PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για forthnet



stefanos1983
28-01-13, 23:35
Καλησπέρα. Εδώ και τρεις περίπου εβδομάδες στην περιοχή μου και συγκεκριμένα στους Αμπελόκηπους δημιουργήθηκε πρόβλημα στο δίκτυο της forthnet με αποτέλεσμα να μην έχω σταθερό τηλέφωνο και internet για 4-5 μέρες. Αφού επικοινώνησα με την forthnet μου είπαν κλασικά πως είναι θέμα των γραμμών του ΟΤΕ. Τελικά έκαναν κάποιες εργασίες αφού έσκαψαν πεζοδρόμια κτλ. Μόλις αποκαταστάθηκε η βλάβη και απέκτησα ξανά τηλέφωνο, το internet παρ'ότι συγχρονίστηκε στα 16-17000 kbps το upload είναι τραγικά χαμηλό στα 300 kbps. Αφού ξαναεπικοινώνησα με τη forthnet μου, ο τεχνικός δεν κατάφερε να βρει ποιο είναι το πρόβλημα και με παρέπεμψε να βρω κάποιον δικό μου ηλεκτρολόγο για μέτρηση γραμμής με θορυβόμετρο και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι. Φυσικά μου εξήγησε πως σε περίπτωση που στείλει η forthnet δικό της τεχνικό μπορεί να επιβαρυνθώ με ποσό κοντά στα 40 ευρώ. Μπορεί κάποιος να μου πει αν είχε παρόμοιο πρόβλημα τι βήματα να ακολουθήσω??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

haniabal
29-01-13, 15:35
Βασικά δεν ξέρω τα στατιστικά της γραμμής σου αλλά εάν πιάνεις 17000 kbps τότε είσαι πολύ καλά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.