Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1455. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    351 24,12%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,66%
  • Δεν θα αλλάξω

    437 30,03%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,19%
Σελ. 1220 από 1227 ΠρώτηΠρώτη ... 120012101215121812191220122112221225 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 18.286-18.300 από 18397
  1. #18286
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα... Ναι ακόμα δεν γίνεται να στέλνει παντού μηνύματα ο Δεδδηε για την καταμέτρηση.. Δύσκολο αυτο.. Κάποια στιγμή θα πρέπει να έχει ο Δεδδηε όλα τα στοιχεία.. Γιατί υπάρχουν παροχές που για χρόνια δεν υπάρχει επικαιροποίηση στοιχείων, πελάτες εξαφανισμένοι, κτλπ..
    Γιά επιβεβαίωση για την τακτική καταμέτρηση πάρε τηλέφωνο στον Δεδδηε για την ημερομηνία ..
    Ο ΔΕΔΔΗΕ στέλνει ενημερωτικά μηνύματα για τις καταμετρήσεις. Δε χρησιμοποιεί όμως, δυστυχώς, τα στοιχεία της δικής του εφαρμογής, αλλά αυτά που του δίνουν οι πάροχοι.
    Ο χρήστης Κοζανίτης είχε γράψει στο forum, ότι δηλώνοντας οι τελικοί πελάτες στην εφαρμογή τα στοιχεία των κινητών τηλεφώνων λαμβάνουν μήνυμα στο κινητό, πράγμα που δεν ισχύει.

  2. #18287
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    337
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    btw άλλαξε τροπάριο η Elpedison έτσι; Όταν είχα πάει τον Δεκέμβριο τότε με τα 100€, είχα μπει μέσα στο my elpedison όταν είχα ενεργοποιηθεί και είχα ενεργοποιήσει την πάγια εντολή με κάρτα για να μη μου χρεωθεί εγγύηση στο λογαριασμό.
    Τώρα που ξαναπήγα elpedison τέλος Μαίου και μπήκα για να κάνω το ίδιο έφαγα πόρτα:



    Μήπως για να μην εκδίδονται εύκολα πιστωτικοί λογαριασμοί με λόγω των δώρων αν φεύγει ο πελάτης; Να'ναι τυχαίο; Δε ξέρω..
    Ναι έχει κανα δίμηνο που άλλαξε ο τρόπος της πάγιας. Δεν έχει καμία διαφορά, απλά περίμενε να βγει ο πρώτος λογαριασμός, βάλε ένα μικρό ποσό, κάνε πάγια και σε 2 μέρες βγαίνει έκτακτος.
    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  3. #18288
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.760
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOOM_NX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχει κανα δίμηνο που άλλαξε ο τρόπος της πάγιας. Δεν έχει καμία διαφορά, απλά περίμενε να βγει ο πρώτος λογαριασμός, βάλε ένα μικρό ποσό, κάνε πάγια και σε 2 μέρες βγαίνει έκτακτος.
    Καλά δε με απασχολεί και ιδιαίτερα γιατί εγώ πήγα στο σταθερό, οπότε μέχρι τέλος του χρόνου εκεί θα είμαι. Θα γίνουν όλα στην ώρα τους, απλά το ανέφερα γιατί θυμόμουν διαφορετική διαδικασία.

  4. #18289
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    θα ήθελα τα φώτα σας, γιατί δεν καταλαβαίνω κάποια πράγματα σχετικά με τους λογαριασμούς της ΔΕΗ.
    1ος λογαριασμός: έκδοση 27/5 και λήξη 17/6: 79 ευρώ
    2ος λογαριασμός: έκδοση 12/6 και λήξη 4/7: 63 ευρώ (δεν έχω προλἀβει να πληρώσω τον πρώτο και πληρώνω τον 2ο όπου συμπεριλαμβάνεται και ο πρώτος)
    3ος λογαριασμός:έκδοση 21/6 και λήξη 15/7: 70 ευρώ
    4ος λογαριασμός: έκδοση 26/6 και λήξη 17/7 : 86 ευρώ........
    ρε παιδιά τι γίνεται;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2024-06-26 232038.png 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  58,8 KB 
ID: 256978

  5. #18290
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    έπεσες πάνω στην επιστροφή των χρωστούμενων απο το 4all (-16,00ε στις 12/6) και ταυτόχρονα μάλλον πάνω στην αλλαγή της παροχής σου σε μηνιαία καταμέτρηση.

    πρόλαβε να βγεί αυτόματα ο έναντι στις 21/6 και μετά απο 5 μέρες σου βγάζουν εκκαθαριστικό για τον ιούνιο που ειναι +16ευρώ διαφορά απο τον έναντι

  6. #18291
    Το avatar του μέλους badweed
    Το μέλος badweed δεν είναι συνδεδεμένο αν δεν υπαρχει δικαιοσυνη δεν υπαρχει νομιμοτητα
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.747
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    22
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000 εως 6500 /860
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ειναι να φρικαρεις παντως με τετοια ροη λογαριασμων , πιο αφθονοι και απο τις κιλοβατωρες να ουμε
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #18292
    Εγγραφή
    30-01-2024
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aangelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΔΕΔΔΗΕ στέλνει ενημερωτικά μηνύματα για τις καταμετρήσεις. Δε χρησιμοποιεί όμως, δυστυχώς, τα στοιχεία της δικής του εφαρμογής, αλλά αυτά που του δίνουν οι πάροχοι.
    Ο χρήστης Κοζανίτης είχε γράψει στο forum, ότι δηλώνοντας οι τελικοί πελάτες στην εφαρμογή τα στοιχεία των κινητών τηλεφώνων λαμβάνουν μήνυμα στο κινητό, πράγμα που δεν ισχύει.
    Στην εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ για κινητά, αφού συνδεθείς και επιλέξεις την παροχή σου από τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων, μπορείς να ενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις επερχόμενων καταμετρήσεων μέσω της εφαρμογής. Λειτουργεί.

  8. #18293
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.765
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOOM_NX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχει κανα δίμηνο που άλλαξε ο τρόπος της πάγιας. Δεν έχει καμία διαφορά, απλά περίμενε να βγει ο πρώτος λογαριασμός, βάλε ένα μικρό ποσό, κάνε πάγια και σε 2 μέρες βγαίνει έκτακτος.
    Μικρό ποσό, τύπου 1 ευρώ;
    OK boomer

  9. #18294
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    337
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μικρό ποσό, τύπου 1 ευρώ;
    Ναι. Ή αλλιώς απλά βάλε το ποσό του λογαριασμού μείον την εγγύηση και ο έκτακτος θα βγει μηδενικός
    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  10. #18295
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.765
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOOM_NX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή αλλιώς απλά βάλε το ποσό του λογαριασμού μείον την εγγύηση και ο έκτακτος θα βγει μηδενικός
    Σωστόοοστ
    OK boomer

  11. #18296
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.645
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τελικά το myelpedison μουλάρωσε μέσω web ,δεν αφήνει με τίποτα να κάνω πληρωμή με κάρτα. Κατέβασα το app (για iOS) και τουλάχιστον εκεί δουλεύει ....

  12. #18297
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έστειλα μήνυμα στο mydei/ support για την κατάργηση του green pass από το λογαριασμό μου, αφού μετά την παρέλευση του 1 έτους δωρεάν παροχής της υπηρεσίας, είδα ότι στον τελευταίο λογαριασμό το χρέωσαν κανονικά.
    Δεν είναι τρομερό ποσό, αλλά θέλω να το επιλέξω εγώ εάν θα το έχω ενεργό και όχι αυτοί.
    Το αίτημα πήρε ήδη αριθμό. Θα κάνω συνολικά 3 αιτήματα (ανά 2-3 μέρες) και μετά θα πάω στο myrae, αφού οι αναφορές εδώ λένε ότι η ΔΕΗ δεν ανταποκρίνεται συνήθως στο συγκεκριμένο αίτημα.
    Mono No Aware

  13. #18298
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    337
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστειλα μήνυμα στο mydei/ support για την κατάργηση του green pass από το λογαριασμό μου, αφού μετά την παρέλευση του 1 έτους δωρεάν παροχής της υπηρεσίας, είδα ότι στον τελευταίο λογαριασμό το χρέωσαν κανονικά.
    Δεν είναι τρομερό ποσό, αλλά θέλω να το επιλέξω εγώ εάν θα το έχω ενεργό και όχι αυτοί.
    Το αίτημα πήρε ήδη αριθμό. Θα κάνω συνολικά 3 αιτήματα (ανά 2-3 μέρες) και μετά θα πάω στο myrae, αφού οι αναφορές εδώ λένε ότι η ΔΕΗ δεν ανταποκρίνεται συνήθως στο συγκεκριμένο αίτημα.
    Τηλέφωνο πάρε θα εξυπηρετηθείς άμεσα.
    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  14. #18299
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.179
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOOM_NX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι. Ή αλλιώς απλά βάλε το ποσό του λογαριασμού μείον την εγγύηση και ο έκτακτος θα βγει μηδενικός
    Το έγραψα και θα το ξαναγράψω.
    Την 28/5/24 πλπκληρώθηκε η εκπροσώπηση σε 3 παροχές από την ΕΛΠΕ (με τα δώρα), με προηφούμενο πάροχο την ΕΛΙΝ.
    Την 10/6 ήταν να πληρώσω τους προ τελικούς λογαριασμούς της ΕΛΙΝ και σε ένα υπήρχε χρέωση 100€ ως εγγύηση και εξόφλησα την οφειλή χωρίς την εγγύηση αφού είχα ήδη φύγει.
    Στις 17/6 εκδοθηκαν οι 3 τελικοί και στο συγκεκριμένο με χρέωσαν 0,13€ ως τόκο υπεημερίας, με τη γελοία αιτιολογία οτι δεν εξόφλησα όλο το ποσό, δηλαδή και την εγγύηση.
    Διαμαρτυρήθηκα, βασιζόμενος στη λογική και όχι στον τύπο και επέμειναν στην ίδια επιχερηματολογία!

    Δεν ξέρω αν η ΕΛΠΕ με το Λογαριασμό του Yazidis και ο πάροχος του globalnoise ακολουθούν την ίδια τακτική με εκείνη της ΕΛΙΝ στο θέμα της μη πληρωμής ΟΛΟΥ του ποσού ενός λογαριασμού, ανεξάστητα αν πρόκειται για εγγύηση ή όχι.
    Οφείλω, όμως, να το επισημάνω,

  15. #18300
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    337
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έγραψα και θα το ξαναγράψω.
    Την 28/5/24 πλπκληρώθηκε η εκπροσώπηση σε 3 παροχές από την ΕΛΠΕ (με τα δώρα), με προηφούμενο πάροχο την ΕΛΙΝ.
    Την 10/6 ήταν να πληρώσω τους προ τελικούς λογαριασμούς της ΕΛΙΝ και σε ένα υπήρχε χρέωση 100€ ως εγγύηση και εξόφλησα την οφειλή χωρίς την εγγύηση αφού είχα ήδη φύγει.
    Στις 17/6 εκδοθηκαν οι 3 τελικοί και στο συγκεκριμένο με χρέωσαν 0,13€ ως τόκο υπεημερίας, με τη γελοία αιτιολογία οτι δεν εξόφλησα όλο το ποσό, δηλαδή και την εγγύηση.
    Διαμαρτυρήθηκα, βασιζόμενος στη λογική και όχι στον τύπο και επέμειναν στην ίδια επιχερηματολογία!

    Δεν ξέρω αν η ΕΛΠΕ με το Λογαριασμό του Yazidis και ο πάροχος του globalnoise ακολουθούν την ίδια τακτική με εκείνη της ΕΛΙΝ στο θέμα της μη πληρωμής ΟΛΟΥ του ποσού ενός λογαριασμού, ανεξάστητα αν πρόκειται για εγγύηση ή όχι.
    Οφείλω, όμως, να το επισημάνω,
    Ναι, απλά αν πληρώσει πριν τη λήξη, η ΕΛΠΕ βγάζει άμεσα έκτακτο χωρίς την εγγύηση και δεν υφίστανται τόκοι υπερημερίας.
    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

Σελ. 1220 από 1227 ΠρώτηΠρώτη ... 120012101215121812191220122112221225 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας