Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 86
  1. #46
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiriak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλειωσε η αναβάθμιση και σταμάτησαν μάλλον το TS.
    No way, man

  2. #47
    Εγγραφή
    20-12-2004
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    speedtouch 530
    Δεν ανεβαινει πανω απο 15 με τιποτα

  3. #48
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Πολύ φοβάμαι οτι τελικά αυτή ήταν η αναβάθμιση. Μάλλον δεν αξίζει η HOL. Καθαρά προσωπική άποψη αλλα αν κάποιος με ρωτούσε σχετικά θα του συνέστηνα καποιον άλλο πάροχο


  4. #49
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.738
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tem Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ φοβάμαι οτι τελικά αυτή ήταν η αναβάθμιση. Μάλλον δεν αξίζει η HOL. Καθαρά προσωπική άποψη αλλα αν κάποιος με ρωτούσε σχετικά θα του συνέστηνα καποιον άλλο πάροχο
    Προσωπικά έχω την αίσθηση ότι "με ότι σε προβληματίζει, μ'αυτό ασχολείσαι και αυτό κατακρίνεις"... Την περίοδο που περνάμε όλοι χάλια είναι...

    Νωρίτερα είχα κουβέντα με καλό μου φίλο που έχει 4νετ 768... αφού ξεκίνησε με το γνωστό "μακάρι να μην αναβαθμιζότανε", συνέχισε με το ότι στα Ρ2Ρ πιάνει μέγιστο 40kΒps (λιγότερο από το μισό της γραμμής του), και αυτό μόνο για κάνα 20άλεπτο... μετά και για περίοδο περίπου μισής ώρας η γραμμή νεκρώνει, και ανασταίνεται ξανά από μόνη της... και αυτός ο κύκλος πάει λέγοντας!

    Η κατακλείδα του ήταν "φίλε πάλι καλά που είσαι στην ΧΟΛ"! E το τί γέλιο έκανα δεν λέγεται, και του άρχισα τα δικά μας

    Φίλε Tem, ας ελπίσουμε να είσαι λάθος... αλλιώς ας αρχίσουμε να ψάνχουμε ISP
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  5. #50
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά έχω την αίσθηση ότι "με ότι σε προβληματίζει, μ'αυτό ασχολείσαι και αυτό κατακρίνεις"... Την περίοδο που περνάμε όλοι χάλια είναι...

    Νωρίτερα είχα κουβέντα με καλό μου φίλο που έχει 4νετ 768... αφού ξεκίνησε με το γνωστό "μακάρι να μην αναβαθμιζότανε", συνέχισε με το ότι στα Ρ2Ρ πιάνει μέγιστο 40kΒps (λιγότερο από το μισό της γραμμής του), και αυτό μόνο για κάνα 20άλεπτο... μετά και για περίοδο περίπου μισής ώρας η γραμμή νεκρώνει, και ανασταίνεται ξανά από μόνη της... και αυτός ο κύκλος πάει λέγοντας!

    Η κατακλείδα του ήταν "φίλε πάλι καλά που είσαι στην ΧΟΛ"! E το τί γέλιο έκανα δεν λέγεται, και του άρχισα τα δικά μας

    Φίλε Tem, ας ελπίσουμε να είσαι λάθος... αλλιώς ας αρχίσουμε να ψάνχουμε ISP
    ελπίζω να κάνω λάθος φίλε harris. Δυστυχώς τους δύο περίπου μήνες που είμαι με HOL δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις. Η απόκλιση προς τα κάτω είναι εντυπωσιακή .Αν δεν διορθωθεί τώρα , πότε θα διορθωθεί.


  6. #51
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 41(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να με ενημερώσετε γιατί εδώ και 2 εβδομάδες (και κυρίως μετά την αναβάθμιση) οι ταχύτητες downloading μέσω p2p εφαρμογών δεν ξεπερνάνε τα 5 kb/sec.

    Ελπίζω να μην εφαρμόζετε την τακτική του trafing shaping γιατί αν ισχύει κάτι τέτοιο μου αφαιρείτε χωρίς καμία ειδοποίηση το δικαίωμα μου για απρόσκοπτη χρήση του Internet μέσω οποιασδήποτε εφαρμογής εγώ κρίνω αναγκαίο να χρησιμοποιώ.

    Θα παρακαλούσα λοιπόν να με ενημερώσετε για το πρόβλημα και να προχωρήσετε στην άμεση επίλυση του διαφορετικά θα προχωρήσω σε καταγγελία της σύμβασης με την εταιρεία σας και επιφυλάσσομαι για περαιτέρω άσκηση των νόμιμων δικαιωμάτων μου.

    Το παρόν e-mail θα δημοσιευτεί και στο www.adslgr.com στο forum της HOL στο θέμα
    Traffic Shaping στην HOL (μόνο αναφορές) στο οποίο θα διαπιστώσετε ότι υπάρχουν εκατοντάδες παράπονα για τις υπηρεσίες σας.

    Εδώ βλέπετε και την απάντηση της HOL

    Αγαπητέ συνδρομητή

    Τον τελευταίο καιρό, παρατηρούνται σε συγκεκριμένες περιόδους της ημέρες (τις ώρες μέγιστης κίνησης), περιπτώσεις επιβράδυνσης της ταχύτητας συνδέσεων ADSL, που είναι περισσότερο εμφανείς σε χρήστες που ανταλλάσσουν μεγάλο όγκο δεδομένων.
    Όπως γνωρίζετε, υπάρχουν πολλοί παράγοντες που επηρεάζουν την τελική ταχύτητα που απολαμβάνουν οι χρήστες του Internet, καθώς οι διαδρομές που ακολουθούν τα δεδομένα που ανταλλάσσονται, διέρχονται από διαφορετικά δίκτυα και συστήματα πολλών τηλεπικοινωνιακών οργανισμών.
    Στην παρούσα φάση και όσον αφορά την Hellas On Line, σας ενημερώνουμε ότι εργαζόμαστε εντατικά για να καλύψουμε το συντομότερο και με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις ανάγκες που δημιουργούνται από τη ραγδαία αύξηση του αριθμού των χρηστών ADSL και από τον πρόσφατο διπλασιασμό των ταχυτήτων.
    Η Hellas On Line είναι από τις πρώτες εταιρίες στην Ελλάδα που κτίζει το δικό της δίκτυο οπτικών ινών, έτσι ώστε σύντομα να παρέχει αξιόπιστα υπηρεσίες Triple Play και ταχύτητες πρόσβασης μέχρι και 24Mbps.
    Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο www.hol.gr. Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνηση.
    Με εκτίμηση για την Hellas On Line

  7. #52
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.738
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ βλέπετε και την απάντηση της HOL
    Όλοι στο αρχείο μας την ίδια τυποποιημένη απάντηση έχουμε
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  8. #53
    Εγγραφή
    16-08-2003
    Περιοχή
    athens-pefki
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6000/1020
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    7(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktas Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Η Hellas On Line είναι από τις πρώτες εταιρίες στην Ελλάδα που κτίζει το δικό της δίκτυο οπτικών ινών, έτσι ώστε σύντομα να παρέχει αξιόπιστα υπηρεσίες Triple Play και ταχύτητες πρόσβασης μέχρι και 24Mbps.
    bouxaxaxaxa, εγώ θέλω να βρεθούν καμιά 20ρια συνδέσεις εκεί κοντά στο κέντρο τους για να έχουν μεγάλη ταχύτητα (να βρεθούν και μερικοί να σηκώσουν κανά FXP με καμιά Σουηδία)...ελπίζω να κρατήσει το 1Gbps με το εξωτερικό....

  9. #54
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktas Εμφάνιση μηνυμάτων
    .................... πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο www.hol.gr. Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνηση......
    εκτός απο το γεγονός ότι η συγκεκριμένη απάντηση είναι τυποποιημένη , επι της ουσίας δεν βλέπω και τίποτα πληροφορίες στο www.hol.gr


  10. #55
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kυρίως χρησιμοποιώ Premioum account στο Rapidshare,για να κατεβάζω,και ενώ πριν την αναβάθμιση,έπιανα 40--43 όλη την μέρα με γραμμή 512 και συνδρομή 384,τώρα με 1024/768(δεν έχω αλλάξει την συνδρομή ακόμα..)τα πρωινά ως το μεσημέρι βλέπω μια πτώση.

  11. #56
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    traffic shaping δεν νομίζω ότι γίνεται. Απλά είναι μεγάλα τα προβλήματα στο δίκτυο της HOL. Εδώ και το απλό browsing είναι προβληματικό, για p2p θα μιλάμε τώρα ?


  12. #57
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    το rapidhsare με την holη κατεβαζει μεχρι 30κ τωρα ενω με την γραμμη της οτενετ κατεβαζει με 190κ

    τι αλλο να πω, πως 1000000% στη Holη του εχουν βαλει οριο μιας και προκλειτικα δεν ξεπερναει τα 30 αλλα ουτε και πεφτει παρακατω ????

  13. #58
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Η κατάσταση στην ευρύτερη περιοχή των Αμπελοκήπων , με δεδομένη την υπάρχουσα υποδομή , είναι οριακή. Καλό είναι να επισημαίνονται αυτά τα προβλήματα και για λόγους προστασίας των καταναλωτών.


  14. #59
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.738
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    το rapidhsare με την holη κατεβαζει μεχρι 30κ τωρα ενω με την γραμμη της οτενετ κατεβαζει με 190κ

    τι αλλο να πω, πως 1000000% στη Holη του εχουν βαλει οριο μιας και προκλειτικα δεν ξεπερναει τα 30 αλλα ουτε και πεφτει παρακατω ????
    Εγώ πάντως από rapidshare κατεβάζω με εμφανή κόφτη στα 250kBps, κάτι που σημαίνει ότι ο κόφτης είναι του σέρβερ και όχι της HOL, αφού από άλλα παρόμοια σάιτς κατεβάζω με πλήρη ταχύτητα...

    Αυτά φυσικά στο Μαρούσι...

    Αν κάτι μου κάνει εντύπωση πάντως είναι πως πριν λίγους μήνες τα πράγματα ήταν ανάποδα... τα προβλήματα τα είχαμε στο Μαρούσι και οι Αμπελόκηποι πετούσαν...
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  15. #60
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως από rapidshare κατεβάζω με εμφανή κόφτη στα 250MBps, κάτι που σημαίνει ότι ο κόφτης είναι του σέρβερ και όχι της HOL, αφού από άλλα παρόμοια σάιτς κατεβάζω με πλήρη ταχύτητα...

    Αυτά φυσικά στο Μαρούσι...

    Αν κάτι μου κάνει εντύπωση πάντως είναι πως πριν λίγους μήνες τα πράγματα ήταν ανάποδα... τα προβλήματα τα είχαμε στο Μαρούσι και οι Αμπελόκηποι πετούσαν...
    Εμ για αυτο δεν εχει μεινει τιποτα για τους υπολοιπους...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Traffic Shaping HOL
    Από christo στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-08, 18:40
  2. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-08, 19:09
  3. Hol, Fritz και traffic shaping...
    Από paralias στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-06, 17:24
  4. P2P traffic shaping από την HOL;
    Από Lost στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 494
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-06, 18:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας