Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 94
  1. #31
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι εμπειρίες μου με την ΟΤΕΝet συνοψίζονται στο: "Τα ζώα μου αργά!"
    Από ποιότητα καλοί είναι αλλά Ποοοοολυυυυυυυυ γραφειοκρατεία
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

  2. #32
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Ναι φυσικά αλλά αποφασίστε τι είμαι , Οτετζής, της forthnet της Acn ή της Hol, αα να μην ξεχάσω την Vivodi.
    χμμμ ξέχασες να μου δώσεις το μερίδιο μου αυτό τον μήνα!

  3. #33
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.615
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk
    Ειδα διάφορα ευτράπελα σε αυτό το thread, απο σχόλια για τίς ταχύτητες ενός provider βασισμένες σε αναξιοπιστα τέστ ταχύτητας , μέχρι χρήστες με static από άλλους provider να βρίζουν την forthnet για τίς ταχύτητες της....
    Την περίπτωση να μπαίνουμε από την δουλειά μας με static άλλου provider ή επειδή δεν μπαίνει η forthnet την σκεφτικές ή ου.

    Αν θες έλα από εδώ για να δεις ταχύτητες η forthnet αλλά πάρε και αντιανεμικό γιατί θα πιάσουμε τρελές ταχύτητες

  4. #34
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Ξέρω πολύ καλά σε τί αναφέρομαι και για ποιον, εσύ με βάση ποια στοιχεία κάνεις κριτική σε αυτό που λέω?

    Δεν είπα πουθενά ότι τον τελευταίο καιρό η forthnet δεν έχει προβλήματα, είναι γνωστό σε όλους αυτό! Εχει τεράστια διαφορά όμως το να αναφέρεις τα προβλήματα σου απο το να τρολλάρεις ..

    btw εχουμε ποιο ενδιαφέρουσες ασχολίες απο το να κάνουμε baby sitting, θα το εκτιμούσα ιδιάιτερα το να μην αναγκάσετε να επέμβω ξανά...

  5. #35
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.615
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Εγώ κάνω κριτική βάση αυτών που διαβάζω στο συγκεκριμένο θέμα και επείδη καταλαβαίνω την αγανάκτηση των μελών για την φορθνετ (ως ομοιοπαθείς).

    Τέλος πάντων άλλο είναι το πρόβλημα που μας απασχολεί...

  6. #36
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Ειμαι συμφωνος οτι πρεπει να τηρηθουν οι κανονες και οι τυποι. Εμεις εχουμε υποχρεωση οπως λετε να τηρησουμε και τους κανονες και να ελεγξουμε τα νευρα μας και απ'ολα. Θα συμφωνησω οτι ειναι προσβλητικο να αναφεροντε καποιοι users σε εσας σαν να ειστε μεσα απο την Forthnet ή απο OTE ή κι εγω δεν ξερω τι. Ειναι επισης προκλητικο να βγει καποιος και να ΒΡΙΣΕΙ το τονιζω καποια εταιρεια. Αυτο που λετε ομως δεν ειναι βρισιες ή κατι αλλο. Οταν ερθει το αφεντικο σας κυριοι που σας πληρωνει και σας προσβαλει τι θα κανετε? Θα τον κανετε BAN? Οχι τιποτα δεν θα κανετε. Θα βαλετε το κεφαλι κατω και θα προσπαθησετε περισσοτερο. Εμεις τι πρεπει να κανουμε που απο εμας ΤΡΩΝΕ ΜΕ 10 ΜΑΣΕΛΕΣ? Το να γραφεις σε ενα φορουμ λες την αποψη σου. Δεν εχω δει ποτε ουτε μια βρισια εδω μεσα. Προσβολες ειναι λογικο να υπαρχουν. Προερχοντε καθαρα και μονο απο αγανακτηση.
    Αναρωτηθηκατε ομως ποτε οτι και η σταση σας μπορει να θεωρηθει προκλητικη? Εχετε σκεφτει τι φιασκο περνανε οι χρηστες αυτην την περιοδο? Το να πει καποιος ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ οτι τα πραγματα ειναι ασχημα το ξερω. Καταλαβαινει ομως πραγματικα? Ας μεινει εκει το θεμα λοιπον και ας μην το τραβηξουμε αλλο γιατι στο τελος θα χαθουν και οι ΤΥΠΟΙ!!!
    Προτεινω λοιπον οποιοι χρηστες εχουν καποιο προβλημα ή απορια καλυτερα να στενουν ενα pm σε καποιον moderator και να λυνεται εκει η ολη παρεξηγηση οπως εκανα κι εγω το πρωι και ολα μια χαρα.
    Φιλικα ,
    Γιαννης!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled-1 copy.jpg  

    Untitled-2 copy.jpg  


  7. #37
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality
    Ειμαι συμφωνος οτι πρεπει να τηρηθουν οι κανονες και οι τυποι. Εμεις εχουμε υποχρεωση οπως λετε να τηρησουμε και τους κανονες και να ελεγξουμε τα νευρα μας και απ'ολα. Θα συμφωνησω οτι ειναι προσβλητικο να αναφεροντε καποιοι users σε εσας σαν να ειστε μεσα απο την Forthnet ή απο OTE ή κι εγω δεν ξερω τι. Ειναι επισης προκλητικο να βγει καποιος και να ΒΡΙΣΕΙ το τονιζω καποια εταιρεια. Αυτο που λετε ομως δεν ειναι βρισιες ή κατι αλλο. Οταν ερθει το αφεντικο σας κυριοι που σας πληρωνει και σας προσβαλει τι θα κανετε? Θα τον κανετε BAN? Οχι τιποτα δεν θα κανετε. Θα βαλετε το κεφαλι κατω και θα προσπαθησετε περισσοτερο. Εμεις τι πρεπει να κανουμε που απο εμας ΤΡΩΝΕ ΜΕ 10 ΜΑΣΕΛΕΣ? Το να γραφεις σε ενα φορουμ λες την αποψη σου. Δεν εχω δει ποτε ουτε μια βρισια εδω μεσα. Προσβολες ειναι λογικο να υπαρχουν. Προερχοντε καθαρα και μονο απο αγανακτηση.
    Αναρωτηθηκατε ομως ποτε οτι και η σταση σας μπορει να θεωρηθει προκλητικη? Εχετε σκεφτει τι φιασκο περνανε οι χρηστες αυτην την περιοδο? Το να πει καποιος ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ οτι τα πραγματα ειναι ασχημα το ξερω. Καταλαβαινει ομως πραγματικα? Ας μεινει εκει το θεμα λοιπον και ας μην το τραβηξουμε αλλο γιατι στο τελος θα χαθουν και οι ΤΥΠΟΙ!!!
    Απο την ημέρα της δημιουργίας του αυτό το site φιλοξενεί μηνύματα με προβλήματα είτε για την ποιότητα , είτε για τις ταχύτητητες είτε για τις τιμές τής παρεχόμενης υπηρεσίας!

    Αν θέλετε να είναι ένας χωρος που θα χαιρόμαστε όλοι να είμαστε μέλη, οφείλεται να τον περιφρουρήσετε μαζί μας! Αν θέλουμε να μην είμαστε γραφικοί και να μας δίνουν κάποια σημασία σε αυτά που λέμε. οφείλουμε όλοι, όχι να κρατάμε τους τύπους, αλλα κάποιους στοιχειώδεις κανόνες ευγενείας ....

  8. #38
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk
    Απο την ημέρα της δημιουργίας του αυτό το site φιλοξενεί μηνύματα με προβλήματα είτε για την ποιότητα , είτε για τις ταχύτητητες είτε για τις τιμές τής παρεχόμενης υπηρεσίας!

    Αν θέλετε να είναι ένας χωρος που θα χαιρόμαστε όλοι να είμαστε μέλη, οφείλεται να τον περιφρουρήσετε μαζί μας! Αν θέλουμε να μην είμαστε γραφικοί και να μας δίνουν κάποια σημασία σε αυτά που λέμε. οφείλουμε όλοι, όχι να κρατάμε τους τύπους, αλλα κάποιους στοιχειώδεις κανόνες ευγενείας ....
    Το μονο πραγματικα που με ενοχλει εδω περα ειναι οτι το μονο που εχουν να πουν οι admins ειναι για κανονες και αλλα τετοια. Τοτε γιατι λετε οτι δεν ειναι μονο θεμα κανονων? Αφου ειναι και το δειχνετε εσεις οι ιδιοι. Η ευγενεια δεν βγαινει απο τους κανονες αλλα απο τον ιδιο τον ανθρωπο. Τελος παντων το θεμα ειναι οτι οι πρωτοι που θα επρεπε να στηριξετε τους χρηστες τουλαχιστον ειστε εσεις οι ιδιοι και οχι να βγαινετε να λετε καθε λιγο και λιγακι για τυπους κανονες και αλλα τετοια.
    Επισης να τονισω οτι παλια το site δεν ηταν ετσι. Ηταν πιο φιλικο και πιο ευχαριστο. Τωρα δεν ξερω γιατι αυτη η αντιμετωπιση γενικα. Μονο συστασεις κτλ. Απορω κανεις απο εσας δεν εχει προβλημα με τις συνδεσεις του?

  9. #39
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Απο που εβγαλες εσύ το αυθαίρετο συμπέρασμα ότι δεν στηρίζουμε τους χρήστες?
    Δεν αφήνετε τίς εικασίες και τίς συνομωσίες και να επικεντρωθείτε στο πρόβλημα σας, που σιγουρα δεν ειναι η ΣΟ, καλύτερα?

  10. #40
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk
    Απο που εβγαλες εσύ το αυθαίρετο συμπέρασμα ότι δεν στηρίζουμε τους χρήστες?
    Δεν αφήνετε τίς εικασίες και τίς συνομωσίες και να επικεντρωθείτε στο πρόβλημα σας, που σιγουρα δεν ειναι η ΣΟ, καλύτερα?
    Σας παρακαλω πολυ.
    Δεν εικαζω. ΛΕΩ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. Αυτο που βλεπω λεω κι αυτο που με πειραζει. Αν δεν με ενδιεφερε τιποτα τοτε απλα δεν θα ασχολιομουν. Κανουμε συζητηση και θελω ανθρωπο που να συζηταει και οχι που να πεταει αερολογιες για εικασιες. Ειδατε ποιοι ανεβαζουν την ενταση? Μιλησα μια χαρα και ουσιαστικα μου λες να κοιταω τη δουλεια μου. Αυθαίρετο ειναι το συμπέρασμα οτι δεν στηριζετε? Αφου μονο για να την πειτε σε κοσμο βγαινετε. Ειμαι λαθος? Ειμαι λαθος?

  11. #41
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk
    Απο την ημέρα της δημιουργίας του αυτό το site φιλοξενεί μηνύματα με προβλήματα είτε για την ποιότητα , είτε για τις ταχύτητητες είτε για τις τιμές τής παρεχόμενης υπηρεσίας!

    Αν θέλετε να είναι ένας χωρος που θα χαιρόμαστε όλοι να είμαστε μέλη, οφείλεται να τον περιφρουρήσετε μαζί μας! Αν θέλουμε να μην είμαστε γραφικοί και να μας δίνουν κάποια σημασία σε αυτά που λέμε. οφείλουμε όλοι, όχι να κρατάμε τους τύπους, αλλα κάποιους στοιχειώδεις κανόνες ευγενείας ....

    Μου φαίνεται παράδοξο, αυτοί που έφτιαξαν ένα site με όνομα adslgr.com να απαιτούν απο την κοινώτητα του να μην είναι γραφική, να μην αγανακτεί και να κρατάει τους τύπους. Στη τελική κανείς δεν έβρισε, όμως εσείς λογοκρίνετε και την παραμικρή καυστικότητα των μελών λες και οι αντιδράσεις τους είναι υπερβολικές.
    zed is dead baby...

  12. #42
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atomsk
    Μου φαίνεται παράδοξο, αυτοί που έφτιαξαν ένα site με όνομα adslgr.com να απαιτούν απο την κοινώτητα του να μην είναι γραφική, να μην αγανακτεί και να κρατάει τους τύπους. Στη τελική κανείς δεν έβρισε, όμως εσείς λογοκρίνετε και την παραμικρή καυστικότητα των μελών λες και οι αντιδράσεις τους είναι υπερβολικές.
    Εσύ χρειάζεται να διαβάσεις πάλι τί έγραψα, μπας και το καταλάβεις!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality
    Σας παρακαλω πολυ.
    Δεν εικαζω. ΛΕΩ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. Αυτο που βλεπω λεω κι αυτο που με πειραζει. Αν δεν με ενδιεφερε τιποτα τοτε απλα δεν θα ασχολιομουν. Κανουμε συζητηση και θελω ανθρωπο που να συζηταει και οχι που να πεταει αερολογιες για εικασιες. Ειδατε ποιοι ανεβαζουν την ενταση? Μιλησα μια χαρα και ουσιαστικα μου λες να κοιταω τη δουλεια μου. Αυθαίρετο ειναι το συμπέρασμα οτι δεν στηριζετε? Αφου μονο για να την πειτε σε κοσμο βγαινετε. Ειμαι λαθος? Ειμαι λαθος?
    Σε ποια γεγονότα αναφέρεσαι ακριβώς? Και ποιος ειναι αυτός που βγαίνει μόνο για να την πεί σε κόσμο? Εχασα τίποτα?

  13. #43
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Και μισό λεπτό να τα κάνω split και να τα παω στο η "γνώμη σας.."

  14. #44
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk
    Σε ποια γεγονότα αναφέρεσαι ακριβώς? Και ποιος ειναι αυτός που βγαίνει μόνο για να την πεί σε κόσμο? Εχασα τίποτα?
    Ενταξει μαλλον δεν εχει νοημα να συνεχισει η ιστορια. Μανι μανι σε 2 φιλους η μονη επαφη που ειχαν με admin ηταν για συσταση. Τελοσπαντων η κουβεντα ληγει εδω και παρακαλω λιγη περισσοτερη προσοχη στην συμπεριφορα απεναντι στους χρηστες.
    Ευχαριστω!!!

  15. #45
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Αιγαλεω
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality
    Ενταξει μαλλον δεν εχει νοημα να συνεχισει η ιστορια. Μανι μανι σε 2 φιλους η μονη επαφη που ειχαν με admin ηταν για συσταση. Τελοσπαντων η κουβεντα ληγει εδω και παρακαλω λιγη περισσοτερη προσοχη στην συμπεριφορα απεναντι στους χρηστες.
    Ευχαριστω!!!
    ...Σωστος!

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗ HOL
    Από JohnDro στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-08, 16:15
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-05, 01:58
  3. Τι αλλάζει στο γρήγορο Internet στη χώρα μας...
    Από ermis333 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-05, 11:47
  4. Comics, στο χαρτί, στην οθόνη στη ζωή μας.
    Από beginer_25 στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-05, 20:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας