PDA

Επιστροφή στο Forum : fritz και emule



jimgreek
11-02-06, 11:42
εχω το πακετακι της ΗΟΛ τους 6+6 με μοντεμ το φριτζ,το προβλημαμοθ ειναι πως ενω το πηρα πιο πολυ για να κατεβαζω τραγουδια με καλι ταχυτητα στο εμιουλ δε κσεπερναει τα 4κβ,ιπαρχει καποιο κολπο καποια ρυθμιση ποθ πρεπει να κανω στο εμιουλ ι στο μοντεμ για να κατεβαζς επιτελουσ με ταχυτητα πιο γρηγορη?

[DSL]MANOS
11-02-06, 11:59
Άνοιξε τις πόρτες του router. ;)

ΥΓ: Από ορθογραφία... σκίζουμε. :p

Patentman
11-02-06, 12:02
Εγκατελειψε την προσπαθεια βοηθειας μεσω αυτης της ενοτητας και πηγαινε στην ενοτητα "Software&Hardware >P2P >Ed2k".

Εκει αφου διαβασεις τι και πως επιρεαζει την ταχυτητα στο emule, κανε ερωτησεις. Ειναι τοσα πολλα που επιρρεαζουν που θελει ολοκληρο νημα για να βοηθηθεις (AV/firewall, ports, ρυθμισεις emule, λειτουργια emule προγραμματος πελατη/δικτυου, πηγες, ποιοτητα συνδεσης στο ιντερνετ, κτλ . Αν δεις οτι εχεις προβλημα με πορτες (ports) τοτε ξαναποσταρε εδω για το πως θα λυσεις το συγκεκριμενο προβλημα.

[DSL]MANOS
11-02-06, 12:05
Αν δεις οτι εχεις προβλημα με πορτες (ports) τοτε ξαναποσταρε εδω για το πως θα λυσεις το συγκεκριμενο προβλημα.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=27834

Patentman
11-02-06, 12:11
MANOS']
ΥΓ: Από ορθογραφία... σκίζουμε. :p

Αυτα δυστυχως εκανα και γω οταν συνιθιζα να γραφω σε greeklish. Μετα στην δουλεια αρχισα να κανω πατατιες τυπου "8", "κσ", κτλ οταν εγραφα κειμενο και ετσι εκοψα να χρησιμοποιω τα greeklish ωστε να προλαβω το κακο.

ΥΓ. τα κατα τ`αλλα ορθογραφικα λαθη που κανω, τα κανει το πληκτρολογιο...:p

:offtopic: αλλα και πανω στο θεμα (περιπου σαν συμβουλη)

[DSL]MANOS
11-02-06, 12:14
κσεπερναει
Το κατάλαβα. Για πλάκα το είπα. :p

jimgreek
11-02-06, 15:30
εεε χμμμμ,καλα ολα αφτα αλλα πως ανοιγω τις πορτες?δε τα κσερω και τοσο καλα,α και κατι αλλο εχω προβλημα με dns δε δεχεται το αυτοματο ip κιεχω γραπσι το ip του router

[DSL]MANOS
11-02-06, 16:24
Παρακαλώ. :)


εεε χμμμμ,καλα ολα αφτα αλλα πως ανοιγω τις πορτες?
Σου έχω δώσει link στο post #4.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=27834


δε τα κσερω και τοσο καλα,α και κατι αλλο εχω προβλημα με dns δε δεχεται το αυτοματο ip κιεχω γραπσι το ip του router
???
Συνδέσεις δικτύου --> (δεξί κλικ στην σύνδεση internet DSL)---> Ιδιότητες---> Πρωτόκολλο Internet ---> Ιδιότητες --> (Επέλεξε τις 2 επιλογές "Αυτόματη απόδοση")
Δεν σου λειτουργεί??

ZORO
11-02-06, 17:28
Πάντως προσωπική μου άποψη είναι ότι το e-mule είναι καλύτερο για μέγαλα αρχεία για mp3 συνήθως προτιμάω DC++

[DSL]MANOS
11-02-06, 18:14
DC και BT.
Όλα τα άλλα είναι για τα πανηγύρια. :p

jimgreek
11-02-06, 18:32
ετσι τοχω φιλε μου αλλα...τιποτα,δεν μπορει καποιος με πολυ απλα λογια να μου πει βημα βημα τι να κανω και πωσ για να εχω κανονικη ταχυτητα στο εμιουλ?σιγνωμη ποθ σας πρηζω αλλα δε τα κσερω πολυ καλα

Patentman
11-02-06, 18:38
να μου πει βημα βημα τι να κανω
Πρωτα αυτο.


MANOS']http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=27834

μετα αυτο:


Εγκατελειψε την προσπαθεια βοηθειας μεσω αυτης της ενοτητας και πηγαινε στην ενοτητα "Software&Hardware >P2P >Ed2k".

Εκει αφου διαβασεις τι και πως επιρεαζει την ταχυτητα στο emule, κανε ερωτησεις. Ειναι τοσα πολλα που επιρρεαζουν που θελει ολοκληρο νημα για να βοηθηθεις (AV/firewall, ports, ρυθμισεις emule, λειτουργια emule προγραμματος πελατη/δικτυου, πηγες, ποιοτητα συνδεσης στο ιντερνετ, κτλ .

ZORO
12-02-06, 00:39
ετσι τοχω φιλε μου αλλα...τιποτα,δεν μπορει καποιος με πολυ απλα λογια να μου πει βημα βημα τι να κανω και πωσ για να εχω κανονικη ταχυτητα στο εμιουλ?σιγνωμη ποθ σας πρηζω αλλα δε τα κσερω πολυ καλα

Όπως θα δεις και στο αντίστοιχο section του forum το e-mule είναι από τα προγράμματα που στην αρχή τουλάχιστον θέλουν υπομονή. Εξάλου η επιλογή του ονόματος κάθε άλλο παρά τυχαία είναι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.