Σελ. 1 από 88 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 1318
  1. #1
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Επειδη επικρατει ενα μπαχαλο στο φορουμ, και υπαρχουν δεκαδες θεματα για τις συγκεκριμενες υπηρεσιες, ειπα να κανω ενα νεο θεμα οπου θα συγκεντρωνουμε τις αποψεις μας και εμπειριες μας γυρω απο αυτες τις υπηρεσιες.

    Για οσους δε γνωριζουν, αγοραζοντας χρονο ομιλιας 10 Ευρω (+ΦΠΑ), μπορουμε να εχουμε δωρεαν κλησεις προς πολλες χωρες μεταξυ αυτων και η Ελλαδα. Τα 10 ευρω θα πρεπει να τα καταναλωσουμε σε 4 μηνες αλλιως χανονται.

    Προσοχη ομως, οπως ειναι λογικο, δεν ειναι εντελως απεριοριστες αυτες οι κλησεις, ομως αν μιλαμε για λογικη χρηση δεν θα εχουμε κανενα απολυτως προβλημα.

    Τα παρακατω sites θα σας βοηθησουν.

    www.voipbuster.com
    www.sipdiscount.com
    www.voipstunt.com
    www.voipcheap.co.uk
    www.internetcalls.com


  2. #2
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.519
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Mikrotik
    Χρησιμοποιώ εδώ και περίπου 3 μήνες το Sipdiscount αλλά και το Voipbuster και είμαι κάτι παπαράνω απο υπερευχαριστημένος!!!!! Ελάχιστα κολλήματα και αυτά για πολύ μικρό χρονικό διάστημα...

  3. #3
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Καθοτι εληξαν τα credits μου στο voipbuster ειπα να γραφτω στο sipdiscount αλλα πρεπει να εχουν καποιο προβλημα στη πληρωμη με paypal.

    Δεν υπαρχει καμια διαφορα στη ποιοτητα ετσι?

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrg_polini
    Καθοτι εληξαν τα credits μου στο voipbuster ειπα να γραφτω στο sipdiscount αλλα πρεπει να εχουν καποιο προβλημα στη πληρωμη με paypal.

    Δεν υπαρχει καμια διαφορα στη ποιοτητα ετσι?
    Καμία θα έλεγα,
    και τα δυο δουλέυουν άψογα, (φυσικά υπάρχουν ώρες που έχουν προβλήματάκια, αλλά οπώς είπαμε είναι δωρέαν!)

  5. #5
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.638
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    Odido
    Και εγώ να προσθέσω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Εντάξει, μπορεί η ποιότητα ήχου να μην είναι κορυφαία, αλλά το οικονομικό κέρδος αντισταθμίζει όλα τα αρνητικά, που ούτως ή άλλως βαρύνουν κατά κύριο λόγο τον πολυαγαπημένο μας ΟΤΕ

  6. #6
    Εγγραφή
    28-03-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    559
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14593 Kbps / 971 Kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΕΑ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    7.8(dB) / (dB)
    Path Level
    Fastpath
    κύκλωμα απο ΟΤΕ 512/128 (Να τα κάνει ο Θεός) Συνδρομή HOL Broadband Pack 1000 και modem Fritz, ποιότητα με το e-Voice της HOL και με το Voipbuster ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ! με την ISDN καλύτερα μιλάω. Αντε να γήνει και το κύκλωμα απο ΟΤΕ 1024 να δω τι θα μου λένε μετά.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Τις τελευταιες ημερες υπαρχει καθυστερηση οταν καλουμε Ελλαδα, στις αλλες χωρες ειναι ΟΚ. Το εχουν αναφερει και αλλοι χρηστες, και δεν ειναι θεμα πακετων γιατι ειμαι στην Αγγλια. Η καθυστερηση ειναι 1-2 δευτ.

    Εκανα ενα θεμα στο φορουμ του voipbuster https://www.voipbuster.com/forum/viewtopic.php?t=3770 , οσοι εχετε το συγκεκριμενο προβλημα ποσταρετε για να το λυσουν συντομοτερα.


    Νεες χωρες που μπορουμε να καλουμε δωρεαν

    Andorra
    Bulgaria
    Colombia
    Croatia
    Georgia
    Latvia
    Liechtenstein
    Mongolia
    Turkey
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nrg_polini : 21-02-06 στις 18:08.

  8. #8
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    12(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι με voipbuster υπάρχει μια ακανόνιστη ροή των πακέτων ανά δευτερόλεπτο, όχι όμως όλες τις ώρες. Θέλω να πω ότι εκεί που είναι 50π/δ ξαφνικά πέφτει για λίγο στα 30-35 (χάος στη συνομιλία) και μετά φέρνει 80-90 (ακούω τον συνομιλητή fast forward) και επανέρχεται! Αυτό επαναλαμβάνεται καθ' όλη τη διάρκεια της συνομιλίας.

    Στο καπάκι μιλάω με skype και όλα μέλι γάλα (50π/δ σταθερά).

  9. #9
    Το avatar του μέλους FORIZ
    FORIZ Guest
    Το Voipbuster ναι μεν είναι με δωρεάν κλήσεις σε επιλεγμένες χώρες αλλά... περιορίζει την κάθε κλήση στο 1 λεπτό! κλείνεις και ξαναπαίρνεις..

    "Έλεος"

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FORIZ
    Το Voipbuster ναι μεν είναι με δωρεάν κλήσεις σε επιλεγμένες χώρες αλλά... περιορίζει την κάθε κλήση στο 1 λεπτό! κλείνεις και ξαναπαίρνεις..

    "Έλεος"
    Διάβασες καλά τι λέει;


    για να μην έχεις τον περιόρισμό του ένος λεπτού μπορείς να βάλεις 10 ευρώ στον λογαριασμό σου.


    Το ελεος δεν κατάλαβα

  11. #11
    Το avatar του μέλους FORIZ
    FORIZ Guest
    Για να καταλάβεις. :

    Η Voipbuster λέει στο site της πως για Ελλάδα και όχι μόνο οι κλήσεις είναι -ΔΩΡΕΑΝ- χωρίς να αναφέρει τον περιορισμό!

    οκ now?

  12. #12
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FORIZ
    Για να καταλάβεις. :

    Η Voipbuster λέει στο site της πως για Ελλάδα και όχι μόνο οι κλήσεις είναι -ΔΩΡΕΑΝ- χωρίς να αναφέρει τον περιορισμό!

    οκ now?
    http://www.voipbuster.com/en/free.html

    Free calls with VoipBuster

    Not only you can call your online friends for free, VoipBuster also offers free calls to ANY regular land-line in various popular destinations (see panel).

    To counter misuse of our network we have limited these free calls to a maximum of 1 minute for our trial users. If you want to enjoy UNLIMITED FREE CALLS to these destinations, you have to become a fully registered user by topping up your account. This credit deposit will stay untouched as long as you are calling the free destinations and remains valid for 120 days after your last purchase.







    OK.

  13. #13
    Το avatar του μέλους FORIZ
    FORIZ Guest
    Δεν το είδα αυτο sorry..

  14. #14
    Το avatar του μέλους damian4666
    damian4666 Guest
    Καλημερα η καλησπερα σε όλους!!!
    Εχω καποιεσ αποριες που φανταζουν μαλλον αλυτες σε καποιον με οχι και τοσεσ πολλεσ γνωσεισ για τα μηχανηματα του διαβολου ...θα σας παραθεσω τα στοιχεια και ελπιζω να βρεθει καποια λυση γιατι ψαχνωντας στα φορουμ οσο και αν προσπαθησα δεν εβγαλα ακρη...

    Εχω forthnet στα 384 και ενα μοντεμ crypto f200(που αρκετοσ κοσμος εδω περα το θαβει...)

    Ενω χρησιμοποιω αψογα το msn και το skype με το voipbuster πραγματικα εχω απελπιστε ι!!
    Καλωντας απο υπολογιστη σε υπολογιστη τα πραγματα πανε υπεροχα,ομως καλωντας σε καποιο σταθερο υπαρχουν τα εξης προβληματα που,ειτε μεμονωμενα ειτε συνδιαστικα με τυχαιο τροπο !!!

    Εγω θα ακουσω τον αλλο με τεραστια παραμορφωση και τεραστια καθυστερηση,ενω συνηθως ο αλλοσ με ακουει κανονικοτατα (η καποιεσ φορεσ αντιστοιχα με καθυστερηση),μετα απο λιγο λοιπον το προγραμμα κανει disconnect MONO του και μου εμφανιζει καποιο μυνημα λεγοντας cannot find valid server/check firewall!!
    Το firewall ειναι πληρες απενεργοποιημενο...επισης απο τα αλλα προγραμματα επικοινωνιας που εχω ανοικτα κανενα δεν παρουσιαζει προβλημα και μπορω να μπω κανονικα σε οποιαδηποτε σελιδα!!Επισης εχω βαλει και 10Ε για απεριοριστη χρηση!!
    O κολλητος μου που ειναι στη σαμο και χρησιμοποιει επισης φορθνετ και το ωοιπβθστερ δεν εχει αντιμετωπισει ποτε καποιο προβλημα!!

    Εγω ΓΙΑΤΙ????????????????????????????????????????
    Αν μπορουσατε να με βοηθησετε θα σας ημουν πραγματικα ευγνωμων!!

  15. #15
    Το avatar του μέλους dkounal
    dkounal Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vigor83
    Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι με voipbuster υπάρχει μια ακανόνιστη ροή των πακέτων ανά δευτερόλεπτο, όχι όμως όλες τις ώρες. Θέλω να πω ότι εκεί που είναι 50π/δ ξαφνικά πέφτει για λίγο στα 30-35 (χάος στη συνομιλία) και μετά φέρνει 80-90 (ακούω τον συνομιλητή fast forward) και επανέρχεται! Αυτό επαναλαμβάνεται καθ' όλη τη διάρκεια της συνομιλίας.

    Στο καπάκι μιλάω με skype και όλα μέλι γάλα (50π/δ σταθερά).
    Είσαι ένα βήμα πριν να έχεις μόνιμο το πρόβλημα με τα πακέτα. Αυτή τη συμπεριφορά την είχα συναντήσει πριν πολύ καιρό και την είχα χαρακτηρήσει "ταλαντωση". Για λίγα δευτερόλεπτα εμπαινε περιορισμός, μετά για λίγα δευτερόλεπτα σταματουσε, και πάλι από την αρχή. Όταν είχαν "διορθώσει" το πρόβλημα σε μένα για 2-3 ημέρες, είχα παρατηρήσει ότι έκανε ακριβώς αυτό που περιγράφεις.

Σελ. 1 από 88 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνδιάσκεψη τριών (3) ατόμων μέσω Voipdiscount/Sipdiscount κλπ.
    Από minovg στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-07, 03:53
  2. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-06, 07:38
  3. Help wanted: Έχετε ΑΤΑ με G.729; Αν ναι, παίζει με Voipbuster/SIPDiscount κτλ;
    Από cosmos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-06, 17:12
  4. Ποιότητα SipDiscount / VoipBuster
    Από BoGe στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-06, 16:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας