Σελ. 6 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 633
  1. #76
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Σε μία παροχή υπηρεσίας, οι κύριες πτυχές της είναι το οικονομικό και η ποιότητα. Στον ΟΤΕ έχει ανατεθεί η αρμοδιότητα της συντήρησης του δικτύου το οποίο περιλαμβάνει και την εγκατάσταση ευρυζωνικών υπηρεσιών. Εάν κριθεί το έργο του στη βάση των τιμών και τη παρεχόμενης υπηρεσίας, προκύπτει πασιφανώς και πέραν οποιασδήποτε λογικής αμφιβολίας ότι δεν επιτελεί σωστά το έργο του.

    Πράγματι, αναφορικά με την οικονομική διάσταση του προβλήματος, στην Ελλάδα η παροχή των ευρυζωνικών υπηρεσιών διασύνδεσης στο διαδίκτυο κοστίζει στο τελικό χρήστη πολλαπλάσια σε σύγκριση με άλλες χώρες. Αυτό προκύπτει από τον συνημμένο πίνακα. Ενδεικτικά το κόστος στη Γαλλία είναι €1.50 ενώ στην Ελλάδα είναι €149.15 (€85.25 στον παροχέα και 63,90 € στον ΟΤΕ). (*)

    Επιπροσθέτως, η παροχή των ευρυζωνικών υπηρεσιών διασύνδεσης στο διαδίκτυο παρουσιάζει σοβαρά προβλήματα ποιότητας. Κατά τη γνώμη μας αυτά οφείλονται σε ελαττωματικό εξοπλισμό και αποσπασματική εγκατάσταση. Τα αποτελέσματα είναι ότι η υπηρεσία δεν παρέχεται στις ταχύτητες που πρέπει, υπάρχουν μεγάλες ουρές αναμονής, ενώ η ευστάθεια και επίδοση του δικτύου μεταβάλλεται χρονικά. Ενδεικτικά η υπηρεσία 384Kbit/sec με θεωρητικό μέγιστο μεταγωγής τα 46Kbytes/sec παρουσιάζει ένα τυπικό μέσο όρο μεταγωγής γύρω στα 24kbytes/sec, ενώ υπό ιδανικές συνθήκες γύρω στα 34kbytes/sec.

    Η πηγή των προβλημάτων θα πρέπει να αναζητηθεί κατά τη γνώμη μας στις επιλογές της διοίκησης για τη προμήθεια εξοπλισμού από συγκεκριμένες εταιρίες ουσιαστικά δια αναθέσεως και χωρίς επαρκή ποιοτικό έλεγχο. Ο παραπάνω συνδυασμός δημιούργησε σειρά προβλημάτων τα οποία τόσο όσον αφορά το οικονομικό σκέλος αλλά και όσον αφορά τη ποιότητα μεταπήδησαν στους καταναλωτές. Αυτή την άποψη συμμερίζεται η Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή της Επιτροπής της Ευρωπαϊκής Ένωσης σε επιστολή της, την οποία και επισυνάπτουμε, αλλά και πρόσφατα δημοσιεύματα στο τύπο.


    (*) καλά, στη Γαλλία πάγιο δε πληρώνουν ΤΙΠΟΤΑ;
    1. Δεν κρίνουμε το έργο του ΟΤΕ. Περιμένουμε να μας κάνει μια κοστοστρεφή ανάλυση κόστους για να το κρίνουμε μετά.
    2. Οι προμήθειες του εξοπλισμού είναι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ θέμα που όμως εμάς ως καταναλωτές δεν πρέπει να μας απασχολεί. Το αν αυτές έγιναν σωστά και αξιοκρατικά θα έπρεπε να απασχολεί τους μετόχους της ΟΤΕ Α.Ε. Αυτό που μας απασχολεί είναι το υπερβολικό κόστος της υπηρεσίας. Αν δοθεί κάποτε κοστολογική ανάλυση θα δούμε αν αυτό προκύπτει από μη συμφέρουσες προμήθειες εξοπλισμού.
    3. Σε καμιά περίπτωση δεν μπορούν να αναφερθούν παραδείγματα ταχυτήτων, έστω και ενδεικτικά. Αφενός υπάρχει ο όρος του Unspecified Bit Rate που έχουμε συζητήσει εκτενώς στο παρελθόν, αφετέρου φίλε Πελασγέ, εγώ δεν θα μπορούσα να υπογράψω μια τέτοια επιστολή όταν το DUMeter τώρα που μιλάμε μου δείχνει 56ΚΒ/sec. Ναι, το ξέρω, είμαι από τους τυχερούς. Αλλά και έτσι ακόμη πως θα υπογράψω εγώ ένα κείμενο που δε θα με αντιπροσωπεύει;
    4. Όχι, στις περισσότερες χώρες δεν υπάρχει θέμα ξεχωριστού παγίου. Πληρώνεις μόνο τις μηνιαίες χρέωσεις και κατά περίπτωση ένα τέλος εγκατάστασης/προμήθειας εξοπλισμού.

    @frap, Οι αλλαγές σου περάσανε στο κείμενο. Άλλαξα λίγο παραπάνω τα περί ISP/ISP+Telco για να είναι πιο εμφανής ο συνδυασμός των χρεώσεων
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  2. #77
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    1. Δεν κρίνουμε το έργο του ΟΤΕ. Περιμένουμε να μας κάνει μια κοστοστρεφή ανάλυση κόστους για να το κρίνουμε μετά.
    Καλά, κρίνουμε το έργο του ΟΤΕ, αλλά κάνουμε πως δεν, διότι ... ;
    (Δηλαδή, όταν βλέπει κανείς τη συντριπτική πλειοψηφία των μηνυμάτων εδώ, δεν νομίζω ότι οι χρήστες περιμένουν καμιά κοστοστρεφή ανάλυση κόστους για να τους ... ξεχέσουν ή ότι διαμαρτυρόμαστε επειδή ο ΟΤΕ δεν μας έδωσε μερικά χαρτιά και μερικές εκθέσεις. Διαμαρτυρόμαστε γιατί είναι ακριβό, το παίρνουμε στο πάτωμε κάθε τρεις και λίγο και διότι από άποψη κατεβάσματος ακόμα και υπό ιδανικές συνθήκες είναι πότε έτσι, πότε γιουβέτσι, πότε κοκορέτσι.

    2. Οι προμήθειες του εξοπλισμού είναι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ θέμα που όμως εμάς ως καταναλωτές δεν πρέπει να μας απασχολεί. Το αν αυτές έγιναν σωστά και αξιοκρατικά θα έπρεπε να απασχολεί τους μετόχους της ΟΤΕ Α.Ε. Αυτό που μας απασχολεί είναι το υπερβολικό κόστος της υπηρεσίας. Αν δοθεί κάποτε κοστολογική ανάλυση θα δούμε αν αυτό προκύπτει από μη συμφέρουσες προμήθειες εξοπλισμού.
    Οι ατυχείς επενδύσεις είχαν σαν αποτέλεσμα το ατυχές «ξύλωμα» της τσέπης μας. Ο λόγος δεν που πήρε ο ΟΤΕ κινέζικα dslam είναι γιατί τους τα χάρισαν «να τα δούνε». Διαφορετικά πάλι σαβούρα που έχουν για ξόδεμα θα αγόραζαν από τη siemens.

    3. Σε καμιά περίπτωση δεν μπορούν να αναφερθούν παραδείγματα ταχυτήτων, έστω και ενδεικτικά. Αφενός υπάρχει ο όρος του Unspecified Bit Rate που έχουμε συζητήσει εκτενώς στο παρελθόν, αφετέρου φίλε Πελασγέ, εγώ δεν θα μπορούσα να υπογράψω μια τέτοια επιστολή όταν το DUMeter τώρα που μιλάμε μου δείχνει 56ΚΒ/sec. Ναι, το ξέρω, είμαι από τους τυχερούς. Αλλά και έτσι ακόμη πως θα υπογράψω εγώ ένα κείμενο που δε θα με αντιπροσωπεύει;
    Μίλησα για μέσο όρο και μέση κατάσταση στη βάση αναφορών που υπάρχουν από χρήστες εδώ. Εξάλλου λέει και τη λέξη «ενδεικτικά» για αυτό το λόγο.

    4. Όχι, στις περισσότερες χώρες δεν υπάρχει θέμα ξεχωριστού παγίου. Πληρώνεις μόνο τις μηνιαίες χρέωσεις και κατά περίπτωση ένα τέλος εγκατάστασης/προμήθειας εξοπλισμού.
    Η ερώτησή μου είναι: αν σου δώσω €1.5 θα μου φέρεις σύνδεση στη Γαλλία;
    Κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, διότι αυτό θα κάνουν αυτοί που θα πάρουν το γράμμα αν λέει τη παραμικρή ανακρίβεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pelasgian : 06-07-05 στις 19:32.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  3. #78
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Η ερώτησή μου είναι: αν σου δώσω €1.5 θα μου φέρεις σύνδεση στη Γαλλία;
    Κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, διότι αυτό θα κάνουν αυτοί που θα πάρουν το γράμμα αν λέει τη παραμικρή ανακρίβεια.
    Πελασγέ, τα παραπάνω από αυτό δεν τα σχολιάζω γιατί ως άτομο συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ. Όμως όπως λες κι εσύ αν κάτι είναι ανακριβές δεν μπορούμε να το θέσουμε ως δεδομένο. Π.χ. είσαι 100% σίγουρος ότι τα ZTE είναι καλύτερα από τα Itrakom/Alcatel/Siemens? Πως το αποδεικνύεις.

    Πάμε τώρα στην παραπάνω ερώτηση:
    Επαναλαμβάνω: Δε μας ενδιαφέρει ως καταναλωτές η συγκεκριμένη ταχύτητα. Αν οι ΟΤΕ/ISP είχαν 2Mbps πιθανά την αναγωγή θα την έκανα στα 2 Mbps. Στην ερώτησή σου λοιπόν θα σου απαντούσα ΟΧΙ, δεν μπορώ να σου δώσω 1Mbps με ακριβώς τον ίδιο τρόπο που δεν μπορώ να βάλω 1lt βενζίνη στο αυτοκίνητό μου για να δω πόσα χιλιόμετρα θα κάνω μέχρι να μείνω. Με τον ίδιο τρόπο που όταν λέμε "Κατά μέσο όρο οι 15χρονοι ακούνε Ρουβά", "Το μέσο μηνιαίο εισόδημα είναι 800€", "η μέση τιμή θερμοκρασίας τον Ιούλιο είναι 32C".
    Όμως έχεις να αντιπροτείνεις μια άλλη μεθοδολογία η οποία θα γίνεται εύκολα αντιληπτή (δλδ θα προσφέρει ΑΜΕΣΑ συγκρίσιμα ποσά/ταχύτητες) προς το συμφέρον του καταναλωτή από ανθρώπους που δεν έχουν τεχνική κατάρτηση; Αν δεν έχεις, άδικα το συζητάμε.

    ΥΓ. Ακόμη και στα open source έρχεται μια στιγμή που οι lead developers λένε "αυτό το θέμα έχει κλείσει", ώστε να μπορεί όλη η κοινότητα να επικεντρωθεί σε άλλα σημεία. Νομίζω ότι το σημείο αυτό το έχουμε περάσει
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #79
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.737
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    Μερικές απαντήσεις:
    Επιστρέφω στην αναγωγή: Η μεθοδολογία είναι συγκεκριμένη. Μπορεί να μην είναι τέλεια, μακάρι να μπορούσαμε να έχουμε περισσότερα στοιχεία, αλλά αυτή είναι.
    Ας την αναπτύξουμε τότε στο κείμενο, παράλληλα με μερικά απόλυτα νούμερα... Και ισως να ηταν καλύτερα να αποφύγουμε την ακραία ελάχιστη τιμή μου βρήκαμε στην Γαλλία και να παρουσιάσουμε στο κείμενο δύο-τρεις πιο "ενδιάμεσες" τιμές από κάπου αλλού.

    -Κ.

  5. #80
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.478
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Κοίτα εξελίξεις, σήμερα που δεν έχω ADSL και έχω μπει με dialup!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Aς όψεται η Οτενέτ που έχει "κόψει" το DSL στην Αθήνα! Εάν κάνει το ίδιο και για Θεσσαλονίκη , τότε θα πρέπει να υποψιαζόμαστε "ξένο δάκτυλο" στις προσπάθειές μας

    Με τη σειρά μου να σας ευχαριστήσω όλους και όλες για την προσπάθειά σας φαίνεται πως το πράγμα αρχίζει να αποκτά δυναμική. Αλλά μην επαφιόμαστε!

    Είδαμε τις προτάσεις για διορθώσεις με το yiapap, και θα ήθελα να σας πω την άποψή μου:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pelasgian
    Η ερώτησή μου είναι: αν σου δώσω €1.5 θα μου φέρεις σύνδεση στη Γαλλία;
    Κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, διότι αυτό θα κάνουν αυτοί που θα πάρουν το γράμμα αν λέει τη παραμικρή ανακρίβεια.
    Πελασγέ, οι αριθμοί που παρατίθενται είναι ανηγμένος υπολογισμός κόστους DSL ανά Mbit. Και έστω πως το παράδειγμα της Γαλλίας χτυπάει άσχημα, εάν προκύψει απάντηση ΟΤΕ η οποία θα αφορά το συγκεκριμένο ποσό των 1,5 € και θα λέει ακριβώς αυτό που ρωτάς ως devil advocatus η απάντησή μας είναι απλή (και την ανάφερε και ο yiapap):

    Αυτό που απαιτούμε δεν είναι να το μειώσει στο 1,5€ αλλά να μας δώσει μία εξήγηση γιατί ο ΟΤΕ το έχει στα 40€! Τουλάχιστον, σε πρώτη φάση, προσπαθούμε να κάνουμε ως οργανωμένη κίνηση πολιτών αυτό που κανονικά έπρεπε να κάνει η ΕΕΤΤ αλλά (όπως παραδέχεται η ίδια και η Ευρ. Επιτροπή) δεν είναι εξοπλισμένη θεσμικά!!!!!. Ταράζουμε τα νερά και δίνουμε δημοσιότητα, αυτό κάνουμε, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο...

    Εννοείται βέβαια πως θέλουμε φθηνότερα πάγια, αλλά πιστεύω πως είναι καλύτερη η στρατηγική της έμμεσης προσέγγισης που ακολουθούμε εδώ, καθώς βγάζουμε στη φόρα τις υπερχρεώσεις ΟΤΕ χωρίς απαραίτητα να φαινόμαστε ως μία ομάδα η οποία ζητάει κάτι για δικό της συμφέρον. Αντίθετα, και έτσι πρέπει, θέλουμε να μάθουμε γιατί μας χρεώνει αυτό που χρεώνει ο ΟΤΕ.

    Στην τελική βρε αδερφέ, μπορεί το DSL να το φέρνουν στο πλαίσιο ενός πιλοτικού προγράμματος σε συνεργασία με ΝΑΣΑ μέσω δορυφορικής σύνδεσης με Tau Ceti και interstellar relayers!!! Αλλά, διάβολε, ας μας το πούνε!!! Όταν, βέβαια, μιλάμε για το ακριβότερο DSL στην ΕΕ διαφαίνεται και η ανάγκη μείωσης. Αλλά μην την εκμαιεύουμε εμείς, ας αφήσουμε την επιστολή και τη δημοσιότητα to do the talking.

    Σε ό,τι αφορά τις ταχύτητες, θα ήταν καλό να μιλήσουμε σε Β'φάση αλλά, let's keep our eyes on the ball, ήτοι ας επικεντρωθούμε τώρα στα πάγια που είναι κάτι που μας καίει και μπορεί να αλλάξει αμεσότατα, σε αντίθεση με την ποιότητα DSL όπου μπορεί ο ΟΤΕ να ανταπαντήσει πως "κάνει προσπάθειες" για την όσο γρηγορότερη αναβάθμιση κλπ κλππ

    ΥΓ. Λειτουργώντας μετά από πολύ καιρό με dialup, βλέπω πως ώρες-ώρες το browsing είναι πολύ καλύτερο απ'ότι με DSL!!!!!!!!!
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #81
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yannisc
    πιστεύω ο αριθμός των συμμετεχόντων θα ήταν πολύ μεγαλύτερος αν υπήρχε μια σελίδα με το κείμενο και από κάτω μια φόρμα υποβολής των στοιχείων (όνομα κτλ.) και θα αρκούσε η δημοσίευση από στόμα σε στόμα αυτής της σελίδας. Μαζί με έναν μετρητή δίπλα που θα έδειχνε πόσοι ήδη έχουν υπογράψει, νομίζω θα μάζευε πολύ μεγαλύτερα νούμερα.
    Αν ο υπευθυνος δηλαδη ο yiapap θελει, νομιζω οτι ισως μπορει να παραταθει ο χρονος για τις υπογραφες...

  7. #82
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κύριοι και (λιγοστές) κυρίες,
    Δεν είναι θέμα υπευθύνου. Είπαμε έχουμε "distributed non-democratic model". Ένα πράγμα σαν τις κυψέλες του Μπιν.
    Το deadline εξαρτάται από μια σειρά περιστάσεων.
    Νο.1 και βασικό: Ο ρυθμός εισροής νέων υπογραφών. Αν, όπως σήμερα έχουμε 100 υπογραφές την ημέρα, σαφώς και δε θα σταματήσουμε
    Νο.2 Η ροή των ειδήσεων. Αν αύριο έχουμε έναν νεό Βαβύλη/Μέτοχο/ΦΠΑ/Eurovision/Whatever θα εκτιμήσουμε ξανά την ημερομηνία.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  8. #83
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    Δεν είναι θέμα υπευθύνου. Είπαμε έχουμε "distributed non-democratic model"
    Λαθος εκφραση, ισως επρεπε να χρησημοποιησω την λεξη "ομαδα συντονισμου" sorry...

  9. #84
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.478
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    οι προθεσμίες που βάλαμε ήταν ενδεικτικές, και προφανώς συνάρτηση της συμμετοχής. με το ρυθμό εισροής προσυπογραφόντων που έχουμε δεν βλέπω το λόγο να "κλείσει" το θέμα με την αποστολή του κειμένου στις ενδεικτικές αναγραφόμενες ημερομηνίες.

    υπάρχουν όμως και αντικειμενικοί περιορισμοί όπως το γεγονός πως δεν πρέπει να "πιάσουμε" αύγουστο γιατί αφενός δεν θα βρούμε κανέναν εκπρόσωπο των μμε και - αφετέρου - και να δωθεί δημοσιότητα θα θαφτεί στα "μπάνια του λαού"...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #85
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    2 ενστασεις ως προς την αφισα.

    1.απαραδεκτη η επιλογη της , μου θυμιζει στρατολογηση και ειναι αποκρουστικη
    2.αναφερεται σε ελληνες ή ξενους , γιατι τα αγγλικα προφανως ειναι για να τα διαβαζουν οι αγγλοι. δλδ ελεος ρε δε μπορειτε ναφτιαξετε μια αφισα ομορφη και να εχει το μυνημα στα ελληνικα ωστε να γινει μια ευρεια διαδοση του μυνηματος ?
    They see me postin', they hatin'...

  11. #86
    διαβάζοντας το 1,5€ για 1mbps γραμμή στη Γαλλία μου έπεσε το σαγόνι. Ωστόσο είπα να το κοιτάξω με τα φτωχά μου γαλλικά να δω τι γίνεται. Το αποτέλεσμα? δείτε και κλάψτε!!! http://www.cherchons.com/cgi/cgi.cgi...&dossierId=272
    20Mbps γραμμή με 14,90€ (μέσω δικων τους κόμβων) δίνουν οι isp στη Γαλλία!!!!
    Η France Telecom (ο αντίστοιχος δικός μας) ακατανόμαστος είναι η πιο ακριβή και δίνει 8mbps με 29,90€ με απεριόριστες τηλεφωνικές κλήσεις εντός Γαλλίας!!!!
    είπατε τίποτα???

  12. #87
    Εγγραφή
    11-05-2005
    Περιοχή
    EVERYWHERE
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    76
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gargar
    διαβάζοντας το 1,5€ για 1mbps γραμμή στη Γαλλία μου έπεσε το σαγόνι. Ωστόσο είπα να το κοιτάξω με τα φτωχά μου γαλλικά να δω τι γίνεται. Το αποτέλεσμα? δείτε και κλάψτε!!! http://www.cherchons.com/cgi/cgi.cgi...&dossierId=272
    20Mbps γραμμή με 14,90€ (μέσω δικων τους κόμβων) δίνουν οι isp στη Γαλλία!!!!
    Η France Telecom (ο αντίστοιχος δικός μας) ακατανόμαστος είναι η πιο ακριβή και δίνει 8mbps με 29,90€ με απεριόριστες τηλεφωνικές κλήσεις εντός Γαλλίας!!!!
    είπατε τίποτα???

    Αυτο είναι το δείγμα του σωστού ανταγωνισμού και απο οτι γνωρίζω φαίνεται να είναι και υγιής. Μακαρι με διαμαρτυρίες και υπογραφές να γινόταν κάτι... προσωπικά πιστεύω οτι το προβλημα είναι αλλού και δεν λύνεται ετσι

    Καλή τύχη λοιπόν!

  13. #88
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    εγινέ ενα μικρο σπλιτ, θα παρακαλούσα να μην ξαναγινουν ερωτήσεις σχετικά με αρ, ταυτότητας κλπ, έχουν απαντήθει.

    παρακαλώ διαβάστε το νήμα απο την αρχή πριν προσθέσετε κάτι

    Tα δυο θεματα ενωθηκαν και παλι, οι αποριες καλο θα ηταν να δεχονται απαντησειςι....

  14. #89
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    259
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΑΜΙΚΟΥ
    Router
    Level One FBR-1416
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gargar
    διαβάζοντας το 1,5€ για 1mbps γραμμή στη Γαλλία μου έπεσε το σαγόνι. Ωστόσο είπα να το κοιτάξω με τα φτωχά μου γαλλικά να δω τι γίνεται. Το αποτέλεσμα? δείτε και κλάψτε!!! http://www.cherchons.com/cgi/cgi.cgi...&dossierId=272
    20Mbps γραμμή με 14,90€ (μέσω δικων τους κόμβων) δίνουν οι isp στη Γαλλία!!!!
    Η France Telecom (ο αντίστοιχος δικός μας) ακατανόμαστος είναι η πιο ακριβή και δίνει 8mbps με 29,90€ με απεριόριστες τηλεφωνικές κλήσεις εντός Γαλλίας!!!!
    είπατε τίποτα???
    gargar όλα αυτά καλά εσύ υπόγραψες μπας και γίνουμε Γαλλία?

  15. #90
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    200+ Συμμετοχές!!!
    Πάνω από 100 μόνο το τελευταίο 24ωρο
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

Σελ. 6 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-07, 08:25
  2. Μηνύματα: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-07, 11:56
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-06, 19:28
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-05, 18:33
  5. Αποδέκτες επιστολής Διαμαρτυρίας
    Από PopManiac στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-05, 01:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας