PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχω OnDSL Kit (8 Mbps) - Μήπως χάνω τα λεφτά μου;



DrDSL
30-11-07, 23:17
Θέλω να έχω τη γνώμη σας για το OTEnet OnDSL Kit στα 8 Mbps που έχω εδώ και 6 μήνες. Με το πακέτο αυτό πληρώνω €43,90/μήνα για το πακέτο + €14,76/μήνα πάγιο ΟΤΕ, οπότε για 8 Mbps και ακριβή τηλεφωνία πληρώνω συνολικά €58,66/μήνα! :evil:

Μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος με την ταχύτητα και τα pings της ADSL και το τηλέφωνο είναι το γνωστό και αξιόπιστο του ΟΤΕ που έχουμε στο σπίτι εδώ και 4 δεκαετίες χωρίς κανένα πρόβλημα. Αναρωτιέμαι αν αξίζει να ξεκινήσω κάποιο απ' τα πακέτα ιδιόκτητου δικτύου τύπου HOL Double Play ή τα αντίστοιχα της OnTelecoms, ForthNet κ.τ.λ. Οι τιμές είναι τόσο χαμηλές που με κάνουν να αναρωτιέμαι αν κάτι δεν πάει καλά με την αξιοπιστία τους... Πώς μπορεί ο ΟΤΕ να ανταγωνίζεται τα ιδιόκτητα δίκτυα με τέτοιες τιμές; Μήπως κάποιο λάκκο έχει η φάβα; Είναι τελικά οι υπηρεσίες των ιδιόκτητων δικτύων εφάμιλλες μ' αυτές του παραδοσιακού δικτύου τύπου ΟΤΕ/OTEnet; Σίγουρα δεν μ' αρέσει να πληρώνω σχεδόν €60/μήνα για μόνο 8 Mbps και ακριβή τηλεφωνία, αλλά απ' την άλλη όλα δουλεύουν ρολόι και δεν θέλω ν' ανοίξω το κουτί της Πανδώρας με επανα(απ)ενεργοποιήσεις, μεταφορές αριθμών και προβλήματα...

Τι λέτε; Δεδομένης της διαθεσιμότητας όλων των ιδιόκτητων δικτύων στην περιοχή μου, για ποιους λόγους πιστεύετε ότι αξίζει να παραμείνω στο OnDSL Kit; Μήπως χάνω τα λεφτά μου; :hmm:

Ευχαριστώ για τα φώτα σας.

DrDSL

sdikr
30-11-07, 23:18
Καλό θα είναι να κάνεις μια αναζήτηση στα subforum του κάθε παροχου

@ ADSLgr.com All rights reserved.