Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 70
  1. #31
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Σήμερα το πρωί εχουν βάλει κορδέλες σε όλη την λεωφόρο Αθηνών από το ύψος της κορδου και κάτω για οπτικές. Παρόλο που δίνει διαθεσιμότητα από 29/4. Επίσης παλαιά Καβάλα στο Αιγάλεω γίνεται χαμός προχωράνε πολύ γρήγορα. Άντε να δούμε που θα πάνε μετά.

  2. #32
    Εγγραφή
    01-11-2002
    Περιοχή
    Zion
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα το πρωί εχουν βάλει κορδέλες σε όλη την λεωφόρο Αθηνών από το ύψος της κορδου και κάτω για οπτικές. Παρόλο που δίνει διαθεσιμότητα από 29/4. Επίσης παλαιά Καβάλα στο Αιγάλεω γίνεται χαμός προχωράνε πολύ γρήγορα. Άντε να δούμε που θα πάνε μετά.
    Εγω βλέπω οτι σταμάτησαν σχεδόν στα σύνορα με Χαιδαρι και απλα βαζουν οπτικές στο "Αιγάλεω" , και οχι στο ΑΚ Αιγαλεου ... οπότε εμείς σαν Χαιδαρι (αν και ΑΚ Αιγάλεω) θα πάμε πιο πισω ... δεν θέλω να είμαι απαισιόδοξος , αλλά έτσι φαίνεται ...

  3. #33
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Έχεις δίκιο!! Έτσι φαίνεται αλλά ας έχουνε μια ελπίδα ότι θα ξανά επιστρέψουν να συνεχίσουν. Πάντως δεν μεγάλη η περιοχή που έχουν αφήσει. Εάν σοβαρευτούν και την πιάσουν σε ένα μήνα πιστεύω την έχουν εύκολα.

    - - - Updated - - -

    Καλησπέρα. Σήμερα πέρασα από παλαιά Καβάλα που κάνουν φουλ έργα και είδα έναν εργολάβο. Τον ρώτησα για Χαϊδάρι πότε; Και μου είπε ότι ο δήμος δεν δίνει άδεια για σκάψιμο. Άστα μου λέει. Τι να πω..... Λυπάμαι πολύ.....

  4. #34
    Εγγραφή
    01-11-2002
    Περιοχή
    Zion
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο!! Έτσι φαίνεται αλλά ας έχουνε μια ελπίδα ότι θα ξανά επιστρέψουν να συνεχίσουν. Πάντως δεν μεγάλη η περιοχή που έχουν αφήσει. Εάν σοβαρευτούν και την πιάσουν σε ένα μήνα πιστεύω την έχουν εύκολα.

    - - - Updated - - -

    Καλησπέρα. Σήμερα πέρασα από παλαιά Καβάλα που κάνουν φουλ έργα και είδα έναν εργολάβο. Τον ρώτησα για Χαϊδάρι πότε; Και μου είπε ότι ο δήμος δεν δίνει άδεια για σκάψιμο. Άστα μου λέει. Τι να πω..... Λυπάμαι πολύ.....
    Αν αυτο ισχυει ειναι για πεταμα ολοι ! Το λιγοτερο που μπορω να πω ... εγω θα ρωτησω γιατι ξερω εναν μεσα στο δημο αλλα θα γραψω και στην εφημεριδα του δημου για το συγκεκριμενο θεμα ...

  5. #35
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexTG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αυτο ισχυει ειναι για πεταμα ολοι ! Το λιγοτερο που μπορω να πω ... εγω θα ρωτησω γιατι ξερω εναν μεσα στο δημο αλλα θα γραψω και στην εφημεριδα του δημου για το συγκεκριμενο θεμα ...
    Πολυ φιλος μου εισαι αλεξ :P Σε προλαβα. Εστειλα και εγω στην εφημεριδα εχθες για οτι συμβαινει. Στειλε και εσυ βεβαια οσο περισσοτεροι τοσο τοκαλυτερο. Δεν θα γινουμε καλλιθεα που δεν αφηνε ο προηγουμενος δημαρχος να μπουν οπτικες. Επισης την προηγουμενη εβδομαδα ρωτησα και εγω μια υπαλληλο αν ξερει κατι για τις οπτικες αλλα μου απαντησε αρνητικα. θα ρωτησω αν μπορει να μαθει εαν ισχυει.

  6. #36
    Εγγραφή
    01-11-2002
    Περιοχή
    Zion
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Σημερα το πρωι , συνεργειο εσκαβε χαμηλα στην Κολοκοτρωνη και τα δρομακια μεσα (που ειναι το 9ο Δημοτικο) . Χτες το βραδυ ο γνωστος μου, πηρε μπροστα μου τον αντιδημαρχο ο οποιος ειναι υπευθυνος για αυτα και τον ρωτησε για το θεμα, και ειπε οτι κατι τετοιο δεν ισχυει. Ειπε οτι απλα δεν "εχει ερθει η ωρα μας" ... οτι μαλλον πρωτα θα τελειωσουν ολο το Αιγαλεω και μετα θα πιασουν εμας ... τεσπα , δεν ξερω πλεον τι γινεται ... θα δουμε ...

  7. #37
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Τι βλακείες λένε μερικοί εργολάβοι τότε. Και μου λέει ο συγκεκριμένος ψηφιστεί νέο δήμαρχο και του λέω ποτέ τα επόμενα 5 χρόνια ; Και γελούσε

  8. #38
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    περνωντας σημερα το πρωι απο πλαιταιων την σκαβουν ολοι για οπτικες. Για να δουμε η ανανεωση του χαρτη οταν την κανουν ποια στενα θα εχει.

  9. #39
    Εγγραφή
    13-10-2016
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παιδιά από πληροφόρηση που έχω μέσα από την cosmote, δυστυχώς δεν είναι στα άμεσα σχέδια η επέκταση του δικτύου στο Χαϊδάρι.

  10. #40
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tartaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά από πληροφόρηση που έχω μέσα από την cosmote, δυστυχώς δεν είναι στα άμεσα σχέδια η επέκταση του δικτύου στο Χαϊδάρι.
    Καλησπέρα. Ισχυει για την καραισκακη και πανω. Για τη καραισκακη και κατω που ειμαστε καποια παιδια απο εδω μας εχει η nova.

  11. #41
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.203
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tartaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά από πληροφόρηση που έχω μέσα από την cosmote, δυστυχώς δεν είναι στα άμεσα σχέδια η επέκταση του δικτύου στο Χαϊδάρι.
    Α τοσο καλα ! δηλαδη απο Καραισκακη και πανω μεχρι Δασος π.χ καλο 2030+ ;

  12. #42
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoslykos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α τοσο καλα ! δηλαδη απο Καραισκακη και πανω μεχρι Δασος π.χ καλο 2030+ ;
    Εντάξει δεν νομίζω τόσο αλλά δεν υπάρχει τίποτα που να δειχνει ότι ξεκινάει συντομα ο ΟΤΕ. Μακάρι βέβαια να σας πιάσει και εσάς σύντομα και να ολοκληρωθεί το Χαϊδάρι όλο.

  13. #43
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.203
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει δεν νομίζω τόσο αλλά δεν υπάρχει τίποτα που να δειχνει ότι ξεκινάει συντομα ο ΟΤΕ. Μακάρι βέβαια να σας πιάσει και εσάς σύντομα και να ολοκληρωθεί το Χαϊδάρι όλο.
    Εγω ειμαι απτους τυχερους που εχω fiber ειμαι κοντα στο κεντρο του ΟΤΕ... απλα σε 1 - 2 χρονια μαλλον θα φυγω απο αυτο το σπιτι και με βλεπω να γυρναω σε χαλκο...

  14. #44
    Εγγραφή
    01-11-2002
    Περιοχή
    Zion
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Οσοι ειναι απο Καραισκακη και κατω , δεν νομιζω να φτιαχτουμε συντομα ... μαλλον θα φτιαχτει ολο το Αιγαλεω πρωτα και μετα ΜΠΟΡΕΙ να ανεβουν ... μην ξεχναμε οτι αν και ΑΚ Αιγαλεω , εχουμε καμπινες ΟΤΕ (οπως το Χαιδαρι), σε σχεση με αυτους του Αιγαλεω που εχουν καμπινες nova.

  15. #45
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Έγινε η ενημέρωση στο χάρτη. Δεν έχει τρομερές αλλαγές. Μπήκε η Θερμοπυλών και κάποια σπίτια λίγο ποιο πάνω. Από 14/6 η ενεργοποίηση. Άρα πάμε προς τέλος του μηνός για καινούργια ενημερώση μπας και είμαστε μέσα.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας