Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-38 από 38
  1. #31
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Aθήνα/Guildford/Bcn
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    ~15500/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    zyxel p-600
    Εγώ επιμένω πως μια 128αρα isdn flat-rate δε θα με πείραζε αν κόστιζε έως και 60ευρώ το μήνα και θα την προτιμούσα έναντι μιας 256 dsl με κόστος ανώτερο των 100 ευρώ η ακόμα και αν κόστιζε τα ίδια άλλα είχε ογκοχρέωση.

  2. #32
    Το avatar του μέλους blizard
    blizard Guest
    Εσυ και εγω , θα προτημουσαμε 128K flat
    απο 256K με 12GB οριο(4 ωρες την μερα Full ), στην ιδια τιμη....
    Αλλα ο πολυς κοσμος δεν θα το ηθελε με τιποτα.

    Οπως ειπα , προτημουσε την Isdn με 3 ωρες μονο την μερα full,και ουτε 3GB και να δινει 45ε,
    απο την IC με flat-rate στα 40Κ και την ιδια τιμη.
    (ασε που η IC εδινε και παραπανω ταχυτητα πολλες φορες, alwaysOn και αλλα σε σχεση με το Isdn)

    Και συνεχιζουμε να βριζουμε , να κατηγορουμε και να μην νοιαζομαστε για το flat-rate που δινει η Vivody πχ, παρα μονο για ταχυτητα.
    Θα ειναι βλακες αν δεν μας δωσουν, μονο ογκοχρεωση....
    Αν μας δωσουν μονο flat απο την αλλη, φοβαμαι πως δεν θα αρεσει στους πολους παλι και θα μεινουν ολοι στο ISDN.

  3. #33
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επικοινώνισα προχθές με την IC για να ρωτήσω αν έχου έρθει και στο Περιστέρι που μένω.Η απάντηση τους ήταν:"Στο Περιστέρι δεν έχουμε ακόμα αναπτυχθεί διότι ο ΟΤΕ δεν έχει αποδεσμεύσει το κύκλομα.Ίσως σε 3-4 μήνες να καταφέρουμε να πάρουμε το κύκλωμα.Πολλές φορές στο παρελθόν για αυτήν την περιοχή ο ΟΤΕ μας έχει υποσχεθεί το κύκλωμα χωρίς αποτέλεσμα."Σε ερώτηση μου για τα προγράμματα τους μου απάντησαν.¨: " Έχουμε ένα (1) πρόγραμμα με αξία 45 Ευρώ και unlimitted χρήση στην οποία περιλαμβάνεται και τηλεφωνία με τις χρεώσεις μας."Δηλαδή κατήργησαν το πρόγραμμα που είχαν με 15 ευρώ και χρονοχρέωση.Εμένα προσωπικά για αρχή θα με συνέφερε η χρονοχρέωση δεδομένου οτι λόγω δουλειάς μπορώ να κάνω χρήση του δικτύου για κατέβασμα μόνο το Σ/Κ και τις άλλες ημέρες μόνο για e-mails.Κατά συνέπεια συμφωνώ με όσυς μιλάνε για ογκοχρέωση ή χρονοχρέωση εκτός απο πρόγραμμα για 24/7.Η vivodi ζητάει περισότερα χρήματα χωρίς να παρέχει τηλεφωνία που σημαίνει πως θα πρέπει να πληρώνω επιπλέων πάγιο στον ΟΤΕ.Να σημειώσω εδώ πως ο ισχυρισμός της IC οτι δε δίνει ο ΟΤΕ το κύκλωμα είναι εν μέρει σωστός μετά απο ψάξιμο με γνωστούς μου που είναι στον ΟΤΕ.Μάλλον περιμένει να ετοιμαστεί πρώτα αυτός και να εισέλθει μαζικά στην αγορά και μην αποκλείουμε να δεσμεύει τους πελάτες του με συμβόλαιο οπότε θα κερδίσει περισότερα απο αυτά που θα κέρδιζε αν έμπαινε μετά απο τούς άλλους.

  4. #34
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Aθήνα/Guildford/Bcn
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    ~15500/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    zyxel p-600
    Πάντως, όσον αφορά την IC, μάλλον δεν ήταν θέμα προτίμησης αλλά υπερβολικά περιορισμένης διάθεσης.. Συν τοις άλλοις, δε συγκρίνονται τα 40 ή και λίγο περισσότερα με τα 128 kb.
    Σε γενικές γραμμές όποιο είδος περιορισμού σου επιβάλλεται από τον παροχέα, είτε λέγεται χρονοχρέωση, είτε ογκοχρέωση, είναι δύσπεπτο!!

  5. #35
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Aθήνα/Guildford/Bcn
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    ~15500/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    zyxel p-600
    Φίλε αετέ, μάλλον αποτελεί είδηση το ότι η IC παρέχει ακόμα υπηρεσίες!! Απαντούν και στα τηλεφωνήματα?!! Απίστευτο.. Εγώ τους είχα για τελειωμένους, όπως και οι περισσότεροι εδώ.

  6. #36
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε αετέ, μάλλον αποτελεί είδηση το ότι η IC παρέχει ακόμα υπηρεσίες!! Απαντούν και στα τηλεφωνήματα?!! Απίστευτο.. Εγώ τους είχα για τελειωμένους, όπως και οι περισσότεροι εδώ.

    Ξέρεις,ο ΟΤΕ μπορεί να είναι ιδιωτικοποιημένος κατα 51% με το δημόσιο να διατηρεί 1 ειδική μετοχή αλλά η κακή δημοσιουπαλληλική νοοτροπία δεν εξαλείφθηκαι.Τόσο καιρό προσπαθεί να εμποδίσει άλλες εταιρείες να εισέρθουν στο χώρο καθυστερόντας διάφορα θέματα και διατηρώντας πολύ υψηλά τα τέλη διασύνδεσης οπότε όσο και να θέλει μια εταιρεία να προσφέρει φτηνές και καλές υποχρεώσες δε μπορεί.Μην ξεχνάμε πως ο ΟΤΕ "κληρονόμησε" ένα ολοκληρωμένο δίκτυο απο τα χρήματα του ελληνικού λαού.Αν δεν ήταν αυτή η κληρονομιά ο ΟΤΕ δε θα είχε συδέσει με αναλογικό δίκτυο ούτε τα κεντρικά γραφεία τους.Η IC φυσικά και έχει καθυστερίσει ΠΑΡΑ πολύ να αναπτυχθεί αλλά δεν είναι και ευκολο απο τη μία στιγμή στην άλλη να φτιάξει οτι ο ΟΤΕ σε τόσες δεκαετίες,και με υψήλή τεχνολογία.Και καμία εταιρεία δεν έχει τόσες δυνατότητες.
    Εμένα προσωπικά δε με νοιάζει πια εταιρεία θα μου δώσει DSL αλλά πια θα μου δώσει υπηρεσείες με μαγαλη σχέση τιμή/αποδόση.Ειται ο ΟΤΕ είτε η ΔΕΗ (σε καμιά δεκαετία) είται IC kai VIVODI

  7. #37
    Εγγραφή
    06-01-2003
    Περιοχή
    ------.gif
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aguila21
    Επικοινώνισα προχθές με την IC για να ρωτήσω αν έχου έρθει και στο Περιστέρι που μένω.Η απάντηση τους ήταν:"Στο Περιστέρι δεν έχουμε ακόμα αναπτυχθεί διότι ο ΟΤΕ δεν έχει αποδεσμεύσει το κύκλομα.
    Ωραία ας δεχτούμε οτι τους προκαλεί προβλήματα στο Περιστέρι ο ΟΤΕς γιατι δεν πάνε στις άλλες περιοχές ? Μήπως χρειάζονται πρώτα αποδέσμευση οι αράχνες στις τσέπες των ιδιοκτητών της IC?
    Ίσως σε 3-4 μήνες να καταφέρουμε να πάρουμε το κύκλωμα.
    Σε 3-4 μήνες θα πουλάτε το ADSL του ΟΤΕ (όσο και αν μας χαλάει αυτόν μας έμεινε να περιμένουμε) ή θα μείνετε με το περιορισμένο πελατολόγιο σας .
    Devils Advocate

  8. #38
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ωραία ας δεχτούμε οτι τους προκαλεί προβλήματα στο Περιστέρι ο ΟΤΕς γιατι δεν πάνε στις άλλες περιοχές ? Μήπως χρειάζονται πρώτα αποδέσμευση οι αράχνες στις τσέπες των ιδιοκτητών της IC?
    ίσως να οφείλεται και σε οικονομικούς λόγους η καθυστέρηση.Μην ξεχνάμε οτι η ελληνική οικονομία είναι σε ύφεση όπως και οι ξένες αγορές.Κανεις δεν κάνει επένδυση στα τυφλά

    Σε 3-4 μήνες θα πουλάτε το ADSL του ΟΤΕ (όσο και αν μας χαλάει αυτόν μας έμεινε να περιμένουμε) ή θα μείνετε με το περιορισμένο πελατολόγιο σας .
    Περιμένουμε να δούμε.Αλλά αν μείνουμε με τη μόνη "ελπίδα" τον ΟΤΕ θα μας πουλάει τεχνολογια του 800 π.Χ με τιμές 1500 μ.ΔΕΥΤΈΡΑΣΠΑΡΟΥΣΙΑΣ και θα τους λέμε και ευχαριστώ όπως κάνουμε τώρα που δε μιλάμε και δεν κλείνουμε τα modems για αντίδραση[/quote]

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 16:05
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 22:27
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-07, 22:42
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-03, 12:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας