Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 88
  1. #61
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FritzBox 7590
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dterzakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά για τα καρτοκινητά, εμείς με συμβόλαιο που μας πιάνουν τον ποπό, δεν έχουμε τέτοια προβλήματα
    Μάλλον είσαι από τους τυχερούς.
    Αυτό το “network busy” μου έχει βγάλει την ψύχη.

  2. #62
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χάλια μαύρα
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    ADB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dterzakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά για τα καρτοκινητά, εμείς με συμβόλαιο που μας πιάνουν τον ποπό, δεν έχουμε τέτοια προβλήματα
    Πράγματι, αυτό ισχύει και το επιβεβαιώνω μιας και η μετάβαση μου απο συμβόλαιο σε καρτοκινητό, έγινε πρίν λίγους μήνες και μου είχε προκαλέσει εντύπωση το ότι δεν μπορούσα να βγάλω γραμμή.
    10 χρόνια συμβόλαιο δεν μου είχε ξανατύχει.

  3. #63
    Εγγραφή
    21-05-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    δυο μικρα σχολιακια:

    1. δε μπορω ΑΛΗΘΕΙΑ να καταλαβω ποσο πολυ μιλανε μερικοι...1500/3 = 500 κλησεις το πολυ..στις 30 μερες ειναι 16-17 κλησεις η μερα ή αλλιως 50 λεπτα ομιλιας τη μερα και με 3 ευρω?????...και δε μας φτανουν?!?!? ....get a life βρε παιδι μου!!ανοιξε και κανα βιβλιο...ολο καφε και γκομενακια μου εισαι....

    2. το οτι δεν βγαινουν οι κλησεις σε ωρες αιχμης ειναι λογικο....οταν εισαι γηπεδο, στο ημιχρονο ή σε ενα σεισμο μπορεις να βγαλεις κληση? κατι παρομοιο συμβαινει και στις ωρες αιχμης...και φανταζομαι οτι αν μπορουσαν να εχουν το δικτυο τους ΤΕΛΕΙΟ και να μην πεφτει καμια κληση, να παραδιδονται τα σμσ αμεσως και να βγαζεις με την πρωτη κληση θα το ειχαν ηδη κανει..Δε νομιζω οτι ειναι τοσο μ@λ@κες....
    και ειδικα η cosmote σιγουρα αντιμετωπιζει μεγαλυτερα προβληματα, γιατι εχει πολλους παραπανω συνδρομητες απο ανταγωνισμο, αρκετες δεκαδες χιλιαδες θα ελεγα..το γιατι εχει συνολικα παραπανω κοσμο δεν εχει να κανει αποκλειστικα και μονο με τις προσφορες αλλα παιζουν ρολο και αλλα γεγονοτα που ισως δε μπορουμε καν να αντιληφθουμε τι συνεπειες εχουν ή ειχαν για τις εταιρειες (υποκλοπες 2004 στην vodaphone που εδιωξαν πολλους, πολυ καλο marketing τμημα αλλα και brandname της cosmote, το οτι ο Γερμανος ειναι πλεον cosmote που σημαινει οτι εκμεταλλευεται το μεγαλο δικτυο της Γερμανος για επιπλεον πωλησεις κτλ κτλ κτλ)...
    παιδια, μην τα θελουμε ολα δικα μας..καλα κανουμε και απαιτουμε, αλλα στα ορια του λογικου... ο καθενας θα ηθελε να μιλαει ολο το 24ωρο ασταματητα με 0,001 ευρω με τους φιλους του στην Αυσταραλια και Αμερικη αλλα προφανως δε γινεται....
    Φιλικα...

  4. #64
    Το avatar του μέλους tolis_01
    tolis_01 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nonilious Εμφάνιση μηνυμάτων
    και φανταζομαι οτι αν μπορουσαν να εχουν το δικτυο τους ΤΕΛΕΙΟ και να μην πεφτει καμια κληση, να παραδιδονται τα σμσ αμεσως και να βγαζεις με την πρωτη κληση θα το ειχαν ηδη κανει..Δε νομιζω οτι ειναι τοσο μ@λ@κες....
    Δεν χρειάζεται καμιά εξωγήινη τεχνολογία, παραπάνω εξοπλισμό χρειάζεται. Αλλά σιγά μην επενδύσουν σε εξοπλισμό όταν έχουν ήδη σίγουρους πελάτες

  5. #65
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nonilious Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυο μικρα σχολιακια:

    1. δε μπορω ΑΛΗΘΕΙΑ να καταλαβω ποσο πολυ μιλανε μερικοι...1500/3 = 500 κλησεις το πολυ..στις 30 μερες ειναι 16-17 κλησεις η μερα ή αλλιως 50 λεπτα ομιλιας τη μερα και με 3 ευρω?????...και δε μας φτανουν?!?!?
    διευκρινηση γιατι νομιζω οτι υπάρχει ενα λαθακι στον υπολογισμο.3 λεπτά ειναι η ελάχιστη αφαιρεση λεπτων ανά κλήση απο το υπόλοιπο.Δεν ειναι βήμα χρεωσης ανα 3 λεπτα ωστε να εχεις 1500/3=500 κλησεις.Αν μιλησεις 2 λεπτα θα αφαιρεθουν 3, αν μιλησεις 5 θα αφαιρεθουν 5.

  6. #66
    Εγγραφή
    21-05-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolis_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται καμιά εξωγήινη τεχνολογία, παραπάνω εξοπλισμό χρειάζεται. Αλλά σιγά μην επενδύσουν σε εξοπλισμό όταν έχουν ήδη σίγουρους πελάτες
    δε νομιζω οτι υπαρχει καμια εταιρεια στον κοσμο που να θελει να ειναι βιωσιμη και να θεωρει σιγουρη την πελατεια της......αυτες ειναι αντιληψεις προ του 1970..ολες οι εταιρειες ανεξαιρετως, παλευουν για τον πελατη τους....
    οσον αφορα τον παραπανω εξοπλισμο που στην προκειμενη ειναι περισσοτεροι σταθμοι βασης, αν ερθει μια εταιρεια στο σπιτι σου να βαλει στην ταρατσα κεραια θα δεχτεις?οκ, εσυ μπορει να δεχτεις αλλα η πλειοψηφια δυστυχως ή ευτυχως οχι....
    ολοι θα θελαμε να μιλαμε και να εχουμε τις κεραιες πολυ μακρια απο μας αλλα ουτε και αυτο γινεται φιλε μου....
    η τεχνολογια εχει και τα ορια της...
    και κατι ακομα: απο τα μεσα του 2008 κ μετα πιστευω οτι ολες οι εταιρειες εχουν τρελη μειωση εσοδων που μοιραια καποια στιγμη θα οδηγησει στο κλεισιμο ή συγχωνευση μιας εξ αυτων με προφανη στοχο την wind γιατι οι αλλες εχουν πολυ ισχυρες πλατες...ας ελπισουμε να αργησει αυτη η μερα γιατι μετα παμε σε αλλα κολπα..

  7. #67
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    @ground
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    879 / 11.997
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Thomson Speedtouch 780(i)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε nonilious θα συμφωνήσω μαζί σου σε όλα.Η προσφορά κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλή,επίσης έχουμε φτάσει σε υπερβολικά χαμηλές τιμές και υπερπροσφορά σε λεπτά ομιλίας με αποτέλεσμα την απαξίωση του προιόντος,βέβαια ο συνδρομητής απολαμβάνει υπηρεσίες σε χαμηλότερες τιμές και αυτό ωφελεί όλους.Όσον αφορά τα καροκινητά υπήρχε σοβαρό πρόβλημα πριν καιρό αλλά περίπου από το Νοέμβρη έχω παρατηρήσει ότι έχει εξαληφθεί και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα.Εντέλει οι αναβαθμίσεις των δικτύων είναι θεμιτές αλλά ο εξοπλισμός είναι πανάκριβος, κάπως πρέπει να αποσβεστεί και μην περιμένετε να γίνει με τέτοιες προσφορές,ήδη η Vodafone και κυρίως η Wind έχουν ματώσει οικονομικά.

  8. #68
    Εγγραφή
    21-05-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    διευκρινηση γιατι νομιζω οτι υπάρχει ενα λαθακι στον υπολογισμο.3 λεπτά ειναι η ελάχιστη αφαιρεση λεπτων ανά κλήση απο το υπόλοιπο.Δεν ειναι βήμα χρεωσης ανα 3 λεπτα ωστε να εχεις 1500/3=500 κλησεις.Αν μιλησεις 2 λεπτα θα αφαιρεθουν 3, αν μιλησεις 5 θα αφαιρεθουν 5.
    ο υπολογισμος ειναι σωστος...δες καλυτερα: 500 κλησεις ΤΟ ΠΟΛΥ..

    ακριβως tsour_ee, εχουν ματωσει και απολυουν και κοσμο..wind και voda απολυσανε το 2009 αρκετους και καποιους τους πηγανε σε hol και tellas για να μην τους απολυσουν... η cosmote δεν προσλαμβανει πλεον νεους αλλα μετακινει εσωτερικα το προσωπικο της αν χρειαστει..οι υπηρεσιες κινητης ως προιον εχει σιγουρα "ξεφτιλιστει".....αν συνεχιστει αυτη η τακτικη που εχουν για την προσελκυση πελατων, πιστευω οτι θα δουμε απο τα μεσα του 2011-αρχες 2012 την ελληνικη wind (γιατι γενικα ανηκει στον ιταλικο ομιλο wind) να πωληται οσο οσο...

  9. #69
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nonilious Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο υπολογισμος ειναι σωστος...δες καλυτερα: 500 κλησεις ΤΟ ΠΟΛΥ..
    ναι σωστα λάθος δικό μου Και πάλι αρκετά ειναι πιστευω...δεν θα με χαλαγε βέβαια να τα εδινε και προς τα αλλα νουμερα της κοσμοτε ή ακομα καλύτερα και σε σταθερα,με λίγο μεγαλύτερο κόστος

  10. #70
    Εγγραφή
    17-04-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον είσαι από τους τυχερούς.
    Αυτό το “network busy” μου έχει βγάλει την ψύχη.
    Μάλλον εσύ είσαι από τους άτυχους, γιατί 3-4 φορές που ήμουν με έναν φίλο με wu και πάλευε να πιάσει γραμμή (4+ προσπάθειες), εγώ έπιανα με την μία. Και προφανώς εξυπηρετούμασταν από την ίδια κεραία. Τώρα ή δίνουν προτεραιότητα στα αιτήματα από συνδέσεις ή έχουν μοιράσει την χωρητικότητα (συχνότητες) ανάμεσα σε συνδέσεις/καρτοκινητά.

  11. #71
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgis4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΛΕΣ οι προσφορες καρτοκινητης της κοσμοτε στα WU ηταν ΠΑΝΤΑ μονο για αναμεσα σε αριθμους WU οποτε δεν υπαρχει παραπλανιση....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dchatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλη την απουσία της λέξης UNLIMITED η προσφορά είναι και πάλι παραπλανητική.
    Το πακέτο ονομάζεται CALL THEM ALL αλλα περιλαμβάνει μόνο τους συνδρομητές WU.

    Θα έπρεπε να ονομάζεται "CALL WU USERS 1500" ή "CALL YOUR WU FRIENDS 1500" ή κάτι ανάλογο.
    Το αν το διευκρινίζουν στη συνέχεια λίγο με νοιάζει. Και η πολιτική ορθής χρήσης μια διευκρίνιση στη συνέχεια ήταν.
    Είναι μικρότερη η παραπλάνιση αλλα δεν παυει να είναι.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dchatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φίλε μου, το κάθε νέο πακέτο πρεπει να ονοματίζεται ανάλογα με αυτο που είναι. Δεν αναιρείται η παραπλήνιση λόγω προηγούμενων συνηθειών.
    Θα σου άρεσε να σου πούλαγαν αυτοκίνητο OPEL ASTRA 1.6 το οποίο να ήταν 1.4 αλλα να πηγαίνει σαν 1.6 και ΟΚ γιατί έτσι εκανε πάντα υποθετικά ή OPEL;
    Η OPEL ASTRA ABS το οποίο να μην έχει ABS αλλα anti block system στην πόρτα που δεν μπλοκάρει όταν πέσεις στη θάλλασα με το αμάξι; Και δεν πειράζει γιατι αυτό το σύστημα πάντα έτσι το έλεγε η OPEL.
    Ακραία παραδείγματα αλλα τα χρησινμοποίησα για να δείξω την άποψή μου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω ότι έιναι παραπλανητικό. Τι "call them all" όταν δεν είναι ούτε καν για την οικογένεια της cosmote.
    ...θέλω απλά να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες! και επίσης απλά να προσθέσω (και αυτό κάποιος το είπε αλλά δεν το βρήκα στην 2η ανάγνωση) οτι πέρα από το "οι κλήσεις να είναι προς όλους τους συνδρομητές κοσμοτε" ή ακόμα καλύτερα προς όλους ανεξαρτήτου εταιρείας και σύνδεσης, πως το σύστημα 2009 με την αυτόματη ενεργοποίηση κατά την ανανέωση και ΧΩΡΙΣ χρέωση είναι σίγουρα καλύτερη βάζοντάς τα κάτω!!! ...ας ελπίζουμε πως θα το αντιληφθεί η κοσμοτε, άσχετα από το αν το έχει ή όχι ανάγκη (λόγω πελατείας) και διορθώσει την προσφορά "call the'm all 1500". ...Αν και αν το κάνει ...τι τις θες τις συνδρομές;

  12. #72
    Εγγραφή
    01-02-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Ρε παιδιά κάτι απλό θα πώ.
    Εγώ βάζω κάρτα των 5 ευρώ κάθε 2-3 βδομάδες..
    Οταν βάλω τη κάρτα με τις κρατήσεις μου μένει 4,70 νομίζω..
    Πείτε οτι ενεργοποιώ την υπηρεσία αυτή με 3 ευρώ και μένουν 1,70 για να μιλήσω με τους υπόλοιπου εκτός απο what's up φίλους μου. Μόλις πάρω κάποιον όμως εκτός what's up στα 1-2 λεπτά θα φύγει η κάρτα μου...
    Αρα δε συμφέρει με την καμίαααα..
    Ποιό καλά οι υπηρεσίες με τα 10 ευρώ των άλλων εταιριών πυ μιλάς σαν τον άνθρωπο και με εκτός what's up......

  13. #73
    Το avatar του μέλους zombie_wireless
    zombie_wireless Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannisk88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά κάτι απλό θα πώ.
    Εγώ βάζω κάρτα των 5 ευρώ κάθε 2-3 βδομάδες..
    Οταν βάλω τη κάρτα με τις κρατήσεις μου μένει 4,70 νομίζω..
    Πείτε οτι ενεργοποιώ την υπηρεσία αυτή με 3 ευρώ και μένουν 1,70 για να μιλήσω με τους υπόλοιπου εκτός απο what's up φίλους μου. Μόλις πάρω κάποιον όμως εκτός what's up στα 1-2 λεπτά θα φύγει η κάρτα μου...
    Αρα δε συμφέρει με την καμίαααα..
    Ποιό καλά οι υπηρεσίες με τα 10 ευρώ των άλλων εταιριών πυ μιλάς σαν τον άνθρωπο και με εκτός what's up......
    Ο καθένας επιλέγει την/τις υπηρεσία/ες ανάλογα με τις ανάγκες του...

  14. #74
    Εγγραφή
    17-01-2007
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    21(dB) / 18.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nndgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καθένας επιλέγει την/τις υπηρεσία/ες ανάλογα με τις ανάγκες του...
    Σωστά. Πέρυσι για παράδειγμα με την προσφορά 2009 παρατηρήθηκε, σε όλα τα δίκτυα, τα φαινόμενο να βάζουν πολλοί κάρτα και να μην την καταναλώνουν. Βέβαια οι της cosmote και του whatsup θα την κάνουν χρήση φέτος και θα έχουν και το 2010 στο ΤΖΑΜΠΑ

  15. #75
    Εγγραφή
    06-05-2009
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπον επειδη τα χω χασει.

    Εγω που εβαζα το plus ή τα 600,τωρα που θελω να βαλω αυτο,θα χρεωθω 3 ευρω μονο η παραπανω,γιατι λεει κατι για εγγραφη και χαζομαρες...

    Το ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα ποτε δεν το καταλαβα.Μπορει καποιος να μου δωσει να καταλαβω?

    Ευχαριστω πολυ.

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 86
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-11, 02:20
  2. Μηνύματα: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-10, 15:35
  3. Cosmote:Call them all, διπλασιασμός χρόνου ομιλίας και sms
    Από nnn στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-09, 02:40
  4. jajah απορία και όριo για λεπτά ομιλίας
    Από kasadi στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-07, 09:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας