Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 85
  1. #16
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Vigor 2820n
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ακομα μια φορα μπραβο στους editors (και ειδικα στον φιλο μου τον nikchris) για την συνεντευξη

    παρατηρω οτι ουτε η Net One (οπως ουτε και οι αλλοι παροχοι που κληθηκαν να απαντησουν στην ερωτηση περι e-trikala) βλεπει το εγχειρημα (τουλαχιστον με την μορφη που σημερα εχει) ανταγωνιστικα.
    Διευκρινιζω βεβαιως οτι η συγκεκριμενη απαντηση ειναι πιο "ευκολη" (οσον αφορα συγκεκριμενα τα τρικαλα) απο οτι της HOL ή της Forthnet αφου δεν εχει στα αμεσα πλανα της την επεκταση των δραστηριοτητων της σε περιοχες εκτος αθηνων και θεσ/νικης.
    "Πιστεύουμε ότι οι πρωτοβουλίες των Δήμων σε αυτή την κατεύθυνση είναι ευπρόσδεκτες και πρέπει να ενθαρρύνονται γιατί έτσι συμβάλουν στην ανάπτυξη της ευρυζωνικότητας στην Ελλάδα αρκεί να μην παραβιάζουν το υφιστάμενο νομικό πλαίσιο. Δεν είμαστε σίγουροι για τις υπηρεσίες που θα μπορούσε να προσφέρει ένας Δήμος σε συνδρομητές λιανικής αλλά σίγουρα θα μπορούσε να διαχειρίζεται δικτυακές υποδομές και να παρέχει ισότιμη πρόσβαση σε παρόχους υπηρεσιών με εμπορικό αντάλλαγμα."

    Η φράση αυτή νομίζω ότι δεν είναι και τόσο θετική για τα e-trikala καθώς αναφέρει τη φράση κλειδί που έχω τονίσει....(βλ ΑΔΑΕ κτλ για τα e-trikala). Επίσης το λέει καθαρά ότι θέλει τους Δήμους να διαθέτει τις υποδομές του με ανοιχτή πρόσβαση και όχι να δίνει υπηρεσία στον τελικό πελάτη

  2. #17
    Εγγραφή
    27-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    726
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11500/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Thomson SpeedTouch 780WL
    SNR / Attn
    8(dB) / 33.5(dB)
    @neos123

    Ίσως η ποιότητα της τηλεφωνίας VoIP να μην είναι τέλεια, σε καμμία όμως περίπτωση δεν θα συμφωνούσα με τις παρατηρήσεις σου.

    Οι πρίζες του σπιτιού ΔΕΝ αχρηστεύονται, εγώ μια χαρά τις χρησιμοποιώ, ένα καλώδιο θέλει να βάλεις σωστά στην κεντρική πρίζα και αυτό είναι όλο... Ούτε νέα καλωδίωση στο σπίτι χρειάζεται, ούτε υποχρεωμένος να βάλεις το router κοντά στο PC είσαι. Το ότι εσύ δεν το έχεις κάνει δεν σημαίνει πως δεν γίνεται, απλά σημαίνει ότι δεν ξέρεις πώς ή δεν θέλεις, και πάντως δεν είναι κάτι που ισχύει για όλους.

    Σε σχέση με την ποιότητα της PSTN vs. VoIP, προσωπικά μικρή διαφορά βρίσκω, και σε καμμία περίπτωση ενοχλητική. Το φαξ μου δουλεύει μια χαρά και συναγερμό δεν έχω, δέχομαι όμως ότι για το τελευταίο δεν είναι βέβαιο κατά πόσο μπορεί να χρησιμοποιηθεί εύκολα.

    Για τις κλήσεις στο εξωτερικό, πράγματι τις πρώτες ημέρες είχα πρόβλημα με διακοπές της συνομιλίας ή με το να μην ακούγομαι ενώ άκουγα τους συνομιλητές μου. Το ανέφερα όμως στο cc και πλέον το πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες δεν υφίσταται.

    Συμπερασμάτικά: για μένα, η NetOne έχει ένα καλό επίπεδο υπηρεσιών, με κάποιες δυσλειτουργίες κατά καιρούς, αλλά ένα μεγάλο ατού: ΟΝΤΩΣ δείχνει να ακούει περισσότερο τους συνδρομητές της, όχι πάντα και ίσως όχι έγκαιρα, αλλά σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από οποιαδήποτε άλλο πάροχο έχω γνωρίσει. Και για αυτό είμαι πιο πρόθυμος να κάνω υπομονή στα προβλήματα, όταν εμφανίζονται και να δείχνω εμπιστοσύνη ότι αυτά θα λυθούν. Εξάλλου, εξετάσεις δίνει η ταιρεία καθημερινά, και όσο τις περνάει θα συνεχίζει την πορεία της. Μέχρι τώρα, νομίζω μια χαρά τα καταφέρνει ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rdaniel : 30-10-07 στις 18:35.

  3. #18
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Niihama-shi
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Συγχαρητήρια στην ομάδα του adslgr για την καλή δουλειά.
    Όμως έπρεπε να τους πιέσετε παραπάνω για το πρόβλημα με τις ταχύτητες και το lag.
    Επίσης θα ήταν ενδιαφέρον να είχαμε μια απάντηση περί iptv.

    Ακόμη υπάρχει η εκκρεμότητα της παροχής της υπηρεσίας σε περιπτώσεις διακοπής της παροχής ηλ. ενέργειας, το οποίο προσπαθούμε να λύσουμε σε συνεργασία με τους κατασκευαστές modem/router και προσδοκούμε ότι σύντομα θα έχουμε ικανοποιητική απάντηση σύντομα.
    Δηλαδή? Router που θα δουλεύει αποκλειστικά με ενέργεια από τη γραμμή?

  4. #19
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.836
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Μπαταριες ισως?

  5. #20
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Να ξεκαθαρίσουμε ότι όταν δώθηκε η συνέντευξη η Net One ακόμα περίμενε τον ΟΤΕ να της δώσει ένα αξιοπρεπές κύκλωμα με το ΑΙΧ (κάτι που η ίδια δε μπορεί να κάνει δεδομένου του που βρίσκεται το ΑΙΧ).

  6. #21
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Μου αρέσει η "ανοιχτή" πολιτική της netone. Απο την άλλη δεν ξέρω αν σε 2-3 χρόνια θα υπάρχει ακόμα. Οι συγχωνεύσεις εναλλακτικών έχουν αρχίσει και σίγουρα πάνω απο 3-4 δεν μπορεί να υποστηρίξει η αγορα. Με δεδομένους τους 2 ή και 3 απο τους 4 δεν βλέπω να υπάρχει χώρος για τη netone.
    Μάλλον θα έπρεπε να υπάρχουν και μερικές ερωτήσεις ειδικά γι αυτό το θέμα.

  7. #22
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    348
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbit/200Mbit
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546m+TpL AX10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από whitehed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα μπραβο και απο εμενα στην νετουαν μονο και μονο για την κινηση της να ανοιχτει στο forum...ΜΑΚΑΡΙ να το εκαναν και οι αλλοι παροχοι!!!
    Δε σκεφτεσαι το φορουμ; Ετσι και ανοιγε η 4νετ θα ειχε πεσει ο server του adslgr απο τα μνματα...

    Καλο παντως θα ήταν να γραφεται ημερομηνίες που δόθηκαν οι συνεντευξεις!

    Καλη δουλεια. Συγχαρητηρια εγω λεω στη Νετονε μονο και μονο για τις υπηρεσιες της. Οσο για το Voip τουλαχιστον σε οσες κλησεις εχω κανει εχω δει καλυτερη ποιοτητα η τουλαχιστον ιση με του ΟΤΕ και ας ανεβοκατεβαζα με κοφτες...
    AMD Ryzen 5 5600, ASUS X570 TUF Gaming Wi-Fi, 2x16Gb G.Skill DDR4 @3600 CL16, XFX RX 6700XT, Corsair RM 650, 2x1Gb NVMe, 15 TB HDD, Όλα αυτά μέσα στο CoolerMaster Cosmos RC-1000 Monitor: Samsung C27FG73 ]

  8. #23
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Με εξαίρεση λίγα σημεία μου φάνηκε μία από τα ίδια. Αν και δεν είμαι συνδρομητής της περίμενα περισσότερη ουσία. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το γεγονός ότι δεν " πήγε η κουβέντα " σε κάποιο από τα θέματα που θίγονται στο forum της
    και από το μυριανάθεμα και την βαριά κατάρα,
    η γης αναταράχθηκε και ο Κωνσταντής εβγήκε

  9. #24
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Περιοχή
    N.Penteli, Athens, Greece
    Μηνύματα
    625
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Rock on αδέρφια, εύγε για άλλη μία φορά !!!

  10. #25
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedtouch 780WL(i)
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 48(dB)
    Δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο στη συνέντευξη, εκτός από το ότι δε (προ)βλέπουν FTTχ σύντομα κι από το ότι είδα κάποιες ξεκάθαρες απαντήσεις. Ως προς την ποιότητα τηλεφωνίας κι εγώ δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα ποιότητας τόσο εντός κι εκτός Ελλάδος. Το μόνο(πολύ σοβαρό) πρόβλημα είναι πως κάποιες φορές (χωρίς να έχω εξακριβώσει το λόγο)το τηλέφωνο μας φαινόταν -νομίζω πως πλέον το διόρθωσαν οι τεχνικοί- νεκρό(=προώθηση στον τηλεφωνητή)στους άλλους.

  11. #26
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Μπραβο στα παιδια που επιμεληθηκαν τη συνεντευξη!
    Μου αρεσε και η ερωτηση για τα πνευματικα δικαιωματα
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  12. #27
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από contime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρεσε και η ερωτηση για τα πνευματικα δικαιωματα
    εμενα μου αρεσε και η απαντηση
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  13. #28
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι οι άλλες εταιρείες απάντησαν μέσω συγκεκριμένων καταξιωμένων στελεχών με ονοματεπώνυμο, φωτογραφία κτλ... εδώ γιατί τέτοια ανωνυμία βάζοντας μπροστά το όνομα "NetOne"; Οι άλλες συνεντεύξεις δοθήκαν με face-to-face συνομιλία (θυμάμαι στης Forthnet είχε σχεδόν κουβεντούλα) ενώ αυτή εδώ γραπτώς με e-mail (εξού και το "Με εκτίμηση" στο τέλος?);

    Κατά τ'άλλα, σχετικά καλές οι ερωτήσεις/απαντήσεις (δεν βγήκε καμμιά είδηση όπως είπώθηκε και πριν, αλλά ΟΚ και τι να έβγαινε?) για μία πρώτη επίσημη συνέντευξη.. ίσως περίμενα περισσότερα λόγω ότι η NetOne μας έχει μάθει να κάνει τη διαφορά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 31-10-07 στις 16:02.

  14. #29
    Το avatar του μέλους demollyon
    demollyon Guest
    Nice (net)one!

  15. #30
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Ειλικρινεις απαντησεις σε πολλα θεματα. Με στοιχεια αυτοκριτικης και οχι επαρσης οπως αλλοι.

    Αυτο που δεν αρεσε και σε μενα ειναι η ανωνυμια αυτων που απαντησαν.
    Στις αλλες ειχαμε μεχρι και φωτογραφιες , εδω απλα ενα "στελεχη της εταιριας".
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνέντευξη της εταιρείας Forthnet AE στο adslgr.com
    Από harris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-08, 21:25
  2. Συνέντευξη της εταιρείας Tellas AE στο adslgr.com
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-08, 21:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας