Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 94
  1. #16
    Εγγραφή
    10-06-2005
    Μηνύματα
    9.018
    Downloads
    65
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    N/A
    ISP
    N/A
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    μα καλά σοβαρά μιλάτε? Δεν αντιλέγω ότι η forthnet είχε μείνει πίσω τον Σεπτεμβρη και για τα προβλήματα της Θεσσαλονίκης οκ. Αλλά σκέψου να είχε πρόβλημα καμία ΟΤΕνετ στην Σαλόνικα. Νομίζεις ότι θα σκιζόντουσαν να το φτιάξουν. Πάντως μετά το δάνειο που πήρε η forthnet περιμένω μεγάλα πράγματα. Μέχρι και full LLU...

  2. #17
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.243
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    12000/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Gentoo/DLink 624 (Bridge)
    SNR / Attn
    12(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asfalis
    ...
    Με εξοργίζει όμως σε κάποιο βαθμό το γεγονός πως από τη μεριά της επίσημης φωνής του forum δια στόματος moderator αποσιωπείται το γεγονός της βελτίωσης των υπηρεσιών της forthnet με τη μεταφορά του thread με τίτλο ?Συγχαρητήρια στη forthnet? στο γενικότερο thread «Πρόβλημα με FORTHNET Θεσσαλονίκη - B. Ελλάδα[B]!».
    ....
    ....
    Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα ούτε με τις βρισιές ούτε με τη forthnet ούτε με το adslgr αλλά ας μην υποτιμάτε την νοημοσύνη μας με τέτοιες ενέργειες που μαρτυρούν προάσπιση κάποιων διαφορετικών συμφερόντων (βλέπε και διαφήμιση από την αρχική τουλάχιστο σελίδα της HOL) ? ο νοών νοείτω ?από την άλλη αν λανθασμένα δημιουργήσατε τέτοιες εντυπώσεις στο χέρι σας είναι να το διορθώσετε.
    Ο πρώτος που ζήτησε συγκόλληση των τόπικς ήμουν εγώ. Έτρεχε ήδη ένα τόπικ με πολλές σελίδες για την κατάσταση που επικρατεί στη Β. Έλλαδα. Το να δημιουργηθεί εκ του μηδενός ένα τόπικ που αναφερόταν στη λύση του προβλήματος θεώρησα ότι στερείτο νοήματος. Ζήτησα την συγκόλλησή τους για να παραμείνουν όλα τα σχετικά ποστς στο συγκεκριμένο τόπικ, για λόγους καλύτερης λειτουργίας του φόρουμ. Το ίδιο άλλωστε έκανα όταν βρήκα ένα σχετικό ποστ σε άσχετο νήμα. Νομίζω ότι είναι αυτονόητα πράγματα. Κρίμα που δεν το βλέπουν όλοι.
    Macintosh. The Computer For The Rest Of Us.
    Sex, Drinks & Opera.
    Thessaloniki Macintosh Community
    Hellenic Army Discharge Countdown Widget

  3. #18
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Η Forthnet πάει πάντως πολύ καλά

  4. #19
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asfalis
    Και εγώ σαν ένας αγανακτισμένος καταναλωτής από υπηρεσίες ADSL από τη forthnet κατέφυγα στο forum του adslgr (http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=29462 )
    Και πώς το είδες εδώ στο φόρουμ “Κίτιο παραπόνων” ?
    Όποτε έχετε παράπονα τρέχετε στο φορουμ να κατηγορήσετε ή να γκρινιάξετε για τα προβλήματά σας..αλλά σας την "σπάνε" και οι Mod που προσπαθούν να κρατήσουν ενα επίπεδο..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asfalis
    Με εξοργίζει όμως σε κάποιο βαθμό το γεγονός πως από τη μεριά της επίσημης φωνής του forum δια στόματος moderator αποσιωπείται το γεγονός της βελτίωσης των υπηρεσιών της forthnet με τη μεταφορά του thread με τίτλο. “Συγχαρητήρια στη forthnet” στο γενικότερο thread «Πρόβλημα με FORTHNET Θεσσαλονίκη - B. Ελλάδα!». Όπως βέβαια γίνεται άμεσα αντιληπτό για να πληροφορηθεί ένας υποψήφιος πελάτης οποιουδήποτε παρόχου ADSL υπηρεσιών με μια πρώτη ματιά το τι «παίζει» στους ελληνικούς ISPs και μετά να προβεί σε αγορά θα πρέπει να διαβάσει πρώτα τις δέκα σελίδες με παράπονα και βρισιές εναντίον της forthnet και κάπου στο τέλος όταν θα του έχουν δημιουργηθεί χίλιες αρνητικές εντυπώσεις για τον συγκεκριμένο provider να ακούσει και ένα θετικό σχόλιο το οποίο μάλιστα αποτελεί και γεγονός (ας το διαψεύσει κάποιος mod με μια δική του μέτρηση ).

    Αναρωτήθηκες ότι σαν και σένα έχουν περάσει πολλοί που προσπάθησαν να κατηγορήσουν την 4νετ ?πχ με QoS στην 4νετ και περιορισμό ταχύτητας.. (Άσχετα αν εσύ μετά είδες βελτίωση)

    Ξέρεις πόσες φορές ήρθε κάποιος πέταξε μια αρβύλα έτσι χωρίς στοιχεία ?
    Και εδώ αν ακούς καλά λόγια για κάποιον ISP είναι για την 4νετ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asfalis
    Αν ζούσαμε σε ένα «αγνό» χωρίς οικονομικά κίνητρα κόσμο θα μπορούσα να «συγχωρέσω» ως αφελή τον οποιοδήποτε mod για την ενέργειά του αυτή να αποσιωπήσει την «δραματική» αλλαγή στις ταχύτητες της forthnet αλλά ο ισχυρισμός του ότι «…..Όπως γίνονται συγχώνευση τα νήματα των παραπόνων έτσι θα γίνονται τα νήματα των αλλαγών που "φαίνεται" να έγιναν….».
    Και επειδή δεν ζούμε σε αφελή κόσμο και τα δικά σου τα κίνητρα φαίνονται.... όπως λοιπόν εσύ βλέπεις κίνητρα αλλού και εμείς βλέπουμε σε σένα.
    Ξέρεις πόσους υπάλληλους του ΟΤΕ έχουμε μέλη εδώ ? ή πόσους από ISPs ? Ξέρω εσύ δεν έχεις καμία σχέση..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asfalis
    Επίσης ο ισχυρισμός …. «Εφόσον υπάρξει απάντηση από την ίδια τη Forthnet, φυσικά και θα μπει σε ξεχωριστό νήμα (μη σου πω κατευθείαν στις ειδήσεις»….δεν νομίζεται ότι θέτει περιορισμούς στην ελεύθερη έκφραση στο forum του τύπου να μιλάμε μόνο όταν ο κάθε isp μας δίνει το «ελεύθερο» με επίσημη ανακοίνωση ? αν είναι δυνατόν …έλεος …

    Για να μιλάς εσύ για την αναβάθμιση της 4νετ χωρίς να το πει η ίδια με ανακοίνωση μάλλον ξέρεις καλά την 4νετ.. μήπως δουλεύεις εκεί ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asfalis
    Προκαλεί δε θαυμασμό η ανοχή από πλευράς του Mod των υβριστικών σχολίων για τις παρεχόμενες υπηρεσίες της forthnet με τρόπο που αντιβαίνει τους κανόνες λειτουργίας του forum … «Φροντίστε να μη δυσφημίζετε οποιοδήποτε αλλά να παραθέτετε επιχειρήματα σε χαμηλούς τόνους» …. «Οι συμμετέχοντες συμφωνούν να μην τοποθετούν δυσφημιστικό, προσβλητικό ή οποιοδήποτε άλλο υλικό που μπορεί να παραβιάζει τους νόμους του Ελληνικού κράτους»….ενώ ενοχλείται από τον απειροελάχιστο χώρο του forum που κατέλαβε ένα διαφορετικού χαρακτήρα thread …ο τίτλος το μαρτυρά …
    Μια ενδελεχή ματιά θα σας πείσει για του λόγου του αληθές στο περιεχόμενο οποιουδήποτε topic.
    Αυτό το θέμα το διάβασαν όλοι οι Mod/Admins γιατί συνεχίζεις να ασχολείσαι μόνο με τον συγκεκριμένο ?
    έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί του.. ή απλά μπήκες στο forum για να την πεις σε κάποιον mod, να το παίξεις ποιο έξυπνος βρε αδερφέ .. σε καταλαβαίνω... ξέρεις πόσοι έχουν περάσει σαν και σένα ?... 14000 μέλη έχει το φόρουμ.. ξέρω άπιαστο όνειρο για πολλά forum..και όσα δεν φτάνει η αλεπού...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asfalis
    Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα ούτε με τις βρισιές ούτε με τη forthnet ούτε με το adslgr αλλά ας μην υποτιμάτε την νοημοσύνη μας με τέτοιες ενέργειες που μαρτυρούν προάσπιση κάποιων διαφορετικών συμφερόντων (βλέπε και διαφήμιση από την αρχική τουλάχιστο σελίδα της HOL) … ο νοών νοείτω …από την άλλη αν λανθασμένα δημιουργήσατε τέτοιες εντυπώσεις στο χέρι σας είναι να το διορθώσετε.
    Δεν έχεις και σε πιστεύουμε.. φαίνεται εξάλλου από το θέμα που άνοιξες.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asfalis
    Όσο για την forthnet αν θα κρατήσει την «καλή» ταχύτητα ….μακάρι …. Αν πάλι δεν την κρατήσει και μας επιτρέψετε να την κατηγορήσουμε χωρίς ban ή διαγραφή του thread …(στην χώρα της Δημοκρατίας την Ελλαδάρα μας) εμείς οι κακές γλώσσες έτοιμες είμαστε να «θάψουμε» τον καθένα που θα κάνει το πρώτο ολίσθημα …( για του λόγου του αληθές όλα τα παραπάνω)
    Πριν επικαλέστηκες τους κανόνες του φόρουμ για να τονίσεις ότι τους καταπατούν οι mod ενώ τώρα ζητάς να κατηγορήσεις την 4νετ χωρίς να σου κάνουν ban.

    Προτείνω να κλειδωθεί το παρόν θέμα μιας και το μέλος έχει ξεφύγει με προσωπικές επιθέσεις κατά του mod και δεν παρά είναι ένας ακόμα από τους χιλιάδες που έχουν περάσει από εδώ με σκοπό την αναστάτωση του φορουμ.
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  5. #20
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    asfalis,
    Άφησα το νήμα να εξελιχθεί και όπως είδες δεν πόσταρα ΚΑΘΟΛΟΥ εδώ.
    Βασικά το έκανα για να δω αν θα υπήρχαν και άλλοι που θα συντάσσονταν με τη δική σου άποψη. Ως γνωστόν, "λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε"

    Δεν είδα κανέναν άλλον "εξοργισμένο". Αντίθετα βλέπω αρκετούς που μάλλον βλέπουν με αρνητικό μάτι το νέο αυτό θέμα.

    Να σου πω και τη δική μου άποψη:
    Καταρχήν έχεις αγνοήσει πλήρως τους Όρους Χρήσης του φόρουμ που σε φιλοξενεί οι οποίοι λένε:
    Οι συμμετέχοντες κατανοούν και αποδέχονται οποιαδήποτε απορία ή διαφωνία υπάρχει για κλείδωμα ή διαγραφή μηνύματος ή θέματος θα πρέπει να υποβάλλεται με προσωπικό μήνυμα (pm) ή e-mail στους αρμόδιους Συντονιστές ή τον Διαχειριστή και όχι με δημιουργία θέματος.
    Εσύ τι κάνεις; Μου στέλνεις Pm, ποστάρεις στο νήμα μέρος του Pm που μου έστειλες... και ανοίγεις νέο νήμα... Και που το ανοίγεις; Αντί να το βάλεις στο thread για τη "Γνώμη σας" στη λειτουργία του ADSLgr.com... το κοτσάρεις στο "Γεγονότα, Ειδήσεις Απόψεις"*.

    Και τι λες σε αυτό το νέο νήμα;
    • δια στόματος moderator αποσιωπείται το γεγονός της βελτίωσης των υπηρεσιών Ενώ κανένας δεν έσβησε και άρα αποσιώπησε την προσωπική σου εμπειρία, που σε καμιά περίπτωση δεν αποτελεί "γεγονός"
    • έχουν δημιουργηθεί χίλιες αρνητικές εντυπώσεις για τον συγκεκριμένο provider να ακούσει και ένα θετικό σχόλιο το οποίο μάλιστα αποτελεί και γεγονός(ας το διαψεύσει κάποιος mod με μια δική του μέτρηση ).Πως η προσωπική σου εμπειρία αποτελεί "γεγονός"; Η αποψη των χρηστών sakels & skiabox μετά το "γεγονός σου" νομίζω ότι διαψεύδει το "γεγονός". Και μετά ζητάς επιβεβαιωμένη μέτρηση από mod. Δηλαδή, εσύ ο χρήστης των 30 μηνυμάτων, ότι λές είναι γεγονός και χρειάζεται επίσημη διάψευση με μετρήσεις; Μήπως έχεις ξεφύγει *λίγο*;
    • θα μπορούσα να «συγχωρέσω» ως αφελή τον οποιοδήποτε mod για την ενέργειά τουΆρα ή είμαι αφελής... ή ακόμη χειρότερα...
    • «Εφόσον υπάρξει απάντηση από την ίδια τη Forthnet, φυσικά και θα μπει σε ξεχωριστό νήμα (μη σου πω κατευθείαν στις ειδήσεις»….δεν νομίζεται ότι θέτει περιορισμούς στην ελεύθερη έκφραση στο forum του τύπου να μιλάμε μόνο όταν ο κάθε isp μας δίνει το «ελεύθερο» με επίσημη ανακοίνωση ? αν είναι δυνατόν …έλεος …Σου απαγόρεψε κανείς να μιλάς; Σου έσβησε κανείς "το γεγονός"; Σου το επεξεργάστηκε κάποιος;
    • ενώ ενοχλείται από τον απειροελάχιστο χώρο του forum που κατέλαβε ένα διαφορετικού χαρακτήρα thread …ο τίτλος το μαρτυρά …Ναι φίλε μου ενοχλούμαι, όταν αδιαφορώντας για τα πολλά προβλήματα που έχουν πολλοί χρήστες εμφανίζεσαι ως ο αυτόκλητος Υπερασπιστής της Forthnet γράφεις κάτι και περιμένεις... συγγνώμη απαιτείς, ούτε λίγο ούτε πολύ να μπει η δική σου εμπειρία ως υπόμνημα, είδηση, πρωτοσέλιδο κτλ.κτλ.
    • αλλά ας μην υποτιμάτε την νοημοσύνη μας με τέτοιες ενέργειες που μαρτυρούν προάσπιση κάποιων διαφορετικών συμφερόντων (βλέπε και διαφήμιση από την αρχική τουλάχιστο σελίδα της HOL) … ο νοών νοείτω …από την άλλη αν λανθασμένα δημιουργήσατε τέτοιες εντυπώσεις στο χέρι σας είναι να το διορθώσετε.Εκτός από εντεταλμένοι του ΟΤΕ, σήμερα είμαστε και εντεταλμένοι της HOL. Μισό λεπτό να διορθώσω το προφίλ μου και να αλλάξω τον ISP μου από Sparknet σε HOL γιατί μου διέφυγε. Αλλά ξέχασα είμαι αφελής, οπότε είναι λογικό να μου διαφεύγουν τέτοια πράγματα.


    Και ολοκληρώνεις λέγοντας:
    "Όσο για την forthnet αν θα κρατήσει την «καλή» ταχύτητα ….μακάρι …. Αν πάλι δεν την κρατήσει και μας επιτρέψετε να την κατηγορήσουμε"
    Εδώ φίλε μου είναι ΟΛΟ το ζουμί!
    Πρέπει εμείς οι ίδιοι να καταλάβουμε ότι οι ISPs δεν είναι ποδοσφαιρικες ομάδες, ούτε ιδεολογίες για να τρέχουμε από πίσω τους και να τους υπερασπιζόμαστε με την πρώτη ευκαιρία. Κόπτεσαι ότι η πρώτη εικόνα από το νήμα της Forthnet είναι αρνητική... Μα ΠΡΟΦΑΝΩΣ είναι! Αφού έχει προβλήματα το τελευταίο διάστημα! Και να μην τα είχε, έχεις δει τα άλλα νήματα για τους άλλους παρόχους; Αφού είναι προφανές ότι για να ξεκινήσει κάποιος νέο νήμα έχει κάποιο πρόβλημα. Σπάνια θα δεις νήμα που θα λέει "Καλημέρα σας, γράφω αυτό το νήμα για να σας πω τι ωραία που τερματίζει η ταχύτητά μου με την XNet"!!! Αλλά ξέχασα κι αυτό είναι δάκτυλος των αφελών ή/και εντεταλμένων Mods.

    Συγγνώμη που κούρασα τους υπολοίπους, όμως νομίζω ότι ο asfalis έχει τελείως εσφαλμένη άποψη για το τι είναι δημοκρατία και ελευθερία της έκφρασης και ήθελα να καταθέσω και τη δική μου πλευρά.

    *Εννοείται πως μπορείς τώρα να με κατηγορήσεις για την άδικη, αυθαίρετη και *τουλάχιστον* ύποπτη μεταφορά και αυτού του νέου νήματος από τα Γεγονότα στο "Η Γνώμη σας"!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 17-01-06 στις 15:04.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  6. #21
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.405
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Μονο και μονο ότι δεν μπήκε στον κόπο να ξαναποστάρει μετά το 1ο ποστ-πυροτέχνημα λέει πολλά.
    Socii stamus Cadimus dividui

  7. #22
    Εγγραφή
    02-06-2005
    Περιοχή
    Κυνοσάργους
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    755
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13454 Kbps / 960 Kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    NetFaster IAD v2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 20.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hwoarang
    μα καλά σοβαρά μιλάτε? Δεν αντιλέγω ότι η forthnet είχε μείνει πίσω τον Σεπτεμβρη και για τα προβλήματα της Θεσσαλονίκης οκ. Αλλά σκέψου να είχε πρόβλημα καμία ΟΤΕνετ στην Σαλόνικα. Νομίζεις ότι θα σκιζόντουσαν να το φτιάξουν. Πάντως μετά το δάνειο που πήρε η forthnet περιμένω μεγάλα πράγματα. Μέχρι και full LLU...
    H Vivodi προσφέρει Full LLU εδώ και πολύ καιρό (σε περιορισμένες περιοχές Αθήνας & Θεσ/νίκης) και πλέον δοκιμαστικά ADSL2

    Η Telepassport προσφέρει υπηρεσίες SDSL μέσω του δικτύου της στις πρωτεύουσες νομών (πάλι σε μικρή ακτίνα).

    Ας αρχίσει να σκάβει η forthnet και όταν είναι έτοιμη να προσφέρει υπήρεσίες Full LLU συζητάμε. Μέχρι τότε..

    Το ότι σκίστηκαν να το φτιάξουν από που το συμπεραίνεις;
    Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση στο site της forthnet;
    Θα αποζημιωθούν οι χρήστες που δεν μπορούσαν να κάνουν χρήση της υπηρεσίας που έχουν πληρώσει;

    Επειδή στον εργασιακό μου χώρο έχουμε OTENET, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Πιστεύω με την αλληλεγγύη ΟΤΕ & ΟΤΕΝΕΤ μια βλάβη θα διορθωνόταν πιο γρήγορα. Τον 1,5 χρόνο που είμαστε πελάτες της ΟΤΕΝΕΤ δεν έχω σοβαρό παράπονο.

  8. #23
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Ενδιαφέρον θέμα.. και ταυτόχρονα θλιβερό.

    Δεν μπορώ να καταλάβω πως βρίσκονται άτομα που καταχράζονται την φιλοξενία του τόπου αυτού για να ποστάρουν με τον τρόπο που ο asfalis πόσταρε.

    @asfalis. Εχεις κάθε δικαίωμα στην άποψη σου, και αυτό (οπως βλέπεις αλλωστε) δεν στο αφαιρεί κανεις, οσο προσβλητική και αν ειναι αυτή. Από κει και ύστερα, απλά θα υπενθυμίσω, οτι παρόμοια προβλήματα -να μη πώ πολάκις χειρότερα έχουν συμβεί και με άλλους ISP, η Vivodi είχε πολύ ασχημα προβλήματα 1 χρόνο πρίν, υπήρξε ένα thread με παρα πολύ ασχημους χαρακτηρισμούς και μεγάλο μήκος, οι οποίοι μάλιστα συνεχιζόταν και μετά την διόρθωσή του.

    Δεν είδα κανένα moderator (δεν το περίμενα άλλωστε) να επεμβαίνει με τον τρόπο που περιγράφεις.

    Κρίμα για αυτά που λες.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Και ακόμα μια απάντηση απο τον Χρήστη δεν έχουμε

    Νόμιζω πως θα πρέπει να πάει για

  10. #25
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Και ακόμα μια απάντηση απο τον Χρήστη δεν έχουμε

    Νόμιζω πως θα πρέπει να πάει για
    Κάτσε βρε βιαστικέ! Δεν έχουν όλοι πεταχτά αυτιά με τα οποία πληκτρολογούν στο adslgr 23 ώρες το 24ωρο
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  11. #26
    Εγγραφή
    10-06-2005
    Μηνύματα
    9.018
    Downloads
    65
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    N/A
    ISP
    N/A
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisazen
    H Vivodi προσφέρει Full LLU εδώ και πολύ καιρό (σε περιορισμένες περιοχές Αθήνας & Θεσ/νίκης) και πλέον δοκιμαστικά ADSL2

    Η Telepassport προσφέρει υπηρεσίες SDSL μέσω του δικτύου της στις πρωτεύουσες νομών (πάλι σε μικρή ακτίνα).

    Ας αρχίσει να σκάβει η forthnet και όταν είναι έτοιμη να προσφέρει υπήρεσίες Full LLU συζητάμε. Μέχρι τότε..

    Το ότι σκίστηκαν να το φτιάξουν από που το συμπεραίνεις;
    Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση στο site της forthnet;
    Θα αποζημιωθούν οι χρήστες που δεν μπορούσαν να κάνουν χρήση της υπηρεσίας που έχουν πληρώσει;

    Επειδή στον εργασιακό μου χώρο έχουμε OTENET, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Πιστεύω με την αλληλεγγύη ΟΤΕ & ΟΤΕΝΕΤ μια βλάβη θα διορθωνόταν πιο γρήγορα. Τον 1,5 χρόνο που είμαστε πελάτες της ΟΤΕΝΕΤ δεν έχω σοβαρό παράπονο.
    Σε αυτό που λες δεν μπορώ να απαντήσω. Υπήρξα μόνο ένα μήνα πελάτης της ΟΤΕνετ επειδή βασίστηκα σε αυτήν την αλληλεγγύη. Η ΟΤΕνετ είναι το μπιιιιιιπ του ΟΤΕ. Ουστιαστικά έχει δικό της LLU και οι άλλοι ISP πατάνε σε "ξένες" γραμμές. Η forthnet προσφέρει άψογες υπηρεσίες ακόμα και αν βασίζεται σε ξένες γραμμές και όχι ακόμα δικές της

    Δε είπα ότι ξέρω για LLu της forthnet. Απλά με το δάνειο που πήρε περιμένω να δώ μια κίνηση προς σε αυτόν τον τομέα.

    Οσο για τις αποζημιώσεις δεν έχω ιδέα. Ο καιρός θα δείξει.

    Φιλικά πάντα ε?

  12. #27
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisazen
    Επειδή στον εργασιακό μου χώρο έχουμε OTENET, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Πιστεύω με την αλληλεγγύη ΟΤΕ & ΟΤΕΝΕΤ μια βλάβη θα διορθωνόταν πιο γρήγορα. Τον 1,5 χρόνο που είμαστε πελάτες της ΟΤΕΝΕΤ δεν έχω σοβαρό παράπονο.
    Πολύ καλά τα λέει για την ΟΤΕnet:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hwoarang
    Αλλά σκέψου να είχε πρόβλημα καμία ΟΤΕνετ στην Σαλόνικα. Νομίζεις ότι θα σκιζόντουσαν να το φτιάξουν.
    Και έρχεσαι και μιλάς για "αλληλεγγύη" κλπ.;

    "Αλληλεγγύη" από την ΟΤΕnet;

    Ας καγχάσω.

    "Αλληλεγγύη" από έναν ISP που ήδη πρωτού φύγει από εκείνον το πρώτο bit προς εσένα, σε κλέβει κατάφωρα με τους χαμηλούς κόφτες του;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  13. #28
    Εγγραφή
    02-06-2005
    Περιοχή
    Κυνοσάργους
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    755
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13454 Kbps / 960 Kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    NetFaster IAD v2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 20.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @Howarang
    Πάντα φιλικά και είμαστε και λίγο offtopic (Καλό όνομα η 4νετ αλλά η συμπεριφορά της το τελευταίο 15ήμερο δε μου αρέσει καθόλου, και με προβληματίζει γιατί είμαι έτοιμος να αγοράσω το 3+3)

    Στο θέμα, δε μπορώ να πω συγχαρητήτια στη forthnet αν δε απαντηθούν τουλάχιστον αυτές οι 3 ερωτήσεις από προηγούμενο post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisazen
    Το ότι σκίστηκαν να το φτιάξουν από που το συμπεραίνεις;
    Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση στο site της forthnet;
    Θα αποζημιωθούν οι χρήστες που δεν μπορούσαν να κάνουν χρήση της υπηρεσίας που έχουν πληρώσει;

  14. #29
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντάξει βρε παιδιά, αν το θέμα είναι 15 ημέρες χαμηλές ταχύτητες δε νομίζω ότι είναι τραγικό (αν και εγώ δεν είδα κανένα πρόβλημα αλλά μάλλον είμαι τυχερός).
    Αν όλα διορθωθούν και η ποιότητα εξυπηρέτησης και υπηρεσιών παραμείνει καλή θα είναι απλά μια κακή παρένθεση.
    Αν και το έχω κι εγώ το συναισθηματικό μου με το Forthnet (από το 1995!!! παίζω με αυτή).
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

  15. #30
    Εγγραφή
    02-06-2005
    Περιοχή
    Κυνοσάργους
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    755
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13454 Kbps / 960 Kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    NetFaster IAD v2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 20.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η αναφορά μου στη λέξη αλληλεγγύη ήταν όσο αναφορά τις εταιρικές σχέσεις ΟΤΕ & ΟΤΕΝΕΤ. Όταν πας να αγοράσεις πρόσβαση από τον ΟΤΕ σου προτείνουν αγορά συνδρομής ΟΤΕΝΕΤ. Για μένα, αυτό είναι καταχρηστικό και κατακριτέο αλλά υποδηλώνει ότι η μία στηρίζει την άλλη. Οπότε αυτό που έγραψα πιο πάνω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisazen
    Πιστεύω με την αλληλεγγύη ΟΤΕ & ΟΤΕΝΕΤ μια βλάβη θα διορθωνόταν πιο γρήγορα.
    σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα ταυτόχρονα σε (τρίτο ISP) και ΟΤΕΝΕΤ παράλληλα σε σχέση με τον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ θα εξυπηρετήσει καταχρηστικά πρώτα την ΟΤΕΝΕΤ. Διαφωνείτε μ' αυτό?

    Σε καμμία περίπτωση δε νοιώθω αλληλέγγυος με τον ΟΤΕ ή την ΟΤΕΝΕΤ. Άλλωστε για προσωπική χρήση δεν επέλεξα την ΟΤΕΝΕΤ. Απλά έχω μια πελατειακή σχέση που με την ΟΤΕΝΕΤ δεν περνά καν από το χέρι μου και με τον ΟΤΕ αναγκαστικά λόγω της μονοπωλιακής φύσης των υπηρεσιών του.

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗ HOL
    Από JohnDro στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-08, 16:15
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-05, 01:58
  3. Τι αλλάζει στο γρήγορο Internet στη χώρα μας...
    Από ermis333 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-05, 11:47
  4. Comics, στο χαρτί, στην οθόνη στη ζωή μας.
    Από beginer_25 στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-05, 20:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας