Σελ. 1361 από 1377 ΠρώτηΠρώτη ... 1341135113561359136013611362136313661371 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 20.401-20.415 από 20655
  1. #20401
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.654
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα το αναποδο εγινε εδω, γιατι δεν παιζει μια τραπεζα πχ, που πρωτο μελλημα της ειναι η ασφαλεια, να επιλεξει μια μετρια/κακη και closed source εφαρμογη messaging και να ειπε "ναι μια χαρα ειναι, ας αναγκασουμε τους χρηστες μας να πανε σε αυτη".
    ίσως για την ασφάλεια το διάλεξαν το Viber, πόσες φορές έγινε ζάρι το WhatsUp και πόσες το Viber οεο?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #20402
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ίσως για την ασφάλεια το διάλεξαν το Viber, πόσες φορές έγινε ζάρι το WhatsUp και πόσες το Viber οεο?
    Αδιάφορο
    Αυτό υπάρχει, το παίρνεις ή όχι

    Να θύμίσω ότι πολύ παλιά, σκάσανε οι δίσκοι της ΑΑΔΕ
    Τους στείλανε Αγγλία για ανάκτηση δεδομένων.
    Γιατί ο Σωκράτης δεν τους είχε δώσει κάτι.
    Το παίρνεις ή δεν το παίρνεις.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #20403
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.654
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί ο Σωκράτης δεν τους είχε δώσει κάτι.
    Ώπα αδελφέ.. λίγα για τον πρόεδρο.. όλα και όλα και είμαι και βάζελος ε
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #20404
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ώπα αδελφέ.. λίγα για τον πρόεδρο.. όλα και όλα και είμαι και βάζελος ε
    Είχε δώσει και κάτι κέντρα, τις καλές εποχές στον ΟΤΕ, της Ερικσον, χωρίς software
    Τα πήρε ο ΟΤΕ, λέει δεν δουλεύουν. (εντάξει το βασικό soft το είχανε on-off κάνανε)
    Ωπα θέλετε και soft ?
    Tόσο επιπλέον.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #20405
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.123
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Η αλήθεια μάλλον είναι ότι το viber είναι πιο ασφαλές από sms καθώς θεωρείται το χειρότερο για otp.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #20406
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.569
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    εκανα μια ερωτηση στο chat gpt4 , σχετικα με τα messengers . τα σχολια δικα σας

    Κώδικας:
    Identifying the "most secure" messaging application can be challenging because security needs vary and what might be considered secure for one user or organization might not suffice for another. However, several messaging apps are renowned for their strong emphasis on security and privacy. These applications typically offer end-to-end encryption, which ensures that only the communicating users can read the messages. Here's a brief overview of some of the most secure messaging applications, known for their strong encryption protocols and privacy features:
    
        Signal: Widely regarded by cybersecurity experts as one of the most secure messaging apps available. Signal uses state-of-the-art end-to-end encryption to secure messages, calls, and even media shared between users. It's open-source, allowing its security protocols to be independently verified by experts.
    
        WhatsApp: Offers end-to-end encryption for messages, calls, and video chats. While it's widely used and offers strong encryption, its association with Facebook (now Meta) has raised some concerns regarding data sharing and privacy.
    
        Telegram: Offers end-to-end encryption in its "Secret Chats" feature, but it's important to note that this is not the default setting for all conversations. Telegram's security has been questioned in the past, but it remains a popular choice for those seeking additional privacy features.
    
        Threema: A paid app that prioritizes privacy and doesn't require a phone number or email address to sign up. It offers end-to-end encryption for messages, calls, and even polls. Threema is open-source, allowing for external security audits.
    
        Wire: Offers end-to-end encryption and is designed with businesses in mind, providing secure messaging, file sharing, and video calls. It's open-source and can be used on multiple devices simultaneously.
    
    When choosing a messaging app, consider the following factors:
    
        End-to-End Encryption: Ensures only you and the person you're communicating with can read what is sent, and nobody in between, not even the platform.
        Data Collection Policies: Look for apps with minimal data collection or those that store minimal metadata.
        Open Source: Apps that are open source can be independently reviewed for security flaws.
        Independent Security Audits: Apps that have been independently audited for security are generally more reliable.
    
    Remember, the context in which you're using the messaging app (personal, business, sensitive communications) will dictate which app's features are most important for your specific security needs.
    Κώδικας:
    User
    why viber is not on the above list?
    Viber not being highlighted in the list of the most secure messaging applications primarily reflects the general consensus among security experts and the specific criteria used to evaluate these apps. While Viber does offer end-to-end encryption for messages and calls, making it a secure option for many users, there are several reasons it might not be included in a brief overview of the top secure messaging apps:
    
        Public Perception and Trust: Viber, while popular for its features and user interface, has not cultivated a public perception as a security-first application to the same extent as apps like Signal. Public perception can be influenced by various factors, including the app's origin, its marketing, and the extent to which it has been adopted by security-conscious communities.
    
        Open Source: One of the key factors for trust in the security community is whether an app is open source, allowing its security protocols to be independently audited. Viber's code is not open source, which means that security researchers and the general public cannot examine its code as thoroughly as they can with Signal or Threema.
    
        Ownership and Data Policies: Viber is owned by Rakuten, a large Japanese multinational company. The ownership and data policies of messaging apps can affect user trust, especially concerning how data is handled, stored, and potentially shared. Apps like Signal are operated by non-profit organizations with a clear focus on privacy and minimal data retention, which can influence their inclusion in lists of secure apps.
    
        Security Features: While Viber offers end-to-end encryption, its security features might not be as comprehensive or as prominently featured as those in apps that have been specifically designed with security and privacy as their primary focus. For example, Signal offers self-destructing messages and doesn't store metadata, features that are highly valued by those prioritizing security.
    
        Security Audits: Regular, independent security audits are a critical factor in establishing and maintaining trust in a messaging app's security. Apps that undergo frequent security audits and openly publish the results are often regarded as more trustworthy. The frequency and transparency of such audits for Viber may not be as well-publicized or as frequent as for some of the other apps mentioned.
    
    It's important to note that Viber still offers a significant level of security for everyday users and is a legitimate choice for those looking for encrypted messaging services. The selection of a messaging app often depends on individual needs, including the balance between security, functionality, and user experience.

  7. #20407
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Νταξ..... αμα εχεις απαντηση απο chatgpt........ τελειωνει και η κουβεντα εδω. Παιδες μην απαντατε αλλο, εχουμε cpu answers !!!
    Άλλα Ντάλλα....

  8. #20408
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.569
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νταξ..... αμα εχεις απαντηση απο chatgpt........ τελειωνει και η κουβεντα εδω. Παιδες μην απαντατε αλλο, εχουμε cpu answers !!!
    Μα και αυτο στο internet οπως ολοι μας δεν ψαχνει ? απλα, στα βγαζει ομορφα και ωραια.

  9. #20409
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.437
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα και αυτο στο internet οπως ολοι μας δεν ψαχνει ? απλα, στα βγαζει ομορφα και ωραια.
    Ελπίζω να μην παίρνεις επαγγελματικές ή προσωπικές αποφάσεις βάση των προτάσων του Chatgpt γιατί σε περιμένοιυν πολλές εκπλήξεις!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #20410
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.569
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μην παίρνεις επαγγελματικές ή προσωπικές αποφάσεις βάση των προτάσων του Chatgpt γιατί σε περιμένοιυν πολλές εκπλήξεις!
    γιατι οχι . μου αρεσουν τα challenges . σε οποιαδηποτε περίπτωση είμαι στο rnd και security οπότε τέτοια εργαλεία είναι αρκετά χρήσιμα για εμένα . δεν του ζητησα να μου πει τα ζωδια , ποια ταινια σπαει ταμεια ΚΑΙ πρεπει να τη δω με το ζορι

  11. #20411
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.437
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι οχι . μου αρεσουν τα challenges . σε οποιαδηποτε περίπτωση είμαι στο rnd και security οπότε τέτοια εργαλεία είναι αρκετά χρήσιμα για εμένα . δεν του ζητησα να μου πει τα ζωδια , ποια ταινια σπαει ταμεια ΚΑΙ πρεπει να τη δω με το ζορι
    Είσαι στο security και δεν ξέρεις για τα λάθη του Chatgpt που είναι γνωστά εδώ και μήνες;
    Περαστικά και καλύτερα να παίρνεις προτάσεις για ταινίες από εκει, παρά να μάθει το αφεντικό σου ότι παίρνεις αποφάσεις από το ΑΙ.
    Προφανώς θα δουλεύεις σε μικρή εταιρεία, γιατί όλες οι γνωστές και μεγάλες που ξέρω έχουν απαγορέψει το Chatgpt για εταιρική χρήση.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #20412
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.605
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Του κάνεις προσωπική επίθεση επειδή ζήτησε από το chat gpt να του κάνει μια περίληψη για τα χαρακτηριστικά ασφαλείας των εφαρμογών chat;
    Μα αυτή είναι κυριολεκτικά η χρησιμότητα του ΑΙ, ότι του λες τι θέλεις να ψάξει και κάνει μόνο του την αναζήτηση και στα δίνει στο τέλος συγκεντρωτικά.
    Διάβασα και την σούμα από το chatgpt και μου φαίνεται πολύ σωστή. Αν βρήκε κανείς κάτι λάθος ας μας πει.

  13. #20413
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.569
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι στο security και δεν ξέρεις για τα λάθη του Chatgpt που είναι γνωστά εδώ και μήνες;
    Περαστικά και καλύτερα να παίρνεις προτάσεις για ταινίες από εκει, παρά να μάθει το αφεντικό σου ότι παίρνεις αποφάσεις από το ΑΙ.
    Προφανώς θα δουλεύεις σε μικρή εταιρεία, γιατί όλες οι γνωστές και μεγάλες που ξέρω έχουν απαγορέψει το Chatgpt για εταιρική χρήση.
    μικρη η μεγαλη , δεν εχει σημασια, το τι κανω εγω η εαν το ξερει το αφεντικο (ισος να ειμαι και εγω η να μην εχω) μου δεν εχει σημασια. Ο καθε ο οργανισμος λοιπον εχει του δικους του κανονες.

    και για πες μου μεγαλες εταιριες. .... ειδικα στην κυπρο ...

  14. #20414
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.605
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και για πες μου μεγαλες εταιριες. .... ειδικα στην κυπρο ...
    Εντάξει, εδώ του την είπες άγρια.

  15. #20415
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι στο security και δεν ξέρεις για τα λάθη του Chatgpt που είναι γνωστά εδώ και μήνες;
    Περαστικά και καλύτερα να παίρνεις προτάσεις για ταινίες από εκει, παρά να μάθει το αφεντικό σου ότι παίρνεις αποφάσεις από το ΑΙ.
    Προφανώς θα δουλεύεις σε μικρή εταιρεία, γιατί όλες οι γνωστές και μεγάλες που ξέρω έχουν απαγορέψει το Chatgpt για εταιρική χρήση.
    Ρε συ μην τον προσβάλλεις.
    Δεν ξέρει να κρίνει, υστερεί

    Το να μαζεύεις πληροφορίες, να τις αξιολογείς, να τις κρίνεις, για να συνεχίσεις την ζωή σου, είναι κάτι αδιανόητο για κάποιους.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 1361 από 1377 ΠρώτηΠρώτη ... 1341135113561359136013611362136313661371 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας