρουτερ, αλλαζω τα παντα, παλι χαλια η γραμμη.. Μου λενε την 2η φορα, τσεκαρε αν φταιει η καλωδιωση.. Πηγα κατω με το ρουτερ και το PSP μου, παλια χαλια η γραμμη! Τωρα τους παιρνω κ τους το λεω, και μ λεει ενας "τεχνικος" οτι φταιει λογικα ο χαλκος που φευγει απο την γραμμη της τελλας μεχρι και το κουτι της πολυκατοικιας.. Λεει δεν μπορει να γινει κατι.. Ξερω πολυ καλα οτι μου λενε βλακειες, απλα δεν μπορουν να το δικαιολογησουν αλλιως! Ισχυριζονται οτι αυτοι μου δινουν 12 και οτι η γραμμη μου δεν τα πιανει! Η γραμμη μου ηταν τελεια στα 10mbit, και τωρα ουτε καν με δικια μου ευθυνη δεν δεχονται να την ξαναπανε 10!! Με εχουν κλειδωσει στα 4 δεν εξηγειται αλλιως! ειμαι σε adsl2+ και καθε φορα πιανω 4 νταν!
    Έχεις αποσυνδέσεις ή απλά κλειδώνεις στα 4?

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-07, 07:49
  2. On στο Ν.Φάληρο;
    Από pulpman στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-07, 18:09
  3. Dslam Νεο Φαληρο LLU
    Από momo στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-07, 16:00
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-05, 11:48
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-05, 15:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας