PDA

Επιστροφή στο Forum : ROUTER WIND



sokgiorgos
24-01-16, 15:00
Εδω και μερικους μηνες ειμαι στην wind με ενα παλιο ρουτερ που ειχα.Αποφασισα να προχωρησω στην αγορα καινουριου ρουτερ απο οτι ειδα στο site της wind εκτος απο το zte το οποιο δεν ειναι και το καλυτερο εχει και αλλα δυο. Ποιο απο τα δυο μου προτεινεται να αγορασω η αν υπαρχει και καποια αλλη επιλογη που να συνεργαζεται σωστα με την wind.

nyannaco
24-01-16, 15:04
Για ποιό λόγο θέλεις να αγφοράσεις άλλο; Σε τί δεν σε καλύπτει αυτό που έχεις;

iznodur
24-01-16, 17:11
Εγώ θα έπαιρνα ένα επώνυμο ρουτερ όπως dlink, tp link, linksys ή κάτι τέτοιο... Αλλά όπως λέει ο φίλος nyannaco γιατί δεν σε καλύπτει αυτό της Wind, εγώ το έχω και παίζει μια χαρά (δεν έχω βέβαια και ιδιαίτερες απαιτήσεις)

techgirl
25-01-16, 14:48
Για μέση οικιακή χρήση, καλύπτεσαι από το ρούτερ της wind

utp
21-03-16, 02:46
Εκανα σε εναν φιλο αιτηση για wind double play χωρις νεο ρουτερ απο την εταιρια, θα του δωσω ενα tg 585 δικο μου εαν ο ΟΤΕ του ζητησει να επιστρεψει το παλιο. Τι user/pass χρησιμοποιει η wind? Στα στελνει με sms την μερα της ενεργοποιησης?

psylos
21-03-16, 02:52
Αν θυμάμαι καλά σου τα στέλνει, αλλά κατά πάσα πιθανότητα ότι και να βάλεις θα δουλέψει κανονικά το ίντερνετ, αρκεί να έχεις βάλει κάτι και να μην έχεις κενά τα αντίστοιχα κελιά στο router.

podios
14-05-16, 21:59
κι εγω το zte εχω μεχρι που τα εφτυσε μετα απο 7 χρονια πιστευω πως τα πιο παλια τα oxygen ειναι καλυτερα αυτο εχω συνδεσει επανω μεχρι να παραλαβω καινουριο προς αντικατασταση!!! επισης εχει στο σαιτ της το Technicolor TG582n με ταχύτητα σύνδεσης ως 300 Mbps (802.11n 2X2) τα αλλα που δινει δωρεαν εχουν ταχυτητα συνδεσης 150 Μbps αυτο εχει να κανει με τη συνδεση των συσκευων που εχουμε? π.χ. καλυτερο σημα πισω απο τειχους κλπ..

manila
16-05-16, 11:00
Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το ρούτερ της Wind μια χαρά είναι!

andreasp
02-06-16, 02:23
Εδω και μερικους μηνες ειμαι στην wind με ενα παλιο ρουτερ που ειχα.Αποφασισα να προχωρησω στην αγορα καινουριου ρουτερ απο οτι ειδα στο site της wind εκτος απο το zte το οποιο δεν ειναι και το καλυτερο εχει και αλλα δυο. Ποιο απο τα δυο μου προτεινεται να αγορασω η αν υπαρχει και καποια αλλη επιλογη που να συνεργαζεται σωστα με την wind.

Εγώ σε δύο συνδέσεις της wind έχω βάλει δύο διαφορετικά μοντέλα της Asus, και είναι άψογα!
Uptime μέρες ή και μήνες πια (αλλάζει ip χωρίς να μου κάνει αποσύνδεση).
Εξαιρετικά router τα Asus! Δεν τα είχα σε εκτίμηση.
Το φθηνό που έχω είναι το DSL-N10_C1
Uptime 18 days 10 hours 51 minutes 2 seconds.
Απο τότε που άλλαξα μπαταρία δηλαδή στο Ups του router.
Με 6snr και συγχρονισμό στα 15263 kbps 1021 kbps
Το ακριβό που έχω στο γραφείο (αυτό που έχει 99ευρώ στο eshop) έχει περάσει τον 1μήνα uptime.

iznodur
02-06-16, 23:17
Έχει φτιάξει και φοβερούς οδηγούς με βίντεο στο σιτε της ρίξε μια ματιά αλλά νομίζω ότι ότι και να βάλει όντως θα παίξει χωρίς πρόβλημα

darax
07-08-16, 11:47
Όλα τα μόντεμ δουλέουν πάνω στήν γραμμή !

utp
15-08-16, 01:31
thomson tg587 με firmware forthnet δεν συγχρονιζει καν σε γραμμη wind.

@ ADSLgr.com All rights reserved.