Σελ. 26 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 61621242526
Εμφάνιση 376-386 από 386
  1. #376
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.032
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι και η Vodafone έριξε το 1Gbit στα 43 ευρώ!! Έχω βαρεθεί να βλέπω την nova να διαφημίζει το 1Gbit με 33 ευρώ! Η inalan με 24 ευρώ!! Οπτική ίνα GPON έχεις που δεν στοιχίζει τίποτα σε σχέση με το VDSL που έχεις καμπίνες μηχανήματα μπαταρίες!!
    τωρα που εβγαλε η nova με 26 ευρω 5g και τηλεφωνια μεσω δικτυου σταθερης νομιζω οτι υπεραξιζει και να μην εχεις αναγκη τον χαλκο ουτε την ινα . Ενταξει εχει καποιον περιορισμο στην ταχυτητα αλλα νομιζω οτι υπερ αξιζει. Οπως και να παρεις ενα 5g router και να βαλεις το cosmote internet on the go με 25 ευρω τον μηνα απεριοριστα data ή με 55 ευρω για 3 μηνες απεριοριστα data και να την βγαλεις το καλοκαιρι.

  2. #377
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.038
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/100
    ISP
    Cosmote 5G
    Router
    Teltonika RUTX50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα που εβγαλε η nova με 26 ευρω 5g και τηλεφωνια μεσω δικτυου σταθερης νομιζω οτι υπεραξιζει και να μην εχεις αναγκη τον χαλκο ουτε την ινα . Ενταξει εχει καποιον περιορισμο στην ταχυτητα αλλα νομιζω οτι υπερ αξιζει. Οπως και να παρεις ενα 5g router και να βαλεις το cosmote internet on the go με 25 ευρω τον μηνα απεριοριστα data ή με 55 ευρω για 3 μηνες απεριοριστα data και να την βγαλεις το καλοκαιρι.
    Εχει δικτυο η NOVA;

  3. #378
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    19.278
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν η κεραία της Nova και της Vodafone δεν έχουν μπάντα 3500 η ταχύτητα μπορεί να πάει και στα 10-20 Mbps!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 23-06-24 στις 19:52.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  4. #379
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.032
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει δικτυο η NOVA;
    εγω που εχω 4g+ router της tip link και μεχρι περυσι εβαζα απεριοριστα data για το καλοκαιρι με την καλοκαιρινη προσφορα με καρτα σημ cu , λογω καταργησης του 3g το 4g ειχε κατα πεσει στις 2 γραμμες και αλλες φορες και στην μια . Αργουσε απιστευτα. Περιοχη Δασκαλειο κερατεας τριτο λιμανακι. Μετα πηρα καρτα σημ κοσμοτε whats up και μια nova . Η nova ητανε καλυτερη απο την vodafone αλλα ειχε λιγοτερες band για κλειδωμα αλλα επιανε καπου γυρωστα 40mbs παντως δεν σερνοτανε . Η κοσμοτε επιανει 50/5 κια αλλες φορες επεφτε η ταχυτητα πιο χαμηλα αλλα και παλι δεν σερνοτανε. Πολυ κριμα για την vodafone. Παντως στην free to go της nova μου εδινε ατομικη προσφορα με 5 ευρω απεριοριστα data και 1000λεπτα προς ολους , και ετσι εβγαλα 2 μηνες με μονο 5 ευρω και εκανα μια χαρα την δουλεια μου . Οσο για το εαν εχει 5g η nova στην περιοχη δεν εχω ιδεα. Ξερω σιγουρα για κοσμοτε και για vodafone.

  5. #380
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η κεραία της Nova και της Vodafone δεν έχουν μπάντα 3500 η ταχύτητα μπορεί να πάει και στα 10-20 Mbps!
    Στην περιοχή του Δασκαλειού και στους γύρω οικισμούς που καλύπτονται από τις μεγάλες κεραίες στο ύψωμα Κοκκινοκορφή, μόνο η πράσινη έχει Ν78, την οποία έβαλε πολύ προσφορά μάλιστα αλλά και με έξτρα κεραία μέσα στον οικισμό!
    Χτυπάει 500+ πλέον.
    Οι άλλες δύο στα διψήφια και τώρα με τον κόσμο και μονοψήφια.
    Έχω ανεβάσει τεστ σε γειτονικό forum.
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  6. #381
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.032
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχή του Δασκαλειού και στους γύρω οικισμούς που καλύπτονται από τις μεγάλες κεραίες στο ύψωμα Κοκκινοκορφή, μόνο η πράσινη έχει Ν78, την οποία έβαλε πολύ προσφορά μάλιστα αλλά και με έξτρα κεραία μέσα στον οικισμό!
    Χτυπάει 500+ πλέον.
    Οι άλλες δύο στα διψήφια και τώρα με τον κόσμο και μονοψήφια.
    Έχω ανεβάσει τεστ σε γειτονικό forum.
    σε ποιο φορουμ εχει ανεβασει τεστ στειλε μου αμα μπορεις σε προσωπικο μυνημα.
    Οσο για την κοσμοτε εχει το αστικο κεντρο του οτε του Δασκαλειου που εχει βαλει κεραια εδω και περιπου 3 χρονια απο το 2021 οντως εχει αδεια για συχνοτητα 2600 και 3500. Εγω που μενω στην περιοχη ειδα το booster απο εκει που επιανε μια γραμμη σημα και αλλες φορες 2 αλλα γενικα στην μια γραμμη να ειναι τερμα οι παυλες οποτε εψαχνα να βρω την κεραια και εκανε μπαμ απο μακρυα. Παντως το δασκαλειο δεν εχει μονο κεραιες στην κοκκινοκορυφη αλλα και στο Κερατοβουνι που πρεπει να καλυπτουνε και την αριστερη πλευρα τις περιοχης δηλαδη δεν φαινονται χαμηλα που εισαι αλλα οταν εισαι στην Αγια μαρινα Δασκαλειου τις βλεπεις και απο Βιντζι πιο ψηλα πανω φαινονται. Φαινονται και στο Ανω Δασκαλειο. Παντως το 4g calling της vodafone δεν δουλευει σωστα αλλα και η vodafone εχω δει το μεγαλυτερη μπαντα 2600.

  7. #382
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ποιο φορουμ εχει ανεβασει τεστ στειλε μου αμα μπορεις σε προσωπικο μυνημα.
    Οσο για την κοσμοτε εχει το αστικο κεντρο του οτε του Δασκαλειου που εχει βαλει κεραια εδω και περιπου 3 χρονια απο το 2021 οντως εχει αδεια για συχνοτητα 2600 και 3500. Εγω που μενω στην περιοχη ειδα το booster απο εκει που επιανε μια γραμμη σημα και αλλες φορες 2 αλλα γενικα στην μια γραμμη να ειναι τερμα οι παυλες οποτε εψαχνα να βρω την κεραια και εκανε μπαμ απο μακρυα. Παντως το δασκαλειο δεν εχει μονο κεραιες στην κοκκινοκορυφη αλλα και στο Κερατοβουνι που πρεπει να καλυπτουνε και την αριστερη πλευρα τις περιοχης δηλαδη δεν φαινονται χαμηλα που εισαι αλλα οταν εισαι στην Αγια μαρινα Δασκαλειου τις βλεπεις και απο Βιντζι πιο ψηλα πανω φαινονται. Φαινονται και στο Ανω Δασκαλειο. Παντως το 4g calling της vodafone δεν δουλευει σωστα αλλα και η vodafone εχω δει το μεγαλυτερη μπαντα 2600.
    https://myphone.gr/forum/topic/19423...omment=7287413
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  8. #383
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.038
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/100
    ISP
    Cosmote 5G
    Router
    Teltonika RUTX50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ποιο φορουμ εχει ανεβασει τεστ στειλε μου αμα μπορεις σε προσωπικο μυνημα.
    Οσο για την κοσμοτε εχει το αστικο κεντρο του οτε του Δασκαλειου που εχει βαλει κεραια εδω και περιπου 3 χρονια απο το 2021 οντως εχει αδεια για συχνοτητα 2600 και 3500. Εγω που μενω στην περιοχη ειδα το booster απο εκει που επιανε μια γραμμη σημα και αλλες φορες 2 αλλα γενικα στην μια γραμμη να ειναι τερμα οι παυλες οποτε εψαχνα να βρω την κεραια και εκανε μπαμ απο μακρυα. Παντως το δασκαλειο δεν εχει μονο κεραιες στην κοκκινοκορυφη αλλα και στο Κερατοβουνι που πρεπει να καλυπτουνε και την αριστερη πλευρα τις περιοχης δηλαδη δεν φαινονται χαμηλα που εισαι αλλα οταν εισαι στην Αγια μαρινα Δασκαλειου τις βλεπεις και απο Βιντζι πιο ψηλα πανω φαινονται. Φαινονται και στο Ανω Δασκαλειο. Παντως το 4g calling της vodafone δεν δουλευει σωστα αλλα και η vodafone εχω δει το μεγαλυτερη μπαντα 2600.
    Στην ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ που χρόνια ηταν όλοι αφαντοι απο δικτυο απο την γεφυρα ΑΔΑΜ μεχρι και την γεφυρακι που στριβουμε για να παμε αναβυσσο εβαλε κεραια η cosmote 5G και ειδαμε το φως το αληθινο
    και επεσε αγορα modem 5G μιας και οπτικες ινες δεν θα δουμε ποτε πανω εδω στα βουνα και ειδου τα αποτελεσματα απο το σπιτι μου..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_1426.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  97,3 KB 
ID: 256969 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  5g.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  265,7 KB 
ID: 256968

  9. #384
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.032
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ που χρόνια ηταν όλοι αφαντοι απο δικτυο απο την γεφυρα ΑΔΑΜ μεχρι και την γεφυρακι που στριβουμε για να παμε αναβυσσο εβαλε κεραια η cosmote 5G και ειδαμε το φως το αληθινο
    και επεσε αγορα modem 5G μιας και οπτικες ινες δεν θα δουμε ποτε πανω εδω στα βουνα και ειδου τα αποτελεσματα απο το σπιτι μου..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_1426.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  97,3 KB 
ID: 256969 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  5g.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  265,7 KB 
ID: 256968
    μηνπως ειναι η κεραια που μπηκα στο στρατοπεδο της αεροποριας στην πλακα κερατεας; διοτι καποια αλλη δεν υπαρχει; . ή μηπως παιρνεται σημα 5g απο την κεραια της κεας; οπως ειχανε γραψει και αλλοι συνδρομητες; τωρα που εχεις 5g κλησεις πως πραγματοποιουνται; μεσω 4g calling ; βελτιωθηκε καθολου το 4g και το 2g ; που ητανε ανυπαρκτο; οπως παλαιοτερα που ημουνα φανταρος στο συγκεκριμενο στρατοπεδο!. Βεβαια εγω εχω vodafone και ειχανε βρει σημειο που επιανει 4g και εκαναν hotspot και μπαιναμε στο ιντερνετ σε ενα μοναδικο σημειο . Βεβαια πολλα βουνα η περιοχη και πολυ δυσκολη.
    Η καμπινα vdsl cosmote που εχεις στον χαρτη ειναι μια και μοναδικη; .

  10. #385
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.038
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/100
    ISP
    Cosmote 5G
    Router
    Teltonika RUTX50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηνπως ειναι η κεραια που μπηκα στο στρατοπεδο της αεροποριας στην πλακα κερατεας; διοτι καποια αλλη δεν υπαρχει; . ή μηπως παιρνεται σημα 5g απο την κεραια της κεας; οπως ειχανε γραψει και αλλοι συνδρομητες; τωρα που εχεις 5g κλησεις πως πραγματοποιουνται; μεσω 4g calling ; βελτιωθηκε καθολου το 4g και το 2g ; που ητανε ανυπαρκτο; οπως παλαιοτερα που ημουνα φανταρος στο συγκεκριμενο στρατοπεδο!. Βεβαια εγω εχω vodafone και ειχανε βρει σημειο που επιανει 4g και εκαναν hotspot και μπαιναμε στο ιντερνετ σε ενα μοναδικο σημειο . Βεβαια πολλα βουνα η περιοχη και πολυ δυσκολη.
    Η καμπινα vdsl cosmote που εχεις στον χαρτη ειναι μια και μοναδικη; .
    Δεν είναι η κεραία της αεροποριας αυτη πλεον δεν εκπεμπει. η κεραια ειναι καινουργια. η καμπινα ξεχνα την ειναι 2 χιλιομετρα μακρια απο τα περισοτερα σπιτια

  11. #386
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.032
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι η κεραία της αεροποριας αυτη πλεον δεν εκπεμπει. η κεραια ειναι καινουργια. η καμπινα ξεχνα την ειναι 2 χιλιομετρα μακρια απο τα περισοτερα σπιτια
    κατεβασαν την κεραια στην αεροπορια; . που το ξερεις οτι δεν εκπεμπει;, θυμαμαι οταν ημουνα στο στρατοπεδο οτι απαγορευαν να μπει κεραια κινητης λογω τις αεροποριας τωρα πως μπηκε δεν ξερω, υπαρχει ομως απο το 2019 ετσι γραφει. Παντως δεν γραφει για εκπομπη 5g . Που ακριβως ειναι η κεραια; και γιατι δεν υπαρχει στις κεραιες τι εετ; στο site ; .

Σελ. 26 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 61621242526

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας