Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    04-02-2024
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    InaLan
    Καλησπέρα στη παρέα, τελευταία ύστερα από την μετάβαση μου σε πάροχο με δίκτυο οπτικών ινών έκανα και την μετάβαση σε ένα VoIP τηλέφωνο.
    Συνδεδεμένος με το router του παρόχου σε brigde mode και σε ακολουθία ενός Ubiuiti Dream Machine Pro, έχω βάλει επάνω του ένα ασύρματο τηλέφωνο Yealink W78P.
    Από τη πρώτη στιγμή που το σέταρα δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, ξαφνικά όμως εδώ και δύο μέρες σαν να μην μπορεί το ακουστικό να κάνει κλήση σε αριθμό.
    Το μήνυμα που εμφανίζεται στην οθόνη μετά την προσπάθεια κλήσης του είναι "Not accepted". Το παράλογο είναι ότι δέχομαι κανονικά κλήσεις!
    Επικοινώνησα και με την εταιρεία παροχής της VoIP υπηρεσίας αλλά δεν είδε κάτι περίεργο στις ρυθμίσεις της συσκευής.
    Δεν βγάζω νόημα!!

  2. #2
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ας ξεκινήσουμε με το απλό
    Reboot το ακουστικό και την βάση, και αν δεν γίνει κάτι τότε το udm pro.

    Ποιος είναι ο VoIP παροχος που έχεις με την Inalan;

  3. #3
    Εγγραφή
    04-02-2024
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    InaLan
    Ξέχασα να το συμπληρώσω ότι έκανα reboot φυσικά. InaLan έχω με VoIP την Intertelecom. Ρίχνοντας το μια ματιά και μετά-αν και δεν γνωρίζω καλά αυτά τα συστήματα- είδα ότι άλλαξε το SIP Password, καταχώρησα το νέο ξανά αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δοκίμασε τώρα που άλλαξες το sip password να κάνεις disable το account στην bash για δεκαπέντε (15) λεπτά περίπου, για να «ηρεμίσει» η σύνδεση. Επικοινώνησε με το tech support και ρώτησε τους αν η IP σου έχει γίνει blacklist λόγου των πολλαπλών αποτυχημένων registrations.

    Με βάση των οδηγιών από την σελίδα της Intertelecom για το Yealink T2x τηλέφωνα, σαν θύρα έχεις βάλει την 5070.

  5. #5
    Εγγραφή
    04-02-2024
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    InaLan
    Ναι ότι έλεγαν οι οδηγίες έκανα σχετικά με τη θύρα κιόλας, αλλά εγώ έχω άλλο μοντέλο από τη σειρά Τ2x αλλά τα βασικά αυτά είναι.

    - - - Updated - - -

    Ύστερα από προσπάθειες έχασε τελικά και κάποια σημαντικά πεδία στη καρτέλα Restirer παρά τις προσπάθειες μου με hardware reset, firmware update το οποίο ήταν ενημερωμένο αλλά ήταν η τελευταία μου επιλογή.
    Θα το επιστρέψω για εγγύηση και το κακό είναι ότι αγοράστηκε από Γερμανία.....λόγο καλύτερης τιμής!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  111.PNG 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  42,1 KB 
ID: 256026

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας