Σελ. 1158 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11381148115311561157115811591160116311681178 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.356-17.370 από 18565

Θέμα: Inalan

  1. #17356
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τον ακους τον παππου και οπως σε ακουσα κι εγω κι ετυχε με το all on να παιξει το vpn ετρεξα να το μοιραστω

    και δεν εκανα την παπια.

    To wifi calling ειναι γνωστο οτι μιλαει πρωτα στην 500 και μετα στην 4500 λιγο τα connection να βλεπεις αν εχεις ρουτερ που τα δειχνει...

    Ηταν μονιμη αναφορα στη συζητηση με τον τεχνικο τους.

    Αν τωρα σε αυτο που λες για το wifi calling οι τεχνικοι της Ιναλαν ειχαν ενα google εγγραφο με παρατηρησεις σε βλαβες

    θα τοξερε και ο τεχνικος που μιλησα και μιλαω τους 3 τελευταιους μηνες για το προβλημα αυτο.

    Καμια εσωτερικη ενημερωση δεν εχουν εκει μεσα?

    Τελος για το alg θεωρω την υλοποιηση στο ZTE μαλλον ελλειπη συγκριτικα με το Μικροτικ που τοχω σε ενα επιπεδο και το θεωρω καλυτερο.

    Δε σχολιαζω οτι προσβλητικο προς το προσωπο μου γιατι απλα εχεις τον ενθουσιασμο της ηλικιας.

    Αν θα μπορουσες να διαβασεις το ποστ σου μετα απο 20-25 χρονια θα καταλαβαινες.
    Οι τελευταίες 2 σειρές του ποστ σου είναι απόλυτα σωστές και κυρίως εύστοχα και με ευπρέπεια διατυπωμένες. Όμως σε πολλά θέματα ισχύει το "100 η αλεπού 101 το αλεπουδάκι" (δεν αναφέρομαι μόνο στο συγκεκριμένο ζήτημα/πρόβλημα, αλλά γενικότερα).
    Όσον αφορά το wifi calling εγώ έχοντας το ΖΤΕ δεν έχω κάποιο θέμα σε Vodafone καρτοκινητό. Από την άλλη πλευρά, χρησιμοποιώντας admin κωδικό, το μόνο που άλλαξα ήταν σε 1 SSID να έχω μόνο IPv4 και μάλιστα Google DNS. Τίποτα άλλο πειραγμένο. Σε wifi calling NOVA καρτοκινητού έχει θέμα στις εξερχόμενες κλήσεις μόνο (!), όμως το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα και με την προηγούμενη σύνδεση μου (FTTH 100/10 Nova).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος athkal : 22-12-23 στις 11:29.

  2. #17357
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Μικρή διαφορά και σε μένα η 1000ρα, σε torrents σπάνια βλέπω πανω από 30MB/s, για 5 ευρώ παραπάνω βέβαια δε το μετανιώνω, παραπάνω δε θα έδινα.

  3. #17358
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν θα το έκανα πάντως. Αν και είμαι ήδη στα 1000 αλλά από τα 30€ στα 33,60€. Για τη χρήση που κάνω δεν έχω δει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορές με την 200αρα
    Ενα δίκιο το έχεις γιατί λογικά "μπουκώνει" και ο τοπικός κόμβος της Inalan αλλά και η σύνδεσή της με εξωτερικό κάποιες peak hours
    Το θέμα για μένα ειναι το upload ... cloud backup κινητού, laptop τα πάντα όλα σε λίγα λεπτά και βέβαια πρόσβαση σε τοπικά αρχεία απομακρυσμένα αν χρειαστεί με πολυ καλές ταχύτητες συνήθως
    Επίσης μην αφήνετε τις τοπικές DNS αλλά βάλτε 1.1.1.1
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  4. #17359
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μην αφήνετε τις τοπικές DNS αλλά βάλτε 1.1.1.1
    Τελευταια στο cloudflare επεσαν οι χρονοι.

    Τις Google ηταν παντα καλοι σε χρονο τουλαχιστον σε μενα.

    Ενα συγκριτικο μπορειτε να δειτε εδω που το εχω και τρεχει συνεχεια

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dns3Καταγραφή.JPG 
Εμφανίσεις:  47 
Μέγεθος:  300,9 KB 
ID: 252810

  5. #17360
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε σχολιαζω οτι προσβλητικο προς το προσωπο μου γιατι απλα εχεις τον ενθουσιασμο της ηλικιας.

    Αν θα μπορουσες να διαβασεις το ποστ σου μετα απο 20-25 χρονια θα καταλαβαινες.
    Χωρίς να καταλαβαίνω τι το προσβλητικό βρήκες, από τη στιγμή που είναι ξεκάθαρα τα πάρε-δώσε που είχαμε στη κουβέντα, πάω πάσο

    Εγώ από την άλλη ελπίζω μετά από 20-25 χρόνια όταν κάνω troubleshoot και μου προτείνουν κάτι να κάνω μια έρευνα / δοκιμή και να απαντάω με τεκμηριωμένα επιχειρήματα ή επερωτήσεις, και όχι με "εγώ έτσι ξέρω".

    Χωρίς να είμαι σίγουρος οτι θα μπορέσω να το κάνω, μπορεί να είναι στη φύση του ανθρώπου να ξεραίνεται το σφουγγάρι.
    OK boomer

  6. #17361
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Εχουμε βγει οφ τοπικ αλλα αν διαβασεις παραπανω θα δεις οτι σε ευχαριστησα γιατι τις δοκιμες τις εκανα με τον τεχνικο στο τηλεφωνο.

    Το all on ηταν που εκανε τη διαφορα και μας αφησε μ@λακες.

    Για τα υπολοιπα δεν το συνεχιζω γιατι αντιλαμβανομαι τον τροπο σου και δε θελω να απαντησω.

    Σου ευχομαι ομως να μπορεις και μετα απο 40 χρονια να εχεις το κουραγιο να δοκιμαζεις πραγματα.

  7. #17362
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα δίκιο το έχεις γιατί λογικά "μπουκώνει" και ο τοπικός κόμβος της Inalan αλλά και η σύνδεσή της με εξωτερικό κάποιες peak hours
    Δεν έχω δει να μπουκώνει κανένα τοπικό link της Inalan, τουλάχιστον τους τελευταίες 3 μήνες που είμαι συνδρομητής. Μόνο μικροπροβλήματα με τους upstream providers (ανεξάρτητοι από την Inalan) που έχουν λυθεί σε λίγες ώρες

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μην αφήνετε τις τοπικές DNS αλλά βάλτε 1.1.1.1
    Ο Cloudflare DNS έχει το κακό του να μην υποστηρίζει EDNS Client Subnet (ECS). Αυτό σημαίνει οτι δεν σε συνδέει πάντα με τους κοντινότερους γεωγραφικά servers. Για το δικό της CDN δεν είναι πρόβλημα, για CDNs όπως Akamai, Fastly, Amazon Cloudfront κ.α., είναι.

    Πολύ γρήγορα στο connection, ότι κερδίζεις από αυτό το πρώτο άμεσο response στο DNS query το χάνεις στην απόσταση με τα data connections στον server.

    Γιαυτό για μένα, η καλύτερη λύση είναι Google Public DNS, with a twist: Συγκεκριμένα για τους servers της Apple (*apple.com, *aaplimg.com) χρησιμοποιώ με conditional forwarding στο dnsmasq, της Cloudflare, ακριβώς επειδή δεν υποστηρίζουν EDNS Client Subnet (ECS). Διαφορετικά η Apple, τις IP της Inalan τις βλέπει σαν geolocated στην Ουκρανία, και για το δικό της CDN routing σε συνδέει με CDN server εκεί.
    OK boomer

  8. #17363
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μικρή διαφορά και σε μένα η 1000ρα, σε torrents σπάνια βλέπω πανω από 30MB/s, για 5 ευρώ παραπάνω βέβαια δε το μετανιώνω, παραπάνω δε θα έδινα.
    Μα εσύ έχεις HOL από ότι βλέπω !!! Πέρα από την πλάκα και η HOL μια χαρά ήταν στην εποχή της....Μου έχουν ξεμείνει μάλιστα και 3 routers της, τα οποία βάζοντάς τα σε Bridge Mode και με powerlines τα χρησιμοποιούσα για να δίνω Ιντερνετ σε απομακρυσμένα σημεία (ενσύρματο + ασύρματο). Πλέον με την 200/200 είναι μάλλον λίγο ξεπερασμένα. Εκτός του ότι το ΖΤΕ μου δίνει εξαιρετικό 5G σχεδόν σε όλο μου τον χώρο τα powerlines και τα HOL routers έχουν μόνο 100άρες lan ports.

  9. #17364
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι στα 200 οπως εσυ και το σκεφτομαι απο 14 πρεπει να παω στα 33.
    Τετράγωνη λογική. Σωστός.

  10. #17365
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μικρή διαφορά και σε μένα η 1000ρα, σε torrents σπάνια βλέπω πανω από 30MB/s, για 5 ευρώ παραπάνω βέβαια δε το μετανιώνω, παραπάνω δε θα έδινα.
    καλησπερα, ειναι αναλογα απο που και τι κατεβαζεις, εγω torrents ΜΟΝΟ μεσω ExpresVPN για ευνοητους λογους με την 200αρα παει τερμα η γραμμη στα περισσοτερα, αλλα δεν ξερω τι θα εκανε η 1000αρα.
    Αλλα σε κατεβασματα παιχνιδιων και αναβαθμισεων σε Steam, Epic Games και Abisoft store εκει θα εβλεπα τρελη διαφορα οπως και σε linux updates.
    Aλλα η διαφορα 5 ευρω μονο πως προκυπτει?
    28 εχει η 200αρα και η προσφορα με την 1000αρα ειναι στα 36,60 δλδ 8.60. Μου διαφευγει κατι ?

    - - - Updated - - -

    https://inalan.gr/prosfores-paketwn-internet/

    εχει και τηλεφωνια μαζι αλλα εγω ειμαι στην modulus (εκτος ΙΝΑLAN χωρις προπληρωμενο) και δεν θα ηθελα να την αλλαξω κιολας.

    - - - Updated - - -

    https://inalan.gr/oikiaka-paketa-int...mbps-stathero/ α μαλλον το υπολογιζεις με αυτο ε?

    - - - Updated - - -

    Στην δικια μου περιπτωση παντως πρεπει να δινω παραπανω 8.60 τον μηνα δεν βλεπω τον λογο. Οκ μεγαλυτερη ταχυτητα σε updates αντε σε κατεβασματα, δεν ξερω αν θα αποδιδει σωστα σε οτι κανω μεσω vpn λογω αυτου και των servers που οσο νανε θα περιοριζουν ταχυτητα αναλογα πολλα πραγματα.
    Καλη φαση θα ηταν αν χρειαζομουν τα τηλεφωνα, αν ειχε καλυτερη τιμη χωρις τηλεφωνια μπορει να επαιρνα... + οτι δεν θελω να αλλαξω ρουτερ (γιατι το εχω αγορασει) εκτος αν μπορει να παιξει μεσω GPON SFP module σε καποιο mikrotik με 2,5gpbs port και να εβαζα και μια αντιστοιχη καρτα στο pc να εχω και σωστη ταχυτητα, αυτο θα ηταν πειρασμος μπορω να πω!

  11. #17366
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, ειναι αναλογα απο που και τι κατεβαζεις, εγω torrents ΜΟΝΟ μεσω ExpresVPN για ευνοητους λογους με την 200αρα παει τερμα η γραμμη στα περισσοτερα, αλλα δεν ξερω τι θα εκανε η 1000αρα.
    Αλλα σε κατεβασματα παιχνιδιων και αναβαθμισεων σε Steam, Epic Games και Abisoft store εκει θα εβλεπα τρελη διαφορα οπως και σε linux updates.
    Aλλα η διαφορα 5 ευρω μονο πως προκυπτει?
    28 εχει η 200αρα και η προσφορα με την 1000αρα ειναι στα 36,60 δλδ 8.60. Μου διαφευγει κατι ?

    - - - Updated - - -

    https://inalan.gr/prosfores-paketwn-internet/

    εχει και τηλεφωνια μαζι αλλα εγω ειμαι στην modulus (εκτος ΙΝΑLAN χωρις προπληρωμενο) και δεν θα ηθελα να την αλλαξω κιολας.

    - - - Updated - - -

    https://inalan.gr/oikiaka-paketa-int...mbps-stathero/ α μαλλον το υπολογιζεις με αυτο ε?

    - - - Updated - - -

    Στην δικια μου περιπτωση παντως πρεπει να δινω παραπανω 8.60 τον μηνα δεν βλεπω τον λογο. Οκ μεγαλυτερη ταχυτητα σε updates αντε σε κατεβασματα, δεν ξερω αν θα αποδιδει σωστα σε οτι κανω μεσω vpn λογω αυτου και των servers που οσο νανε θα περιοριζουν ταχυτητα αναλογα πολλα πραγματα.
    Καλη φαση θα ηταν αν χρειαζομουν τα τηλεφωνα, αν ειχε καλυτερη τιμη χωρις τηλεφωνια μπορει να επαιρνα... + οτι δεν θελω να αλλαξω ρουτερ (γιατι το εχω αγορασει) εκτος αν μπορει να παιξει μεσω GPON SFP module σε καποιο mikrotik με 2,5gpbs port και να εβαζα και μια αντιστοιχη καρτα στο pc να εχω και σωστη ταχυτητα, αυτο θα ηταν πειρασμος μπορω να πω!
    Έχοντας 200/200 με άπειρα σταθερά τηλέφωνα, 1500 προς κινητά και 150 EU+USA....συν zoiper σε 2 κινητά....με τελικό κόστος 16,50 ευρώ (ως 1ος στην πολυκατοικία) δεν υπάρχει λόγος να σκέφτομαι κάτι παραπάνω. Με υπερακαλύπτει για τις ανάγκες μου. Μόνο 1 φορά που κατέβαζα ενα παιχνίδι κάποιων GB μπήκε φουριόζος ο γιος μου να διαμαρτυρηθεί ότι είχε πρόβλημα στο online gaming που έκανε από άλλο δωμάτιο φυσικά δεν είχα περιορίσει τον ρυθμό κατεβάσματος και "αξιοποιούσα" σχεδόν όλη την γραμμή. Υποθέτω ότι και χιλιάρα να είχα θα παρουσιαζόταν το ίδιο "πρόβλημα" εάν δεν περιοριζόταν.
    Έβαλα και στον γιο μου (που σύντομα μετακομίζει) 1 σύνδεση 200/200, επίσης με 16,50 ευρώ.....πήραμε και οι 2 από 1 μήνα δωρεά επειδή τον σύστησα στην Ιναλαν

  12. #17367
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.401
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, ειναι αναλογα απο που και τι κατεβαζεις, εγω torrents ΜΟΝΟ μεσω ExpresVPN για ευνοητους λογους με την 200αρα παει τερμα η γραμμη στα περισσοτερα, αλλα δεν ξερω τι θα εκανε η 1000αρα.
    Αλλα σε κατεβασματα παιχνιδιων και αναβαθμισεων σε Steam, Epic Games και Abisoft store εκει θα εβλεπα τρελη διαφορα οπως και σε linux updates.
    Aλλα η διαφορα 5 ευρω μονο πως προκυπτει?
    28 εχει η 200αρα και η προσφορα με την 1000αρα ειναι στα 36,60 δλδ 8.60. Μου διαφευγει κατι ?

    - - - Updated - - -

    https://inalan.gr/prosfores-paketwn-internet/

    εχει και τηλεφωνια μαζι αλλα εγω ειμαι στην modulus (εκτος ΙΝΑLAN χωρις προπληρωμενο) και δεν θα ηθελα να την αλλαξω κιολας.

    - - - Updated - - -

    https://inalan.gr/oikiaka-paketa-int...mbps-stathero/ α μαλλον το υπολογιζεις με αυτο ε?

    - - - Updated - - -

    Στην δικια μου περιπτωση παντως πρεπει να δινω παραπανω 8.60 τον μηνα δεν βλεπω τον λογο. Οκ μεγαλυτερη ταχυτητα σε updates αντε σε κατεβασματα, δεν ξερω αν θα αποδιδει σωστα σε οτι κανω μεσω vpn λογω αυτου και των servers που οσο νανε θα περιοριζουν ταχυτητα αναλογα πολλα πραγματα.
    Καλη φαση θα ηταν αν χρειαζομουν τα τηλεφωνα, αν ειχε καλυτερη τιμη χωρις τηλεφωνια μπορει να επαιρνα... + οτι δεν θελω να αλλαξω ρουτερ (γιατι το εχω αγορασει) εκτος αν μπορει να παιξει μεσω GPON SFP module σε καποιο mikrotik με 2,5gpbs port και να εβαζα και μια αντιστοιχη καρτα στο pc να εχω και σωστη ταχυτητα, αυτο θα ηταν πειρασμος μπορω να πω!
    Εγώ πήρα την προσφορά με τα 33,60€. Από τα 28€ είναι 5,60€ η διαφορά. Επειδή είχα νούμερο στη modulus για εισερχόμενες έδινα και 2€ οπότε 30€. Άρα για 3,60€ έχω πλέον και απεριόριστη τηλεφωνία. Δεν έχω ενεργοποιήσει ακόμα κάτι στο κινητό μου γιατί δεν το χρειάζομαι ακόμα οπότε νομίζω αξίζει η αναβάθμιση για αυτό το ποσό.

  13. #17368
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    η προσφορα με την 1000αρα ειναι στα 36,60
    Η παραπανω ειναι για 65+

    Η παρακατω ειναι η τρεχουσα

    https://inalan.gr/xmas/

    στα 33.60

  14. #17369
    Εγγραφή
    21-01-2020
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Έχει κανεις πρόβλημα στο Γαλάτσι ?
    Ξαφνικά πριν 5 λεπτά αναβοσβήνει κόκκινο το LOS

    - - - Updated - - -

    επανήλθε μόνο του ! είχε πέσει η υπηρεσία

  15. #17370
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Να ρωτήσω κάποιον που ασχολείται με online gaming? Κάποιες φορές ο γιος μου παραπονιέται ότι έχει "packet loss" στο online gaming.
    Μπορεί να είναι θέμα ρύθμισης κάποιας επιπλέον παραμετρου? Ή απλώς επειδή πιθανόν εγώ την ίδια στιγμή κάνω κάποιο performance test (OOKLA speedtest) και δημιουργείται το θέμα? Η αλήθεια είναι ότι κάνω συχνά τέτοια τεστ για την απόδοση του wifi στα διάφορα TVboxes που έχω.

Σελ. 1158 από 1238 ΠρώτηΠρώτη ... 11381148115311561157115811591160116311681178 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας