Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Στην οδό Μελενίκου προς απ.παυλου γωνια είδα καμπίνα της Vodafone τωρα πρόσφατα πρέπει να την τοποθέτησαν,ειδα και στο τέλος της απ.παυλου έχουν βάλει και εκεί καμπίνα Δυστυχώς φωτογραφίες δεν είχα χρόνο να βγάλω.

  2. #2
    Εγγραφή
    18-05-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη Άνω Πόλη
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2500/700
    ISP
    Cosmote ADSL+SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    (dB) / 16(dB)
    Στην Άνω Πόλη, στη περιοχή του Ίγγλις και του Little Big House την τελευταία εβδομάδα εγκατέστησαν αρκετές καμπίνες, εμένα πήρε το μάτι μου τέσσερεις. Νομίζω είναι από vodafone. Φαντάζομαι ότι είναι για FTTH. Γνωρίζει κανείς μετά από πόσο καιρό συνήθως ενεργοποιούνται αυτές οι καμπίνες; Αν είναι όντως από τη vodafone, μπορώ να κάνω συμβόλαιο για FTTH με άλλο πάροχο ή θα πρέπει να γίνω πελάτης vodafone?

  3. #3
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Εννοείται ότι μπορείς απλώς είναι πολύ χρονοβόρο με τα διαδικαστικά μέχρι να τα ενεργοποιήσουν και να έρθει ο τεχνικός για μελέτη του χώρου και να βάλει την οπτική, έχω ακούσει ότι ίσως ξαναβάλουν κουπόνια για εγκατάσταση οπτικής με επιδότηση από τον πάροχο της επιλογής μας,μου κάνει εντύπωση που δεν ανακοινώνουν πλέον τις αναθέσεις και τις εγκαταστάσεις στη εεττ

  4. #4
    Εγγραφή
    18-05-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη Άνω Πόλη
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2500/700
    ISP
    Cosmote ADSL+SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    (dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis221 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται ότι μπορείς απλώς είναι πολύ χρονοβόρο με τα διαδικαστικά μέχρι να τα ενεργοποιήσουν και να έρθει ο τεχνικός για μελέτη του χώρου και να βάλει την οπτική, έχω ακούσει ότι ίσως ξαναβάλουν κουπόνια για εγκατάσταση οπτικής με επιδότηση από τον πάροχο της επιλογής μας,μου κάνει εντύπωση που δεν ανακοινώνουν πλέον τις αναθέσεις και τις εγκαταστάσεις στη εεττ
    Μας βλέπω στο περίμενε για κανά χρόνο+ ακόμα...

  5. #5
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Τι να σου πω στη Τούμπα πάντως σε 6 μήνες πέρασαν καμπίνες και οπτικές,εκεί τώρα πιστεύω είναι Πιο δύσκολα γιατί έχει το λιθόστρωτο τουλάχιστον θα γίνει αυτό έχει σημασία γιατί άμα δεν μπούνε οπτικές έχουν ρήτρες και πρόστιμα οι εταιρείες ,οι εταιρείες θέλουν αλλά στην Ελλάδα μια ζωή είμαστε κολλημένοι στη γραφειοκρατία.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Πέρασα μια βόλτα από την πλατεία Καλλιθέας πριν ένα μήνα,Στην οδό Αμφιντρυωνος εργάτες έχουν ξεκινήσει ανάπλαση του δρόμου και ταυτόχρονα άλλο συνεργείο έχει περάσει τους σωλήνες και το φρεάτιο της Vodafone, οπότε εκείνη η γειτονιά αναμένει σύντομα για οπτικές ίνες,στις υπόλοιπες μάλλον περιμένουν να γίνει ανάπλαση για να προχωρήσουν,το πρόβλημα είναι η ιδιαιτερότητα της περιοχής που είναι οι κυβολιθοι

  7. #7
    Εγγραφή
    18-05-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη Άνω Πόλη
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2500/700
    ISP
    Cosmote ADSL+SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    (dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis221 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα μια βόλτα από την πλατεία Καλλιθέας πριν ένα μήνα,Στην οδό Αμφιντρυωνος εργάτες έχουν ξεκινήσει ανάπλαση του δρόμου και ταυτόχρονα άλλο συνεργείο έχει περάσει τους σωλήνες και το φρεάτιο της Vodafone, οπότε εκείνη η γειτονιά αναμένει σύντομα για οπτικές ίνες,στις υπόλοιπες μάλλον περιμένουν να γίνει ανάπλαση για να προχωρήσουν,το πρόβλημα είναι η ιδιαιτερότητα της περιοχής που είναι οι κυβολιθοι
    Έχεις καμία ιδέα ποια είναι η πορεία των οπτικών ινών; Δηλαδή για να εγκατασταθούν οι οπτικές ίνες στην πλατεία Καλλιθέας θα "ενωθούν"( ; ) με τις οπτικές που έχουν περαστεί στην Ακροπόλεως ή Ολυμπιάδος;

  8. #8
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gavliador Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις καμία ιδέα ποια είναι η πορεία των οπτικών ινών; Δηλαδή για να εγκατασταθούν οι οπτικές ίνες στην πλατεία Καλλιθέας θα "ενωθούν"( ; ) με τις οπτικές που έχουν περαστεί στην Ακροπόλεως ή Ολυμπιάδος;
    Δεν γνωρίζω,απλώς είδα τα έργα που έκαναν, δεν είμαι από εκείνη τη περιοχή εγώ μένω συκιές παλιά έμεινα εκεί.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Προχωράνε τα έργα εχουν ολοκληρωθεί τα σκαψίματα στη Κασσάνδρου,και τώρα έχουν ξεκινήσει στην οδό Κόδρου και Ηροδότου.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας